Jump to content

Kā lai 11 gadnieks nopelna naudu?


_sikaaa_
 Share

Recommended Posts

Šodien lasīju tekstu kurā bija rakstīts : Lieta tāda, ka 5gadnieks (ļoti taupīgs un kautrīgs pēc rakstura) grib veikalā sev kaut-ko nopirkt, bet minstinās un trinās un visādi cieš.

Lasot šī raksta komentārus sapratu ka bērnam darbiņu atrast ir grūti. Bet šoreiz šī problēma skārusi mani personīgi. Vēlos atrast darbiņu idejas, ko lai dara 11 gadīga meitene? Pēc rakstura esmu kautrīga, savukārt ļoti mīļa.

 

Link to comment
Share on other sites

Mežs, ogas, sēnes, nes nodot, vai pati tirgo pie kāda veikala. Oficiāli tādā vecumā strādāt tevi neviens nevar ņemt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kuram vecbiedram pilnmēnesī nav ko darīt, un gribas trollēt? Vai arī šeit tikumības policija vecus pedarus ķer uz feikajiem profiliem? :D

 

———

 

Ja nu šis ir tas mazticamais gadījums, kad tiešām bērns ieklīdis un prasa pēc padoma - ieteiktu sākt nevis ar peļņas darbiem, bet gan pastrādāt par brīvprātīgo dzīvnieku patversmē, piemēram. Pēc pāris gadiem sakrātā pieredze un ieinteresētība labi izskatīsies tavā portfolio, būs redzams, ka neesi spļāvusi griestos, bet gan kaut ko aktīvi darījusi pašizaugsmes labā.

 

P.S.Taisnības labad jāsaka, ka es pats augu nabadzīgā ģimenē, un lai izsistos un tiktu prom no savas ģimenes sāku strādāt algotas haltūras ar svešiem dokumentiem jau 13-14 gados, bet ne visiem tas ir pa zobam, un tagad paskatoties atpakaļ un redzot, kā tas mani sapisa un kādu [sliktu] rūdījumu un nihilismu dzīvē iedeva, citiem es to nenovēlētu...

Labots - Artanis
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 1 minūtes , Artanis teica:

kā tas mani sapisa

Tu tā prātīgāk...... 11 gadīga tomēr padomu prasa!


mhhh

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , laikamTak teica:

11 gadīga

Da varu uz pusdienām saderēt, ka kūms vai lizards vienkārši dzen velnu. 

  • Atbalstu 3
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Artanis teica:

šeit tikumības policija vecus pedarus ķer uz feikajiem profiliem?

Kaut kā jau velk uz šo pusi!

 

Bet īstenība tā ir liela problēma bērniem visos, laikos, man savu laikā pierakstīja gadus klāt lai varētu pa vasaru strādāt, no 3 klases pa vasarām rāvu minimums mēnesi, bija gadi ka pat divus :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Domā skolā nav gājis? :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jainit teica:

neprot garumzīmes..

Vecīt, ja lizards man savā laikā nebūtu palīdzējis desmitiem lapu garas tehniskās dokumentācijas tulkot un vēl taisīt typo korektūras maniem tekstiem, tad varbūt arī Tev ticētu.. :D Visu viņš māk - lingvistikā viņš pārspļautu trīs ceturtdaļas šejieniešu...ja viņam tas raustītu, bet viņam poh. 

Link to comment
Share on other sites

Nepareiza vārda izvēle. Ar to biju es domājis, ka šaubos, ka kaut kāda sūda trollēšanas dēļ viņš pārkāptu savam poh.

Nevermind..

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Beeeeet.... Forumā praktiski vairs vispār problēmu nav īsti ar rupjībām, viena otra brutālu nolikšanu un ik pa laikam kādi vecbiedri atgriežas vai iegriežas, kaut gan pastaro dienu šim pasākumam sola jau cik gadus? Vienīgi viņam šeit joprojām viss nepatīk. Es gan saproru daļēji kādēļ, bet nu cik ilgi vari savu žulti gāzt? Viss plūst un mainās

Link to comment
Share on other sites

@Jainit   A tā nesaki - mums savā laikā te ir bijuši izcili labi trollēšanas gadījumi, citi pat mēnešiem ilgi... ;) Jetijs, lizards, es, daudzi te ir ielikuši savu artavu un brīvo laiku ilgatoši trollējot ar visādiem kontiem, lai padīdītu tautu un piešpricētu bišku eļļu ugunij šeit.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 4 minūtēm , Artanis teica:

Jetijs, lizards, es, daudzi te ir ielikuši savu artavu un brīvo laiku ilgatoši trollējot ar visādiem kontiem, lai padīdītu tautu un piešpricētu bišku eļļu ugunij šeit.

Priekš kam? Kaut kāda savdabīga izklaides forma?
Lai gan, varbūt tieši tāpēc forums ir tik dzīvīgs un interesants.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Artanis teica:

ilgatoši trollējot ar visādiem kontiem,

Ha, labi atceros topiku par disketes klokošanu pirms kādiem 10 gadiem :haha: un ne tikai - reizēm ilgs laiks pagāja, kamēr "atkoda" ka trollis, vai pat troļļu grupa.  Un vispār tad zāle bija stipr, tfu, tfu, zaļāka, forumā bija cita dzīvība.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

tajā vecumā es gāju lasīt zemenes , 4h darbs = 1ls ...

Lieki teikt, ka pagāja tikai 2as dienas līdz es sapratu ka mani pamatīgi čakarē un gāju taisīt labāk savas pirmās mājaslapas...

 

Ej lasi mellenes ja ir tuvumā? 

Taisi un pārdod kko iekš etsy?

Iemācies YT kā taisīt logo/bannerus un tos vari pa piecīti kkādā fiverr tirgot iesākumā?

 

 

un neaizmirsti visu Nopelnīto ielikt bitcoinos :D

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Nopelnīto ieliec bitcoinos.

Vakar bija jāliek uz Dienvidkoreju.

Labots - ggg97
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Artanis teica:

Ja nu šis ir tas mazticamais gadījums, kad tiešām bērns ieklīdis un prasa pēc padoma

Uz jāņiem varēja lasīt puķītes un pīt vainadziņus un tirgot hoķ šosejas malā. Pats redzēju tādus sīčus.

Mellenes un citas meža veltes - nez cik tur sanāk. Varbūt arī ir vērts. Vēlāk vasarā - gailenes, baravikas taču arī uzpērk, ne?

 

pirms 1 stundas , Artanis teica:

vecus pedarus ķer

Pedarus šoreiz nē - autore taču sevi pieskaita sieviešu dzimumam.

Link to comment
Share on other sites

Skatos admini galīgi ožu pazaudējuši, troļļus neatpazīst!

 

Nepilngadīgos sākot no 13 g vecuma drīkst nodarbināt līdz 2h dienā, līdz 10h nedēļā un jāmaksā ne mazāk kā minimālā alga - t.i. 4x vairāk nekā pilngadīgiem. Līdz tam vecumam nodarbināt nedrīkst principā. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , abi teica:

Nepilngadīgos sākot no 13 g vecuma drīkst nodarbināt līdz 2h dienā, līdz 10h nedēļā

Tas ir mācību laikā, tagad vasarā var strādāt 4h un 20h nedēļā.

 

Pirms 9 minūtēm , abi teica:

jāmaksā ne mazāk kā minimālā alga - t.i. 4x vairāk nekā pilngadīgiem

Nestāsti muļķības, par 20h saņems arī par 20 stundām, nevis par pilnu nedēļu. Pietam var maksāt arī vēl mazāk - zem minimālās stundas likmes, tjip par paveikto darbu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , staylez teica:

Trolis pazudis

Mamma aizdzina gulēt. Poh par spamu - google noindeksēs un iekešos, un šis topiks parādīsies kā lasāmviela kaudzei vecāku, kas mēģinās izdomāt, kā varētu nodarbināt savas slinkās atvases. :D

Labots - Artanis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

_sikaaa_
pirms 6 stundām , _sikaaa_ teica:

Šodien lasīju tekstu kurā bija rakstīts : Lieta tāda, ka 5gadnieks (ļoti taupīgs un kautrīgs pēc rakstura) grib veikalā sev kaut-ko nopirkt, bet minstinās un trinās un visādi cieš.

Lasot šī raksta komentārus sapratu ka bērnam darbiņu atrast ir grūti. Bet šoreiz šī problēma skārusi mani personīgi. Vēlos atrast darbiņu idejas, ko lai dara 11 gadīga meitene? Pēc rakstura esmu kautrīga, savukārt ļoti mīļa. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , 138 teica:

Pedarus šoreiz nē - autore taču sevi pieskaita sieviešu dzimumam.

Varbūt tas ir autors :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , 138 teica:

Mellenes un citas meža veltes - nez cik tur sanāk. Varbūt arī ir vērts. Vēlāk vasarā - gailenes, baravikas taču arī uzpērk, ne?

Vakar sanāca pirmo reizi šajā sezonā nopirkt mellenes. Bija tīri labas, tik par ātru beidzās :D3gab mazās glāzītes (līdzīgas kā vienreiz lietojamās glāzītes) - kādi €5.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AndrisBB teica:

Nestāsti muļķības, par 20h saņems arī par 20 stundām, nevis par pilnu nedēļu. Pietam var maksāt arī vēl mazāk - zem minimālās stundas likmes, tjip par paveikto darbu.

 

Neesmu tik ieinteresēts pasākumā lai meklētu precīzu informāciju uz šo dienu, bet agrāk gan tā nebija - pirmais citāts par temu no search:

 

Darba likumā noteikts, ka pusaudžiem, strādājot 35 stundas nedēļā, mēneša darba alga nedrīkst būt mazāka par minimālo darba algu. Šobrīd tie ir 120 lati. Tāda situācija veidojas, jo pusaudzim ir par piecām stundām nedēļā īsāks darba laiks nekā pilngadīgām personām, bet stundas tarifa likme - augstāka. Pieaugušajiem darbiniekiem tie ir 71,3, pusaudžiem - 81,5 santīmi stundā. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ uzņēmējiem ir izdevīgi iesaistīties NVA rīkotajā skolēnu nodarbinātības pasākuma vasarā.

Link to comment
Share on other sites

ļoti vienkārši var atrast info:

Darba likums:

 

Citēt

 

132.pants. Darba laiks personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem

(1) Personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, tiek noteikta piecu dienu darba nedēļa.

(2) Bērnus, kuri sasnieguši 13 gadu vecumu, nedrīkst nodarbināt:

1) ilgāk par divām stundām dienā un vairāk par 10 stundām nedēļā, ja darbs tiek veikts mācību gada laikā;

2) ilgāk par četrām stundām dienā un vairāk par 20 stundām nedēļā, ja darbs tiek veikts laikā, kad izglītības iestādē ir brīvlaiks, bet, ja bērns jau sasniedzis 15 gadu vecumu, — ne ilgāk par septiņām stundām dienā un ne vairāk par 35 stundām nedēļā.

(3) Pusaudžus nedrīkst nodarbināt ilgāk par septiņām stundām dienā un vairāk par 35 stundām nedēļā.

(4) Ja personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, papildus darbam turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību vai profesionālo izglītību, mācībās un darbā pavadītais laiks saskaitāms kopā un nedrīkst pārsniegt septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā.

(5) Ja personas, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, tiek nodarbinātas pie vairākiem darba devējiem, darba laiks summējams.

 

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 23.10.2014. likumu, kas stājas spēkā 01.01.2015.)

 

 

 

Citēt

 

63.pants. Darba samaksa personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem

(1) Pusaudžiem, kas tiek nodarbināti šā likuma 132.panta pirmajā un trešajā daļā noteiktā darba laika ietvaros, mēneša darba alga nedrīkst būt mazāka par Ministru kabineta noteikto minimālo mēneša darba algu normālā darba laika ietvaros.

(2) Ja pusaudzis papildus vidējās izglītības vai profesionālās izglītības ieguvei arī strādā, viņam par veikto darbu samaksā atbilstoši nostrādātajam laikam. Šajā gadījumā pusaudzim noteiktā stundas tarifa likme nedrīkst būt mazāka par Ministru kabineta noteikto minimālo stundas tarifa likmi normālā darba laika ietvaros.

(3) Bērniem par darbu samaksā atbilstoši paveiktajam darbam.

 

Rezumē (DL 37.pants).. bērns ir no 13 līdz 15 gadiem un maksā atbilstoši paveiktajām.. pusaudzis no 15-18 (ja ieguvis pamatizglītību, t.i. pēc 9.klases) ne mazāk par minimālo stundas tarifa likmi/minimālo algu.

līdz 13 gadu vecumam par legālu nodarbinātību jāaizmirst, jo to aizliedz likumdošana.

https://lvportals.lv/skaidrojumi/255771-bernu-nodarbinatiba-ko-un-cik-atlauts-stradat-no-13-gadu-vecuma-2013 - te mazliet smukāk...

Autorei (ja vien nav fake) nāksies paciesties 2us gadus.. līdz 13 gadu vecumam un tad varēs sākt kko darboties legāli:

https://likumi.lv/doc.php?id=57347&from=off

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaut kur reģistrējoties bija jāatķeksē, ka esi vismaz 13 gadus vecs. Tas gadījumā nebija arī šajā forumā? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Te velk uz:article-1221216-06DE3E32000005DC-724_308

Trīs jauni topiki

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
pirms 3 stundām , binary teica:

Vakar sanāca pirmo reizi šajā sezonā nopirkt mellenes. Bija tīri labas, tik par ātru beidzās :D3gab mazās glāzītes (līdzīgas kā vienreiz lietojamās glāzītes) - kādi €5.

Johaidi :D jaiet toč tirgot mellenes tad man arī,

Pirms pāris dienām salasiju ap 10litriem kkādās 3h ko saldētavā ielikt,tik jāzin kur ir.

 

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Es tos 10 litrus labprātāk pats ar ģimeni noēstu :D Nepietiek jau ar to, ka 3h mežā pavadi - vēl vajag uz to mežu kaut kā nokļūt, tad tikt no meža atpakaļ un vēl nez cik stundas pavadīt saulītē, lai notirgotu. Izskatījās gan, ka necik labi viņiem ar to tirgošanu neveicās :)

Link to comment
Share on other sites

@lexxx jā.. ES regulā ir pat minēts līdz 16 gadiem.. jaunajā Datu apstrādes likumā ir 13 gadi.

Link to comment
Share on other sites

Nu re! Noteikumi pārkāpti.

 

Iesaku izbaudīt bērnību, kamēr tā vēl ir.

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 50 minūtēm , binary teica:

Es tos 10 litrus labprātāk pats ar ģimeni noēstu :D Nepietiek jau ar to, ka 3h mežā pavadi - vēl vajag uz to mežu kaut kā nokļūt, tad tikt no meža atpakaļ un vēl nez cik stundas pavadīt saulītē, lai notirgotu. Izskatījās gan, ka necik labi viņiem ar to tirgošanu neveicās :)

nuuu kā kuram, man tās 3h mežā = forši, uz mežu nokļūt arī= forši. dien-dienā to darīt tikai lai notirgotu viņas gan man negribētos.

uzskatu ka viņas ir pārāk gut lai vel kādam ietu pārdot.

Plāns šogad pieēsties viņas un piebāzt pilnu saldētavu ziemai.

 

Btw...a tu pērkot aizdomājies ka tas kas viņas lasijis noteikti arī ir mežā nolicis kluci un pēc tam protams rokas nav kur notīrīt kā vien tavās mellenēs?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nav aizliegts reģistrēties, bet jāprasa ir vecāku piekrišana.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , www.MistersPimpausis.lv teica:

uzskatu ka viņas ir pārāk gut lai vel kādam ietu pārdot.

Nu es jau to pašu rakstīju.

 

Pirms 1 minūtes , www.MistersPimpausis.lv teica:

Btw...a tu pērkot aizdomājies ka tas kas viņas lasijis noteikti arī ir mežā nolicis kluci un pēc tam protams rokas nav kur notīrīt kā vien tavās mellenēs?

Tu dzīvo sterilā vidē? Es dzīvoju vidē, kur dzīvo gan kaimiņu zvēri, gan meža zvēri, gan putni visādi. Ne tikai "vienkārši dzīvo", bet arī liek klučus, apčurā visu, rij visu pēc kārtas un visādi citādi izdarās. Jā, arī mirst - vēl vakar pļaušanas laikā savā pļavā redzēju putna pārpalikumus spalvu paskatā. Un paša dārzā nekas īsti nav pasargāts no lietus ar visu to drazu, kas nāk zemē kopā ar lietu.

Un iedomājies - tādā vidē dzīvo arī mazi bērni, kuriem fig ieskaidrosi, ka "nevajag bāzt mantu/pirkstus mutē". I neko - nekas viņiem nenotiek.

Zini, man vairāk nepatīk visa tā draza, kas nonāk uz "mākslīgi" audzētām ogām (da ne tikai ogām) - smagie metāli, policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži u.c. Bet nu tādā laikā dzīvojam, ko nu tur vairs…

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tā ir.. pasaule skrējienā pēc steriluma ir iedzīvojusies visās šajās alerģijās u.c. kaitēs.. Cilvēkam nevar izstrādāties imunitāte dzīvojot sterilā vidē.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Taisnība ir kaut kur pa vidu, ja visi sāks kakučus laizīt, nemazgās rokas utt, tad ātri vien piedzīvosim sen neredzētas epidējamas  un priecāties par to ka acīs tārpi dzīvo.

Link to comment
Share on other sites

nav jau runa par ķīmisko piesārņojumu, bet gan par dabisko.. un.. rokas ir jāmazgā.. un ne tikai.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Diez vai atradīsies kaut kas jēdzīgāks par ogu lasīšanu. Paskaties rajona tirdziņu - ko un par kādām cenām tirgo. Paņem kādu draudzeni un dodieties salasīt ogas - mellenes, avenes. Sēnēm droši vien par agru vēl.
Priekš tirgošanās lai atnāk kāds pieaugušais līdzi netālu pasēdēt, kamēr pieradīsi. Maiņas naudu vajadzēs mazliet - lai no piecīša var atlikumu izdot, piemēram.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...