Jump to content

Spiesto plašu (PCB) prototipu izgatavošana Latvijā (vai tuvumā)


Recommended Posts

Varbūt kāds var ieteikt -- kur Latvijā (vai vismaz tuvumā) var pasūtīt nelielas spiestās plates izgatavošanu DIY prototipiem?

Interesē divpusējās plates ar caurumu metalizāciju. Vēlams (bet ne obligāti) -- maska un uzraksti.

 

Šādus pakalpojumus par visai pievilcīgām cenām piedāvā ķīnieši, bet reizēm ir vēlme plates iegūt ātrāk par 3 nedēļām.

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Ja Latvijā, tad viennozīmīgi augšminētais Almiko.

Ja divas nedēļas vari pagaidīt, tad iesaku https://jlcpcb.com/  - no visiem ķīniešiem šis ir mans pašreizējais favorīts - lieliska kvalitāte un normālas cenas.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Paldies! Bet rodas iespaids, ka Almiko ir vienīgais PCB ražotājs. Ja kādam jautā par PCB izgatavošanu -- noteikti ieteiks tikai un vienīgi viņus.  Es ar viņiem sazinājos pajājušajā gadā.

Vai alternatīvas nav? Varbūt Polijā?

Link to comment
Share on other sites

Artanis

A kas neapmierina pie viņiem? Man piecu gadu laikā ir bijušas [nenozīmīgas] problēmas tikai vienu reizi no simtiem pasūtījumu. Ja baigi vajag, varu pacelt pavadzīmes un pameklēt, kur mēs leišos vienu brīdi ražojām.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Viena 100x150mm plate pie viņiem maksā €50+PVN.

Lai saprastu vai mani tas apmierina, jāredz citi piedāvājumi, ar kuriem salīdzināt. Šobrīd varu salīdzināt tikai ar ķīniešiem, bet tas tomēr nav īsti korekti.

Vai mazākas plates maksā [proporcionāli] mazāk vai kā? Piemēram 100x50mm būs būtiski lētāk?

 

Man patīk plašu ražotāji, kuriem ir online kalkulators izmaksām -- tad uzreiz visu var novērtēt un saprast..

 

Starp citu -- šis jautājums man aktualizējās, jo šobrīd ar vadiņiem lodēju mikroshēmu, kurai starp kājām ir 0,5mm solis. Ķēpīga padarīšana, nudien.

Labots - Rom
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Nē, ja runa ir par vienas plates izgatavošanu, tad 80% cenas ir vienkārši darba sagatavošana kā tāda (gerberu ielāde, izvietošana uz maketa, stencilu ražošana, administratīvie izdevumi). Es domāju, ka neviena firma tev nedos zemāku cenu, jo vienkārši savādāk nav jēga pat celt viņiem pakaļu. Tas mans augšminētais ķīniešu kantoris savu ražošanu ir pielāgojis arī maza apjoma prototipēšanai, tādēļ pie viņiem cenas ir draudzīgākas.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 20 minūtēm , drunk_lizard teica:

prototipam leeti.

Lēti, salīdzinot ar ko? Ir konkrēti piemēri, kur tas maksā dārgāk? Tāpēc jau meklēju alternatīvas, lai varētu salīdzināt un izsvērt. Šobrīd viss ir kā tajā anekdotē -- "pastaigā pa tirgu, paskaties cenas", saka vienīgais tirgotājs.

 

Tas, ka sērija būs lētāk ir skaidrs. 20 plates maksās 40+(20x10)=240, jeb 12 par gab., neskaitot PVN.

 

UPD: Pirmā poļu firma, ko atradu (ar izmaksu kalkulatoru) http://www.elpinpcb.com.pl/prototypy/

 

Labots - Rom
Papildinājums
Link to comment
Share on other sites

Esmu skeptisks par plašu frēzēšanu, lai gan kādreiz to būtu vērts pamēģināt. Neesmu gan manījis, ka tā kāds izgatavotu divpusējas plates ar metalizētiem caurumiem.

Paldies par saiti uz lietuviešiem!

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es parasti sūtu te https://www.eurocircuits.com/, ja naudas daudz, tad var dabūt arī nākamajā dienā.

Bez soldermaskas un silkskreena, nedēļu gaidot viena plate būs EUR40, kamēr piecas EUR80.

Nezinu gan cik uz LV šipings, bet ganjau pa 30 lētāk nebūs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB, šis jau izskatās kā ļoti interesants variants. Paldies!

Ja tic viņu kalkulatoram, sūtīšana nav dārga vai ir vispār bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis

Ko vajag lai PCB varētu izgravēt ar ķīniešu 40w lāzeri? tur kautkas jāsmērē uz plates? kāds sanāk rezultāts?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja vajag reulāri PCB dažos eksemplāros, tad SLABO pašam mājās uztaisīt? Via nebūs, bet citādi, protams, ar taisnām rokām var uztaisīt daudz. Arī divos slāņos.

Link to comment
Share on other sites

Varēt jau var visu, tik cik tas aizņems laiku? Ja vienu un nav simtiem caurumu, varbūt var paspēlēties, bet ja neliela partija, tad... Dažreiz izdevīgāk nopelnīt naudu darot pamatdarbu un pasūtīt gatavu, nevis zaudēt laiku. Agrāk, kad nebija tādu iespēju kā tagad, tad gan dauzi ņemās. Pats taisiju plati pirmajam kompim no žurnāla Modelist i konstruktor. Tagad...  max kaut ko nelielu nestandarta , vienpusēju.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...