Jump to content

Zapiņa lietošana mūsdienās:D


martvigs
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Uznāca tāds,traks jautājums: Vai vispār ir normāli, ja mūsdienās izmantotu, kā pārvietošanās līdzekli zapiņu?

 

Pašam, par savu pirmo mašīnu vel plānu nav, lai gan, viens no sapņiem būtu iegādāties ZAZ968M, bet ir šaubas par detaļu pieejamību un defektu biežumu.

 

Jūsu domas?

Link to comment
Share on other sites

martvigs

Godīgi nezinu:)

 

Pašam interese, ko citi par visu šo domā:)

Link to comment
Share on other sites

Tev To nevajag, video, ja saproti krieviski:

Kaut gan, varbūt vajag? Ne man par to spriest.

Autoram ir arī vairāku video sērija par tēmu "6200km ar Zaz līdz Baikālam"

 

Link to comment
Share on other sites

martvigs

Atkarība, kā lietots. Citiem viņs iet, kā pulkstenis, citiem , plīst

Link to comment
Share on other sites

Paņemt tādu zapiņu mūsdienās, tas ir sava veida mazohisms, it sevišķi, kā saprotu, ka tas varētu būt vienīgais auto. 

Izmaksas jau tur nekādas trakās nebūs, bet nu tiešām, par meitenēm varēsi aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

HVZ, tagad jau jaunatne ir baigi hipsterīgā un pie tādiem hipsteru epicentriem kā "Kaņepes kutlūras centrs", zaķu grābiens varētu būt nesūdīgāks kā ar E38 pirms 15 gadiem pie "Essentials" :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nez es tādā "vintage" nebrauktu pat par piemaksu. Pietiekami izbaudīju padumijas lūžņus...

 

 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Manā ģimenē kādreiz bija ausainais 40zs - 968. Es nezinu vai Zaporožjes konstruktoru birojs pats lietoja savus izstrādājumus, taču viņiem vajadzēja gan to uzlikt par pienākumu un sodu vienlaicīgi. Tā mašīna no tehniskā viedokļa ir pilnīgs sūds. Bet arī izpildījums viņai bija sūds. Un tad veidojas jau kvadrātiskā funkcija - sūds kvadrātā.

 

Un es nerunāju par švako gaisdzeses bokseru, troksni vai vibrāciju vai neiespējamo misiju virs 80km/h. Es runāju par līkrocīgo karburatoru, kura dēļ nevarēja normāli to zazu piešķilt. Par apkures sistēmu, kura rija bendžu tikpat cik "galvenais dzinējs" un smirdēja tā, ka drēbes nevarēja atmazgāt. Par boksera nepietiekamo dzesi vasaras laikā virs 80km/h. Eļļu dabūt virs 110C bija tīrais nieks tam hlamam. Par sadaleni, kurā mūžīgi krājās kondensāts.

 

Ja mašīnu nevar piešķilt tad, kad tas ir nepieciešams, tad tā nav mašīna, bet metāllūžņi.

 

Vienīgais pluss tai mašīnai bija izsvarojums braukšanai ar RWD ziemā. Citu neko es nevaru iedomāties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , msp teica:

kādreiz bija ausainais 40zs

Vismaz mazāk karsa,  30zs tas vispār bija sūds! Nu ZAZ caurgajamība ir leģendāra, yooutube ir daudz klipiņi, krutais džips norokās ZAZ izskrien cauri


 

Link to comment
Share on other sites

Onkulim bija 968M. Vasarā standartā braukāja ar pusatvērtu motora pārsegu. 

Man ļoti grūti bija noturēt taisnvirziena kustību, jo stūres sistēma dzīvoja savu dzīvi. Ar VAZ2013 nebija tāda problēma.

Link to comment
Share on other sites

Reptīlis

Visa tā laika tehnika nebija domāta lidošanai. Ja brauca uz 70 km, viss bija štokos. Arī GAZ -51 bija zvēra mašīna, tikai ja brauca līdz 70 km, ja ātrāk , motors neturēja, bet caurgājamība vienreizēja. Pat tad, ja tilti pa dubļiem vilkās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , jema teica:

Nu ZAZ caurgajamība ir leģendāra

 

Nav tur nekā leģendāra. Klīrenss bija augsts - jā. Viss svars uz aizmugurējo velkošo asi - jā. Bet kad fāteram vajadzēja braukt pa meža ceļiem, tad vienmēr visus pasažierus sēdināja laukā, lai neiepērtos līdz asīm. Tā caurgājamība bija tik ilgi, kamēr mašīna bija kustībā, tb "ar ieskrējienu". Kad iesēdās, tad dēļ švakā motora tizlajām riepām tur vairs neko nevarēja izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Mans brālēns savā laikā visu Ungāriju izbraukāja ar zaparu, jā lēnām, bet izbraukāja :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Mammas brālis ieguva zapinu balvā par kkadiem tur sasniegumiem ar kombainu. Braucot mājās pēc balvas saņemšanas zapins vnk paņēma un nodega :) jaunu vietā neizsniedza. Tā nu viņš ieguva zapiņu uz pāris stundām

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Zapars ir labs auto, sevišķi TURBO modelis ar ausīm, vienīgais, drošības dēļ labāk vadāt līdz otru motoru rezervei, lai var uz ceļa nomainīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , osscar teica:

Lasāmviela

 

Ļoti, ļoti precīzi. Jāaizsūta saite fāteram :)

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vispār zapiņš ir špikots no vācu NSU Prinz 4, kas savukārt no Chevrolet Corvair, kas bija visai jēdzīgi auto tam laikam.

image.png.279b97b269823d5525a12efe42f1f87f.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@martvigs

 

Lai atbildētu uz Tavu jautājumu lūdzu precizē

1a: Tavi vecaki ir milionāri un esi redzējis pa mtv kā paceļ vecus auto un par visu tiks samaksats. 

1b: Tev ir telpas, instrumenti, zināšanas atslēdznieka darbos, pacietība, neatlaidība un daudz brīva laika,

 

Domaju, ka ikdienā var braukt ar jebko to atbilstoši oielāgojot.

 

Es šobrīd pārvietojos ar 29gadu jaunu golfu un jau ir jautri.

 

ka 1. projektu zaz neieteiktu.

Tas nav auto ko savedot orig stāvoklī tas būtu lietojams ikdienā. Pečkas vieta iespejams jāiebuvē Webasto

Karburators droši vien jāaizvieto ar kādu normālaku vai monošprici.

Gaisa dzesēšana jatūnē niknāka

es pat nezinu uz tiem diskiem kurš montēs riepas

iespejams prasītos oiekari pārtaisit uz normālām bremzēn un.diskiem.

Jāraksta pārbūbes projekti.

Tas viss būs dārgi un lēnām.

 

 

 

Tev cits ikdienas auto tagad ir?

Tadu vajag. Jo zapars nedēļām un mēnešiem tiks skruvēts,.metinatd, krāsotd.parbuvetd un nebus braucams.

 

 

Pēc tam to gala produktu neatradīsi kam pārdot, lai kaut daļēji atpelnītu ieguldīto.

 

Pēc citiem postiem.spriežot lieto krievu val. tas labi.

 

Ieteiktu atrast kādu ejosu auto un pamēģināt. varbūt pats pārdomāsi.

 

un vispar labak būvēt 240 volvo, vai w123, w126, 

 

t.i. auto kam ir daļas noperkamas (kaut dārgi), un ir forumi, klubi pasaulē. 


papildinu 1b ounktu ar "un gana brīvu līdzekļu"

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 2 stundām , Mielestapa teica:

Vispār zapiņš ir špikots

Kas krievu laikā NAV špikots no rietumiem? :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ivo teica:

Tā nu gan nav - viņai ir vēl vismaz 2 plusi - viens uz aptieciņas un otrs uz akumulatora

Sanāk, ka mīnusu mazāk nekā plusu!

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 43 minūtēm , Artanis teica:

Kas krievu laikā NAV špikots no rietumiem? :D

Koncentrācijas nometnes, tās rietumi nošpikoja no Staļina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

Koncentrācijas nometnes, tās rietumi nošpikoja no Staļina.

Tu kļūdies:

Citēt

pirmās koncentrācijas nometnes mūsdienu izpratnē parādījušās 1830. gados Ziemeļamerikas indiāņiem.

 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 4 stundām , Artanis teica:

Kas krievu laikā NAV špikots no rietumiem?

Nu piemēram:291929_600.jpg.63af547b3d7c86d0e388e899897058b1.jpgBelomorkanal.JPG.ddbd50298c9ab2d8eac42139581a202a.JPG

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau es labāk kādu 80to gadu Polo vai Golfu iegādātos. Lēts gan tas prieks nebūs., bet pa kādi 2 - 3K vēl diezgan glītu var dabūt. Kautkas smuks jau būs dārgi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Ja par zaporožecu / pobedu vēl tā kā būtu uzreiz skaidrs, ka tas ir ponts, retro un prikols, tad ar veco golfu gan var iebraukt normālās auzās skuķu acīs - gribēsi pazīmēties, a noturēs par bomzi no Šņukura miesta... :D

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Nu hz, atjaunots Golf MK1 ja ir sēdināts un uz platiem oldskul diskiem izskatās diezgan kūl arī :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Aber protams. Tik zini, kā - pāķos tumsā pēc disenes džuse var nesaprast prikolu... 

 

/Offtopic

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ar E sērijām jau vairs nevienu nepārsteigsi, morāli jau novecojuši. Cita lieta kautkas līdz e30.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Cita lieta kautkas līdz e30

Nu tur būs tāpat kā ar vecu golfu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...