Jump to content

Televizors tiek lietots tikai brīvdienās,vai ir jēga atslēgt no elektrības?


Payne
 Share

Recommended Posts

Svecināti! Vēlējos jautāt,vai LCD TV ir jēga,atslēgt no elektrības,ja TV tiek lietots tikai brīvdienās - respektīvi 2-3 reizes nedēļā.

Vai TV ilgmūžības un elektrības ietaupīšanas rēķina dēļ ir jēga, viņu raut arā no elektrības,kamēr netiek lietots?

Link to comment
Share on other sites

jebkuru ierīci labāk atslēgt no elektrības kad nelieto

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ar to ~1W, ko tev aprīs tas TV stundā, tai štepseļu raustīšanai lietderības koeficents ir tuvs 0.

Papildus parasti vadi  (ja ir normāli veikts remonts) ir maksimāli noslēpti, un tā štepseļu raustīšana katru reizi izvērstos par kārtīgu ņemšanos.

Tad jau drīzāk, pa brīvdienām, ja neviena nav mājā, aizgriez ciet ūdeni.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 48 minūtēm , ivo teica:

jebkuru ierīci labāk atslēgt no elektrības kad nelieto

Tā gluži nebūs. Gandrīz pilnīgi visas pēdējos 10 gados ražotās mājas elektronikas preces seko tā saucamajai "1Watt initiative", kas nozīmē, ka to dīkstāves strāva ir mazāka par 1W (parasti 0.3-0.5W modernajiem TV, audio sistēmām, un tamlīdzīgām iekārtām).

 

Ja tev mājās, ir, piemēram, 10 iekārtas, kas sēž standby 24/7/365, tad tie būs apmēram 4.90Eur gadā par visām. Nezinu, kādai jābūt situācijai, lai gribētos iepist tos 40 centus mēnesī, un tā dēļ kā muļķis ietu raustīt štepseļus vairāka reizes dienā spa visu dzīvokli. :D 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Vasaras laikā jāatceras par zibeni. Kaut kad pasen forumā bija kaut kas par zibens saspertu TV, kas nebija izštepselēts. Ja pastāvīgi neesi mājā, labāk atvieno no elektrības. Citādi pērkona laikā atcerēsies, prombūtnē, būs papildu uztraukumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Es nedomāju, ka autors jautā domājot par dabas katastrofām... Visnotaļ skaidri tika jautāts par enerģijas patēriņu un iekārtas ilgmūžību.

Link to comment
Share on other sites

Slēgalējot iekšā - ārā ir lielāka iespēja uzrauties uz ģībstoša barošanas bloka

Link to comment
Share on other sites

vēlos iebilst @Artanis aprēķinam, kas balstīts uz pieņēmunu par jautāja iekārtām un ro patēriņu.

 

Ar mazo rozetes tipa skaitītāju pētot eletriības patērētājus konstatēju

samsung lcd (nav gluži jauns) un kautkāds kenwood resīvers abi off, 23w

otrs pagarinatājs ar LTC dsl modemu un vel kautkādu TV kastīti laikam15w

MEHĀNISKĀ veļasmašīna 7w

Gaisa mitrinātājs 16w

Paseni port datorti 6 un 4 w

 

Šie bija tādi interesantākie. 10euro mēnesī.

Pagaidām tikai TV atrubiju jo šogad tik 1x tika ieslegts. 

 

Biju kopā saskaitījis ka 18 eur mēn varētu optimizēt.

 

kā tik to darīt. Ne jau katru reizi taād visu raustīs no rozetes. Vilkt kautkadus sledžus arī diezkas nav, tas darbs nepaspēs atmaksāties un pec kā izskatīsies.

 

Manuprāt butu jāmudrī gudri releji ar kustību sensoru, ko pielipinat iekārtas aizmugurē, - iesper veļas masinai, un pēc mazgāšanas ja atkārtoti nesper 1h laika atslēgtos.

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 11 minūtēm , Usins teica:

MEHĀNISKĀ veļasmašīna 7w

Tev pašam pēc šī mērījuma neradās jautājumi par sava rozetes skaitītāja precizitāti un ticamību?... Kā pārtrauktā ķēdē bez induktīvās slodzes var rasties 7W dīkstāves strāva? Tālāk jāpieblilst, ka mani 'pieņēmumi' ir balstīti uz mērījumiem, ko veicu ar profesionālo Honeywell vienfāzes skaitītāju. Lielākais rijējs bija galda dators S4 miega režīmā - 3.2W. Pieklājīgākais - Dell 4k monitors, 0.31W. Pārējie visi mājas loriņi - no pus vata līdz vatam. 

 

Pirms 11 minūtēm , Usins teica:

samsung lcd (nav gluži jauns) un kautkāds kenwood resīvers abi off, 23w

Atsakos ticēt. Man vēl līdz aizpagājušajam gadam bija kaut kāds aizvēsturisks (~2005.-2006. gada) Samsung 32 collu pirmās paaudzes LCD televizors, kuram standby strāva bija 3 ar kapeikām vati.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Neatminos, ka būtu pārbaudījis to verķi pie mazām jaudām, bet līdz šim aizdomīgu mērījumu rezultātu nav bijis, "mērīt" ir mans darbs un aicinājums jau gadus 15, līku aparatu justu. Bet nočekošu.

Link to comment
Share on other sites

Artanis

@Usins   Jā, būtu noderīgi - kaut kā ļoti aizdomīgi tie cipari izklausās. Jo es kādreiz arī par to ghost consuption biju baigi satraucies, bet tad darba ietvaros to skaitītāju bija iespēja iegādāties (kaut kādi 150 Euriki par to verķi aizgāja), un attiecīgi tad lai apmierinātu ziņķāri es vienās brīvdienās burtiski visas mājas elektroierīces mērīju - soft sleepā, ieslēgtus, ar/bez slodzes, utt.

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tie mērītāji vulgaris pie mazām strāvām nav precīzi. Pie 23 W jau siltumu ar roku pa gabalu vajadzētu just.

P.S. Pirms 1-2 gadiem LTV raidījumā 4. studija kaut kāds "energospeciālists", šķiet, no LE energoefektivitātes centra baidīja, ka mobtela lādētājs dīkstāvē varot daudz patērēt. Parēķināju, ka pie lādekļa tad roku nevarētu pielikt. Idiņš.

P.S. Labojums. "Eksperts"" bija ST pārstāvis Āris Dandens. 

Labots - ArnisR
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pamērīju sev.

TV (pasvaigs) 32" ~0.1W

LMT TV kastīte - 4W . Tur visu laiku spīd gaismiņa, kuru izslēgt nevar, vismaz neatrodu.

Mobilā lādētājs arī 0.1W, portatīvajam datoram baroklis 0.2W.

 

Man gan pie TV un pārējām kastēm ir kopējais slēdzis.

Padaudz varētu rīt barošanas bloks, kam ir iekšā normāls trafiņš.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 3 stundām , Artanis teica:

Man vēl līdz aizpagājušajam gadam bija kaut kāds aizvēsturisks (~2005.-2006. gada) Samsung 32 collu pirmās paaudzes LCD televizors, kuram standby strāva bija 3 ar kapeikām vati.

 

Pats neesmu veicis baigo čekošanu, bet man viens labs čoms pirms 5-7 gadiem vācās iekšā savā mājā un pirka sadzīves tehniku uz masu. Tā kā elektrības cenas jau tad bija pietiekami kodīgas, tad viņš veica zināmu izpēti par šo jautājumu. Viņa atzinumi bija:

1) gaidstāves strāvas ir ļooooti dažādas pat vienam un tam pašam ražotājam, piem. televizoram var būt no dažiem vatiem līdz dažiem desmitiem vatu;

2) lielākajai daļai verķu tas ir diezgan slikti dokumentēts - ražotāji to nemaz necenšas reklamēt (ja vien nav kaut kādas īpaši energotaupīgās iekārtas, kuras var attiecīgi nomārketēt);

3) bieži vien gaidstāves strāva neatbilst solītajam (ja tāds ir) - un ļoti bieži tā ir lielāka.

Labots - VebKamera
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , VebKamera teica:

televizoram var būt no dažiem vatiem līdz dažiem desmitiem vatu;

Nu kas tas pa sviestu? Kur tie vati rodās? Reālu piemēru studijā! :D

Link to comment
Share on other sites

Laikam viss atkarigs, ar ko mēra. Parasts ripas skaitītājs stāv kā iemiets pie televizora vai nedarbojoša datora. Runā, ka viedais skaitītājs spēj uzskaitīt arī 1W, bet nav bijusi iespēja veikt ''labratorijas darbu''. Ar vienkāršu testeri tik niecīgaus patēriņus precīzi nenomērīsi. Kaut vai tai pašai LED lētajai lampiņai ir liela reaktīvā strāva, bet faktiskai patērīņš mazs. Būtībā jau pofig, cik tie aparāti dežūrrežīmā patērē, galvenais lai skaitītājs negriežas. To viegli samērīt. Kaut uz stundu atstāj visu dežurrežīmā un apskatās, cik skaitītājs saskaitījis. Tālāk jau tīrā matemātika.

Link to comment
Share on other sites

Vspomņila babka shto devkai bila. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Racer teica:

Nu kas tas pa sviestu? Kur tie vati rodās? Reālu piemēru studijā! :D

Atsevišķiem TV var ieslēgt "ātro ieslēgšanos", tie pateres vairāk nekā 1w gaidstaves režīmā tāda gadījumā, jo vienmēr atradīsies "gatavība " parādīt bildi praktiski momentāli.. Nu gluži kā lizarda aprakstītajā gadījumā

 

Par tēmu - ja nedēļā 2-3 dienas tiek lietots, tad labāk atstāt pie stravas. Cold start ir daudz bīstamāks tv elektronikai nekā atstāšana pie stravas. Tie pāris ietaupitie centi neatmaksasies ja TV potenciāli var aiziet pie pa pieskari.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 10 stundām , drunk_lizard teica:

mosj vebkamera ir tik senils?

 

Nē, tikai bez nopietniem mērinstrumentiem. Tādēļ atsaucos uz svešu "pētījumu".

Bet fakts, ka pirms tiem ~~ 10 gadiem, kad mainīju ģimenes centrālo televizoru no kineskopa kastes uz lcd, liels bija mans pārsteigums, ka kineskopa televizoram IESLĒGTĀ veidā (tipa - darba) patēriņš bija uz pakaļas rakstīts 80 W, bet "jaunajam", plakanajam - 200 W. Par gaidstāvi neesmu izpētījis un neesmu mēģinājis mērīt. Abi SmaSmugi.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 22 minūtēm , VebKamera teica:

liels bija mans pārsteigums, ka kineskopa televizoram IESLĒGveidā (tipa - darba) patēriņš bija uz pakaļas rakstīts 80 W, bet "jaunajam", plakanajam - 200 W

Bet par ko brīnies? Ekrāna laukums takš krietni lielāks. Līdz ar to vairāk gaismas izstaro un vairāk strāvas patērē!

 

Par iekārtu raustīšanu. Mērījis neesmu, bet gan jau ka gadā pāris eur visas tās iekārtas norij stand by režīmā. Bet regulāri raustot iekšā ārā salauzīsiet kontaktu, būs jāmaina un viss ietaupījums pa kāju! Var nopirkt pagarinātājus ar slēdžiem. Bet arī tie nav pa velti... :D :D:D 

Nu nesanāks te neko ieekonomēt!

Link to comment
Share on other sites

Varu padalīties ar savu pieredzi.

Ar rozetē spraužamo esmu pamērijis savas iekārtas - lielākie rijēji ir LTC interaktīvās TV dekoderis - konstanti ap 6-8W un ledusskapis ar elektronisko vadību - kad kompresors neiet, tad ap 2W tērē.

Protams arī rūteris un NAS, bet tos atslēgt nav opcija.

 

Visvairāk pārsteidza tieši LTC interaktīvais dekoderis. Sajūta, ka viņš tā īsti nekad neizslēdzas, tikai beidz rādīt bildi uz ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 2 minūtēm , mickys teica:

Sajūta, ka viņš tā īsti nekad neizslēdzas, tikai beidzdīt bildi uz ekrāna.

Tā arī ir! Tu takš zini cik ilgi laižās dekoders ja tiek no strāvas izrauts.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Puiši, lai taču jūsu bērni-skolnieki, tīri ziņkāres pēc veic labaratorijas darbus fizikā, vai trenējās aritmētikā, mājsaimniecības elektroierīču patēriņa aprēķinos...

Jums labāk enerģiju pielikt, to lieko eiriku nopelnot...

P.S.Lai gan pusaudžu gados, tam terminam ''gaidstāve'', ir pavisam cita, aktuālāka nozīme...:)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tagad jau ir tie gudrie skaitītāji daudziem.. pēc sava redzu, ka pa nakti, kad vienīgā aktīvā iekārta ir ledusskapis (un reizēm rūteris) max patēriņš ir ~40-50W/h kopā ar visām iekārtām, kas atrodās dīkstāvē (TV/dators/veļasmašīna...) Pat darba režīmā mūsdienu TV/Datori vairs nav tik ēdelīgi.. (ja vien uz datora nespēlē kādu spēlīti un nedarbini GPU, kas arī noēd lauvas tiesu W). Man 3ist dzīvoklī šobrīd patēriņš ir mazāks kā pirms tam 1ist dzīvoklī.. Mēnesī 18-20 eur.. kur gan vēl vairāk vēl ietaupīt :D

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 16 minūtēm , CAP teica:

Mēnesī 18-20 eur.. kur gan vēl vairāk vēl ietaupīt

 

Māja un 70-80 EUR. Visu laiku sapņoju kur ietaupīt.

 

Starp citu, ir ļoti grūti pierādāma sajūta, ka tajā brīdī, kad nomainīja uz "gudro" skaitītāju patēriņš pacēlās par 5 ja ne 10 %

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Nezinu.. man savukārt samazinājās. Tā ir mānīga sajūta par to patēriņa pieaugumu.. visdrīzākais agrāk vk maksāji na čuju.. vai tml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par veco nekas nav jāpierāda. Visticamāk, vecais skaitīja nepareizi. Ja ir pamats domāt, ka jaunais skaita par daudz, tad gan ir vērts papūlēties...

Normāls TV, resīvers, lādētājs, dators, jebkas tērē <1W. Bet ir dažas sviestainas ierīces, kuras tērē >10W, tādas ir vērts izķert.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

Starp citu, ir ļoti grūti pierādāma sajūta, ka tajā brīdī, kad nomainīja uz "gudro" skaitītāju patēriņš pacēlās par 5 ja ne 10 %

Nu pilnīgi iespējams, jo vecie , ripas, bieži pie neliela patēriņā ''ķilēja'' un negriezās. Jaunie , elektroniskie saskaiti visas kripatiņas. Man tam jaunajam patīk, ka vari redzēt momentālo bez liekas jāšanas. Nu var papētīt , slēdzot visu ārā un pa vienam iekša cik kurš verķis reāli tērē. Ja kas štepselī, tad jau varēja pa lēto kādu lokālo mērītāju, bet ja visa instalācija, tad nekā. Ar jaunajiem nav problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 10 stundām , VebKamera teica:

Starp citu, ir ļoti grūti pierādāma sajūta, ka tajā brīdī, kad nomainīja uz "gudro" skaitītāju patēriņš pacēlās par 5 ja ne 10 %

Man gan dzīvoklī otrādi - uzreiz pēc viedā skaitītāja uzstādīšanas ikmēneša patēriņš nokrita par ~18-20% no 280 uz ~200 Kwh mēnesī. Es pat uzzvanīju Latvenergo, pajautāt, vai ir kāda iespēja veco demontēto skaitītāju pārbaudīt, jo izskatās, ka esmu pēdējos četrus gadus brutāli pārmaksājis par špani.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu ko - laimīgais....

 

Es atkal pūlos izdomāt kuras ir tās aktīvās, reaktīvās vai proaktīvās jaudas, kuras vecais neuzskaitīja un kuras jaunais var būt uzskaita. Nu nav baigās idejas - lampas visas sen jau nomainītas uz ekonomiskajām un lediem. Paliek ledusskapis, datori un sūkņi, no kā tā īsti izbēgt nevar. Man domāt, ka 10 gadus vecos (Grundfos) sūkņus nomainot uz "afigenna ekonomiskajiem" ieguldītā nauda atmaksāsies labi ja nākamajos 10 gados...

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

pūlos izdomāt

Nedari tā.

Ledusskapja patēriņu VAJAG izmērīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Klusu teica:

Ledusskapja patēriņu VAJAG izmērīt.

It sevišķi ja viņš ir NoFrost un ieslēdzās automātiskais atkausēšanas režīms :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

man ir pilnais No-Frost.. nu nepatērē kosmosu...

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 36 minūtēm , Klusu teica:

Ledusskapja patēriņu VAJAG izmērīt.

 

Intereses pēc pamērīšu, jo viņš ir aizvēsturisks (Bauknecht, ja kādam interesē). Bet galīgi neticu, ka no iespējama ietaupījuma pārredzamā laika periodā atmaksāsies investīcija jaunā ledusskapī.

Link to comment
Share on other sites

Ar leduskapjiem vajag uzmanīties vai ir normāla ventilācija aizmugurē , kur radiators kas atdot siltumu telpai. Man bija nišā , kur minimālas spraugas- tērēja zvērā. Izgriezu skapī kas virs, spraugu , lai cirkulē gaiss. Rezultāts vairāk kā labs. Nu dažreiz tie radiatori ir gadiem netīrīti. Ja mājās kāds dzīvnieks, tad var būt no ''vilnas/putekļiem'' riktīgs kažoks.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...