Jump to content

Gribētos Canon kit objektīvu


VebKamera
 Share

Recommended Posts

EF-S 18-55, plīz. Labā stāvoklī un būtu kruta līdz 50 EUR (atkarībā no stāvokļa un modeļa jaunības)...

Gan jau kādam plauktā stāv un pac bilžo ar krutākiem...

Link to comment
Share on other sites

Kiti ir dažādu paaudžu. Manējais diezin vai interesēs 350D. Pa vidu normāls, abos galos aberācijas. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 4 stundām , Racer teica:

Manējais diezin vai interesēs

 

Paskatījos atsauksmes - ir tā kā Tu saki, paskumja tā bilde. :(  Baigi gribētos kaut ko biki jaunāku...

Link to comment
Share on other sites

Ta nevienm no šiem kiteniekiem nav laba kvalitāte. Nē, nu lai bildētu kārtējo dzerstiņu vai sava kaķa bildi feisbukam - pilnīgi OK, bet kvalitatīvai bildei pakrāj kādu laiciņu un paņem vismaz šo  pavisam cita bilde un galvenais - gaišs.

  • Haha 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Nē nu kruta! Džeks kaut ko uz 50€ meklē, bet te piedāvā uz 450€ skatīties.


Saprotu, ka no tiem ģešajiem nekā nav, bet vienalga..

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nē nu ja grib ņemt sūdu un pēc pusgada meklēt labāku (un stipri dārgāku), tad uz priekšu.  (gan jau ssā arī kas atrodams, bet nu tā nav vieta, kur iepirkties)  Kā domā, kāpēc šos visur met pakaļ - aiz labdarības, vai?  Tautas gudrība "Skopais maksā 2x " darbojas joprojām un nekļūdīgi.  Manuprāt, ja vien nav darīšana ar skolnieku/studentu -  pakrāt un tikt pie 450EUR jau nu nav problēma.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Nu gan raiviic laiž. Kādreiz slavenajā Fotolistē taisījām visādus eksperimentus (btw, tur tusēja arī Fotogrāfi). Tad nu viens bij tāds - ar vienādu fokusa attālumu tika fotografēts kadrs ar dažādiem objektīviem - kitu, Tamronu, Sigmu, L stiklu utt. Beigās, bez apstrādes tika salikta galerija un bij jāuzmin pēc pakāpēm kurš kadrs ir ar kuru objektīvu. Rezultāti bij interesanti - reti kurš varēja pareizi salikt. @raiviic, vari lūdzu ielikt reālus paša bildētos piemērus (nu lab, kaut paziņas, bet ne no interneta dzīlēm)?

 

P.S. Topika autoram - es savu kitu netirgošu - pilnībā apmierina, tik ierakstīju informācijai. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ir kits no 450D, bet arī miskaste, un nekas normālāks man tā arī nav nopirkts vietā. Ja ļoti interesē un nav pretenzijas uz kvalitāti, varu nopārdot, jo tāpat spoguleni izvelku divreiz gadā.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 9 stundām , raiviic teica:

Ta nevienm no šiem kiteniekiem nav laba kvalitāte

 

Kad mans 14-gadīgais tīnis iemācīsies bildēt ar kitenieku, un pats galvenais - nenomest viņu ar stikliem uz akmeņiem (vai iekapāt jūrmalas smiltīs), tad arī domāsim par krutajiem objektīviem. Pašlaik pat spogulene man domāt bija bišķiņ perebors. Bet tomēr baigi patīkot.

Gan jau ka pirmajai mašīnai nav jābūt Ferrari...

 

Bet paldies par linkiem un piedāvājumiem, pablenzīšu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Strīds par objekīvu izvēli ir bezgalīgs un katram sava taisnība. ?

 

Ar "kitinieku" esmu bildējis savas digi ēras pašā sākumā (Canon 300D), kamēr nenopelnīju bik nopietnākam- toreiz no kolēģa pagadījās mazlietota Sigma 24-70/2,8.  Bet nekas traģiski slikts no tā kitinieka atmiņā nav palicis. 

 

Katrs takš saprot, ka bildes vērtību nosaka vairāk autora ideja, interesants moments un kompozīcija, nevis lepnais "bokeh" saturiski tukšā bildē...:(   

 

Ja budžets neļauj ko lepnāku, jāmeklē jaunākas paaudzes kitinieks ar stabilizāciju- tie arī optiski esot daudz labāki par pirmās paaudzes "cauruma aizbāžņiem".

 

Un vēl- iesācējam es ieteiktu padomāt par bik universālāku stiklu, piemēram 18-135. Tam plašākas iespējas, piem., portretējot. Cenas starpība nav tik graujoša, jo sevišķi, noriskējot ar lietotu:

Pimēram, ss-iešos redzu vienu pa 150 Eur:

 

  https://www.ss.com/msg/lv/electronics/photo-optics/objectives/enbkh.html

 

Vēlāk, ja tā lieta patiks, varēs skatīties uz ko nopietnāku. Ja nepatiks-  vismaz nebūs tik liela skāde...?

     

Labots - Long John
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, Long John teica:

universālāku stiklu, piemēram 18-135

 

Tas gan jau būs, tas tik nākamais līmenis.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Šajā gadījienā es domāju tieši sākumlīmeni- arī 18-135 nav nekāds profi-stikls, tikai viņam iespējas daudz plašākas, nekā standarta 18-55 un attiecīgi būs vairāk prieka pie bildēšanas- vairāk interesantu objektu/ momentu noķersies. Un arī latvieša skopums- kitinieku pēc apgreida principā jāmet miskastē, bet šāds universālis lieti noderēs ceļojumos, vai sliktākos laika apstākļos, kad nav laika mainīt optiku vai  žēl šmucēt dārgo stiklu- piemēram, autokrosā vai citos dubļainos sportos...    :)

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Kas vispār ir KIT objektīvs, lasu un nesaprotu? Vai tad pērkot aparātu, nevar izvēlēties objektīvu? Kad pirku Nikon D3200 kameru, tur varēja izvēlēties 18-55, 18-105 vai 18-140 objektīvu par vienu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

"Kit" ir komplekta objektīvs. Parasti jau komplektē pats ražotājs (tad info būs uz iepakojuma kārbas), bet nereti arī pārdevējs. Un cenas jau vienmēr var atšķirties, bet tikai apmēram viena līmeņa objektīviem- neviens Tev nepārdos komplektu ar dārgo profi-objektīvu pa sākumlīmeņa cenu...  :)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Kit ir standarta komplekts body + objektīvs. Var pirkt body vispār atsevišķi, kā arī normālos veikalos var lasīt body + stiklus klāt kādus gribi.

Body mums jau ir, esošais objektīvs tika nobeigts (motori). Paldies par padomiem, bet es neesmu noskaņots 150+ ieguldīt stiklā tīnim, kas iegrūž viņu ar purnu jūrmalas smiltīs (jo "tā sanāca, bija ballīte"). Kad gribās kvalitatīvi pafočet, garo objektīvu var aizņemties no manis - es neesmu skops. Bet lai muļķotos ar vienaudžiem, lētais kitenieks būs kā reizi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , raiviic teica:

pavisam cita bilde un galvenais - gaišs

Kad vienreiz raiviic beigs ieteikt biedriem tos nīkuļus. Jāņem vismaz šo. Pakrāt un tikt pie 50 000 EUR jau nu nav problēma. Un atcerieties tautas gudrību - skopais maksā divreiz.

Un vēl, ja sagribēsies kādu melnbaltu foto, tad bez šī te neiztikt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Long John teica:

Pimēram, ss-iešos redzu vienu pa 150 Eur:

Pēc tā sludekļa nav saprotams, tam stiklam ir STM vai nav ?  Pašam ir tāds ar STM tieši filmēšanai (absolūti beztrokšņa zūms un autofokuss)  Protams, filmēšanai labāk kādu fiksīti, bet ja koris vai teātris uz skatuves un zālē publika, ar fiksīti gar māksliniekiem nepaskraidīsi.  Arī bildēšanai normāls, ja nav paredzēts daudz filmēt, STM var nebūt, bet stikls būs trokšņains. Tagad nevaru bildes salīdzināt, jo tas 18 - 55, ko tālā senatnē nopirku kopā ar 400D, tikai ļoti ātri atdots citam - pamīksta bilde. Tas Tamrons tika kopā ar jau nākošo 650D uzdāvināts vienai skolniecei :D . Pašlaik darbojos ar 70D, ko aizvien biežāk atstāju mājās un strādāju ar  SONY a6000.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

Kad vienreiz raiviic beigs ieteikt biedriem tos nīkuļus.

:D:D:D

Nu vispār ir pastrādāts ar šādu - tiesa, video, ne foto darbam. Siekala notek, bet maciņš rāda pigu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Long John

Katram savs... ?   Mans piemērs ir galīga degradācija un tam nebūt nav jāseko...? 

Kādreiz ceļojumos lepni svīdu ar mugursomu, spoguleni un 3 objektīviem 12-24, 17-40 un 70-200/4) . Pēc aiziešanas penzijā (arī foto jomā) samainīju tos smagos krāmus pret krietni vieglāko Sony Nex-7 un ceļojuma somas tips, tilpums un svars arī būtiski samazinājās (E-objektīvi 16-50, 55-210 un Sigmas 19/2,8). Tagad beidzot esmu sapratis, ka foto-ģēnijs no manis tāpat nesanāks un biežāk iztieku ar smuku, mazu un gana universālu Oly Stylus 1.  Bet Soņas neksis biežāk guļ somas rezervistu "plauktiņā"...    

 

    https://robinwong.blogspot.com/2014/01/olympus-stylus-1-review.html

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man ar veco spoguleni pat ar kitu sanāk kvalitatīvākas bildes kā ar tagadējiem bezspoguļ Nikon un Canon verķiem kas maksā ap 500 eirām. Salīdzināju pirms pāris nedēļām Zaķusalā. Iespējams, ka matricas izmēri utt. 

 

P. S. Man ar ir daži gaišie stikli, kas maksāja būtiski dārgāk kā pats aparāts, bet nevajag šaut ar lielgabalu pa zvirbuļiem. ;)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Paldies, visiem!

Iegādāts KIT objektīvs, ļoti labā stāvoklī no Canon 600D caur SS.LV. Neticēsiet, bet 30 EUR.

Esmu mega apmierināts ar pirkumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kuuminsh
2018.06.16. , 01:21, Racer teica:

Nu gan raiviic laiž. Kādreiz slavenajā Fotolistē taisījām visādus eksperimentus (btw, tur tusēja arī Fotogrāfi). Tad nu viens bij tāds - ar vienādu fokusa attālumu tika fotografēts kadrs ar dažādiem objektīviem - kitu, Tamronu, Sigmu, L stiklu utt. Beigās, bez apstrādes tika salikta galerija un bij jāuzmin pēc pakāpēm kurš kadrs ir ar kuru objektīvu. Rezultāti bij interesanti - reti kurš varēja pareizi salikt. @raiviic, vari lūdzu ielikt reālus paša bildētos piemērus (nu lab, kaut paziņas, bet ne no interneta dzīlēm)?


P.S. Topika autoram - es savu kitu netirgošu - pilnībā apmierina, tik ierakstīju informācijai. ;) 


lol.

Šai eksperimentā visu nosaka pats bodijs.

Ja tev ir verķis kurš brīvi velk iso 3200 tad, pa lielam,  pa dienu ir pofig kas pa stiklu.
Šis pats eksperiments uz sākuma līmeņa bodija būtu ar "nedaudz" citu rezultātu ;)
Pašam regulāri jāgāž ar 2.4, 3200 un 1/500-1000
Gaišajos stiklos ir spēks, bet vai tas visiem vajadzīgs?  Šaubos.

Vairums fočē ceļojumus siltās zemēs un pa dienu.  Tur, pietiek ar dajebko.
Varētu padomāt, ka visiem tagad top tēma ir cmux portretiņš ar izplūdušu fonu.
Vairumu tak interesē  peizāži un tur enivei fragma jāgriež ciet.

Labots - Kuuminsh
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...