Jump to content

Windows 10 keyboard layout


Lapais
 Share

Recommended Posts

piebesīja... katru reizi kad ieslēdzu datoru, jāpārslēdz klaviatūra uz LAV (latv), savādāk rakstot kaut vai adresi pārlūkā sanāk жжж.пор.... Man ir divi key layouti - lat un rus, abi ne no microsofta. Latviešu - Latvian Universal Keyboard Layout (ņemts tepat bootā pirms gadiem, Vista laikos) un krievu fonētiskā, vajadzīga komunicēšanai krievu Warface serveros (nevēlos apgūt ИЦУКЕН). Vārdu sakot, kā lai Windowsam ieborē ka man vajadzīga visur LAV, izņemot brīžus kad spēlējos Warface. Lieki piebilst ka Language preferences man LAV ir uzlikta kā default. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Lapais teica:

. Lieki piebilst ka Language preferences man LAV ir uzlikta kā default. 

 

Link to comment
Share on other sites

Novāc ru izkārtojumu, lai paliek tikai lv. Pārstartē pc un pieliec ru atpakaļ. Moš palīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Lapais teica:

Latviešu - Latvian Universal Keyboard Layout

Kāda mārrutka pēc ? Jau kopš W8 laikiem ir pieejams normāls Latvian (Standard) izkārtojums un uzliekot to kā noklusēto, ne uz W8, ne W10 šādu problēmu nav bijis. Hmmm, iespējams, esi ieķeksējis Russian pie non-Unikode vai/un location - nav tagad pieejams ne W8, ne W10, nevaru paeksperimentēt.

   Un jā - arī krievu fonētiskais izkārtojums ЯШЕРТЫ jau ir sistēmā.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Kamēr neatrodi risinājumu, veiklai pārslēgšanai starp izkārtojumiem taustiņu kombinācija Win+Space.


Pirms 46 minūtēm , raiviic teica:

fonētiskais izkārtojums ЯШЕРТЫ jau ir sistēmā

Taisnība, krievu fonētiskais ir sistēmā. 

 

pirms 1 stundas , Lapais teica:

Latvian Universal Keyboard Layout

Tas, cik palasīju, vienlaicīgi atbalsta mēmos taustiņus tildi, apostrofu, arī AltGr var lietot. Saprotu, esi pie tāda pieradis. Ir ērts­?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , snukurins teica:

Jauzliek kā defaulto rus un tad atpakaļ latviešu.Tas jau tāds gļuks kopš W10 radīšanas.

Interesanti, kā pie tāda gļuka var tikt? Nu nez, varbūt krieviskajam W10 tā ir, bet cik ir sanācis darboties ar anglisko W10 (pats sen nelietoju, bet daudzi mani klienti, kādi 20, diemžēl lieto) neko tādu nav gadījies novērot.

(Bet jā - nekad nekur nevienai sistēmai neko nenorādu kā ru - lokācija - Latvija, non-Unicode - En, De, vai Lv un nav neviens krieviskais softs).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , snukurins teica:

Jauzliek kā defaulto rus un tad atpakaļ latviešu.

Tas ir - W10 pēdējo pievienoto izkārtojumu padara par galveno?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Lapais teica:

katru reizi kad ieslēdzu datoru, jāpārslēdz klaviatūra uz LAV (latv), savādāk rakstot kaut vai adresi pārlūkā sanāk жжж.пор.

 

Tak tur ir jaunajā WIN10 divās pilnīgi atsevišķās vietās jāmaina valodu uzstādījumi. Nemeklēšu patraiz kā tieši saucas, bet tur ir abās vietās jāsamaina un jārestartē lai tavs uzstādījums netiktu ignorēts pēc restarta. Ar nelielu bakstīšanos var pāriet no vienas tās vietas uz otru un, pirmajā brīdī, var šķist ka abās uzstādījumu veidi ir identiski. Īpaši jautri var sanākt ja ir instalētas vairākas valodu pakas, taču no tā var tikt vaļā vienlaicīgi samainot uzstādījumus abās vietās. Pilnīgi pietiek ar latvian qwerty & russian standart no paša windows krājumiem, bet non-unicode-russian noder pietiekami bieži, lai to liktu by default, jo raugi, no krieva zagts nav zagts!

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 11 stundām , vvv teica:

Tas, cik palasīju, vienlaicīgi atbalsta mēmos taustiņus tildi, apostrofu, arī AltGr var lietot. Saprotu, esi pie tāda pieradis. Ir ērts­?

Latvian (Standard) atbalsta gan apostrofu, gan AltGr. Nu, ja konkrēti tilde vajadzīga, tad gan nekā

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Kur divās?Trey paņem valodas ikonu>Language preferences>add language.Viss.

 

Ja tev sanāk, tad viss OK, bet ja nesanāk, tad atceries ka vispār ir 2 vietas un, ja ir problēmas, tad jādarbojas ar abām lai iegūtu rezultātu. Nav laika padziļināti skaidrot, pats nesen dabuju pacīnīties, tāpēc arī pabrīdinu, viss es off

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , snukurins teica:

Jauzliek kā defaulto rus un tad atpakaļ latviešu.Tas jau tāds gļuks kopš W10 radīšanas.

izdarīju... šodien ieslēdzot datoru keyboard layout ir LV .Dīvaini ka agrāk nekas tāds netika novērots. W10 lietoju no preview laikiem un krievu klavu ar... Pirms ~3 nedēļām izdomāju pārinstalēt sistēmu sakarā ar MB maiņu un arī vienkārši profilaksei...

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Malacis, ka uztaisīji. Tik kāpēc tu par šo ierakstīji uzreiz trīs tēmās? Skat, biedrs Jainit tev mīnusiņu ielika, gan jau ne dēļ tā, ka tavs izkārtojums nav labs, bet dēļ tā, ka trīs tēmās par vienu un to pašu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Moderi var, jā, parasti haidojam nevis dzēšam

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Parasti jā, bet tā kā ieraksta autors bija tikko reģistrējies un tad uzreiz 3 tēmās iekopēja vienu to pašu tekstu, tad tika dzēsts ar visiem ierakstiem kopā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pēdējā laikā maz bijušas darīšanas ar Windows, tāpēc varbūt tas ir "tējkannas" jautājums, bet ar meklēšanu atbildi neesmu atradis.

Kā Windows 10 rakstīt latviešu valodā uz UK tastatūras? Visi man zināmie latviešu izkārtojumi (izņemot ergonomisko) balstīti uz US tastatūras. Gribas, lai visi UK tastatūras simboli ir tiem paredzētajā vietā un caur apostrofu varētu iegūt latviešu diakritiskās zīmes. Sensenos laikos kas līdzīgs bija WinLatā vai Tildes latviskotājā.

 

Paldies jau iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Nomainot valodas iestatījumus uz UK un tikai pievienojot LV izkārtojumu, pārējie taustiņi nepaliek UK izkārtojumā?
Noteikti var ar The Microsoft Keyboard Layout Creator paņemt LV izkārtojumu un pievienot iztrūkstošos UK simbolus.

Link to comment
Share on other sites

Ja vien kāds UK strādājošais IT specs nav tādu izveidojis, tad neeksistē. Protams, kā #maize teica, vari pats piekoriģēt, bet neredzu tam jēgu. Ja jau kopš WinLat un Tildes laikiem strādā, tad gan jau raksti neskatoties un bieži nepieciešamos @ un # automātiski spiedīsi Shift+2 vai 3, nevis meklēsi, kur uz UK klavieres, tie atlikušie 2 tikai jāatceras, kur būs, burtu un ciparu vietas vispār nemainās, apostrofs būs tur, kur parasti, kur problēma? Trakāk ir ar vācu un skandināvu klavierēm, tur taustiņi jāmaina vietām, vai jāatceras, kas latviski zem kāda viņu burta.

US-vs-UK-layout.png.a0e0a80e03cd8ad927cf20a7915e0c1b.png

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man bija laptops ar UK izkārtojuma tausiņiem. Pirmajā brīdī bija samulsums, bet ļoti ātri pieradu, pēc tam nemaz netraucēja tie daži neatbilstošie tausiņi. Ja raksti skatoties uz taustiņiem un gribas lai taustiņu apzīmējumi atbilst izkārtojumam, tad ar MKLC jāpalabo Latviešu standarta izkārtojums vai, ka tik tas nebūs vienkāršāk, UK izkārtojumam zem apostrofa, kā mēmā taustiņa, jāsaliek latviešu burtus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , raiviic teica:

 kur problēma?

Nesaku, ka tā nu būtu baiga problēma -- n-tie UK tastatūru lietotāji izmanto uz US bāzēto LV izkārtojumu. Pats esmu tā darījis.

Bet gribas kārtīgu un elegantu risinājumu, kurā visi simboli ir uzzīmētajā vietā. Tāpēc jau uzdodu šeit jautājumu. To, ka var iztikt kā ir, pats zinu.

Gatavošu laptopu kādam draugam un gribas lai viss ir tip top.

 

Risinājumu ar latviešu valodas pievienošanu UK izkārtojumam mēģināju pirmām kārtām -- daži LV burti rakstījās. Daži.

Labots - Rom
liekvārdība
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , maize teica:

The Microsoft Keyboard Layout Creator

Oficiāli atbalsta max Windows 7, bet izlasīju kādā forumā, ka strādājot (vismaz ar viņu veidotie izkārtojumi) arī uz Windows 10.

Microsoft lapā šis tūlis gan vairs nav atrodams, bet šaubīgus avotus izmantot negribas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Rom teica:

Gatavošu laptopu kādam draugam

Te nu jāpadomā, vai tas draugs līdz šim strādājis ar šādu, vai mums pierasto izkārtojumu un, vai turpmāk ilgstoši dzīvos UK. Līdz ar to 2 varianti - vai nu būs jāmaina pieradums pie standarta klavieres, vai turpmāk visi nākošie laptopi/klavieres jāpērk ar UK izkārtojumu, kas, nedzīvojot tur, nav tā prātīgākā ideja. Es šādu problēmu (ja gribas, lai viss savās vietās), mainītu pašu klavieri - nav dārgs un vienkārši izdarāms pasākums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

mainītu pašu klavieri - nav dārgs un vienkārši izdarāms pasākums.

Pārāk lētu jau nu tas nav. Runa ir par Dell Latitude 5590 ar apgaismotu tastatūru. Laptops ir jauns un ar garantiju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Rom teica:

Microsoft lapā šis tūlis gan vairs nav atrodams, bet šaubīgus avotus izmantot negribas.

Tiešām izvākuši, šķiet, vēl pavisam nesen bija atrodams. Ir citi rīki kā Kbdedit utt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , maize teica:

Kbdedit

9 EUR 15 EUR par vienreizēju izmantošanu negribas tērēt.

 

 

35 GBP , ieskaitot piegādi jeb aptuveni 39 EUR. To būtu jēga darīt, ja būtu nopirkts laptops ar čehu vai norvēģu tastatūru ar 50 EUR atlaidi.

 

Labots - Rom
Link to comment
Share on other sites

Joprojām palieku pie uzskata, ka ko tādu būtu jādara tikai UK dzīvojošam un strādājošam, pretējā gadījumā mainīt klavieri vai vismaz nepieciešamos taustiņus (ja man atstiep ar vācu izkārtojumu, pārmainu Z ar Y un pārējais ir nenozīmīgi). Savukārt UK gadījumā, rakstot latviski, jāatceras pāris taustiņi, ja angliski - pārslēdzam izkārtojumu un viss vietās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Rom teica:

Oficiāli atbalsta max Windows 7, bet izlasīju kādā forumā, ka strādājot (vismaz ar viņu veidotie izkārtojumi) arī uz Windows 10.

Microsoft lapā šis tūlis gan vairs nav atrodams, bet šaubīgus avotus izmantot negribas.

Jā, oficiāli netiek atbalstīta uz W10, bet strādāja labi.

Acīmredzot, kaut kādas ķeršanās sākās, dēļ kā MS izvāca. Iespējams, nekādu problēmu ar latviešu izkārtojumiem, bet kaut kādās «eksotiskās« valodās.

Žēl, ka MS izbeiguši MSLC. Jāmācās tagad kas cits.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

rakstot latviski, jāatceras pāris taustiņi

Šis variants man sen ir zināms un saprotams. Ne jau tādēļ šeit rakstu, lai man to nemitīgi atkārtotu. Draugs, pērkot laptopu, bija gatavs šīm sīkajām neērtībām (citādi nebūtu pircis variantu ar UK tastatūru), bet es gribu iepriecināt cilvēku, piedāvājot nedaudz elegantāku risinājumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Rom teica:

bet es gribu iepriecināt cilvēku, piedāvājot nedaudz elegantāku risinājumu.

kāds ir mūsu pienākums šajā situācijā? Man kaut kur ir MSKLC.exe.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , ggg97 teica:

Man kaut kur ir MSKLC.exe.

Tev ir no MS mājaslapas lejuplādēts? Atsūti, lūdzu. Sāku pie sevis skatīties, neesmu pakotni saglabājis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ggg97 teica:

kāds ir mūsu pienākums šajā situācijā? Man kaut kur ir MSKLC.exe

Nevienam šeit nav pienākumu :) Ja uztaisīšu (vai atradīšu) latviešu valodu uz UK tastatūras, padalīšos ar to šeit, protams.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Tev ir no MS mājaslapas lejuplādēts? Atsūti, lūdzu. Sāku pie sevis skatīties, neesmu pakotni saglabājis.

Tas nav pārbaudāms, checkusma jau nav 😆 Iebaros tev vīrusu tāpat kā visas pārējās lapas, kur fails ir dabūjams...
 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , vvv teica:

Tev ir no MS mājaslapas lejuplādēts?

Labs jautājums. 99,9%, ka jā. Ir 2 014 gadā novilkta, 2019 gada sākumā novilkta un no softpedia tikko novilkta, visām čeksummas vienādas. Mēģināju palaist setupu, widows antiviruss neko neteica. Varu uz failim sazipotu uzmest. Tas tur arī kautkādu savu antivirusu pārlaiž pāri. Versija 1.4.

https://failiem.lv/u/tadj6tv2

 

 

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...