Jump to content

Cīņa ar lapsenēm


Usins
 Share

Recommended Posts

Man uz balkona zem dēlu apseguma ir iemetusas kamenes sogad vel neesmu sadzelts kad krāmējos gar savam antenam apkart itkā lidinās bet mēs sadzīvojam :D ar iršiem ir bijusi pieredze savulaiku beidzās ar dzēlienu alergiskas reakcijas nav par laimi 

viss kas lielāks par lapsenēm man nepatīk irsus ja pamanu kad parak biezi lidinās apkārt tad skaidrs kad kaut kur tuvuma ir pūznis cenšos parasti noskaidrot kurā vietā un iznīcinat 

iznīcināšana man tāda brutāla :D

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja gaidi, kad tevi sadzels kamene, tad tas ir iespējams tikai ja vismaz 100 kamenes pielīmēsi pie naža un viņas nokaitināsi... 

Reku drusku efektīvāks veids kā cīnīties ar kaitinošajiem lidoņiem.. 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Kādam nav vēl pieredze ar tā lamatām? Man istabā, Centrā pa logu lido iekšā ik pa laikam. Pagājušajā vasarā kaķim ķepu sadzēla, sapampa 3x lielāka, ja rīklē iedzels, tad kirdik būs :(

Link to comment
Share on other sites

Velns viņu zina, ja čurājot galā iekož lapsene...?Tas ir vairāk uz labu vai sliktu...??

  • Patīk 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pavisam nejauši pamanīju, ka lapsenēm un lielajiem sirseņiem ir nāvējoša WD-40 eļļa, laukos, eļļojot kaut kādu mehānismu, nejauši trāpīju sirsenim, kurš momentā sarāvās čokurā un bija gatavs uz vietas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Usins teica:

tā kā dēls zem divi gadi daudz laika pavada pagalmā un priecīgs ķer mušas un skudras,

pirmo noķers, vairāk negribēs. Stāstīšana vien nez vai līdzēs.

 

Man vienu gadu bēniņos tieši pie skursteņa lūkas bija lapsenes iemetušās. Ja bija kur citur, netraucēja. Bet nu pie skursteņa vajadzēja tikt. Nopirku kaut kādu pūšamo. Tam tāda forša strūkla, lai var pa gabalu uz pūzni trāpīt. 

Škiet, šis

51060082.jpg?h=742&w=816

Škiet, nu jau vismaz 3. gadu bēniņos vispār nekas nedzīvo. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Kungi, jūs tā tehnogēni un sarežģīti tam pasākumam pieejat.

Man savlaik ļoti labi strādāja puspilnas pudeles ar vecu / rūgstošu ievārījuma sīrupu pie žoga piesietas. Par iršiem nezinu - viņi te pie mums nav apjomos, bet lapsenes savāca labi. Bites un kamenes, protams nē - bet mani tās pārāk neuztrauc.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es vēl skolas laikā biju ugunsmetēju uztaisījis, lai sirseņu pūžņus nīcinātu. Par pamatu ņēmu dārza smidzināmo šprici. Sirseņi bija iemetušies ozola dobumā un pēc apstrādes ar ugunsmetēju ozols vēl ilgi dega. Toreiz jau nekādas zaļo organizācijas nebija un vispār par ozolu aizsardzību neviens neiespringa, bet īsti labi tas nebija. Vārdu sakot, labāk ar uguni nejokot. Vislabāk šai laikā regulāri apsekot māju un iznīcināt pūzni, kamēr nav daudz lapseņu vai sirseņu saradies. Pietiek tikai pāris reizes novākt jauno pūzni un lapsene aizlido prom, lai meklētu drošāku mājvietas vietu.  Ja pūznis tiek taisits kādā spraugā, kur klāt netiek, tad labi palīdz celtniecības putas. Sagaida, kad nezvērs ielien spraugā un fiksi iepūš putas priekšā. Man pie mājas diezgan regulāri sirseņi iemetas kādā strazdubūrī. Kautkā sadzīvojam viens otru neaiztiekot. Vienīgi āra apgaismojumam noteikti jāizmanto LED spuldzes. Sirseņi vasaras naktī kā dulli lido uz kvēlspuldzes un ekonomiskās spuldzes gaismu. LED gaismas spektru laikam tie neredz.

Link to comment
Share on other sites

Man pirms gada irši bija spraugā zem priekšnama jumta iemitinājušies. Vecā labā pūšamā "Kobra" un celtniecības putas pēc tam. Un iršu vairs nebija. Tā Kobra jādara vakarā, pēc saules rieta, kad bez papildus gaismas kaut ko vēl var saskatīt. Vakarā irši kļūstot mazaktīvi un mazāka iespēja, ka visi metīsies virsū..

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man vasaras mājā jumta pažobelē, kur netieku klāt, irši bij iemetušies. Tur grūti tikt klāt, bet tā arī neko nedarīju, jo jamie kā mājdzīvnieki - aizlido, atlido, bet pašiem virsū nebrūk. Neomulīgi gan ir... 

Link to comment
Share on other sites

Verneris

Atceros kad dārza mājā patēvs gadus 5 ar visādām indēm cīnijās pret iršiem. Tad atbrauc vienu gadu ciemos radinieks no laukiem. Paņēma vecu segu, uzmeta virsū, norāva pūzni un iemete ugunskurā :D Ar to arī viss beidzās :)

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Vienu rīt pamodos, izstaipīju gultā kājas un pēdu sagrāba asas sāpes, it kā būtu rozetē iebāzis. Irsis.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Es izmantoju pudeļu metodi, bet efektīvāka šķiet burciņa ar metāla vāku, kurā ar naglu izsitu caurumus. Gan ērtāk iztukšot, gan labāk "ķerās", varbūt tāpēc, ka tās parasti ir kādas zaptes burkas, kuras nemazgā, bet piegāž nedaudz ūdens.

 

Pēc tam tikai pa perimetru saliec un viss. Varbūt nav baigi estētiski, bet darbojas un neko nemaksā. Humāni gan nav, jo tās tur slīkst :D

original.jpg

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

itanium

Jā, diez ko labi neizskatās gan.

AliExpress visai daudz variantu, maksā kapeikas, izskatās labāk un doma tāda pati. Piemēram, šis vai šis.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

eh kādi Jūs ļauni.. neļaujat kustonīšiem dzīvot..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CAP teica:

eh kādi Jūs ļauni

Pilsētniekam to nesaprast!


Pirms 2 minūtēm , superKrona teica:

Vai nabaga bites ar šiem neķeras

Lai cik nebūtu dīvaini, ievārījuma burkās ar ūdeni bites nelien

Link to comment
Share on other sites

kas nu es par pilsētnieku.. ne tas vien ir redzēts.. lapsenes gan tik dažas reizes ir iedzēlušas.. pats vainīgs :D a tā vispār.. dzelt nemēdz bez iemesla..

 

Šodien pat darba kabinetā atkal bija ielidojis sirsenis.. resns/liels, ka zirgu gar zemi noliks.. mierīgi tika izvadīts pa logu atpakaļ ārā :D

 

Man visvairāk kretinē odi.. tie gan maitas uzbāzīgi.. jebšu pareizāk mātītes jau ir tās lielās asinssūcējas..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

kas nu es par pilsētnieku.. ne tas vien ir redzēts.. lapsenes gan tik dažas reizes ir iedzēlušas.. pats vainīgs :D a tā vispār.. dzelt nemēdz bez iemesla..

 

Šodien pat darba kabinetā atkal bija ielidojis sirsenis.. resns/liels, ka zirgu gar zemi noliks.. mierīgi tika izvadīts pa logu atpakaļ ārā :D

 

Man visvairāk kretinē odi.. tie gan maitas uzbāzīgi.. jebšu pareizāk mātītes jau ir tās lielās asinssūcējas..

Jā, šogad odi ir īpaši nejauki. Vakarā, kad nav ne vējš ne lietus vispār nevar ārā iziet - tūlīt vesels mākonis ir virsū.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

nesen lasīju rakstu par to kādi cilvēki odiem garšo.. tagad saprotu kāpēc man brūk virsū :D

Link to comment
Share on other sites

constrig

Kaut kad sen biju lasiijis, ks irshu un lapsenju uzvedība stipri atskjiriga.

Irsim tika piedevēta "Inteliģence"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Racer teica:

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , CAP teica:

pareizāk mātītes jau ir tās lielās asinssūcējas

Jā, tikai mātītes sūc asini.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Racer teica:

Tad jau tu kurzemnieks.

Domā, ka citos novados ar grādīgo neaizraujas? :D

Labots - Guncha
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, vnk šogad odi baigi aktīvie tieši Kurzemē. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Tad jau tu kurzemnieks.

Kurzemē odu nav. Pie mums ir tikai knauši, ja kas.. :)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs

Ja gribat dzīvot bez odiem, tad brauciet pie šņukura, viņš tak rakstīja, ka pie viņa odu neesot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

ja trīs gadus nav bijuši

Šņukurs jau nestāsta kur viņš dzīvo, kāds tur brīnums, ka tur nav odu.. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1. Par iršiem (sirseņiem), it kā jau bīstami, bet patiesībā inteliģenti un derīgi, jo ēd lapsenes (tās gan ir maitas, iegraužas ābolā vai plūmē, pat nepamanīsi ēdot un tad gan pamanīsi).

2. Nu vismaz Vecpiebalgas novadā odi ir parādījušies. Nav daudz, bet pievakarēs var just.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Pie manis odu ka biezs. Pirms pāris dienām laboju auto - sakoda no vienas vietas...... Spēj tik kasīties.... Vakar viens bija guļamistabā ielīdis. Veica uzlidojumus un traucēja gulēt. Mēģinājumi nosist bija neveiksmīgi.

Link to comment
Share on other sites

Biju pie vecākiem pa nogali Ērgļu pusē, vakarā ārā iziet nebija forši. Pie radinieka kam māja pie upes, par atrašanos ārā vakarā vispār nebija ko domāt, odi laikam sajūta pilsētas gaļas esamību un bariem metās virsū :D

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

derīgi, jo ēd lapsenes

Hmm, šito nezināju, tad jau man derīgi mājdzīvnieki. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...