Jump to content

Divu un vairāku WiFi AP konfigurēšana.


KinDzaDza
 Share

Recommended Posts

Ir vajadzība nosegt ar labu WiFi lielu telpu ( 60x60m), kurā ir daudz šķēršļu, kas ierobežo WiFi uztveramību.

Kā konfigurēt divus vai vairākus AP, lai telefoni vai portatīvie PC viegli pārslēgtos starp AP.

TIks lietoti MikroTik hAP lite RB941.

Labots - KinDzaDza
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tādai telpai pietiktu arī ar diviem bordiem. Ja viena nav ''mega'' šķēršļi. Lai smuki pārslēdzas, vari izmantot ''Mesh'' funkciju, bet nu tur mazliet japakonfigurējas. Var arī izmantot Capsman, bet to izmanto tādos gadījumos, ja ir vairāki bordi. ērti, no viena centrālā menedžē visiem AP settingus.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, KinDzaDza teica:

daudz šķēršļu, kas ierobežo WiFi uztveramību

 

Kādi šķēršļi un kādi griesti? Es līdzīgā vietā ieliku 2 cAPus un 1 parasto mikrotika vadu (bez wireless) rūteri. Ņēmu gan ne pašu lētāko. Pačakarēties nācās kamēr saliku to capsmani, bet rezultāts iepriecina. Problēmas ar pārslēgšanos ar defolto capsmana konfigurāciju nav novērotas - iekārtas ņipri slēdzas pie stiprākā signāla. Ja grib pa lēto - IMHO 1 hAP un 1 cAP lite - viens pa tīkla vadu smuki nobaro otru.

Link to comment
Share on other sites

Kādu kombināciju Jūs ieteiktu no Mikrotik produktiem, ja vajag piemēram 1 CAPsMAN un 10 CAP?

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

AlCohol

sāc ar 2011. pēc tam pie vajadzības liec vel kādu vai hap kā beigas.ja telpai iekaramie griesti, vispār, gandrīz neglušīs signālu, tur metot iekšā tos rūterus. 10 cap jau vispār izklausas pēc monstruāla budžeta :D

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 12 stundām , hero teica:

Ideja ir pareiza, bet produkti nē

 

Tas ir budžeta variants. Ja paskatās tēmas autora piedāvāto, tad mana kombinācija ir autora norādīto iekārtu cenai tuva. Es pats arī liktu (un ieliku sev) citus agregātus.

 

Un starp citu, komentāram ir vērtība, ja Tu kaut ko konkrētu piedāvā. Brēkt, ka viss slikti mēs mākam visi, ieteikt kāds ir labākais variants (piem. price/performance) nemāk teju neviens.

Labots - VebKamera
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza
pirms 16 stundām , Net teica:

Tādai telpai pietiktu arī ar diviem bordiem. Ja viena nav ''mega'' šķēršļi

Ir mega šķēršļi - lieli plaukti līdz griestiem. Tā ir noliktava.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nutad pasaki budžetu. Mana pirmā reakcija - vairākus cAP-us pie griestiem ar aprēķinu, lai tie būtu maksimāli tālu no plauktiem - t.i. vietā, kur attālums no cAPa līdz jebkurai mēbelei ir maksimālais. Kāda hrena pēc noliktavā vajag wifi????

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza
Pirms 1 minūtes , Rūdolfs Trubadūrs teica:

Lūk kas nav saprotams

kāda x pēc tu te smirdi un neko sakarīgu pateikt nevari?!

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Loģiski tak - sētniekam ir iPhone X, bet žīdojas priekš mobīlā interneta un bez interneta nevar paveikt savus darbus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , KinDzaDza teica:

Kā konfigurēt divus vai vairākus AP, lai telefoni vai portatīvie PC viegli pārslēgtos starp AP.

Pēc būtības ir jāliek tik AP, cik nepieciešams. to varēs noteikti tikai testējot uz  vietas. galvenais nelikt pārāk tuvu, lai viens otram netraucē.

par konfigurēšanu - Mikrotik CAPsMan galīgi nav obligāti, pietiek visiem AP likt vienādus SSID, un security uzstādījumus.

teorētiski iekārtām būtu pašām tad jāmāk slēgties pie nākamā stiprākā AP. man pašam praksē tas ne vienmēr strādā, jo iekārtas ir ļoti dažādas. tad es liku papildu Access List, kur pie noteikta signāla stipruma vienk dropo konekciju - un tajā brīdī iekārta pa jaunam pieslēdzas pie stiprākā pieejamā AP.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , VebKamera teica:

Tas ir budžeta variants.

Vajag dual radio... kaut kādu, bet vajag. Pat budžeta variantā vajag 5ghz, jo ir kaudzēm iekārtas, kam vairs nav 2ghz

Ja nu vienīgi netiek būvēts tīkls specifiskai 2ghz iekārtai.

 

pirms 4 stundām , VebKamera teica:

Tu kaut ko konkrētu piedāvā. Brēkt, ka viss slikti mēs mākam visi

uzvedies kārtīgi un ne'aggro', es nevienā brīdī nebrēcu, norādu acīmredzamu kļūdu

Un lai piedāvātu - vajag prasības, kuru nav. Vienkārši bezsakarā fleimot nav mans stils.

 

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

Kāda hrena pēc noliktavā vajag wifi

Vecīt, tu esi redzējis modernu noliktavu? Kā tiek formēti pasūtījumi, kādas iekārtas tiek izmantotas? 

kas notiek, ja pasūtījuma komplektētājs braukā - 20 min baksta visu ko vajag un tad pēkšņi diskonekts un viss jāsāk no 0.

Noliktavā slikts wifi var būt traģiskāk par ofisa sliktu wifi.

Un noliktavas sāpe ir tāda, ka konfigurācija var mainīties. Plauktu saturs mainās. Plauktos dažādi materiāli utt.

 

 

 

Pirms 7 minūtēm , uldise teica:

to varēs noteikti tikai testējot uz  vietas

+1 - pirmā pareizā doma šajā postā, nepieciešams survey

 

Pirms 7 minūtēm , uldise teica:

galvenais nelikt pārāk tuvu, lai viens otram netraucē

likt tā, kā survey parāda. Ja ir pa tuvu - vajag wlc risinājumu, kas automātiski pielāgo output power.

Dēļ tā, ka tā ir noliktava, signāla stiprumi var mainīties atkarībā vai plauktā ir toletes papīrs, minerālūdens vai metāla profilu palete.  Ja uz aci saliks pie tukšas noliktavas. Iekraus ko plauktā un būs problēmas.

Labots - hero
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona
1 stundu atpakaļ, hero teica:

lai viens otram netraucē

Ja ar vienādu SID un paroli ieliek dažādos kanālos, var kaut blakus stāvēt, viens otram netraucē, galu galā tāpēc jau tie kanāli ir!

Link to comment
Share on other sites

Traucēšana var būt pat tad, ja ir daudz AP un pēc labās prakses taisi "honeycomb" kanālu dalījumu. 

Pieņemsim primitīvākais setups rindā trīs AP: ap1-ap2-ap3

Var būt, ka ap1 un ap3 ir vienā kanāla un ja raida uz max, viņi viens otru tāpat redzēs. Tāpēc vajag kontrolieri, kas zin, ka viņu pašu ap2 ir pa vidu un 1,3 nomet jaudu.

 

Ar manuālu kanālu likšanu arī var iebraukt auzās - jo smuki izskatās uz papīra, taču līdz kāds kaimiņš neuzkāpj uz tava manuāli uzliktā kanāla, tā tu liedz savam AP pārkāpt uz brīvāku ēteru.

Tāpēc  likt manuāli kanālus  'atmaksājas' patiešām kontrolētā vidē, kur ir minimāli traucējumi.

Ja ir kontrolieris - manuāli kanālus neliek, visu atstāj kontroliera RRM ziņā.

 

 

 

 

 

 

  • Patīk 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Varbūt es kaut ko jaucu, bet MT nemāk veikt normālu "roomingu" - staigājot ar laptopu pa ofisu pārslēgties pie AP ar stiprāko signālu. Cik lasīju,tas tas ir tāpēc ka pats wifi standarts tādu fīču neparedz. It kā cisco kaut ko mākot.

CAPsMan - cik lasīju, tad tā ir centralizēt vairāku AP pārvaldība. Bet tāpat "pareizo" piekļuves punktu izvēlās klients. Esot iespēja, ka AP aizsūta klientam speciālu paketi, ka liek viņam no šī AP atslēgties. Bet tas neesot pareizi pēc standarta un kā saprotu šo izmanto lai čakarētu wifi tīklu - feiks AP, kurš sūta šo paketi un liek atslēgties no AP. Tā čakarējot tīklu. 

pirms 3 stundām , uldise teica:

tad es liku papildu Access List, kur pie noteikta signāla stipruma vienk dropo konekciju - un tajā brīdī iekārta pa jaunam pieslēdzas pie stiprākā pieejamā AP.

Cik es mēģināju - nestrādā.... 

Es lieku katram AP savu sid - un apmācu klientus lai manuāli pārslēdzas. Nav labs risinājums, bet neko labāku neesmu atradis. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , ieleja teica:

 

tas nu noteikti nav universāls risinājums

Piekrītu. 

Bet neko labāku neesmu atradis! Lasīju ka Cisco AP ar viņu kontrolieri roomingu nodrošinot. Bet neko, kas pa sakarīgām naudām šo nodrošinātu neesmu atradis.... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Ronalds teica:

Cik es mēģināju - nestrādā....  

dBm viltīga padarīšana ierakstot 30..80 nekas nesanāks, savukārt, piemēram -120..-80 vajadzētu darboties,  un neļaut slēgties ar sliktāku signālu par -80 tāpat var pacelt basic date rates, lai neslēdzas klāt ar 1Mbps/6Mbps/MCS0 utt.


 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 22 minūtēm , maize teica:

dBm viltīga padarīšana ierakstot 30..80 nekas nesanāks, savukārt, piemēram -120..-80 vajadzētu darboties,  un neļaut slēgties ar sliktāku signālu par -80 tāpat var pacelt basic date rates, lai neslēdzas klāt ar 1Mbps/6Mbps/MCS0 utt.

Nu tie ir tādi viltīgi workaround.... 

Bet produkcijas vidē gribētos 100% strādājošu risinājumu, ne meklēt pie kuru signāla stipruma mest nost konekcijas.... 

Kā jau rakstīju, wifi neatbalsta roomingu kā šķiru, vismaz cik es saprotu... 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

roomingu

google roaming nevis rooming - atradīsies gan standarti, gan tas, ka tas ir viens no iemeskliem, kāpēc jāizvēlas centralizēts wifi risinājums.

Cisco supportē, tāpat kā principā pārējie top wifi vendori. (tas ka periodiski visiem ir bugi... to te neķidāsim ;])

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Cik es mēģināju - nestrādā.... 

es varu ielikt savējo, kas vismaz pie manis darbojas ok:

 

/interface wireless access-list
add authentication=no forwarding=no signal-range=-120..-80
add signal-range=-85..120

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 31 minūtēm , hero teica:

Cisco supportē, tāpat kā principā pārējie top wifi vendori.

Hmm... Kā var viņi korekti supportēt, to, ko wifi standarts principā neatbalsta.?

 

Pirms 31 minūtēm , hero teica:

google roaming

Paldies, ka palaboji pareizrakstību! ;)

 

Cik esmu lasījis, tad wifi standarti roaming principā neatbalsta.

 

Pirms 31 minūtēm , hero teica:

tāpat kā principā pārējie top wifi vendori.

 MT nav top wifi ražotājs? 

 

Pirms 12 minūtēm , uldise teica:

es varu ielikt savējo, kas vismaz pie manis darbojas ok:

 

/interface wireless access-list
add authentication=no forwarding=no signal-range=-120..-80
add signal-range=-85..120

 

Pēc būtības workaraunds. Bet pamēģināšu. Cik saprotu neļauj pieslēgties klientiem ar vāju signālu. Bet vai tas nometīs pieslēgumu un liks pie stiprāka AP pieslēgties?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Ronalds teica:

Kā var viņi korekti supportēt, to, ko wifi standarts principā neatbalsta

Var staipīt, ko ar roamingu saprot. Pamatā tā ir iespēja klientam mainīt AP, neejot cauri no nulles visu asociācijas procesu. WLC kontrolē, lai attiecīgā klienta atribūti un sesijas atslēgas pārņem jaunais AP. Tas, ko klients jūt - neko... dati joprojām iet, ja tā bij balss saruna - tā turpina strādāt, packetloss = nulle. 

Tālāk ir standarti tikai kas paātrina šo reasociāciju (eg .11k/r/v [varbūt vēl kādi standarti], bet tas viss jāsuportē klientam un, teiksim bieži izmantotais 802.11r, gadās ka gļučī atkarībā kāds ir klients/softs /utt)

Pašu pārslēgšanās procesu joprojām kontrolē tikai un vienīgi klients. Ir ražotāji, kuriem ir specifiski klienta softi (cisco tie bija wireless extensioniem (ccx)), ar ko varēja kontrolēt pie kuriem ap klients negribēs ķerties, pamatojoties uz RSSI līmeni. Loģika nemainās, tuvojoties kritiskajai robežai, klients aktīvi sāk klausīties citu ap beaconus, lai potenciāli nomainītu AP.

 

No infrastruktūras viedokļa klientu var pārasociēt tikai izsūtot viņam deauth mesidžus (ko te jau minēja), bet tur var būt problēmas pie svārstīgām zonām/piesārņota ētera (vārdsakot jātestē).

Viens ražotājs, ko zināju, un, kas bija spējīgs no infrastruktūras puses reasociēt klientu, bija Meru networks. Atslēgas doma bija tāda, ka viņu visi fiziskie AP veidoja vienu lielu SSID ar virtuālu mac adresi (normālos apstākļos katram AP ir savs mac) un tad klients runāja tikai ar to vienu MAC, savukārt kontrolieris čekoja, kurš AP ir tuvāk un to apkalpos. 

 

 

 

Pirms 28 minūtēm , Ronalds teica:

MT nav top wifi ražotājs

enterprise wifi (jo par to šeit iet runa) - globāli? noteikti nē.

SMB - varbūt atsevišķos reģionos populārs, bet globāli - noteikti nē.

Labots - hero
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 2 minūtēm , hero teica:

Var staipīt, ko ar roamingu saprot. Pamatā tā ir iespēja klientam mainīt AP, neejot cauri no nulles visu asociācijas procesu.

Es ar šo saprotu, ka kontrolieris var klientam pateikt - pārslēdzis uz AP tādu un tādu. Tipa kā GSM tīklā.

Pirms 4 minūtēm , hero teica:

Viens ražotājs, ko zināju, un, kas bija spējīgs no infrastruktūras puses reasociēt klientu, bija Meru networks. Atslēgas doma bija tāda, ka viņu visi fiziskie AP veidoja vienu lielu SSID ar virtuālu mac adresi (normālos apstākļos katram AP ir savs mac) un tad klients runāja tikai ar to vienu MAC, savukārt kontrolieris čekoja, kurš AP ir tuvāk un to apkalpos. B

Hmm... Izklausās interesanti! Bet LV 99% klientu Meru iekārtas nevarēs atļauties.

Link to comment
Share on other sites

Ap cenas šajos plauktos sākas no kādiem 150eur un uz augšu līdz pat latest un greatest  ac wave2 pāri pār 1k (ko pa lielam dzen tikai mārketings, nevis nepieciešamība)

Bet faktiski to arī nevajag. Tas ir nišas produkts. PIemēram wifi milzīgās konferencēs, Lan festos, arēnās utt.

Visa pasaule dzīvo ar klasisko pieeju.

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 30 minūtēm , hero teica:

Atslēgas doma bija tāda, ka viņu visi fiziskie AP veidoja vienu lielu SSID ar virtuālu mac adresi

Šis skan interesanti un cik saprotu ir pretrunā ar wifi tīkla standartu. 

Nevari kādu linku iemest? Ne tikai viņu reklāmas materiālu, bet kādu neatkarīgu testu?

150 eur par AP nav kosmos! 

Link to comment
Share on other sites

Kek izskatās Meru kā tādu vairāk nav - tos Fortinet nopirka.

un zemākā cena uz konkrēti tās 'virtual cell' sistēmas ap ir 400+eur listprice

https://www.fortinet.com/content/dam/fortinet/assets/data-sheets/Fortinet_Wireless_Product_Matrix.pdf

tā lapa kas ir "Infrastructure Wi-Fi Access Points" (ap122/ap822/ utt)

+ viņiem vēl kontrolieri vajag.

 

nekādu neatkarīgu testu man nav :)  

zinu par to tikai tāpēc, ka savulaik tika testēts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...