Jump to content

Acer ES1-131: BIOS pāršūšana?


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!

Man ir melnā strīpa un atkal problēmas ar kārtējo iekārtu. ?

 

Laptops (Acer ES1-131-P5CX) automātiski atjauninājās ar Windows Update pie datora izslēgšanas.

Pēc tam vairs neslēdzas iekšā: uz <1 sek iegriežas HDD, deg zilā gaismiņa, melns ekrāns, ne skaņas, ne BIOS POST ekrāns - nekas.

 

Kas ir mēģināts:

  • Reset slēdzis
  • Akumulatora un CMOS baterijas atvienošana uz nakti
  • Visu kontaktu pārspraušana

 


Spriežot pēc informācijas internetā, šī ir visai populāra kaite Acer datoriem, kas vairums gadījumos var tikt atrisināta ar BIOS recovery (BIOS fails USB fleškā, FN + Esc pie ieslēgšana) vai BIOS pāršūšanu.

Pats, protams, varētu pamēģināt to BIOS recovery metodi, bet man no BIOS exēm neizdevās dabūt ārā BIOS failu, ko likt fleškā.
 

Vai BIOS pāršūšana varētu palīdzēt? Vai kāds biedrs ar to Rīgā spētu izpalīdzēt? Par samaksu, protams.

 

Uz MB:

Citēt

DAZHKDMB6E0

REV: E

 

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Ļauj, ļauj, 7-zip un Ultimate Extractor ar: es tik tur neatradu nekādu failu, kas varētu būt pats BIOS. Tur bija daži .dll, .exe un viens .wav fails.

Pēc vienas pamācības sapratu, ka tur bija jābūt kādam no šiem: .bin, .fd, .rom vai .wph, kas pēc tam vēl jāapstrādā ar Pheonix/Insysde tool.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

BIOSā toč neļauj ieiet? mūsdienu datoriem jau tas POST citreiz vispār nav/nav manāms.. ātri jāmēģina kombinācijas. Vēl var pamēģināt kādu live cd/usb.. vai ņem pretī.. 

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Neļauj, nē: provēju ar HDD, bez HDD. Neko neredz ne uz paša ekrāna, ne pie HDMI pieslēgta ekrāna.

Live USB vēl neesmu gan mēģinājis.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

itanium

Ok, paldies tev liels! Skatīsies vai izdosies tur dabūt.

 

Pirms 13 minūtēm , drunk_lizard teica:

BET! man dziivee nav izdevies uzsjuut no tiem mistiskajiem rekaverii flasjiem. sjuju uz programmatora.

Centīšos no sākuma ar flashku, ja nesanāks, tad domās tālāk. Programmatora man gan nav.

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Vajadzētu strādāt tikai ar to "main.bin" failu flashkā?

Nekādas reakcijas.

 

Sekojot iepriekš minētajai pamācībai un atverot to failu ar Phoenix Tool, tiek izveidoti daudz .ROM un .BIOS faili "DUMP" folderī.

Logs:

Spoiler

Finished Extracting
LZMA compression method used
EFI / Insyde BIOS
SLIC header found in 7E374E25-8E01-4FEE-87F2-390C23C606CD_981.ROM at 0
Pubkey found in 1A1E2341-A2FB-42C7-8D17-3073D08EB21D_1269.ROM at 0
Pubkey found in AA419C43-24FE-7844-6445-FFAC45B9AC64_1184.ROM at 0
Marker found in 21FBABEE-FF32-21AA-5109-ACEEBB119B42_1182.ROM at 0
Marker found in DD6569A7-E455-4EE5-B2BA-ECDA84ACBC99_1271.ROM at 0
'SLIC' string found in 310B3904-0728-4977-A90C-06B8ECD85A9F_1092.ROM at 27BC
'SLIC' string found in F0F6F006-DAB4-44B2-A7A1-0F72EEDCA716_987.ROM at C26
'SLIC' string found in F0F6F006-DAB4-44B2-A7A1-0F72EEDCA716_987.ROM at 2191
OEM/Table IDs identified are:
1. INSYDEH2O BIOS
2. ACRSYSACRPRDCT
3. INSYDEINSYDE00
Header (INSYDEH2O BIOS    ACPI) (x1)
Pubkey (x2)
Marker (2.1) (ACRSYSACRPRDCT) (x1)
Marker (2.1) (INSYDEINSYDE00) (x1)

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ebrajaa var nopirkt programmieri. Bet jaa labaak iesaku versties pie cilveeka kas to regulaari dara, buus aatraak un nebuus jaachakaree galva. Savulaik iepirku prieksh Thinkpad lai whitelist atslegt uz wifi karteem, bet nu jaunajiem Thinkpadiem, vairs nav tik vienkaarshi izdaraams. Un tas ir vispaar bezjeedziigi kamdelj whitelist tiek izmantots? Tas attiecas arii uz Dell, HP u.c.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
(labots)

Īsti nezinu kam, bet vai nu MSam vai Aceram gribas teikt lielāko "Fuck you".

Pēc BIOS pāršūšanas (paldies @markei ) pirmajā startā sazin kāpēc prasīja klaviatūras izkārtojuma izvēli, pēc tā Windows iestartējās - viss pa smuko. Restartēju entās reizes - nekādu problēmu.

Izslēdzu ārā. Slēdzot iekšā, atkal prasa klaviatūras izkārtojumu - šoreiz ne klaviatūra, ne touchpad nestrādā. Piespraužu USB peli, izvēlos LV un spiežu Continue. Kaut kas šamam nepatīk un restartējas ar esošo ekrānu:

photo_2018-07-23_18-48-50.thumb.jpg.37055454442e95f581e86da14264f6f5.jpg

Neesot idiots (tikai nedaudz), gaidu, gaidu, gaidu līdz brīdim, kad dators izslēdzas. Vairs nav ITIN nekādu dzīvības pazīmju. Nepalīdz ne barošanas vada raustīšana, ne Hardware reset poga uz aizmugures, ne Power pogas spaidīšana, turēšana....

Izskatās, ka Acer atkal ir mēģinājis pats atjaunot BIOS, ko nevarētu nosaukt par veiksmīgu realizāciju.

Bļins, problemātiskākais sūds, ar kādu esmu saskāries.

 

P.S. Tieši šāds pats ekrāns bija pašā pirmajā reizē, kad tas sūds aizgāja pa pieskari. Iepriekš tik dega oranža lampiņa, tagad nekā.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pārpļauj pār plecu 3x un nogādā tuvākajā tehnikas konteinerī :D

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ja kādam ir kāds foršs mazais dators piedāvājumā, dodiet ziņu :)

<1.5 kg, ar ~2000 papagaiļiem Passmarkā, 128+ GB SSD/HDD.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , drunk_lizard teica:

spriezjot peec sjaa tu esi tajaa eiseraa atstaajis visu preinstaleeto drazu, acer update center un acer systeme care ieskaitot. luuk arii probleemas...

Nebūs šis gadījums :) Nekā no tā nebija, pirmais, ko izdarīju pie PC iegādes.

Ok, braucu skatīties vienu Dell E7240

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 8 minūtēm , drunk_lizard teica:

aa, un veel - peedeejais windows 10 gan caur windows update pats vienam eiseram sjito snjagu sainstaleeja.

Hmm, šis gan nav izslēgts. Pēc tam vairs nepārbaudīju - dators nav manā lietošanā.

Ņjā, attiecīgi, @itanium noteica "Fuck you, MS" un turpināja lietot MS produktus ?

 

Kā lai Mīkstmiesim pieprasa kompensāciju? :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tas mazais lapsis gan jau W7 nemaz neatbalstītu, nāca ar W10 licenci. 

Bet, nu, jā, MS jau kuro reizi man iekož kājā... 

Diemžēl Linux specifisko softu dēļ nav variants priekš manis un likt citam es vēl arī neuzdrīkstos (ok, omei uzliku), tomēr ik pa laikam nepieciešams atvērt kādu MS Office dokumentu u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Diemžēl tie samudrītie formatējumi ir ikdiena, ja darbojies ar dokumentiem (PowerPoint, Word). Kas tik nav saņemts un kas tik nav sūtīts.

 

P.S. ome arī ar Elementary OS nesūdzas. Viņa gan tikai izmanto pārlūku un ar PlayOnLinux spēlē dažas Bejeweled spēles :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 19 minūtēm , drunk_lizard teica:

iesleedzot shutdown displejs nodziest momentaa. ko dara useris_vulgaris lapsim? pareizi! aizver vaaku. un kas notiek? indiesju suudam samezgjaas nieciigaas vistas smadzenes. jams vairs nesaprot, ko dariit - sjutdownoties vai sliipoties!

Kur problēma pie Power Setingiem salikt pareizas darbības attiecīgajām pogām!?

Link to comment
Share on other sites

Uz ātro tika paņemts Dell E7420 (12.5"@1366x768) ar i7-4600U, 4 GB RAM un 250 GB SSD par 170 EUR. Tumsā nepamanīju, ka ir DE layouts, bet ok, uzlīmes to atrisinās :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , itanium teica:

Tumsā nepamanīju, ka ir DE layouts

Nu un ? Vienīgi Z un Y apmainīti vietām un dažas friču rakstuzīmes šur tur pa malām, pārējais turpat un ja spēj rakstīt normāli, neskatoties uz klavieri, vispār nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Spēju, bet kā jau minēju - laptops nav priekš manis.

pirms 10 stundām , raiviic teica:

Vienīgi Z un Y apmainīti vietām

My bad, nav DE, ir FRA

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es ar salieku iestatījumus, t.i. visu atslēdzu, kas tur iespējas, ielieku tikai ekrāna izslēgšanos pēc noteikta laika, jo viss cits ir bezjēdzīgs. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 14 stundām , drunk_lizard teica:

tu vispaari probleemu pat nesaprati, powersetingu liceejs...

Izskatās, ka pats nesaprati!

Tikai, nez kāpēc, manā pārziņā esošie datorlietotāji neko līdzīgu nekad nav piedzīvojuši.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stepselis teica:

Tikai, nez kāpēc, manā pārziņā esošie datorlietotāji neko līdzīgu nekad nav piedzīvojuši.

Visi lieto Acer ES1-131 ?

Link to comment
Share on other sites

@Stepselis   Lizārdam šoreiz taisnība - jau vairākas reizes esmu ar šito sastapies, ka 10 logi uzpi*ās, kad tiek palaists shutdown bet aizvērts vāks, pirms parādās spinneris. Pats kretīniskākais, ka tas noteikt neregulāri - ta uzkarās, ta izslēdzas normāli. Es tapēc tagad esmu paziņām, kas ar datoru uz jūs, uzlicis, lai vāks taisa hibernate, un pateicis, lai shutdown iekš start menu vispār neaiztiek nafig - ver ciet vāku, pagaidi tās 10 sekundes, un liec somā.  

Link to comment
Share on other sites

nu bet kurš normāls cilvēks ver vāku ciet, kad shutdown procesā??? tas ir tas pats, kas vadu izraut.. nu gandrīz... un tad brīnas, ka kaut kas ne tā... vai nu ver vk vāku ciet (parasti sleep/hibernate) vai arī vk pagaidi tās pāris sekundes tam shutdown...

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu, normāls UX būtu, ka tas problēmas nesagādātu: ja Shutdown process ir uzsākts, tad, aizverot ciet vāku, visi Sleep, Hibernate tiek ignorēt un izslēgšanās process turpinās, kamēr lapsis izslēdzas - visai loģiski ne?

Es pievienojos tiem, kas saka, ka tas ir MS fail, ne lietotāju.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

nu bet kurš normāls cilvēks ver vāku ciet, kad shutdown procesā???

Emmm.. Visi laptopu lietotāji, ko vien jebkad esmu redzējis, kopš Vistas laikiem pēdējos 10+ gadus (par Ābolistiem pat nerunājot - tie to dara kopš pirmā OSX).

 

Un, kas vēl svarīgāk, nekad kopš tiem laikiem Win ar to nebija bijušas problēmas. Tapēc es savā ziņā diemžēl pievienojos Lizardam tajā, ka Win10, par spīti ātrdarbībai un citām labāk īpašībām, diemžēl kvalitātes un izpildījuma ziņā sūkā vairāk kā jebkas kopš Vistas laikiem. Turklāt, ironiskā kārtā, ar katru jauno lielo apgreidu (Redstone'iem, abiem Creators) problēmu paliek vairāk.

Link to comment
Share on other sites

diemžēl nav win10 portatīvā, kur pārbaudīt... agrāk, kad bija portatīvais ar win7.. pamātā vk vēru cietu vāku.. vai arī shutdown un tad ciet.. es laikam tad izņēmums :D

 

@Artanis par kādām tieši problēmām tu runā? Lietoju win10 kopš pirmās relīzes dienas... ne mājās, ne darbā nekādu problēmu nav bijis. Jebšu tas kārtējais baikas variants.. aļa windows 10 ļaunais bubulis.. atdodiet mums win7... 

 

aber vista un windows 8 bija miskastē metami sūdi.. windows 8.1 jau bija daudz maz jau pielabots un ok (maz gan sanāca darboties)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

kāpēc man? paši sākāt par to runāt.. man ar windows 10 problēmu nav.

 

@Artanis parasti OS pa def stāvēja "sleep" aizverot vāku.. vai win 10 kā savādāk?

 

@Jainit kādas problēmas?!

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

nu nez, es savam Lenovo X230 gandrīz vienmēr nospiežu shut down, un aizveru ekrānu. Nekas traks nenotiek, bet shut down ir.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Būs vien laikam vēlreiz jāved pie @markei, lai pāršuj BIOS, un pēc tam pa taisno jāliek nelegālais W8.1 (apskatījos, ka ir draiveri) - fun, ņemot vērā, ka lapsim ir legālais W10. Negribas riskēt, lai vēl kāds draņķis ar update atnāk.

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nav iespējams tā datora BIOSā pateikt lai OS nepisās kur nevajag? Vienai Fujitsu platei manīju šādu opciju.

 

 

system_firmware_update2.jpg

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nav jau man vairs pieejas tam BIOSam, kamēr nebūs pāršūts.

Pēc bildēm tīmeklī tādu opciju InsydeH2O BIOSam diemžēl neredzu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...