Jump to content

Kas jāzin, lai noliktu elektrodrošības A grupas eksāmenu?


138
 Share

Recommended Posts

Vēlos nolikt elektrodrošības A grupu.

 

Ir vairāki mācību centri, kur var likt šo eksāmenu, pirms tam atsēžot dažu stundu kursus, kuru izdales materiāli paliek uz rokām un tos ir atļauts izmantot eksāmenā, un ir vismaz viens, kur var arī likt tikai eksāmenu (kurā tāpat atļauts izmantot jebkādus pierakstus un drukātus materiālus), un tas ir par 50€ lētāk, nekā eksāmens kopā ar kursiem.
Es labprāt šos 50€ ietaupītu.

 

Tāpēc meklēju padoma - kādai informācijai ir jābūt man galvā vai mapītē, lai es šo eksāmenu noliktu?

 

Zinu, ka esot kaut kādi MK noteikumi (pieņemu, ka šie). Kas vēl?

Noderētu ātrs padoms, eksāmens notiek ļoti drīz, nākamais tikai pēc mēneša.

Link to comment
Share on other sites

Ir tāds teiciens - skopais maksā 2x.

 

Pamats ir tie noteikumi, vēl, vēlama saprašana - kas ir elektrība, elektromagnētiskais lauks un tml.

 

Principā, A grupu, vismaz kādreiz deva pēc sākotnējās instruktāžas. Droši vien tie 50EUR arī ir par kādu 2h lekciju, kuras beigās katram arī izdod apliecību. t.i. ja aiziesi uz kursiem, pilnīgi iespējams, dabūsi to grupu ar garantiju un bez sāpēm, tā teikt. Ja iesi tik uz eksāmenu, tad gan jau no tevis tos 50EUR tāpat iekasēs.

 

Bet tu jau esi ne tikai skops, bet arī slinks.

Nedaudz google, un pirmajā rezultātā ir šis

 

  • Standarta piemērošana, termini, spriegumi;
  • Droši darba apstākļi;
  • Elektrodrošības grupas;
  • Darbu veidi;
  • Darbs elektroietaisēs;
  • Darba organizācija un atbildīgo personu atbildība;
  • Elektrodrošības tehniskie pasākumi;
  • Elektriskās strāvas iedarbība uz cilvēka organismu;
  • Palīdzības sniegšana cietušajam no elektriskās; strāvas iedarbības;
  • Aizsardzības līdzekļi;
  • Darba aprīkojums;
  • Drošības zīmes un nožogojumi elektroietaisēs;
  • Eksāmens.
Link to comment
Share on other sites

netā minēts, ka eksāmens ir tests ar 20 jautājumiem... :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 21 minūtēm , CAP teica:

netā minēts, ka eksāmens ir tests ar 20 jautājumiem... :D

Izklausas pec varen gruta "eksamena" :D

Link to comment
Share on other sites

pēc netā pieejamās info, tas ir sākumlīmenis cilvēkiem bez iepriekšējām zināšanām, tāpēc arī tā..

Link to comment
Share on other sites

Atradu šo:

http://stradavesels.lv/lineals/111017-elektrodrosiba/

 

Ir ok, tur arī kaut kādi linki

http://osha.lv/lv/publications/docs/strava.pdf

http://osha.lv/lv/topics/1.1.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=M8yUPktl0S0

u.c., t.sk. uz kaut kādiem ST pdfiem, kuri gan ir 404.

 

 

 

Pirms 10 minūtēm , ju teica:

Droši vien

Gan jau

Eksāmens 25, kursi + eksāmens 75.

Negribas maksāt 50 par 2h pasēdēšanu ejnusazini cik patīkamā sabiedrībā un infu, ko es pats (vai ar zinošāku cilvēku palīdzību) varu iepriekš izlasīt/izdrukāt.

Citos mācību ventros neatradu kur piedāvātu likt tikai eksāmenu, un kursi kopā ar eksāmenu maksā apmēram tāpat.

 

 

Pirms 21 minūtēm , ju teica:

Sadales tīkls Mācību centrā it kā viss kopā par 35EUR +PVN

Kļūdies. Tas ir tikai eksāmens, šis:

https://www.sadalestikls.lv/uploads/2018/01/ED1.pdf

Kursi + eksāmens 60€ + PVN:

https://www.sadalestikls.lv/uploads/2018/01/ED2.pdf

 

@CAP, kur tu atradi, ka A grupai ir 20 jautājumi?

Es sapratu, ka eksāmens ir līdzīgs kā B, atšķirība tikai tāda ka B nevar iegūt, ja jau nav A.

 

@AndrisBB, man ļoti gribētos, ka šis topiks iztiktu bez audi astoņdesmit ar gāzi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Tiešām, 20. Un B grupai aš 30 :king2:

 

Pirms 37 minūtēm , ju teica:

un pirmajā rezultātā ir šis

Tās ir tēmas, bet tēmu uzskaitījums jau vēl neko daudz nepasaka, ko un cik man par tām būtu jāzin.

 

Bet ok, paspaidīšu stradavesels testu, pieņemot, ka tā saturam ir kāda līdzība ar reālo eksāmenu, palasīšu un izdrukāšu mk noteikumus un stradavesels linkus un gan jau.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, tas LEB papīrs gan, šķiet, apraksta tikai to, kā eksāmens norit pie viņiem.

Pieņemu, ka uz visām eksaminācijas iestādēm attiecināmas prasības par  eksāmena saturu, formu un apjomu var būt noteiktas kādā likumā vai mk noteikumos vai varbūt kādā IZM radītā dokumentā, bet ne citādi.

Bet jā, nez vai citur būs 100 jautājumi.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

LEK025 būs īstais mācību materiāls. Labāk tomēr apmeklēt arī 2h garos kursus, jo ja nav iepriekšēja pieredze un vidējas zināšanas šajā jomā, arī A grupu var elementāri nenokārtot. Pārsvarā visās mācību iestādēs kursos tajās divās stundās iziet cauri tieši tiem jautājumiem, kas konkrētajā iestādē būs eksāmenā, tur nu jābūt īpaši apdāvinātam, lai tad eksāmenu nenoliktu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , CosmosDC teica:

LEK025 būs īstais

Citus LEK lasīt un drukāt tātad nav vērts, tikai šo?

 

Pirms 19 minūtēm , CosmosDC teica:

arī A grupu var elementāri nenokārtot

Varbūt zini, kāds ir pieļaujamais kļūdu daudzums?

 

Pirms 19 minūtēm , CosmosDC teica:

kursos tajās divās stundās iziet cauri tieši tiem jautājumiem, kas konkrētajā iestādē būs eksāmenā, tur nu jābūt īpaši apdāvinātam, lai tad eksāmenu nenoliktu.

Tas nu būtu skaidrs, bet tur taču nav nekā TĀDA. Šausmīgi negribas maksāt par "zināšanām", ko var "iegūt" tādā 2h "lekcijā". Tāpēc arī šis topiks.

 

Varbūt esi redzējis konkrētus reālā eksāmenā bijušus jautājumus? Raksti PM ja negribi šeit.

 

Tagad vairs ļoti nesteidzos, eksāmens uz kuru gribēju iet ir atcelts jo nav nokomplektējusies grupa, tuvākais man zināmais eksāmens bez "kursiem" solās būt jūlija otrā pusē.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Es mācījos no LEK025 un "kursiem".

Rīt precizēšu, jo man pašam augustā B grupa jāiet pārkārtot.

Nekas īpašs jau tur nav, bet ja nav A grupa pirms tam bijusi, tad jājautā, kādas ir attiecības ar energo nozari pirms tam bijušas. Katram jau atšķiras tas "TĀDS".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , CosmosDC teica:

man pašam augustā B grupa jāiet pārkārtot

Kur liksi, ST vai citur?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Man arī B grupa iet uz galu. Pārkārtošana gan ir lētāk kā pirmā reize. 

 

33 jautājumi ir un es to darīju MC Liepa.

 

Tikai klusi ? padalīšos ar jautājumiem, domāju, ka daļa starp grupām sakrīt.

https://failiem.lv/u/ene4qeu8

 

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , CosmosDC teica:

ST MC

Tur kaut kas ir foršāk kā citur, vai ej tur tīri pieraduma pēc?

Link to comment
Share on other sites

Sadales tīklu mācību centrā apmācības ir salīdzinoši interesantas, ar piemēriem no dzīves.

Eksāmenu nokārtot nav nekādu problēmu, ja esi noklausījies apmācības un cītīgi konspektējis.

 

Nezinu kā ir tagad, bet agrāk B grupu varēja dabūt pasakot, ka darba vietā jau ir bijusi piešķirta A grupa.

C grupai gan ir nepieciešams izglītību apliecinošs dokuments.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Uz konkrēto mācību centru nosūta mans darba devējs, pašam nav īpaša izvēle.

Citos mācību centros neesmu bijis, grūti teikt, vai ir kas labāks/sliktāks kā citur.

Jautājumi +/- ir tādi kā Kaspars12 ielika - rīkojums/norīkojums definīcija, darba drošība darba vietā, kvalificēts/apmācīts/instruēts darbinieks, drošie attālumi no dažādu kV elektroietaisēm, sprieguma neesamības mērīšana, kā rīkoties situācijā, ja tehnika iebraukusi GVL, kas ir atbildīgs par darba organizāciju un darba drošību utt.

Par to, cik jautājumu - tiešām neatceros un nespēju nekur to atrast arī savā konsultācijas konspektā, ko veicu 2015. gadā pirms A ED grupas kārtošanas.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2018.06.27. , 11:21, mickys teica:

agrāk B grupu varēja dabūt pasakot, ka darba vietā jau ir bijusi piešķirta A grupa

Es neesmu par šito 100% drošs, bet šķiet, ka tagad A grupu var piešķirt tikai mācību centri. Kas nav liela bēda, jo B varot dabūt, kad vismaz trīs mēnešus ir A (Bz - kad vismaz mēnesi ir A).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...