Jump to content

Cīņa ar lapsenēm


Usins
 Share

Recommended Posts

pirms 8 stundām , Zux teica:

kurzemnieki šogad vairāk kož

 

Pirms 57 minūtēm , AVilks teica:

bāriem metās virsū

Kurzemnieki pa barčikiem šogad vairāk staigā..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , snukurins teica:

ir problēmas ar kaķiem. Varētu noķert un aizvest citur

Vajag kastrēt, citādi to nelaimīgo skaits vairosies bez apstājas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tur tak ir veterinārais pakalpojums... 

Link to comment
Share on other sites

Pats pie vetārsta var tikai savus kaķus nosterilizēt, kā nekā maksas pakalpojums. Arī tas nav maz, ja laicīgi. Par bezsaimnieka kaķiem jārūpējas pašvaldībai.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , CAP teica:

eh kādi Jūs ļauni.. neļaujat kustonīšiem dzīvot..

Forumā  tiek glorificēti "kustonīši" un derīgi irši, kuri pārtiek no lapsenēm, kuri vēl izrādās ir ....inteliģenti))) ,kā līdz tādam °°°°°° jānonāk spriedelējumos?  
Ja istabā naktī pa logu šie lido iekšā, vai "inteliģenti" lido ap ēku, tad viņi to dara pa ceļam uz sev uzbūvēto pūzni,- kuru droši būtu jāmeklē, ēkas bēniņos, jumta pažobelē.
 Un šo insektu iespējamie būvētie pūžņi mājas bēniņos ir jāpārbauda un jānovāc jau laicīgi ziemā vai agrā pavasarī !!!
Tad arī nepastāvēs draudi "inteliģentu"uzlidojumiem ar sadzelšanu.     
 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Zux teica:

 

Kurzemnieki pa barčikiem šogad vairāk staigā..

Kāds sakars ar Kurzemi, Zemgalē arī viņi ka biezs. 

Link to comment
Share on other sites

Sausās tualetes dara brīnumus!  :biggrin:

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Eži... pagājušo gad viens man te desoja pa sētu, regulāri. Nujā, ties gan, kad es šo mēģinaj paglāstīt, tad šis sabozas, tāds apaļš, tikai kājs āra...

A tā - vismaz šite od nav manīt. Lāb, kaut kād dien bij, bet pēdējo nedēļ nav manīt... Es gan tuse tepat pie jūrs, bet nu ventiņos - kād 100 metr līdz to jūr...

Labots - rubb
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man to ežu Saulkrastos ir daudz, pa nakti izlien un suni kacina, tad nu ielieku spainī un uz mežu, kādus 4 izvedu, lai dzīvo tur.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Zux teica:

Kurzemnieki pa barčikiem šogad vairāk staigā..

 

Vispār es runāju par tiem Ērgļiem kas Vidzemē :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , rubb teica:

Eži... pagājušo gad viens man te desoja pa sētu, regulāri. Nujā, ties gan, kad es šo mēģinaj paglāstīt, tad šis sabozas, tāds apaļš, tikai kājs āra...

..
 Es gan tuse tepat pie jūrs, bet nu ventiņos - kād 100 metr līdz to jūr...

 

 

Pirms 28 minūtēm , snukurins teica:

Sabožušies eži?tas ir kas jauns.

Ventiņ ež božs. Šnukur gal' ež vienkārš ahujel no tāds bezkaunībs un nemaz nebožs.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Vakar pamanīju lidojam lapseni tajā pat jumta šķirbiņā. Uzliku vēlreiz putekļusūcēju uz stundu. Noķēra vienu lapseni. Cerams vienīgo. 

Līdz burkām / pudelēm neesmu ticis lamatām, bet tās speciālās pievilināšanas lamatas kopš uzstādīšanas noķērušas 2 mušas un 0 lapsenes. 

 

Sirseņi arī lien tajās ievārijumūdens lamatās? 

Te regulāri kāds lido garām. Nepatīk. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Labāk būtu izdomāt kā ar odiem cīnīties! Nevar iziet ārā - uzreiz 1000 klūp virsū un sūc asinis.... 

Link to comment
Share on other sites

Jā tas ir labs jautājums! Kāds ir pircis tās ultraskaņas ierīces, baigo naudu maksā, bet vai jēga?

Link to comment
Share on other sites

Ja ir viedtālrunis var iekačāt aplikāciju un pamēģināt.. savā laikā man bračka demonstrēja :D

Link to comment
Share on other sites

raiviic
2018.05.23. , 13:31, snukurins teica:

bet jau gadus20 ezim bija pilnīgi popig ka šamo paņem rokā.

Man jau sen šķita, ka šnukurs dzīvo citā pasaulē. Tur viss ir savādāks, pat eži ne tādi :D. Nu neesmu redzējis ezi, kurš pie mazākā traucējuma nekļūtu par futbollbumbu un nikni nepukstētu :D.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kad meita bij maza, biju nopircis 2 Chicco ultrskaņas verķīšus, strādāja labi lokālā telpā - istabā. Pats princips bij interesants - dezorientēja odus un jamie pa augšu riņķoja. Nezinu cik nu laba ir tā ultrskaņa veselībai, bet pieļauju, ka labāka par ķīmiskajām tabletēm uz sildītājplatformas, kas ar bij spraužamas rozetē un gana efektīvas. Galu galā es saliku sietus logiem un izveicu vecumveco gājienu ar putekļsūcēju pirms gulētiešanas - galvenais neaizmirst putekļsūcēja caurulei kādu auduma gabalu iebāzt galā, jo jamie ir dzīvīgi un mēdz līst laukā... :D  

Link to comment
Share on other sites

Odiem istabā kādreiz palīdzēja tāda iekarama luktura formas "lampa" kur spidēja blāva fluorescentā spuldze un apkārt augstsprieguma restītes. Apakšā vāciņš kur izbērt ķermeņus. Vēl iekšā ievietojot banānu šķēlītes izķēru arī visas augļ mušas. Tās gan sāka dzīvot iekšā, bet ārā dzīvas netika.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu, tā lampa uz odiem toč nestrādā - mušām, lapsenēm utt. jā, bet odiem - nē.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Usins teica:

Sirseņi arī lien tajās ievārijumūdens lamatās? 

Esmu redzējis sirseņus tādos traukos.
Odiem pēc analoģijas var izmēģināt šampanieša pudeli ar svaigām, kūpošām asinīm.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , usver teica:

ar svaigām, kūpošām asinīm.

Nu ja, sievasmātē tik viena, ilgam laikam nepietiks! ;(

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

matrixxxx

Iebarojiet tiem pleeseejiem borskaabi. Bites neapspraags, un nez vai kaadam citam nokaitees (hvz kursh dziivnieks gribees aast beigtu lapseni/irsi).

Vismaz pret faraonskudraam paliidzeeja (laikam aizstiepa uz midzeni un pabaroja maati :) ).

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 43 minūtēm , matrixxxx teica:

kursh dziivnieks gribees aast beigtu lapseni/irsi

kakji eed

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
(labots)

Aktualizēju topiku saistībā ar aktīvu lapseņu mātīšu medību sezonu.

 

Pagaidām turu pa rokai DEPO iegādātu speciālu lapseņveidīgo aerosolu strūklu 3-4m strūklu, un pagalmā manot kādu lidojam gar jumta malām cenšos notriekt. Liela daļa pēc trāpījuma aizlido, ceru ka mirst vēlāk. Ja izdodas gadīties tuvāk un trāpīt pamatīgāk krit uzreiz. Pēc izgājušā gada čakara cenšos tagad savlaicīgāk šo jautājumu kārtot, jo tagad visas resnās lapsenes ir mātītes = vesels pūznis. 
 

Tas aerosols kādi 9 euro maksāja... Viens pūtiens ap 30-40 centi kautkur. Ja tā ir mirusi mātīte, vēl ok, bet diezkas nav. 
Saliku dažus šādus

lovushka-dlya-os_5.jpg

 

Iekšā ielēju 3cm iļguciema dabīgo kvasu. Un noliku apkaimē kur viņas mēdz uzturēties. 

Tagad trešā diena 0 lapsenes iekšā!

Pagājušo gadu pirktajās lamatās ar speciālo šķidrumu pa nedēļu arī 0 lapsenes bija.

 

Domāju pamēģināt kaķu barību mitro. Lapsenēm kā plēsējiem patīkot itkā...

 

UZMANĪBU JAUTĀJUMS: ar kādu ēsmu ir sekmīga pieredze šādās pudeļu lamatās?

Labots - Usins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Usins teica:

kādu ēsmu ir sekmīga pieredze šādās pudeļu lamatās?

Es lietoju ūdeni ar ievārījumu, tā biezāk:biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

kjer lapsenes


Pirms 3 minūtēm , drunk_lizard teica:

ko dara suns, kad vinjam nav ko dariit?

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Lapsenes, atšķirībā no odiem, mušām un dunduriem cilvēkus neaiztiek, ja viņas neaiztiek! 

Mājai uz logiem saliec tīklus un būs miers no visiem lidoņiem! 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

ja viņas neaiztiek! 

un uzbūvē astoņus pūžņus pagalmā

 

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

saliec tīklus un būs miers

dēls 3gadi visa vasara ārā jāpavada

 

un

 

vēdināšana pa logiem. ar tiem tīkliem vieglā vējā vispār gaisa apmaiņa izbeidzas. 

 

Pagājušo vasaru katru dienu manīju vēl pa sirsenim garām lidojam. Ja atrastu ērtu risinājumu, nu lai neprasa vairaķ par 15minūtēm nedēļā, labrpārt salikt kādus 8 lamatas pa perimetru lai garāmlidotājaiem ir kur uzcienāties un vairs nelidojas garām. 

 

Man bail no kukaiņiem, jo tie ir mazi un nemanāmi. 

Rudenī grauzīs persikus, plūmes un ābolus kopā strazdiem ?

 

Link to comment
Share on other sites

Tagad, dauzoties gar logu kāda mani izvilināja ārā ar aerosolu. Staigājot ap māju astoņi pūtieni pusstundas laikā.

 

Beigās ievēroju  paspējušas ievākties jumta konstrukcijās pa šķirbām un mazās  jau lido. 

Tieši blakus pudeļlamatas ar kvasu. Tur tikai viena sūdumuša. 

14 pūtieni un aerosolā atlikuši 210g, pēc 1. bija 600g, (600-210)/13 = .... āāāāāāā 0,54 euro vidēji pūtiens. 

 

man nepatīk šī metode

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 3 stundām , Usins teica:

dēls 3gadi visa vasara ārā jāpavada

Neaizmirsti ka visas lapsenes pat ļoti cenšoties neiznīdēsi! Tā kā jāmāca bērnam viņas neaiztikt. Vai arī lapsenes pašas iemāc­is! :D 

 

pirms 3 stundām , Usins teica:

ar tiem tīkliem vieglā vējā vispār gaisa apmaiņa izbeidzas

Nu nu - te nu gan tu lej! Siets labi ja 10% loga laukumu aizsedz! 

 

Pirms 28 minūtēm , Usins teica:

Staigājot ap māju astoņi pūtieni pusstundas laikā

Tu tieš­am domā ka tā inde ir cilvēkam nekaitīga??? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

bet , man vakar virtuvi okupēja mazās melnās skudras ….., pilns galds ….., ap medus burciņu riņķoja …..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Skurdām ir beramā inde. Sasūc ar putekļu sūcēju vairumu un paber indi kur rāpo. Viss - skudru vairs nav! 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Skudrām balti zaļā špricīte ar spānisku nosaukumu caurspīdīgs gels. Tur kur viņas iet, saliku pilīites. Un labi paēda. Dažas pat līdz ar visu ķermenī iesprūda pilē, kamēr paŗējās apēda. Viņas nes to indi mātītei un pēc dienas divām viss beidzas. Vienīgi jāsargā no suņiem, kaķiem, bērniem, lietus. Mājiņa viņām pat neinteresēja.

edit: lūk:

2513173e.jpg

 

2018-05-16%2022.52.20.jpg?dl=1

 

Liku uz paliktņa kamēr bērns nav mājā un kaķis ārā. Pārējā laikā viegli novākt. Viņas šito noēda gandrīz pa tīro. Visu nepaspēja. Skudras beidzās.

Labots - Usins
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nutak lapsenēm pudelēs jālej vecs, ierūdzis ievārījums. Kopā ar ūdeni. Lej to kvasu nafig ārā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mazajām skudrām man palīdzēja mājiņa. Liku tikai pa nakti tur, kur viņas tusēja, kad virtuvē durvis ciet, jo kaķim neremdināma interese par to mājiņu. Kopš pagājšpavasara skudru vairs nav


p.s.

Ja daudz lapseņu, tātad tuvumā pūznis. Tas ir jāatrod un jānotriec.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ggg97 teica:

Ja daudz lapseņu, tātad tuvumā pūznis. Tas ir jāatrod un jānotriec.

 

Labrīt!


Visām lapseņu apakšdzimtas sugām ir viengadīgas kolonijas, kurās dzīvo tikai viena vairoties spējīga mātīte - lapseņu karaliene. Attīstības cikls sākas pavasarī. Eiropā tas parasti sākas aprīlī vai maijā, kad lapsene karaliene mostas no ziemas miega un no vējiem un nokrišņiem pasargātā vietā izveido nelielu pūzni. Tā dēj olas un audzina lapsenes strādnieces. Pirmās darba lapsenes - sterilas mātītes ir izaugušas maija beigās vai jūnija sākumā. Tās pārņem rūpes par ligzdas paplašināšanu, kāpuriem un aprūpē arī pašu karalieni. Ja lapsene - māte kādu apstākļu dēļ iet bojā, kāda no strādniecēm kļūst par jauno karalieni.[4] Normālos apstākļos jauno, vairoties spējīgo karalieņu un tēviņu paaudze izšķiļas septembrī. Pārošanās notiek ārpus ligzdas. Iestājoties aukstumam, tēviņi, vecā karaliene un darba lapsenes apēd ligzdā palikušos kāpurus un kūniņas un drīz vien mirst.[4] Izdzīvo tikai jaunās karalienes, kas noslēpjas kādā drošā spraugā. Pavasarī viss cikls sākas no jauna. Dažām sugām dzīves cikls ir vēl īsāks. Jaunās karalienes izšķiļas jau jūlijā. Teritorijās, kurās nav aukstu ziemu, piemēram, ekvatoriālajā joslā lapseņu saime izdzīvo pilno attīstības ciklu apmēram gada laikā.

 

Tagad vēl praktiski visas ir mātites un meklē kur būvēt māju. Tāpēc tagad katra nogalinātā ir īpaši vērtīga.


Tās jaunās ir tādas - tievas , tievas. Šitās vēl nav.

Link to comment
Share on other sites

Forši posti par indi skudrām, būs jānopērk. Kādu indi vislabāk lietot lapsenēm? Gliemeži, tiem ir pieejama kāda inde? 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Galvenais cepjot pārāk stipri nekarsēt pannu, jo olīveļļa nemīl augstu temperatūru :D

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2019-05-11%2013.54.07.jpg?dl=1

 

Tagad auksts un viņas nelido. bet laiks uztaisīt sanaca tieši tagad. 1,5-2 edamkarotes ar kaudzi Rimi zemeņu ievārījuma. Noskaloju lejā ar ūdeni un piekāru visapkārt. Rādās piekāršana ir pareizàka par līmēšanu uz smaga pamata. Gaidīsim. 

 

Kādu pudeli ar kaķu barību uztaisīt aizmirsu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...