`
Kefirgalva

PSU

50 posts in this topic

Zux
pirms 1 stundas , snukurins teica:

kaļķis sasniedzot noteiktu biezumu no sildelementa atdalās un nobirst.Enerģijas patēriņš palielinās tad kad sildelements ir ,,norakts,, šais gruvešos.

Nu es nekāds specs neesmu boileros, un jaucis ārā arī neesmu. Man tikai viens jautājums. Kur atrodas ūdens temperatūras mērīšanas sensors boilerī.

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Sildelements uzsilda apkārtējo putru un izslēdzas

Pēc šī spriežot, viņš atrodas kaut kur apakšā blakus sildelementam. No vienas puses neloģisks novietojums.

Šitā izskatās, ka būtu loģiskāk novietots.

boilers.jpg

Kā tur īsti ir?

Ja jau tēma citās sliedēs jau aizgājusi...

snukurins
(labots)

Parasti viņš atrodas sildelementa spirāles vidū.

Šādā ziņā horizontālie boileri ir labāki.Ir gan cita lieta,ja ilgi netīra horizontālo tad zūd lietderīgais tilpums.Esmu redzējis horizontālo 100L kur kaļķis gandrīz aizņem pusi.Tātad 100L boileris ir pārvērties par 50Litru.

Labots - snukurins

Zux

Uz boilera ārējais termometrs (tiem, kam tāds ir) ir savienots ar to pašu sensoru vai viņam ir savs?

Usins
(labots)

nē, jā

Labots - Usins

Zux

Nē, tas ir, nav savienots vai nav savs?!

snukurins

Napig tādu vēl vajag?

Firza
pirms 1 stundas , Zuxters teica:

Uz boilera ārējais termometrs (tiem, kam tāds ir) ir savienots ar to pašu sensoru vai viņam ir savs?

Ja runa ir par "pulksteni", kurš rāda ūdens temperatūru "papagaiļos", tad protams "pulkstenis" un boilera termostats ir savstarpēji nesaistīti elementi.

Ja runa ir par boileriem ar elektronisku LED termometru, kurš rāda reālo ūdens temperatūru °C, tad boilera sildelementu vada tas pats kontorleris, kurš rāda temeperatūru.

Nezinu, var būt ir arī tādi boileri, kuros ir mehāniskais termostats un elektroniskais temperatūras rādītājs, bet šāda kombinācija IMHO neliekas pārāk racionāla. Elektroniskais termostats gan tik drošs kā mehāniskais (tāpēc gāzes, dīzeļa, granulu apkures katliem avārijas termostats ir pilnīgi mehānisks), bet drošību pret boilera pārkaršanu, dēļ bojāta elektroniskā termostata  var atrisināt piemēram ar termodrošinātāja palīdzību.

LooNeY
(labots)

Man ir 750w baroklis un mājsaimniecībā reāli apnika, ka mani 'vainoja' par lielo elektrības reiķinu.

Nopirku energopatēriņa mērītaju tādu kuru iespraud ligzdā, iespraud patērētāju un rāda reālo patēriņu un patērētās kw/h, pat iestatot maksu par kw/h rāda cik esi iztērējis, tāds maksāja 3.50€ k-senukai pirku.

Nedēļu paturēju pie datora pagarinātaja(pc,monitors un tumbas) un notērēju 7kwh... Un tā gāju pa nedēļai visām lielajām elektro ierīcēm, kuras spraužās ligzdā. Beigās izrādijās ka līderis bij TV kuru skatās mājas vecākie iedzīvotāji... savas santa barbaras un panorāmas tas noēda 15kwh nedēļā.

Izprinteju darbā uz A3 lapas sagatavoto ekseli par visām iztestētām ierīcēm, no 6 ierīcēm ko izmēriju, mans PC komplekts, patēriņā ierindojās tikai 4 vietā no 6, parādīju un tagad ir pilnīgs klusums par datoru un elektrību. :D

Vārdu sakot, barokļa norādītā jauda ir maksimālā jauda, ko baroklis spēj nodrošināt! Ne jau ar tādu jaudu to konstatnti tērē. Cik baroklis ir 'zaļš' jeb cik ir strāvas noplūde,  par to norāda

'80+ rētings'

index.php?ct=articles&action=file&id=100

Nomainot vienkārši barokli uz mazāk vatīgu, energopatēriņā pilnīgi neko neizmainīsi. ;) 

Vari pirkt 'zaļāku' barokli, bet ir jaizreiķina vai tas ieguldījums atmaksāsies? Jo gold, Platinum un Titanium barokļi piķo...

Interesants fakts, ka spēlejot GTA V uz 'ultra' tērē ~210w, Bet spēlējot CS:GO uz max ~250w :haha:

Labots - LooNeY
  • Patīk 3

septic
Citēt

Interesants fakts, ka spēlejot GTA V uz 'ultra' tērē ~210w, Bet spēlējot CS:GO uz max ~250w 

interesanti gan.

drunk_lizard

lunis atraavies uz posteesjanu? nevajadzeeja savu notepadu sapist. speciaalisti...

• Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 2

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!