Jump to content

Kas noticis ar Lattelecom interaktīvo tv 26.05.2018 ?


zeds
 Share

Recommended Posts

Artanis
pirms 14 stundām , Ronalds teica:

Esi testējis cik ļoti zem virtualizācijas krītas disku ātrdarbība? 

Uzskatu ka virualizācija tiek lietota vietā un nevietā. 

Tu laikam nesaprati, par kādu virtualizāciju šajā gadījumā bija runa... VISI modernie servisi, visas lielās mājaslapas, viss IoT iet tikai un vienīgi uz virtuālajiem konteineriem. Ja lielākai skeilojamai infrastruktūrai kaut kas nobirst, neviens neskrien, un RAID masīvu nebaksta - viens klikšķis menedžmenta konsolē, un burtiski dažu sekunžu laikā no mirrora tiek pacelta jauna servisa instance, un trafiks kopā ar aktīvajām sesijām novirzīts uz to. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 8 stundām , rubb teica:

Un, pa lielam, no normālas virtualizācijas pieejas ātrumi pie fiziskajiem diskiem īpaši neatškirsies.

Testi ko veicu gan rādīja pretējo!

 

pirms 8 stundām , rubb teica:

Bet, tā ir laba lieta, īpaši priekš... kā lai pasaka Latviski - "nenokaujamība"... Jā, var jau taisīt klāsterus utt, tomēr virtualizācija ir laba lieta, daudz vienkāršāka, kaut vai tāpēc, ka vari fiksi atjaunot no backupa, daudz fiksāk, nekā no visādiem tur standarta sistēmas image utt...

 

pirms 2 stundām , Artanis teica:

viens klikšķis menedžmenta konsolē, un burtiski dažu sekunžu laikā no mirrora tiek pacelta jauna servisa instance, un trafiks kopā ar aktīvajām sesijām novirzīts uz to. 

 

Uzrakstiet kādus dzelžus un softu vajag lai šo panāktu un cik tas apmēram maksās! ;) 

Tā lai varētu griezt 5 virtuālās mašīnas, katrai būtu pieejama jauda kā PC ar core i3-8100, 8GB Ram, diska ātrums ka samsung 960 Evo NVMe PCIe M.2

 

(Uz reāliem dzelžiem es taisītu sekojoši - 6 gab pc, viens stāv rezervē. (6x400 eur = 2400 eur) , viens failu serveris ar raid 10 - 800 eur, ar acronis vai kādu citu image softu kaut 1x stundā taisam imagi uz failu servera. bakupiem savs tīkls. Ar licenzēm nebūs vairāk par 4k EUR. Atjaunošanās laiks ~10 min, tik cik imagi atjaunot uz rezerves pc) 

 

Es dzīvē neesmu redzējis VM infrastruktūru bez vājā posma.... Bet gribētu aplūkot! 

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Artanis

@Ronalds  kādi vēl dzelži? Kāda Core i3? Par ko tu vispār runā?

 

Klau, neņem ļaunā, bet tavs sacītais man liek brīnīties, vai tu ar kaut ko nopietnāku par maza ofisa tīklu un lokālo CRM esi strādājis?.. Vai tu vispār seko līdzi, kā notiek tiešsaistes servisu hostēšana pēdējos gadus astoņus?

 

Neviens normāls uzņēmums vairs netur savus serverus pagrabā, kur admins Vasja iestūmis pārvietojamo kondicionieri. :D Lasot tavu rakstīto par desktopu izmantošanu serveru vietā, licenzēm un Acronis kā hot-backup rīku serveru imidžu taisīšanai man vienkārši mati ceļas stāvus...

 

 Mūsdienās jebkurš (JEBKURŠ!) nopietns projekts hostējas uz virtuālajiem serveriem kādā no mākoņiem (Digital Ocean, AWS, GD, utml.). Nekāda māžošanās ar saviem rackmountiem (vai, nedod dievs, kā tu raksti - toweriem) vispār nenotiek (kā vien tikai šauriem nišas projektiem ar specializētiem dzelžiem, piemēram random-ģeneratoriem priekš spēļu kompānijām, militārajiem aprēķiniem, utml.).

 

Tu, izskatās, esi pilnīgi izkritis no aprites, iestrēdzis senā pagātnē, un nesaproti, ka pilnīgi viss mūsdienās griežas uz virtuālajām mašīnām. Un tur vispār nav nekādas saistības ar disku ātrdarbību, vai hvz ko vēl. Viena virtuālā instance var būt izstiepta uz tūkstots serveriem, vai uz viena servera var griezties simtiem instanču.  CDN strādā uz atsevišķas virtuālās mašīnas, funckionālā biznesa loģika griežas uz citas, datubāze uz citas, meklēšanas dzinējs uz citas, frontend kešs uz citas, sesiju kontrole un autorizācija uz citas, iekārtu komunikācijas serveris uz vēl citas. Viss virtuāli, visam inkrementālie backupi un/vai mirrors priekš business-critical aplikācijām, viss momentā aizstājami, viss menedžējams adminam piržot krēslā otrā pasaules malā. :)

 

 

Labots - Artanis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Mūsdienās jebkurš (JEBKURŠ!) nopietns projekts hostējas uz virtuālajiem serveriem kādā no mākoņiem

 

Cik mēnesī maksās noīrēt virtuālo mašīnu ar jaudu kādu es minēju? Cik ātrs būs nets uz to datu centru?  Vai vispār var tehniski dabūt garantētus kaut 100 mbps uz kādu eiropas (es te nemaz nerunāju par ASV) datu centru? Ja var - cik tas maksās? 

 

 Nebūt ne visu var salikt mākoņos! Piemēram tas pats DHCP serveris? Arī liksi uz hostinga iekš VM? :D Es salīdzinoši nesen pārliku vienu web projektu no hostētās VM uz reālo dzelzi. Jā; tovers ar i3. Lapu ielādes laiks samazinājās 10x! Domāju ka dēl mega ātrā nvme diska! Cik zinu tad neviens hostings nevar ne tuvu piedāvāt tādu diska ātrumu kā lokālais nvme ssd.... 

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Es esmu šokā, nopietni... Es goda vārds pat nezinu, no kura gala lai sāk tev skaidrot, cik aplamības tu tikko pateici.

 

Davaj daram tā - es no telefona gultā vārtoties tagad negribu vēl vienu domraksta palagu rakstīt, bet es tev rīt uzrakstīšu pa punktiem par visu.

 

P.S. Kas attiecas uz izmaksām - Node web aplikācija ar 9k aktīvo sesiju (ar pīķi līdz +30%), trīs serveri (produkcijas, mirrora, un atsevišķš Mongo) izmaksā 47€ mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Labi. Saraksti. ;)

 

Un ja tā nav node web aplikācija? Ja vajag serveri ar mysql, apache un php? Vai teiksi ka mūsdienās neviens tā aplikācija netaisa? Tas hostings nodrošina lapas ielādes laiku mazāku par 1sekundi? Gribu redzēt kurš hostings pa 50 eur/mēnesī  nodrošinās jaudīgu VM! 

Ir specifiski gadījumi kad mākonis noder. Noder arī virtualizācija. Bet ne vienmēr un ne visur! 

 

 

 

ps. Jā, ar node web aplikācijām man nav pieredzes. Pieņemu ka šim mākonis ir ļoti oki. Bet piekritīsi ka ir arī citas vajadzības!

pps. Piemēram epasts kā ārpuspakalpojums parasti iznāk lētāk kā savs serveris. Tomēr ir gadījumi, kad klienti negrib lai viņu dati glabājas pie trešām personām.

 

Link to comment
Share on other sites

Es arī biju viens no tiem "laimīgajiem", kam kopš sestdienas vakara nebija interneta.  Šorīt beidzot izdevās sazvanīt helpdesku un pārspraudām vadus.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis
pirms 23 stundām , Didzis teica:

Konkrētā tehniskā ķibele skāra tikai mājas dīvāna gulētājus, kuri neredzēja kādu stulbu filmu televizoā, vai kailas meitenes internetā

Tā gan nesaki - tajā laikā tieši sākās UEFA čempionu līgas fināls!!!

Un man tas bija jāskatās TELEFONĀ...

Bļin...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Jā, bet tā bija. Visi radi un paziņas kam ir LTK pieslēgums uzskatīja par nepieciešamu man pazvanīt! :D It kā es varētu LTK serveri salabot. :D:D:D 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Knaabis teica:

Un man tas bija jāskatās TELEFONĀ...

Bļin...

Ar ko Tu atšķiries no citiem dīvānā gulētājiem un teļuka lūrētājiem? Lai gan, Tev vismaz bija rezerves variants un ja pacenstos, varētu skatīties bildi no telefona arī uz teļuka. Īstenībā, paļauties uz vienu interneta pieslēgumu un cerēt, ka nebūs kādas tehniskas vai cilvēcīgas ķibeles, ir vieglprātīgi. Ja televizors dzīvē ir tik svarīgs, tad vajag likt SAT komplektu, virszemes antenu un skatīties interaktīvo TV. Viss uzreiz  nepazudīs un  nebūs ''pasaules gals''. Es gan esmu izdarījis pilnīgi pretēji, noņēmu SAT šķīvjus un virszemes antenu. Tāpat neesmu TV jau vairākus gadus skatījies, nav ko mājas fasādi ķēmot. Nu pazulad Lattelekom optika- pofig,  aizgāju zāli pļaut. Vot, ja pazūd elektrība, tad problēmas lielākas, jo jāpiešķiļ elektrostacija, jāpieslēdz ledusskapis , sūknis un atkal var iet zāli pļaut ?

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Es jau "raudu" tikai par to, ka bija jālūr mazā ekrānā, jo to izskirtspēju, ko redzu telefonā, celt uz TV nebija prāta darbs.

Jā, esmu mazliet nodrošinājies - nav tikai viens LTK pieslēgums.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
pirms 6 stundām , Artanis teica:

@Ronalds  kādi vēl dzelži? Kāda Core i3? Par ko tu vispār runā?

 

Klau, neņem ļaunā, bet tavs sacītais man liek brīnīties, vai tu ar kaut ko nopietnāku par maza ofisa tīklu un lokālo CRM esi strādājis?.. Vai tu vispār seko līdzi, kā notiek tiešsaistes servisu hostēšana pēdējos gadus astoņus?

 

 Neviens normāls uzņēmums vairs netur savus serverus pagrabā, kur admins Vasja iestūmis pārvietojamo kondicionieri. :D Lasot tavu rakstīto par desktopu izmantošanu serveru vietā, licenzēm un Acronis kā hot-backup rīku serveru imidžu taisīšanai man vienkārši mati ceļas stāvus...

 

  Mūsdienās jebkurš (JEBKURŠ!) nopietns projekts hostējas uz virtuālajiem serveriem kādā no mākoņiem (Digital Ocean, AWS, GD, utml.). Nekāda māžošanās ar saviem rackmountiem (vai, nedod dievs, kā tu raksti - toweriem) vispār nenotiek (kā vien tikai šauriem nišas projektiem ar specializētiem dzelžiem, piemēram random-ģeneratoriem priekš spēļu kompānijām, militārajiem aprēķiniem, utml.).

 

 Tu, izskatās, esi pilnīgi izkritis no aprites, iestrēdzis senā pagātnē, un nesaproti, ka pilnīgi viss mūsdienās griežas uz virtuālajām mašīnām. Un tur vispār nav nekādas saistības ar disku ātrdarbību, vai hvz ko vēl. Viena virtuālā instance var būt izstiepta uz tūkstots serveriem, vai uz viena servera var griezties simtiem instanču.  CDN strādā uz atsevišķas virtuālās mašīnas, funckionālā biznesa loģika griežas uz citas, datubāze uz citas, meklēšanas dzinējs uz citas, frontend kešs uz citas, sesiju kontrole un autorizācija uz citas, iekārtu komunikācijas serveris uz vēl citas. Viss virtuāli, visam inkrementālie backupi un/vai mirrors priekš business-critical aplikācijām, viss momentā aizstājami, viss menedžējams adminam piržot krēslā otrā pasaules malā. :)

  

 

 

Autor, raksti vēl. Tieši pirmdienas rītā garstāvokli uzlaboji. ? Vajag vairāk rakstīt par lietām, no kurām neko nesaproti (lūdzu, reāli kruta).

 

Par Tēmu - ja krīt HA klāsteri (pieļauju, ka arī DHCP LTC bija HA), tad pacelšana ir reāli jautra (it sevišķi nemot vērā, ka paceļot nav keša un pieprasījumu skaits n reizes pārsniedz paredzēto). 

Par kritisko infrastruktūru - kurā vietā kritiskajai infrastruktūrai ir kāds sakars ar LTC home pieslēgumiem ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu vajag alternatīvu labu strīmu rezervē, tad ir vērts uz tv kasti laist. :)

 

Par citu tēmu, tikko testēja sirēnas, ieslēdzot LTV1, vai LR1, nekādas info nav. Tas ir debili, jo cilvēki neklausās vai nelasa ziņas nepārtraukti, attiecīgi tas, ka iepriekš ir bijusi informācija, ka tā ir tikai pārbaude, ir štrunts. Ja skan sirēnas, tad ieslēdzot Sabiedriskā medija staciju, ir jābūt informācijai arī pārbaudes laikā, savādāk zudīs jēga un būs kā ar ganiņu un vilku aitās... :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Radiotev gan sniedza šādu tādu info, garāmejot piefiksēju ...

P.S. Tās sirēnas ir "forši" tik bieži testēt, izveidojas pieradums, ka tu liec virsū siltu un mīkstu tam pasācienam ... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

tikko testēja sirēnas, ieslēdzot LTV1, vai LR1, nekādas info nav

Vot par šito var tikai 100% piekrist. Neseko cilvēki līdzi rakstiem internetā, par sirēnu testiem. Man arī dziļi pofig, kad būs tests. Kad sāka aurot, paskatījos internetā. Google atrod simtiem vecus ziņojumus. Visu cieņu Delfi, ziņa bija kā pirmā un tiklīdz tās taures beidza aurot, tika novākta. Istenībā šitā regulārā testēšana notrulina tautu un īstajā brīdī viss tas var nenostrādāt. Vecos laikos baznīcas zvanus neviens netestēja, bet kad zvanīja, tad bija skaidrs, ka kautkas noticis. Ja godīgi. tad nesaprotu, nafig mūsdienās vajag 3 minūtes baurot. Uztaisa īsu pik un, ja viss štokos, tad nafig tautu tracināt.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Vecos laikos baznīcas zvanus neviens netestēja,

Par to, ka zvans darbosies, par to var pārliecināties vizuāli, vimsaz par 99% noteitkti. Kā arī zvanu tomēr katru svētdienu testē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ju teica:

Par to, ka zvans darbosies, par to var pārliecināties vizuāli, vimsaz par 99% noteitkti. Kā arī zvanu tomēr katru svētdienu testē

Ir tak 21 gadsimts un vai tad tiešām nav iespēja monitoret tās taures bez 3 minūšu aurošanas pa visu pilsētu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 12 minūtēm , DjUbuntu teica:

- ja krīt HA klāsteri

Tipa šādi priekš DHCP?

 

400px-2nodeHAcluster.png

 

Nav drusku perebors? SAN masīvi maksā diezgan kosmiski, bez tam vismaz IBM masīviem pēc noklusējuma nebija replikācijas funkcijas. Replikācijai bija jāpērk klāt papildus licenze, kas maksāja nevāji.... 

Meklēju, bet neatradu dzelžu prasības priekš DHCPd ļoti lieliem tīkliem. Katrā ziņā tīkls ar 300 datoriem nav spējīgs radīt kaut cik jūtamu slodzi DHCP serverim, ja pat visi datori tiek gandrīz vienlaicīgi ieslēgti un visi prasa IP. Galvenā problēma ir Lease DB (fails) kurā tiek visas izdotās IP adreses piefiksētas. Bet pat 100k useru gadījumā lease fails nebūs lielāks par kādiem 2 GB. Mūsdienu ātrajiem SSD diskiem ar pieejas laiku 0ms tam nevajadzētu būt problēmai. 

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

Oh, vēl viens.

(1) Tu saproti, ka DHCP gan jau ir integrēts ar billingu, modemu/iekārtu reģistrāciju/loggingu vvz ko vēl ? Tas nav vienkārši iedot klientam DHCP IP adresi.

(2)  DHCP HA/Slodzes dalīšanas scenārijam nav nepieciešams disku masīvs, pilnīgi pietiek ar implementāciju, kura atbalsta sinhronizāciju  starp serveriem. Jaunākajos Windows serveros nāk līdzi, par citām implementācijām neesmu sekojis līdzi. Parasti HA ir jautrība, ja viena node nenokrīt pilnībā un otrā to nesaprot.

 

 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , DjUbuntu teica:

1) Tu saproti, ka DHCP gan jau ir integrēts ar billingu, modemu/iekārtu reģistrāciju/loggingu vvz ko vēl ? Tas nav vienkārši iedot klientam DHCP IP adresi.

Tipa klientam kas nav samaksājis nedodam IP? Nu jā, tad tur jau custom skripti un krietni lielākas prasības pēc dzelžiem. Es šādas avārijas gadījumā paceltu parastu dhcp serveri kas dod adreses visiem, arī nemaksātājiem. Nu tiktu daži, kam nepienākas pie ineta. Bet tomēr nebūtu tik ilgs pārtraukums visiem. Pēc tam mierīgā garā varētu sakārtot. 

 

Pirms 10 minūtēm , DjUbuntu teica:

pilnīgi pietiek ar implementāciju, kura atbalsta sinhronizāciju  starp serveriem. Jaunākajos Windows serveros nāk līdzi,

Jā, windows server enterprise māk sinhronizēties bez SAN. Bet domā LTK DHCP uz win griežas? 


Pirms 13 minūtēm , DjUbuntu teica:

Parasti HA ir jautrība, ja viena node nenokrīt pilnībā un otrā to nesaprot.

Tā varētu būt, jo lasīju ka esot dalītas vienādas IP adreses. Sanāk ka sāka strādāt rezerves node, kaut galvenā nebija pilnīgi down. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , drunk_lizard teica:

tak apskatiet tribiines - taadu gariigi nepilnveertiigu purnu salidojumu nekur citur vairs neredzeet.

Turpinot offtopicu, Dzirdēju, ka krievu fani nopietni gatavojās pasaules kausam Krievijā. Apmeklējot boksa nodarbības un tamlīdzīgus cīņu disciplīnu kursus. Šovasar tur ies karsti.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
Pirms 17 minūtēm , Ronalds teica:

Tipa klientam kas nav samaksājis nedodam IP? Nu jā, tad tur jau custom skripti un krietni lielākas prasības pēc dzelžiem. Es šādas avārijas gadījumā paceltu parastu dhcp serveri kas dod adreses visiem, arī nemaksātājiem. Nu tiktu daži, kam nepienākas pie ineta. Bet tomēr nebūtu tik ilgs pārtraukums visiem. Pēc tam mierīgā garā varētu sakārtot. 

 

Tu domā, ka ar LTC ntajiem subnetiem/configiem pacelt jaunu DHCP serveri viņi varētu ātrāk nekā esošo ? ? Pilnīgi pieļauju, ka outage lielākā daļa bija kamēr atbilstošie speciālisti saprata kas notika un pieslēdzās pie risināšanas (tomēr sestdienas vakars :)) Jāņem vērā, ka tie ir mājas klienti ar atbilstošām SLA (man personīgi kaut kas mājas nebija gadus divus atbiris no optikas pieslēgšanas). Otrkārt nopietnās iestādēs ir darbības nepārtrauktības plāni, pēc kuriem arī puslīdz cenšās vadīties, nevis haotiski kaut ko darboties.

 

Pirms 23 minūtēm , Ronalds teica:

 Jā, windows server enterprise māk sinhronizēties bez SAN. Bet domā LTK DHCP uz win griežas? 

 

 Es atšķirībā no tevis necenšos runāt par lietām, no kurām neko nesaprotu.

(1) Man nav bijusi vajadzība pēc cita DHCP, jo windows tīklā strādā pietiekami labi.

(2) Ar standard licencēm viss griežās jau no 2012R2

(3) Enterprise edition pēdējo reizi bija izlaists 2008R2, tad arī DHCP HA bija ar failover clusteri. Mūsu dienās viss darās stipri vienkāršāk. 

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

HA DHCP viens no risinājumiem:

https://docs.openstack.org/newton/networking-guide/config-dhcp-ha.html

jā, VM

Link to comment
Share on other sites

2018.05.27. , 09:27, Ronalds teica:

Esi testējis cik ļoti zem virtualizācijas krītas disku ātrdarbība? 

Nav viennozīmīgi. Ja apakšā ir atbilstoša infrastruktūra, tad nekas nekrīt, bat pat pieaug.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

@Azazel Kāda ir tā atbilstošā infrastruktūra? 

Disku masīvs un FC fabrika, piemēram.

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

vmware/xen ļauj kešot readus un daļu write uz lokālajiem diskiem, kas ļauj iegūt stipri seksīgākus ciparus nekā bez virt.

 

Azazel, 
 FC jau var pieslēgt arī fiziskiem hostiem, ieliec kartiņu, iepraud vienu galu, otru brokādē un laime.

 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

Var, taču recovery tādā varianta ir sarežģītāks un ilgāks. Kā arī maz ticams ka servera resursi tiks izmantoti pilnībā, sekojoši ir pārmaksāts par dzelžiem.

 

Principā jau pofig, jo katrs bizness ar savu naudu var darīt ko un kā grib.

Labots - Azazel
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

Dzīvē esmu redzējis tikai komplektā ar ora datu noliktavām (jo pie CPU licencēšanas ORA uzskata, ka vajag licencēt visus vSphere esošos CPU). 

Link to comment
Share on other sites

Nu Oraklis ir īpašs, kaut gan savā virtualizācijas platformā ir pieļauj atkāpes.

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

Ja nu kādam interesē, kāpēc pazuda internets:

 

May 26 18:36:44 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 84.237.142.1 port 67
May 26 18:36:44 xxx dhclient[772]: DHCPACK from 84.237.142.1

 

beidzās puse no lease time, mēģinam atjaunot

 

May 26 19:00:34 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 84.237.142.1 port 67
May 26 19:00:38 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 84.237.142.1 port 67
...
May 26 19:28:53 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 84.237.142.1 port 67
May 26 19:29:13 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 84.237.142.1 port 67

 

piga, mēģinam rebind

 

May 26 19:29:22 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 255.255.255.255 port 67

May 26 19:29:35 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 255.255.255.255 port 67

...

May 26 19:36:18 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 255.255.255.255 port 67

May 26 19:36:32 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 255.255.255.255 port 67

 

beidzās lease,  klientam ipška jāatbrīvo šajā brīdī, internets līdz ar to arī izbeidzas

pieprasām no jauna

 

May 26 19:36:46 xxx dhclient[772]: DHCPDISCOVER on eth2 to 255.255.255.255 port 67 interval 3

May 26 19:36:49 xxxdhclient[772]: DHCPDISCOVER on eth2 to 255.255.255.255 port 67 interval 4

...
May 26 19:37:47 xxx dhclient[772]: No DHCPOFFERS received.

 

piga

 

tā kādu laiciņu, līdz beidzot

 

May 26 23:58:00 xxx dhclient[772]: DHCPREQUEST on eth2 to 255.255.255.255 port 67
May 26 23:58:00 xxx dhclient[772]: DHCPOFFER from 84.237.142.1
May 26 23:58:00 xxx dhclient[772]: DHCPACK from 84.237.142.1
 

pirms tam lease time bija 1 stunda, tagad, skatos, iedotas 4 stundas

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , krofft comicus teica:

tagad, skatos, iedotas 4 stundas

vot, par šo es kā reiz rakstiju. sanāk, ka ilgāks lease time samazina slodzi uz viņu infrastruktūru..

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

elementaari watson: 

(a) Ja ir IP  apgabali, kuros IP truukst, tad iisaaks liizes laix ljauj iesist kapeixu uz IP. Pastaav iespeeja, ka kaads gudrenieks WiFi (vai nu ltc wifi dod reaalaas IP ?)  lease time ir globaali. 
(b) Ja nu cpe (kuustomer premiizes equipment) nodot konfiguraacijas URLi, laixa zonu un tikshanaas vietu nodod cawr DHCP optioniem, tad aatraak var paarkonfigureet

(c) Un pilniigi nesaistiiti, ja es plaanotu veikt DHCP servera migraaciju, es noteikti pirms tam samazinaatu lease laiku, lai viss aatraak paarsleedzas uz jauno serveri un veco var izsleegt.

 

p.s. saskanjaa ar RFC 2131 gan serverim, gan klienCam wajadzeetu izpIngOT vienam otru pirms veikt atbilstoshaas DHCP darbiibas.

Link to comment
Share on other sites

krofft comicus

Serverim vajadzētu (should) . Ja prasa pagarināt līzi, tad nevajadzētu  pingot. Tagadējās windozes gan uz ICMP echo laikam arī  neatbild nemaz, by default. Klientam arī tikai "should", ja tīkls atbalsta ARP, var mēģināt ARP pieprasījumu. Ja prasa jaunu līzi, vispirms jāmēģina iedot to pašu ip, ja vien jau nav atdota kādam citam. Bet gan jau vismaz klienta galā notiek pārbaude.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...