Jump to content

Soundbārs teļukam nedārgi?


ervie
 Share

Recommended Posts

uz kuru pusi tauta iesaka skatīties, ja ir vēlme iegādāt nelielu papildus akustiku ko slēgt pie televizora?

 

pašlaik pat zilzoba portatīvā tumbele dod ārā skaidrākus vidus un vairāk apakšas nekā iebūvētās taures....

vecās eiropas "rimčikā" iegāju tur pretī lētākais soundbārs pa 69eiriki, protams ne pētīju ne prasīju kur klāt slēgt, nu cik labi tāds var skanēt.

šeit internet veikalos kaut kā izvēle nīka pavisam, tik kaut kas liels un nelēts.

 

resīveris un grīdas tumbas šoreiz nederēs - nav kur likt. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pērc resīveri un plauktu tumbas. Skrūvē pie sienas.

 

IMHO soundbāru kvalitāte ir loterija. Nav tur pamata lai būtu normāla skaņa - padomā loģiski cik liels ir tas laukums un tilpums, kurā tie skaļruņi var tikt iebūvēti. Var tik būt par kapeiku labāk, kā televizorā. Ja tas apmierina, tad vēl tā.

Link to comment
Share on other sites

Soundbaram var būt normāla skaņa, tiesa, ne par 70 EUR. 

Vajag budžetu zināt un runājam tālāk.

Bet ja jāizvēlas 70 EUR soundbars vai Bluetooth tumba, ņem tumbu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ej Tu dirst, gribēju soundbāru, tu man teici, lai eju dirst. Ok, parādīji riktībās tumbiņas, bet mēs tak nav buržuji :(

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi nesaprotu šo soundbāru ideju... pa ~200 EUR(pat pa sotaku) vari paņemt kaut kādu OK kinozāli(protams, ka lietotu), vai arī stereo sistēmu.. pieslēdz to pa optiku, vai koaksiālo. Būs sabs, arī surounds, ja ņemsi kinozāli, nevis pliku stereo...

A soundbārs... jā, kompakti, bet no skaņas tak tur nav nekā. Arī ja tas spēs purkškināt, tāpat viss ir priekšā, IMHO soundbar ir vienkārši overpriced smuka kaka, t.i. izmesta nauda...

Labots - rubb
  • Patīk 4
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

@rubb tas ir tikai tavs izvirtuša audio-māna viedoklis.. 

1) kinozāle prasa vietu

2) soundbaram ir arī subs.. ar 2.1 pietiek atliku likām un arī pieslēdzama gan ar optiku, gan hdmi.. gan zilzobi.. (tā ir lielākā SB priekšrocība (mazāk vadu un kompaktums) )

3) ar skaņu viss ir pat ļoti labi...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

@CAP, visu cieņu... Bet pirkt 2.1 štruntu, kurš pēc idejas nu toč nav 2.1, jo vienk nevar subs būt mazs... ja pa to pašu cenu var dabūt kaut ko, kas vienkārši dēļ kaut vai elementāriem fizikas likumiem skanēs labāk... ? Es nesaku, ka skaņas strīpai būs slikta skaņa(labi, būs jau gan, bet šeit ne par to stāsts)... Es saku par to, ka var būt ir vērts apskatīt citus variantus.

Link to comment
Share on other sites

Bļe autors prasa, lai iesaka kko kompaktu priekš tv nevis kko, lai klausītos flac or vinly.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tuubij, kāds te sakars hiendam ar to ko saku? Es vienkārši cenšos pamatoto to, ka iegāzt piķi skaņas strīpā, kura maksās vismas pāris sotakus, ir bezjēdzīgi... Jā, jauns štrunts, bet var būt var samaksāt mazāk un izdarīt to pašu.

Link to comment
Share on other sites

@rubb a kas saka, ka subs ir mazs.. ir skaņas panelis.. subs ir atsevišķa kaste..

 

tas saucas.. neesmu redzējis/dzirdējis, bet viedoklis vienmēr ir :D Es pat nemaz nesalīdzinu soundbar ar tiešām hifi audio sistēmu.. tās ir cits lvl.. un cita cena.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

@CAP, es būtu pārsteigts, ja būtu savādāk... :)  

P.S. Tāvējo konkrēto gan neesmu dzirdējis... Bet ir draugi, pie kuriem ciemojos... Tur bija LG, Samsung, un pat JBL, kas nebija īsti oriģinālais konkrētajam philips TV... Bet zinot cik tas šiem  izmaksāja, arī saku... var būt nevis skaņas strīpu, bet ko citu, kas gan skanēs labāk, gan būs lētāks.

Labots - rubb
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja nav vietas, tad vai nu soundbar (būs labāk neka bez) vai LABAS austiņas . Vismaz man austiņas ir labs risinājums.  Nu neder vairākiem skatītājiem. kas vienīgais mīnuss. Vismaz attiecībā cena/labums... 

Link to comment
Share on other sites

Soundbaru pārsvarā pērk dēļ kompaktuma un ease of use. Soaundabrs , kas maksā 200 un vairāk parasti arī skanēs ok, tiesa, nebūs tur ūber.

Ne visi grib vadus sev apkārt vai tur niansēti klausīties pustoņus, bet daudzi grib labāku skaņu nekā TV un to, kad soaundabrs ielsedzas reizē ar TV un var vadīt ar vienu pulti.

Zem 200 gan jā, labāk ir aktīvās skandas.

Pats arī apsvertu soundbar, ja vajadzetu ekonomēt uz vietu. Patīk arī piemēram Fidelio B5 , kam nāk skandas nost un vari izbaudīt surround pilnībā bez vadiem. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@rubb tūr jau tā lieta, ka Tu dirs diršanas pēc. Ne Tev pašam tas soundbārs vai kas, da nekā Tev nav. Tikai šņabis un sava iedomātā pasaule!

Link to comment
Share on other sites

@Tuubijs, tur jau tā lieta, ka savam LG teļukam to soundbāru nopirku un secināju, ka tā ir vienkārši izmesta nauda. Tu vienkārši gribēji pastāstit, jeb kas Tev par veselības problēmām? :D  

Link to comment
Share on other sites

soundbari ir dažādi.. dažādās cenās un dažādu kvalitāti un skaņu...

Link to comment
Share on other sites

Arī ieteiktu paskatīties kaut ko no aktīvajām skandām. Pagaišgad meklēju kādu soundbāru priekš TV. Neko sakarīgu līdz ~200€ neatradu, lai skaņa būtu jūtami labāka par TV iebūvēto, vienīgais ieguvums sanāktu subs. Beigās nopirku vairāku biedru rekomendētās datora skandas:

http://www.rdveikals.lv/products/lv/163/113109/sort/1/filter/0_0_0_0/EDIFIER-Studio-R2700-skaļruņi-R2700.html

Autoram šīs laikam gan nederēs dēļ izmēra, bet kā jau te teica - fiziku neapmānīsi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

sveiki,

 

skatos pa šo laiku jau izkāvušies par tēmu tumbas vs soundbāri. pārskatīju vietu - nea. Edifier tumbām vietas nav, vai arī mēbele jāmaina. īstenībā arī soundbāru jādomā kā iemahinēt, izskatās ka samsunga tv ar 4 kājām papildinājumi nav paredzēti.... mana problēma ir puslīdz sakarīgi apskaņot 3x3m platību priekšā televizoram, un es brīnos, cik tam 32k5502 teļukam ir sūdīga skaņu sistēma. pa pusei tāpēc ka skaņa vispirms sit uz leju galdiņā, un pa pusei tāpēc ka hvz. (piebāz ausi klāt - itkā skan, paej nost - nifigā vairs nav).

 

itkā pēc apraksta un cenas pietiktu tāds kā Sony SF150 https://www.sony.co.uk/electronics/sound-bars/ht-sf150, tikai dieszin kā viņš skan un kā savietojas ar Samsung?

Samsungam laikam nekas mazāks par M360 nav?

 

vai arī alternatīvais variants būtu iet uz brīvi stāvošajām bezvadu tumbām, pārī, tipa https://clintdigital.com/products/freya-bluetooth-speaker ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ervie teica:

Edifier tumbām vietas nav

Neticu ka tumbas nevar pie griestiem istabas stūros piekārt! Vai kādus plauktiņus uztaisīt. 

Bet nu katram savs - ja ir vēlme pārmaksāt par sliktāku produktu - kurš gan spēj to liegt.... 

 

Pirms 10 minūtēm , ervie teica:

vai arī alternatīvais variants būtu iet uz brīvi stāvošajām bezvadu tumbām

Tev patiks viņas regulāri lādēt? ;)  Pa manam galīgi garām! Skaties futbolu un mača vidū bačas tumbām nosēžas.... :D :D:D 

 

Pirms 11 minūtēm , ervie teica:

un es brīnos, cik tam 32k5502 teļukam ir sūdīga skaņu sistēma

Par ko brīnies? Mūsdienu tv ir ļoti plāni korpusi - tur normāliem skaļruņiem principā vietas nevar būt! 

Link to comment
Share on other sites

Agrāk bija tāds pats viedoklis kā @rubb. Tip - jo lielāks difuzors un lielāka kaste, jo viss ir labāk. Un pastiprinātājs bez 5mm bieza alumīnija priekšpaneļa nav nekāds pastiprinātājs :), utt.

 

Arī pamatā dēļ istabas konfigurācijas un vietas ierobežojumiem pāris gadus atpakaļ nopirku Samsung HW-H750. Tas gan bija ap 500eur robežās, šķiet. Un zini, es biju sakauts savā iepriekšējā pārliecībā. Jā - ar soundbāru nevar dabūt tesienu kā no grīdas skandām, taču nelielos un vidējos skaļumos tas skan krietni pārāk par jebkurām sistēmām, kas man jebkad ir bijušas. Nezinu kā to panāk, bet klusu skanot visu dienu, skaņa nenogurdina. Tembrāli man viņas ļoti patīk, un t.s. skatuvi uzzīmē diezgan pārliecinoši. Tiesa - tādu palielāku mājas ballīti tās nepiebļaus, taču nedomāju, kas tam soundbārs ir radīts. Ļoti patīk savietojamība ar TV (Samsung pats par sevi un Sony arī savietojās). Es par soundbāru. Varbūt ne pašu lētāku, bet tomēr.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@msp, Nujā, mūsdienās ir citi fizikas likumi... dream on un pārmaksā par neko.

nevermind :)  

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc citi fizikas likumi?

Koplektā ir subis ar 8 collu gumijnieku, kas nelielos skaļumos (nu teiksim līdz 2x5w RMS) savu uzdevumu pilda ļoti labi. Es, protams nevaru ekspektēt, ka gaiss tiks iešūpots tāpat kā ar JBL grīdas skandām, taču kompaktām telpām dēlis ir labs risinājums. Tiesa gan ieteiktu 2.1 komplektu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , msp teica:

Samsung HW-H750

Tam samsung suPim tomēr ir jau 8" skaļrunis iekšā. Tad jau kaut kas tur sanāk.

 

Pirms 7 minūtēm , rubb teica:

Nujā, mūsdienās ir citi fizikas likumi.

Nav jau, tikai tie tiek savādāk (nekaunīgāk) izmantoti, uztaisa kārtīgu kavējumu ("papludina" basu) tajā "basa" joslā kur vēl var, un klausītājs vulgaris priecīgs.

 

No manas pieredzes. Sievas vecākiem nopirkām Samsung TV, tam tur skaņa tiešām nekāda, tur pat augstā basa nav. Viņi gan nesūdzas, esot labi.

Pats sev iepirku LG. Tam apakšējā daļa biezāka, līdz ar to, droši vien, skaļruņi paši lielāki, ir arī kaut kāds akustiskais noformējums, un skaņa pat tīri ciešama, ir kāds augšējais basiņš arī. 

 

Es tik nesaprotu (nu labi, ir jau aizdomas) kāpēc tiem TV nevarēja uztaisīt jaudas idejas, kur tad kādas skandiņas pieslēgt iebūvēto pīkstuļu vietā?

 

Faktiski pat tādu lietu redzēju, vienam Philips TV vienā viesnīcā. Bet tas jau arī pavecākam modeli. Tātad kaut kad ir mēģinājuši. Jā, bija pat kaut kad ar kineskopiem Philips, kam pat surround kanālu jaudas izejas bija.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Aizrikšo līdz Elcoram vai Euronic  un palūdz lai to ko pārdod, iedarbina. Tad arī sapratīsi . Par pievienošanu: ja ir HDMI ieeja, tad jau vajadzētu pieslēgties un regulēties no jebkura TV. Mani nāvīgi tracina kad kādam verķim vajag savu pulti. Skaļuma regulācijai ne pa tikam.  Dārgajam galam būtu jābūt ciešamai kvalitātei. Autoram jau nevajag apskaņot zāli, bet minimālu telpu. Ar basiem... man kaimiņam aiz sienas ir kaut kas kas regulāri drebina man plauktā glāzes. Atskaito tos basus neko citu jau nedzirdu. Ja ir privātmāja, tad var likt ko grib, bet ja daudzstāvene, tad pavisam nav ok krutus basus, it sevišķi pl. 2 naktī. Bet bez basiem ir patīkami dzirdēt dzidru skaņu, nevis burkšķi ka mēdz būt ar iebūvētajiem skaļruņiem. 

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , oxygen teica:

Dārgajam galam būtu jābūt ciešamai kvalitātei.

Atslēgas vārdi! :) Dārgais gals un ciešama kvalitāte.... 


Nez - man ciešama kvalitāte asociējas ar lēto galu. Dārgajam galam būtu jāskan vismaz labi, ja ne ļoti labi! 

Link to comment
Share on other sites

Bljaviens, cik jūs te daudzi esat dzirdējuši dažādus saundbarus ,.nevis tikai vienu kkadu pa 150 EUR?

Var dabūt no tā saundbara ārā pieklājīgu skaņu, var. Pielieto visādas viltības, ka tur kkadus ļoti stirpus magnētus, tur kkadus super pikstuljus utt un skaņa būs pieklājīga. Normāls saundbars arī sver ne mazums starp citu.

 

Bet pa lielam vislabāk ir paklausities pašam ar savu mūziku vai treileri. Normāla veikalā nodemonstrēs.

Personīgi man Samsung skaņa nepatīk, liekas pārāk plakana un "sausa", citiem patīk. Paklausies kādus Sony , Philips, kaut vai tos pašus Samsung. Un nežīidot uz 100 EUR, rēķināties ar 200 EUR.

 

Nevajag tomēr arī aizmirst, ka tiek maksāts par hdmi ieejam, Bluetooth, bezvadu subi un vadību ar vienu pulti. Kkas tāds, kas nav iespējams parastiem skaļruņiem.

Link to comment
Share on other sites

@Zin... vismaz no manis nav tā, ka nolieku tos sounbar un līdzīgos izstrādājumus. Es vairāk biju domājis, ka pa to pašu cenu vienkārši var dabūt ko labāku. Tas, ka augšas un tā iet OK... cik vati aiziet, kas vairāk ēd, kā arī prasa tomēr skaļruņa diametru? :)   Es par to, ka pa tiem pašiem 200 EUR(pat mazāk) var paņemt ko citu, kas skanēs ne sliktāk... Jā, būs tā, ka būs papildus pults vai slēdzis... OK, ja skatās panorāmu, tad jau vienalga. Bet ja domā uz priekšu, tad IMO soundbārs ir vienkārši izmests piķis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , rubb teica:

Es par to, ka pa tiem pašiem 200 EUR(pat mazāk) var paņemt ko citu, kas skanēs ne sliktāk... Jā, būs tā, ka būs papildus pults vai slēdzis...

es arī par to, ka var paņemt labāk, tikai ko?

un papildus pults ir NĒ NĒ! tāpat kā urbt stiprinājumiem sienās griestos - manā gadījumā konkrēts NĒ!

 

Pirms 11 minūtēm , rubb teica:

OK, ja skatās panorāmu, tad jau vienalga.

diemžēl - nav vienalga. atnāk vecais cilvēks ar dzirdes aparātu un sūdzas, ka nespēj saprast ko ziņās runā. bet jau ar zilzobīgo portatīvo bundžu - cita lieta.

tā ka, saprast, kurš no modernajiem izstrādājumiem būs vislabākais cenas/attiecības ziņā....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ervie teica:

un papildus pults ir NĒ NĒ!

Man pie teļuka ir čipamps pieslēgts - vispār bez pults. ;) Klusāk/skaļāk ideāli ar tv pulti viss regulējas. 

Pirms 29 minūtēm , ervie teica:

diemžēl - nav vienalga. atnāk vecais cilvēks ar dzirdes aparātu un sūdzas, ka nespēj saprast ko ziņās runā.

Nu tad varbūt vajag zilzobja austiņas? Varēs uzgriezt cik skaļi vajag un pat dzirdes aparātu nevajadzēs! 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

1) Daudziem saundbāriem ir atsevišķas pultis. Tas baigi jāskatās.

2) Bluetooth tehnoloģija manā uztverē nav nekas baigi stabils vai kruts - man ir bijusi situācija, ka iekārtai (tumbiņai) caur Bluetooth skaņa jūtami atpaliek no bildes. Un sit nost, tur neko nevar izdarīt - grozi šā vai tā, bet izlabot/salabot tur nekā nevar.

3) Zināma lieta ir veciem cilvēkiem, kā reizi ar dzirdes aparātiem, ar to, ka viņi nevar saprast un dzirdēt to pasākumu. Visādi verķi iztestēti, labākais risinājums ir bijušas RF bezvadu austiņas.  Pie tām arī palikām.

 

Konkrēti: https://www.salidzini.lv/cena?q=Sony+RF811

MDR-RF811RK.png

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā , tas RF ir labais. Man bija tieši tāda paša problēma, Pie reizes arī varu pats izmantot, kad pa TV iet kāds raidijums kur ''runājošās galvas''.  Vari staigāt kur gribi- vienmēr būs normāla zona skaņai.

Link to comment
Share on other sites

Pults nāks līdzi visiem soundbar. Tik tas, ka tas Samsung tv mācēs caur hdmi padot signālu kad ieslēgties/izslēgties un griezt skaļāk ar TV pulti. Cipamps vai aktīvās tumbas no lētā gala to nemācēs. 

Es tagad negribu sameloties, bet iespējams, ka pat tas Samsung tv arī māk vispār bez vadiem ar Samsung soundbariem sazināties, slinkums meklēt. 

 

Bet nu autoram, kas negrib velvienu pulti un nevēlas urbt caurumus soundbar ari deFacto bus labākā izvēle, kas apmierina viņa prasības. Tālāk viss no budžeta un gaumes. Vienam patīk bass, otram dzidrās augšas, tresajam svarīgi, ka soundbars ir pelēks

 

Link to comment
Share on other sites

Puikas, kāds pamanīja cik liela ir telpa? :shok:

 

pirms 2 stundām , ervie teica:

mana problēma ir puslīdz sakarīgi apskaņot 3x3m platību priekšā televizoram

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

man sounbars ir ar hdmi savienots.. philips zilzobis atņirdza zobus pret samsung... :D toties ieslēdzas/izslēdzas skaļums regulējas ar tv pulti.. (ir arī atsevišķa sounbar pults presetiem/bass/treble utt regulācijai + ir pieejam aplikācija mobilajā, ko var izmantot par sb pulti)

 

jā.. sounbars ir salīdzinoši pasmags.. tas gan un var redzēt, ka skaļruņi reāli arī tur nav tikai 2i fiziski.. ir vairāk..  4i, ka minimums  manējā toč bija + aktīvais subs ar sounbar savienojas bez vadiem.. noliec, kur gribi/ērtāk..

 

kas attiecas uz skaņu.. tādiem izvirtušiem melomāniem kā @rubb viss liksies slikts :D bet normālam cilvēkam adekvāta skaņa.. i ballītei arī pietiek.. jaudas pietiek gan skaļumā, gan citādi..

 

@jema karceris :D emm.. es savā laikā pirms soundbar izlīdzējos par PC tumbiņām pie 3,5" izejas.. pa 50 eur.. bija ok.. pietika, mīnuss.. skaņa manuāli jāregulē, bet tumbiņu jau tagad daudz un dažādas..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , jema teica:

Puikas, kāds pamanīja cik liela ir telpa? :shok:

kas tev tur nepatīk, parasta paneļu hruščenes "viesistaba". teļuks pie vienas sienas, dīvāns pie otras. galvenais lai centrā var komfortabli klausīties, kas notiek dziļākajos stūros - neinteresē :)

 

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

Pults nāks līdzi visiem soundbar. Tik tas, ka tas Samsung tv mācēs caur hdmi padot signālu kad ieslēgties/izslēgties un griezt skaļāk ar TV pulti.

nu tas der - lai kopā slēdzas iekšā / ārā, vienreiz preseti uzstellēti un miers.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ervie teica:

parasta paneļu hruščenes "viesistaba"

Man savā laikā tādā stāvēja 2gab RRR 30nieces. Viss notikās. Uz pilnu ručku griezt nevarēja, savādāk kaimiņi no blakus podjezda sūdzējās. :) 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

teļuka tos soundbarus ir grūti dabūt, priekšā uzliekot atkal remote aizsedz, autoram ieteiktu apsvērt variantu likt uz tv augšā, aizmugurē ar labu abpusējo lentu pielīmē 90 grādu mazos lenķīšus un gatavs, gan skaņa būs precīzāk ausu augstumā, gan nebūs problēmu ar novietojumu. Izskatās arī ļoti, ļoti ok.

 

 

o.jpgZem

 

 

 

 

 

 

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , ervie teica:

kas tev tur nepatīk, parasta paneļu hruščenes "viesistaba"

Ja tevi apmierina, kas tad mani raustīt! Runa ir par to ka tik nelielai telpai te nezin kādus krutos izstrādājums grib ieteikt!!! :crazy:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...