Jump to content

Ūdens maisītāja pāreja


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Nolūza pāreja ūdens maisītājam vannas istabā!

Situācija redzama bildēs.... Skaidrs ka nolūza līdz ar malu, nav aiz kā aizķerties! Dauzīt nost flīzes galīgi negribās.... 

 

Varbūt ir kādas labas idejas kā izskrūvēt.... ? 

 

 

 

822a6ad68cf8dae854d78fe4d6d29b24.jpgbcb953324fb84571371750f850e5c13a.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Problēma pieredzēta. Ar viltībām nekādi neizdevās atrisināt. Nācās ar perforatoru dauzīt sienu un ņemt ārā veco cauruli un ievilkt jaunas, modernas, stilīgas caurules.
P.s. Ekscentru var nopirkt jebkurā celtniecības, santehnikas veikalā. Iesaku pievērst uzmanību ekscentra sieniņu biezumam. Pavisam lētajiem ir tik plānas sienas, ka noblīvēt nevar ne vella.

Labots - Koala
Link to comment
Share on other sites

Piemklē kādu nedaudz lielāku seškanti, torxu vai ko citu kantainu, bet ne pārāk lielu. Iedzen iekšā, un griez ārā. 

Var mēģināt izurbt, var arī mēģināt izdauzīt, sitot slīpi ar kaut ko no sāna, bet ne dzenot iekšā gar malu.


Sākuma var ar vīli pavīlēt kādu gropi.

Link to comment
Share on other sites

Tur, visticamāk, laika zobs ir visu saaudzējis vienā veselā kopumā. Aizmirstiet par skrūvēšanu! :haha:

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kaut kāds šāda tipa instruments ir pieejams veikalos. Pirms tam ar kaut kādu vīli vai dremeli var iezāģēt gropes, aiz kurām aizķerties.

 

image.thumb.png.f2c55c9b37613e7431e2d73b2d277e4b.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Koala teica:

Ekscentru var nopirkt jebkurā celtniecības, santehnikas veikalā.

Ekscentrs man ir. Problēma ir dabūt ārā nolūzušo gabalu.... Pirms dauzīt sienu tomēr gribās pamēģināt izskrūvēt....

 

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Potenciāls risinājums

 

Kur tādu nopirkt? Sūtīt no interneta šoreiz neder!  Nesēdēs takš 2 nedēļas bez iespējas nomazgāties! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

Kur tādu nopirkt?

Mazāki varianti ir manīti kaut kādos depo/krautā.

Protams, negalvoju, ka nostrādās :D

Ja izdomā tāda tipa "screw extractor" pirkt, tad skaties, lai vītne būtu pareizajā virzienā.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Sēžot forumā, veikala plauktu neieraudzīsi. Saku, ka redzēju mazāku, bet nevaru apgalvot, ka nebija lielāki.

 

Starp citu, varbūt var mēģināt kaut kā pēc iespējas rupjāk nomatēt tās caurules iekšpusi, ielikt rupja smilšpapīra gabalus, tad iedzīt kaut kādu koka/plastmasas/metāla ķīli un aiz tā mēģināt pagriezt?

Link to comment
Share on other sites

Savulaik kaut kas līdzīgs gadījās. Man bija veca roratslēga, kurai roktura gals pēc izmēra sapasēja, lai to ieķīlētu caurules iekšpusē, kaut kā izmocīju to nolūzušo vītnes gabalu. Pamēģini kādu dzelzi pielāgot, mož izdodas izskrūvēt. Flīzes dauzīt nost, to atstāj kā pēdējo iespēju.


Par to instrumentu. Var taču uzzvanīt kādam lielajam santehniķu veikalam, izstāstīt situāciju, gan viņi atbildēs, vai ir viņiem pārdošanā tāds instruments vai nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Man bija veca roratslēga, kurai roktura gals pēc izmēra sapasēja, lai to ieķīlētu caurules iekšpusē, (..)

Šitais atsauca atmiņā piedzīvojumus ar vannas krānu. Kaut kas viņam iekšā bija pamanījies atskrūvēties - kaut kāds savienojums, kuru tipiski "cilvēkam-parastajam" nav jāaiztiek. It kā jau nav problēma viņu pašam pievilkt, tikai tur vajadzēja kaut kādu monstrāla izmēra seškanti. Nu neko - paņēmu plaķenes un tās izmantoju seškantes vietā :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

Man bija veca roratslēga, kurai roktura gals pēc izmēra sapasēja

Pamēģināju ar roratslēgas rokturi - skuju ziepes! ;) Būs vien taisnība @Koala - gan jau ka tas vītnes gabals tur ir labi ieēdies! 

 

Būs vien jābraukā pa veikaliem un jāmeklē tas konuss.... 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Man domāt - trijstūra adatvīlīte un liela pacietība. Kādās 3 vietās var mēģināt izvīlēt gropes, gandrīz līdz vītnei, tad cerams, ka var sadalīt fragmentos un izvilkt.

Link to comment
Share on other sites

Nuu, līdz zināmiem grādiem var mēģināt, papildus vēl pasildīt...Taču šā vai tā ārā izmokot, jābūt vēl pārliecībai, ka jaunais gabals, droši tur ieskrūvēsies....

Es, jau kā vairāk pa rūpnīcām mētājies, visās grūti pieejamās, vai garantēti nedrošās vietās, lietoju tika nerūsējošā tērauda nipļus, krānus u.c. santehnikas elementus...''Ķīniešu misiņš'' tomēr ir īpašs sakausējums:biggrin:, nerunājot par biezumu....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Nuu, līdz zināmiem grādiem var mēģināt, papildus vēl pasildīt.

Man plastmasas trubas. Nez vai sildīt būs laba ideja.... 

 

Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

Ķīniešu misiņš'

:D:D:D  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , jacobs teica:

lietoju tika nerūsējošā tērauda nipļus

Kur tādus var nopirkt. Parastajos santehnikas veikalos arī ir?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Situācija piedzīvota. Man pirtī dūšīga dāma vispār nolauza krānu. No sienas gāzās reizē karstais un aukstais ūdens un pliks sievišķis skraidīja bļaudams apkārt. baigi plānie ir daži tie savienokumi un lielu spēku nevajag. Es iepūtu rūsas atmiekšķētāju Haker, pagaidīju un, kā jau te ieteica, ar lielās rorenes kloķa galu izskrūvēju tās paliekas ārā. Citā līdzīgā situācijā ar nolausta metāla zāģīša zobu pārzāģēju atlūzu tā, ka parādās vītne un atkal ar rorenes ručku izskrūvēju. Vārdu sakot, vajag iezāģēt atlūzā un tad viegli iznāks ārā. Bišku čakars ir metāla zāģa zobiņu, bet tas mierīgi lien puscolligajā caurulē. Visādā ziņā tas daudz prātīgāk, kā lauzt flīzes. Ja sačakarējas bišku vītnem pofig, klasiskās pakulas dara brīnumus un noblīvē visu. Tikai ne ar modernajām Fum lentām. Tās der tikai jauniem un precīziem savienojumiem.

Labots - Didzis
  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

''Sanistal'' un tu būsi pārsteigts, ka dažādi nipeļi, lējumi(līkumi utml.) nemaz nebūs tik dārgi....

Vēl es lietoju, īpašos gadījumos, hidraulikas kompresijas savienojumus, kuri kompakti un arī cenās normāli,  arī ķīniešu tādi, pat nerūsošie, lēti un ūdensvada spiedienā, jau nu, garantēti droši...

Labi, :happy:nedaudz aizrāvos, man jau vienmēr virpa un TIG metināšana pa rokai un man daudzu problēmas svešas....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Didzis teica:

Tikai ne ar modernajām Fum lentām. Tās der tikai jauniem un precīziem savienojumiem.

Tām lentām gadījumā nebija vēl tāds trūkums, ka drīkstēja griezt tikai vienā virzienā? Ja vajag ekscentru pieregulēt, tad arī "jauniem un precīziem savienojumiem" nez vai derēs.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau te minēja- zāģa asmenis vai trijstūra vīlīte un kādās 3 vietās līdz vītnei. Tad mēģināt ar kaut ko aizķert un izskrūvēt. Ja nedaudz sabojā iekšējo vītni, tas nav nekas traks, pakulas + smēre smuki blīvē. 

Ar tiem plastmasas veidgabaliem ar baigo spēku lauzties nav prātīgi - var izkustināt to iekausēto metāla vītnes gabalu un sūcas garām, nākas mainīt šo gabalu tik un tā. 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, ja tā padomā, tad tas speciālais ekstraktors, to dzenot iekšā, it sevišķi pie tāda plānāka bleķa, pat noķīlē to pārpalikumu vēl vairāk. 

Iepriekšējā video, domāju, tiešām sakarīgākā pieeja.

Link to comment
Share on other sites

ja plastmasas trubas zem flīzēm nav ielietas betonā bet karājas gaisā aiz reģipša, tur ar spēku vispār neko nevar darīt.

karsēt arī nevar.

tas misiņš ar ekstraktrou manuprāt tiks noķīlēts vēl vairāk.

jebkurā gadījumā pat ja izdotos kādu iekšējo daudzkanti tur iedzīt, vai iespraust vīlētās gropēs, ar griešanas spēku var tikt sačakrētas neredzamās plastmasas caurules.

vīlēt un pa gabaliņam, kā video būs drošākais.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, braucu pēc metāla zāga asmeņa! ;) 

Izskatās ka izdosies! 


Pirms 1 minūtes , Usins teica:

bet karājas gaisā aiz reģipša

Man gāzbetona sienas. 

Link to comment
Share on other sites

Female-Elbow-for-Wall-Mounting-PPR-Elbow

Ja "plastmasa" droši vien PPR, un tad droši vien kas šāds. 

Vaļā skrūvēšanas spēks nedrīkst pārsniegt spēku ar kādu šī detaļa nostiprināta. 

Link to comment
Share on other sites

Nē, man drusku cita sistēma. Nepopulāra. trubā iekšā alumīnija folija un viltīgs fittings kad sakūst gan ārējais, gan iekšējais slānis. 

Savā laikā dikers.lv tirgoja. Bet nu neaizgāja tā sistēma.... Es uz tādas visu māju uztaisīju. Nebija dārgi un tīri teorētiski drošāk kā PPR jo sakūst gan caurules iekša gan āra.

Tomēr skaidrs ka ar lielu spēku griezt nevajadzētu!  

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc līdzi....?

Nav jau kolhoza laiku ''ļetučkas''....

Bet tā, tas ir tikai normāli, ka arī santehniķu darbnīcā ir kāda virpiņa...Grūti, ja ir tikai tipveida celtnieka domāšana: ''Tā jau neviens nedara'' un tāpēc arī smadzenes ierūsējušas, spējīgas tikai uz standarta risinājumiem...

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Grūti, ja ir tikai tipveida celtnieka domāšana: ''Tā jau neviens nedara'' un tāpēc arī smadzenes ierūsējušas, spējīgas tikai uz standarta risinājumiem...

Te ir ļoti daudz nestandarta risinājumu. Šiem smadzenes nemaz nav ierūsējušas un domāšana nepavisam nav tipveida. :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas jau nedaudz kas cits....Tas jau ''krievu kuļibinu'' radošais gars, gan vārdos, gan darbos....

Starp citu, daudzi ''latvijci'' pamatā, šīs īpašības pazaudē, neko jaunu arī vietā negūstot, paliekot par prastiem haltūristiem...Arī to valoda zaudē ''kontinenta krievu'' asprātību....Kad es kādam jautāju, ja jau tu šeit esi ''latvijec, tad būsi ''germaņijā'', ''ģermovec''....Apvainojās tad...:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nevajag jaukt divas lietas:

1. Izdabūt piemēram šādu iesprūdušu vītnes galu, atrast tam labāko pieeju, tā vietā lai izārdītu visu sienu un pārvilktu tur visu pa jaunu, vai kādā elektroniskā blokā nomainīt kādu detālu, piemēram

2. Uztaisīt kaut kādu pāreju no viena cauruma uz citu, jo tādu veikalā nevar nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, dzīvē nākās citreiz arī ar nestandarta pāreju utml. risināt problēmu, lai neizārdītu visu sienu utml.....

Link to comment
Share on other sites

Varbūt absurda ideja, bet nevar gadījumā kā jau teica mazliet iezāģēt ar to dzelzs zāģīti un tad, lai nebūtu nekas jādauza, ielikt parastu enkuru. mazliet pievilkt, lai ķeras aiz tā iezāģējuma un tad izskrūvēt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tas varētu aizņemt daudz laika, bet tas iekšējās vītnes diametrs taču ir zināms. Tātad mēram to iekšējo diametru un ar smilšpapīru tik darbojamies, kamēr manam, ka tur tā iekšējā detaļa vispār uz 0,1mm turas. Tas jau var sākt kasīt un urbināt pa gabaliņam to visu laukā.

Link to comment
Share on other sites

Neapvainojies, Raimond, bet manā jaunībā, par tādu ideju, man skarbie, vecie kolēģi ieteiktu, tad to smilšpapīru uz gala uztīt un drāzt pašam to caurumu...:biggrin:

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ar šādu risinājumu: https://www.inserv.lv/prece/37273/108

Sazāģē kādos 6 gabalos (vai vairāk). Paliks starpas starp gabaliem asmeņa biezumā. Ja nu gadījumā tie gabali sāks ļurkāties, tad varbūt var kādu maliņu aizķert ar skrūvgriezi un mēģināt izlaust. Bet tik pat labi var nekas nesanākt. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Raimonds1 teica:

Tas varētu aizņemt daudz laika, bet tas iekšējās vītnes diametrs taču ir zināms. Tātad mēram to iekšējo diametru un ar smilšpapīru tik darbojamies, kamēr manam, ka tur tā iekšējā detaļa vispār uz 0,1mm turas. Tas jau var sākt kasīt un urbināt pa gabaliņam to visu laukā.

Izrūsēs ātrāk tas ekscentra atlikums.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka aktīvais foruma dalībnieks vakar vairs neparādijās bail domāt par viņa sekmēm.

 

Biju iedomājies vēl vienu variantu: cauruma iekšpusi nomatēt ar kādu P100 smilšpapīru, paņemt uzgriežņu muciņu, noslīpēt un ielīmēt ar epoksīdu līmi. 

Pēc tam skrūvēt vaļā ar triecienskrūvgriezi. Ar tādu sekmīgi skrūvēju filtru, kas karājās PPR caurulēs, vāciņus.

Tad gan aktualizējas jautājums cik labi tas līkums nostiprināts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...