Jump to content

Palielinot interneta ātrumu, nepieciešams rūteris, vai cits risinājums?


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

mastersblasters

Sveiki, no sienas nāk vads iekš 300mbps rūtera (802.11n), tad no rūtera iet vads uz galda datoru un rūteris baro citu portatīvo arī.

Interneta pieslēgums 100mbps, vēlos 250 mbps. Vai ir variants neiegādāties niknāku rūteri, no sienas esošo vadu sadalīt un laist uz galda datoru (bez rūtera starpniecības) un otru galu tajā pašā rūterī (portatīvajam nevajag ātrāku internetu). Cik saprotu, tie 300mbps ir tikai kaut kadam LAN slēgumam, operators saka ka jāmaina uz 802.11ac un vismaz 600mbps.

Ja nu tomēr nesanāk tā, kādu rūteri varu ņemt (lieki netērējoties) šim pasākumam?

 

Pāāldies :)

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

Neko nesapratu.

 

Pirms 15 minūtēm , mastersblasters teica:

Interneta pieslēgums 100mbps

Mainīsi pieslēguma veidu?

 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tev vajag rūteri ar 1000Mbps WAN un LAN, pilnai laimei AC WiFi.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

ienākošais vads paliekot tas pats. Tagad maksimalais ir 100, iespēja tikt pi 250..

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Nē, nav iespējams, ja vien tavs operators nav kaimiņš (protams, fiziski to vadu var sadalīt, bet diez vai tas ir tas, ko vēlies :) ). 

Ja vēlies 100 mbps+ ātrumu savā LAN tīklā, jāizvēlas rūteris ar GigEthernet portiem (1000BASE-T) un tavam PC jābūt tīkla kartei ar 1000BASE-T atbalstu (ja pa vidu parādās komutators, tad attiecīgi arī tam tas pats ar portiem).

Tā kā rakstīji, ka portatīvajam datoram ātrums nav svarīgs, tad wi-fi standarts derēs arī 802.11n, bet labāk jau uzreiz ņemt ar 802.11ac atbalstu priekš nākotnes nodrošinājuma (lai viss strādātu ar 802.11ac standartu, arī portatīvā datora bezvadu tīkla kartei šis standarts ir jāatbalsta).

Piemērs: Mikrotik hAP ac 2.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Tagad uzdevās jautājums par savu tīkla karti. Saliku Zsvētkos PC ar Asus b250. Kur 10 win varu aplūkot savu tīkla karti?

Pie  "view your network properties"  link speed rāda 100mbit/100mbit transmit/receive. Tas attiecas uz tīkla karti?

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 9 minūtēm , mastersblasters teica:

Tagad uzdevās jautājums par savu tīkla karti. Saliku Zsvētkos PC ar Asus b250. Kur 10 win varu aplūkot savu tīkla karti?

Caur Device manager vai ipconfig /all iekš cmd, bet gan jau vēl ir kādi 10 veidi, kā to apskatīt.

Ja nemaldos, visām Asus B250 MB ir 1 Gbps NIC.

Link speed rādās 100 Mbps, jo rūtera ports noteikti ir ar 100 Mbps atbalstu.

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Būtu ielocis rūtera modeli, tad bez prasīšanas varētu pateikt vai tas ir mēsls kas jāapgreido. Bet tagad jāprasa un jācer ka sūds nesāks smirdēt.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Tas ir reālais pieslēgums vai maksimālais?

Untitled.jpg


Just now, Anonīms Alkoholiķis teica:

Būtu ielocis rūtera modeli, tad bez prasīšanas varētu pateikt vai tas ir mēsls kas jāapgreido. Bet tagad jāprasa un jācer ka sūds nesāks smirdēt.

Tagad jautājums vai tīkla karte atbalsta to pasākumu. Rūteris būs jaapgreido, jā. Man ir N sērijas 300mbit.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

99% ka tur rāda 100mbit, jo dators ir piesprausts pie mēsla, kas jau sāk smirdēt.

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , mastersblasters teica:

Tas ir reālais pieslēgums vai maksimālais?

Tas ir reālais ātrums ar kādu tavs PC ir savienots ar tīkla iekārtu (tavā gadījumā tas laikam ir rūters). Es jau tev padomu devu! 

Link to comment
Share on other sites

Karoč pašreizējais rūteris tev ir 100Mbps LAN... lai izmantotu 250Mbps tev vajag rūteri ar gigabītīgo portu... a pārējais pof... Pats teici, ka citām iekārtām ātrums nav tik svarīgs. Tobiš, galvenais skaties, lai rūterim ir 1Gbps LAN. Vienīgais vēl.. ņem tādu, kam ir 5Ghz josla arī.

 

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/bezvadu_tikls/routers/tplink_archer_c1200 ar šādu būs gana labi.

Labots - CAP
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nepareizi. Būtu sācis ar rūtera modeļa ielikšanu. Vēl jau nevar pateikt vai kāds zuxam līdzīgais "ģēnijs" nav uzkonfigurējis 10(0)mbit ātrumu visiem ethernet portiem. Jo ja tāds pacenšans, tad arī mans gigabitīgais rūteris var rādīt 10mbit visiem portiem.

 Capture.PNG.746fe1e77ace1841f066429320de1ee6.PNG

 

Otrs arī ir baigi labais datorspeciālists, jo ne visi rūteri ar gbit portiem spēj nodrošināt gbit caurlaidību (throughput). Un ari tad labākajā gadījumā tas būs tikai switch ātrums nevis Bridge vai NAT. Un ar savu 250mbit trubu varēsi priecāties, ka torrentos knapi var tikai 100mbps izspiest.

 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja labi pacenšas pašā datorā tīkla kartes uzstādījumos var uzlikt max 10(0)Mbps arī., bet nedomāju, ka šoreiz ir šis gadījums. 300Mbps (N) rūteri ar 1Gbps portu bija/ir retums

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Sākās. Man tas interneta slēgums būs 250mbit. Jautājums drīzāk ir - vai mana mātesplate atbalstīs tādu ātrumu? Asus 250B

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , CAP teica:

galvenais skaties, lai rūterim ir 1Gbps LAN

Galvenais lai WAN būtu 1Gbps, savādāk tavam interneta 250 nebūs jēgas :crazy:

 

 

Jā, tavam dēlim ir Gigabita ports!

 

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

jema.. cilvēks rakstīja, ka dators slēdzas pie LAN.. tobiš ar vadu.. kāds vēl te 1Gbps pa gaisu? :D

 

p.s. un es ieliku rūteri, kas atbilsts visām prasībām.. AC 1200Mbps, dual bank un 1Gbps LAN..

 

autor, tava datora mātesplate 100% atbalsta 1Gbps ātrumu, jo jau padsmit gadus tāds ir visām MB.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja ir kaut cik moderna mātesplate ar ne-imbicīlu procesoru, tad gbit ātrumu izmantot nav problēma - lielāka problēma ir izdomāt kā viņu visu izmantot. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

kāds vēl te 1Gbps pa gaisu?

Kur tu rāvi ka es par gaisu runāju? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi vairs nesaprotu par ko tur runā vai arī tu vairs nesaproti par ko raksti :D

 

250Mbits LAN slēgumu spēj izpumpēt praktiski jebkurš mūsdienu rūteris.. un papildus tas vēl ir arī atkarīgs no paša datora darbības.. HDD/SDD utt..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ir WAN, ir WLAN - tas ir dažādas lietas! Ja viņam pacels uz 250 ieeju, tad viņam obligāti vajag rūteri ar ieeju 1000, jo ir pilna pakaļa ar rūteriem WAN100/ LAN1000, tā arī uzrakstīju, bet pieņemu ka es neko nesaprotu :crazy:

Link to comment
Share on other sites

WAN/LAN.. oki.. tie ir terminu sīkumi.. doma skaidra.. pa vadu 1gbps.. pa gaisu.. PO.. domā parasts useris iebrauc visos tajos wan/wlan/lan utt?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tu aizmirsi vēl BAN un arī MAN.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@mastersblasters kāda nu putra.. es linku ar rūteri ieliku.. atbilst visām tavām prasībām. Ja reliģija neļauj tp-link.. nu tad sorr.. pēc dotajiem parametriem meklē kko citu :D

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Putra tāda, ka "ekspertiem" atšķiras viedokļi par vienkāršām lietām..

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Divi no tiem taviem sexpertiem ir tikai toletes poda virtuozi un arī tikai publiski pieejamajās toletēs.

Link to comment
Share on other sites

Tualetes virtuozi nobāl toletes virtuozu priekšā... :P 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , CosmosDC teica:

Piemērs: Mikrotik hAP ac 2.

pievienojos, vajadzētu būt ok.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
pirms 1 stundas , Gideons teica:

Vispār nevajag 1 kompim vairāk par 20Mbps. Torrenti tāpat ātrāk lejā nenāks. Ilgākais laiks jau ir kamēr sagramsta visus tos DHT/HVZ seederus. Un kaķu bildes feisbukā arī nevērsies ātrāk. Twiterastā ar atpakaļejošu datumu ziņu neieliksi.

Man pašam ir 100Mbps, ja būtu mazāks tarifs, ņemtu mazāku. 

Un neklausi šitos te "expertus", te ir vieni vienīgi gudrīši.

 

 

Nejēdzība personā! Lepojies?

 

Ko? Es torentus velku ar 12.5 MB/s, kādi 20mbit?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

~2.5MB/sec. Protams ātrums jau ir OK, bet ir foršāk ka ienākas ar 12,5MB/sec raža :)

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Ātrs internets un torrenti nu nav gluži savienojami jēdzieni, jo viss atkarīgs no sēderu daudzuma un viņu ātrumiem un tiešām vērtīgām lietām (jaunākās filmas, jebkurš seriāls u.c. mēsli neskaitās) sēderu ir maz vai pat nav vispār.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, nu. Uz kaut kādiem specifiskiem veciem torentiem varbūt, bet uz aktuālajiem, fails nāk ar pilnu trubas ātrumu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

labi tomēr nebūt snobam un jaunākās filmas, jebkura seriāla u.c. "mēsla" skatīšanos/klausīšanos sākt pēc 2-3 min, negaidot, kamēr pie apvāršņa parādīsies tāds pats specifisko lietu baudītājs.  :)

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Autora vajadzībām prasās kaut ko šādu, protams, ja no provaidera puses būs tie 250 Mbps..

 

https://mikrotik.com/product/hap_ac2

 

Un tas Gigabit LAN vispār par sliktu nenāk, ja ir nepieciešams lielus failus pārsūtīt. Bliez gaisā kaut media serveri/seedbox un strīmo lokāli 4K HEVC pa AC WiFi. :)

 

Torrenti jāvelk ar šādiem ātrumiem, citādi not worth it.. 10 GB 50 sekundēs. GTA V var novilkt rupji rēķinot no 5 līdz 10 minūšu laikā. :D 

Untitled.png.408b8dfc15202ac03185facb76e1531d.png

Link to comment
Share on other sites

es nekad neesmu teicis, ka esmu eksperts.. ieteicu no pieredzes.. pašam ir joprojām wdr3600.. pilda visu to pašu tikai nav ac... pat 4K iekš tv (izmantojot wifi) nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Man wrt54gl arī ir labi strādājis (tas no pieredzes), tad jau tas būs perfekti laikā priekš gbit trubas... kā normāls dibena korķis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...