Jump to content

Strāvas ģenerators?


Sky_High
 Share

Recommended Posts

Nu ja nav mega saimniecība, tad dāčas vajadzībām pietiek ar kādu mazo 2-3kW ģenerātoru. Kaut gan sen pie vācu čoma saimniecībā redzēju portatīvo Hondas ģeņģi (inverters) un likās baigi ok verķis, pie kam arī salīdzinoši kluss. Nu cena šai rotaļlietai kā jau rotaļlietai ap 1k eur. Iespējams ka kāds ir kaut ko līdzīgu lētāk užražojis, tā kā jāčeko :)

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 14 minūtēm , Ronalds teica:

Viņiem visiem ir sinhronie ģeneratori kuri tiek griezti ar vienu frekvenci neatkarīgi no slodzes! 

 

Tāpēc vajag lietot ģeneratorus ar invertoru https://yamahaef2000is.com/conventional-generator-vs-inverter-generator/

Vai Peltjē termoelektrisko http://www.buvvide.lv/?l=1&c=670&p=21475   :)


Akumulatora lādēšanai.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Autors joprojām nav definējis kādu jaudu viņam vajag tā kā 7,5KW var izrādīties arī par mazu.

Cik  tur ampēri sanāk pampāli? Piesleguma_jauda.jpg

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Sky_High teica:

draugs domā pirkt 1 fāzes ģeneratoru

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Autors joprojām nav definējis kādu jaudu viņam vajag tā kā 7,5KW var izrādīties arī par mazu.

Vai vispār eksistē 1 fāzes ģenerators ar jaudu lielāku par 3,7 kW (16A)?

Link to comment
Share on other sites

Mēs nonācām pie fāzes, vai autoram vispār tā lauku māja ir vajadzīga. Pāris dienas gadā... Tad labāk noplēst kaut kur uz ārzemēm, vismaz pasauli būs redzējs.

Link to comment
Share on other sites

Lauku māja un ģenerators ir vajadzīgs nevis tēmas autoram, bet gan viņa draugam.

Sent from my K4000_PRO using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lasot šitos palagus, sākums aizmirstas, neesmu Šerloks Holmss, kas mācēja iztīrīt savus bēniņus, lai atmiņā paliktu tikai vajadzīgais 

Link to comment
Share on other sites

vispārīgi... šajā diskusijā laikam neparādījās - ko īsti lauku mājas īpašnieks vēlējās darbināt. ja man to vajadzētu, tad - ēdiena gatavošanai, ūdens sildīšanai - noteikti nē.

tātad, apgaismojums, datori, rādio, teļļuki - kopsummā ne īpaši daudz. ja pāris dienas gadā - diez vai veļas mašīna būs vajadzīga :)

nu labi, vēl elektrisks ūdens sūknis var ievajadzēties. malkas zāģēšanai visādi benzīnzāģi pilns, trimmeri pļāvēji arī benzīnnieki.

 

pats būtiskākais, ja pāris dienas gadā - NOMA mūsu draugs. veram vaļā pirmo kas pagadās, skatām - invertor ģenerātors 1.6kw - 17 eiriki dienā, ar visu pvn.

un var izvēlēties nākamreiz stiprāku švakāku - ja kautkas nepatīk....

 

ah nu jā. iepriekš jau citi visu uzrakstīja. duj uz pieminētajiem, runā ar pārdevējiem, pērc vai nomā uz vietas, un viss tev būs :)

Labots - ervie
bezcerība.
Link to comment
Share on other sites

Mazliet vēl par topiku - vai  ģeneratori ar gāzi nevis dīzeli nav izdevīgāki ?

Ir kādas problēmas ka cilvēki pērk benzīna, dīzeļa ģeneratorus nevis gāzes?

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Ģeneratorus uz lpg nereàli uzstàdìt. Jàliek gàzes noplùdes sensori, lai gàze neuzkràtos zemàs vietàs

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tu neticēsi - pat gāzes plīti ar milzīgu balonu un atklātu liesmu lieto iekštelpās! Murlo laikam salietojies kaut ko, jauc LPG ar zarīnu

Labots - abi
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Likt jau liek, bet ja ievērotu visu likumdošanu , tad jāliek sensori ja atrodas pagrabstāvā vai cokolstāvā. Tik kurš tad ievēro likumus... .Neba par velti vecos laikos(padomju) , kad valstij bija monopols uz to gāzi balonos, neļava likt mājās kur pagrabs. Nu vienkārši oficiāli neviens no tiem gāziniekiem neveda balonu. Mūsdienās... nu  katrs privātais dara kā grib . Kaut reāli būs noplūde , gāze pagrabā, dzirkstele slēdzot elektrību pagrabā un māja uzies gaisā.

Link to comment
Share on other sites

Jā, manos skolas gados, atceros Jelgavā, māja gaisā uzgāja, mēs vēl devāmies toreiz skatīties...Taču cik, kopumā to gadījumu ir bijis, ja pat vispārejā bardakā raškā, tas nav bieži..Ja man būtu ilgstoši jālieto elektrostacija, tad tā būtu tikai ar gāzi...

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , snukurins teica:

Ģenerātoru lieto iekštelpās?Tas ir kas jauns.

Audi 80 ar gāzi arī ir ģenerātors.

Atļaušu minēt, ka audi 80 ar gāzi pārvietojās, līdz ar to gāzes noplūde tiek izkliedēta pa visurieni. Nav īsti neviena hermētiska sistēma. Ir runa cik intensīvi noplūst gāze.

Un vēl, gāzes turbīnām aļa elektrostacijas uz gāzi gaiss apkārt turbīnai apmainās 14x stundā un O2 izplūdē ir 1.14 jeb 14%.

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Man te tādas pārdomas, ko darīt, ja ilgstoši pazūt elektrība no tīkla. Vienīgais siltuma avots man mājai ir siltumsūknis. Elektriskā jauda 6kW, attiecīgi siltumjauda virs 18kW. 7kW 3F benzīna ģenerators maksā  ~ 1K eur, un sver ~80kg. Vēl lasīju interesantu ideju, ka palaiž vienfāzes ģeneratoru un silda māju ar parastajiem elektriskajiem pūtējiem. 3kW 1F ģenerators maksā ~ 500 eur, bet siltumjauda būs tie paši 3KW, kas ir ļoti par mazu, taču vairāk nekā nekas un tomēr palēlinās mājas atdzišanu. Pirmajā stāvā man ir 8 kub. m. uzsildīta betona ar siltumzudumiem vienīgi telpu vizienā, tas momentā neatdzisīs. No otras puses es pēdējos 10 gados neatceros ilgstošu atslēgumu t.i. ilgāku par vairākām stundām. ST manam pieslēgumam ir veicis rekonstrukciju, no transformatora man nāk kabelis un transf. ir tikai uz trijām mājām. Rudens un pavasara vētras parasti ir tad kad gaisa temperatūra ir plusos un tātad apkures sistēmas aizsalšana nedraud, kas būtībā ir vislielākais bieds. Tādas, lūk, pārdomas. Varbūt biedriem ir kas vērtīgs piebilstams?

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Daiļais teica:

Vienīgais siltuma avots man mājai ir siltumsūknis. Elektriskā jauda 6kW, attiecīgi siltumjauda virs 18kW. 7kW 3F benzīna ģenerators maksā  ~ 1K eur, un sver ~80kg.

Man jau šķiet ka tu te arī atbildēji uz savu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Jāierīko kāds kamīns

pilnīgi izslēgts. Atceros kā kādreiz Ufo stāsīja, ka viņa čomam ir kamīns, kurš izmaksājis 3K latu un ka viņš ir iekurts ilgā laika periodā vien 3 reizes, attiecīgi var izrēķināt cik maksāja viena kurināšanas reize :) Man būtu līdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

ja labi māja nosiltināta un ziemā neturi logus vaļā tai, diennaktī telpās  temperatūra krīt apmēram par 1,5-2 grādiem.

Pirms 8 minūtēm , ju teica:

Jāierīko kāds kamīns

piekrītu ka kamīns nav noslogots daudz un pa lielam nah nav vajadzīgs. labāk pa to naudu kondicionieri , rekuperatoru uzstādīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kaads teica:

labāk pa to naudu kondicionieri , rekuperatoru uzstādīt.

 

Pirms 45 minūtēm , Daiļais teica:

ko darīt, ja ilgstoši pazūt elektrība no tīkla.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Daiļais teica:

No otras puses es pēdējos 10 gados neatceros ilgstošu atslēgumu t.i. ilgāku par vairākām stundām.

 

Link to comment
Share on other sites

atkal tu ar to gāzes ģeneratoru bāzies virsū. Ģenerators vajadzīgs ekstra gadījumos tikai. un nav vērts tur muģīties ar gāzi. Cik tad tu daudz naudas  tajā degvielā nokurināsi.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 39 minūtēm , Daiļais teica:

7kW 3F benzīna ģenerators maksā  ~ 1K eur, un sver ~80kg.

Ja tajos ārkārtas apstākļos ir doma arī dzīvot tajā mājā, tad nedomāju, ka kādam citam risinājumam būs labāks price/performance.

Lai gan nesaprotu, kā tur varētu dzīvot, ja mērķis ir, lai neaizsalst sistēma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, _dunduks_ teica:

Lai gan nesaprotu, kā tur varētu dzīvot, ja mērķis ir, lai neaizsalst sistēma.

Runa tomēr ir par forsmažoru un dzīvošanai man ir vēl citi varianti

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu ja dzīvošanai ir citi varianti, tad pēc iepriekšējās pieredzes un ieraktajiem transformatora kabeļiem var paļauties, ka forsmažors neievilksies tik ilgi, lai māja atdzistu tik daudz, lai sasaltu apkures sistēma, sevišķi, ja mājā ir 8 m3 uzsildīta betona.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Daiļais teica:

Vienīgais siltuma avots man mājai ir siltumsūknis.

nu tad tu sevi ir apdalījis, kad sāksies antikvaseru un kvaseru savstarpējie kari, iespējams, ka elektrības padeve bieži būs traucēta, nekas drošāks un stabilāks nav līdz šim izgudrots par malkas vismaz daļēju apkuri

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

nu tad tu sevi ir apdalījis

Kad es pieņēmu šos lēmumus, covids ar antivakseriem vēl nebija izdomāti 😀

Link to comment
Share on other sites

jautājums, vai patstāvīgi ir kāds tajā mājā, vai visi aiztinās  uz darbu vai velns zin kur vēl. Ja neviena nav mājās, vajadzīga automātika. Ja tās nebūs, nav nozīmes no ģeneratora, kamēr kāds ierodas un iedarbina to. Ja kāds ir mājās un iedarbina ģeneratoru, tad atkal nevar aizmirst rubiljnjiku pārslēgt no ienākoša ievada uz ģeneratoru.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , kaads teica:

jautājums, vai patstāvīgi ir kāds tajā mājā,

ekstrēmos apstākļos parasti ir kāds mājās, kas naglo logus ar dēļiem ciet un lādē stroķus .....

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja atmiņa neviļ, tad beidzamā lielā vētra bija 2010.gadā. Toreiz laukos (Līgatnes pag.) elektrība nebija 4 dienas. Pēc vētras nopirku 1F 3.5kW benzīna ģenģeri kā reiz forsmažora situācijas risināšanai. Kopš tās reizes jēgpilni ģeneratoru tā arī neesmu izmantojis. Katru gadu to izrūcinu, ieleju svaigu degvielu, un viss.

 

Jā, sūdīgā situācijā būs pielietojums, bet kad tā iestāsies, ģenerators, iespējams, būs jau sarūsējis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , msp teica:

Jā, sūdīgā situācijā būs pielietojums, bet kad tā iestāsies, ģenerators, iespējams, būs jau sarūsējis.

Tas jau tikpat kā visādam gadījumam kara laikā bisi bez lodēm glabāt pagultē. 😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , msp teica:

Ja atmiņa neviļ, tad beidzamā lielā vētra bija 2010.gadā.

Atmiņa viļ. Tas bija 2005.gadā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Daiļais teica:

Atmiņa viļ.

Viss jau atkarīgs no lokācijas. Citur vētra ir, citur nav.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Tātad es jau 16 sezonas pa tukšo kādu benzīna litriņu nokurinu. Lūk arī bilance loģiskam slēdzienam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , msp teica:

pa tukšo kādu benzīna litriņu nokurinu.

Takš pieslēdz kaut lai aparāts kāds mūziku uzspēlē pa to laiku. Vai kādu aķi uzlādē. Nebūs tukšuma sajūta..😁

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ģenerators ir viena lieta, bet patstāvīgai mazākai slodzei labs ir arī nopietnāks UPS.

Mans piemērs īslaicīgu problēmu pārvarēšanā.

1600(2000)W UPS ar 2x120Ah

Siltumakumalators 3m³(apkure laba arī ar pašcirkulāciju)

Akumulatora uzsilda malkas vai granulu katls.

Izturētu, droši vien, ne vienu vien dienu.🙂

P.S. Ak jā, piemirsu.Kamīns arī ir.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...