Jump to content

PSU


Kefirgalva
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Tā kā es dzīvoju pie mammas(palīdzu maksāt rēķinus) bet tāpat sūdzās par lielo elektrības rēķinu. Pie datora sēžu bieži, protams tapēc jau tas rēķins ir tik liels, bet domāju vai es varētu kaut nedaudz samazināt nokurināto eketrību. Man ir šis baroklis datorā  https://www.dateks.lv/cenas/psu-barosanas-bloki/85421_corsair_750w_cs750m_80_gold_modular   bet ir vēlviens mājās mētājās šis  https://www.dateks.lv/cenas/psu-barosanas-bloki/153619_forton_650w-raider-ii-80-silver?utm_source=salidzini&utm_medium=ad_item   vai es kautko ietaupīšu ja ielikšu to 650w? Man ir FX8350 125w cpu un gtx960 videokarte nezinu kapēc priekš tādām komponentēm man vajadzēja tik lielu barokli pirkt es to neatceros, jo galvā ķīsēls!

Link to comment
Share on other sites

Mazāk pie datora sēdēt, būs mazāks rēķins viennozīmīgi.. nomaiņa no 750w uz 650w neko pa lielam nemainīs.. jo visu pa lielam izsaka noslodze.. ilgums.. tad jāskatās kāds ir cpu/gpu utt.. bet cik tad liels ir tas rēķins par ko mamma galvu lauž, kaut arī pats maksā? :D

 

varbūt dzīvoklī par daudz padomjulaiku lampiņu, varbūt tv nenormāli rij? varbūt sabojājies ledusskapis.. iemeslu ir ļoti daudz..

 

man 3ist dzīvoklī vidējais mēneša patēriņš ir ap 120kWh... un man tas šķiet pat salīdzinoši maz.

Link to comment
Share on other sites

Nomainot 750W barokli pret 650W neko neietaupīsi, jo minētā jauda ir MAX izejas jauda un elektrību patērē tik cik dators (CPU, Video un ...) tērē (protams ar savu lietderības koeficientu, bet tie barokļiem tik dramatiski neatšķiras).

 

Ja gribi ietaupīt, pārej uz jaunākas paaudzes CPU (piem. Intel 8. paaudze), tie ir veidoti ar jaunāku tehnoloģiju (14 nm litogrāfija) un nodrošina tādu pat ātrdarbību pie mazāka patēriņa.

 

i3 8100 tērē 65W un ir ~20% ātrāks par FX8350.

Link to comment
Share on other sites

Kefirgalva
Pirms 15 minūtēm , CAP teica:

Mazāk pie datora sēdēt, būs mazāks rēķins viennozīmīgi.. nomaiņa no 750w uz 650w neko pa lielam nemainīs.. jo visu pa lielam izsaka noslodze.. ilgums.. tad jāskatās kāds ir cpu/gpu utt.. bet cik tad liels ir tas rēķins par ko mamma galvu lauž, kaut arī pats maksā? :D

 

varbūt dzīvoklī par daudz padomjulaiku lampiņu, varbūt tv nenormāli rij? varbūt sabojājies ledusskapis.. iemeslu ir ļoti daudz..

 

man 3ist dzīvoklī vidējais mēneša patēriņš ir ap 120kWh... un man tas šķiet pat salīdzinoši maz.

šogad jau par pagājušo gadu jāmaksā. Un tie ir laiakam 30 eur mēnesī. pagājušo gadu bija divi datori kuri gāja dažreiz vienlaicīgi, tapēc nav brīnums, bet tagad ir viens un tāpat rijot daudz. Nu man jau vienalga lai jau rij man jau strādājot un pie mammas dzīvojot tas neko neizsaka, bet citiem ir savādāk. 

Link to comment
Share on other sites

Kā tad, nomainot 8. paaudzes proci (protams māteni u.t.t.), cik gados tas ietaupījums atmaksāsies :)

120kWh nav nekas - man katru mēnesi 450 kWh (tiesa gan privātmājā)

 

Link to comment
Share on other sites

@Kefirgalva vai tiešām presē par maz mācības par "izlīdzināto maksājumu"? Pārslēdz uz maksu pēc patēriņi, nododot skaitītāja rādījumus.. + kā jau @ieleja minēja.. vispirms vajag saprast, kas patiesībā ir lielie elektrības patērētāji dzīvoklī.. (apgaisme, elektroiekārtas, tv utt....) 

 

+ kā tu zini, ka rij daudz? esi mērījis atsevišķi datora faktisko patēriņu?

 

@xp man jau elektrību tērē tikai gaisma, ledusskapis, tv, dators, veļasmašīna, elektropečka.. un daži sīkie/īslaicīgi patērētāji... kondišku arī tik vasarā vai rudenī pāris dienas gadā iedarbinu.. i to tā netērē kosmosu.. pirms 2iem gadiem patēriņš dzīvoklī vidēji bija ~160-180 kwh.. bet nomainot uz led`iem.. utt patēriņš ir samazinājies..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

 

Pirms 43 minūtēm , Kefirgalva teica:

Sveiki! Tā kā es dzīvoju pie mammas(palīdzu maksāt rēķinus) bet tāpat sūdzās par lielo elektrības rēķinu. Pie datora sēžu bieži, protams tapēc jau tas rēķins ir tik liels, bet domāju vai es varētu kaut nedaudz samazināt nokurināto eketrību.

 

Pirms 3 minūtēm , Kefirgalva teica:

Nu man jau vienalga lai jau rij man jau strādājot un pie mammas dzīvojot tas neko neizsaka, bet citiem ir savādāk. 

Tad jau vienīgais ko vēlējies te izdarīt ir palielīties ka dzīvo pie mammas.  Vai arī palielīties par to, ka spēj nokurināt ~200-250kw mēnesī. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vismaz man lielākie patērētāji ir siltā ūdens boileris un ūdenssūknis.

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ar barokli neko daudz neietaupīsi - nopērkot Gold  vai augstākas efektivitātes barokli, ietaupījums nekāds nesanāks, jo tādi barokļi maksā dārgi. Arī nomainīt platformu maksā dārgi - FX8350 veiktspējai atbilst aptuveni I7-4765T ar 35W patēriņu, bet ietaupījums atmaksāsies ilgā laikā. Daudz efektīvāk varētu būt apgaismojuma optimizēšana - pareizās vietās novietotas LED spuldzes dos krietni jūtamāku ietaupījumu.

Link to comment
Share on other sites

tak jau teica.. 30 eur.. bet tur izskatās, ka izlīdzinātais maksājums :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es  uzskatu, ka tas galīgi nav daudz. Nu ja iespringst, kaut kādus 5-8 eur var mēnesī ietaupīt, bet tur ir jārēķina vai tas ir to vērts. (jaunas tehnikas, LED spuldžu, PC upgrade u.t.t.)

Link to comment
Share on other sites

Kefirgalva
Pirms 30 minūtēm , ju teica:

A tu nevari vienkārši to elektrības rēķinu samaksāt, un miers?!

Tā jau tiek darīts. Kautvai es samaksāju, bet tāpat tiek vāvuļots, kapēc tik daudz elektrība aiziet ja parasti visi pa dienu nav mājās. 

Link to comment
Share on other sites

ja ir gudrais/viedais skaitītājs, tad portālā var apskatīties cik, kurā stundā patērēts un tad padomāt kas īsti to apjomu tērē. Bet, manuprāt, jūs paši īsti nezinat cik kas un cik kopā vispār tērē :D Un tad pēc tam parādās raksti visādos portālos un beztabu par ļauno ST un Latvenergo (vai kādu citu kompāniju) :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Kefirgalva teica:

bet tāpat tiek vāvuļots, kapēc tik daudz elektrība aiziet

Cik tur sanāk? pie 30EUR, tās ir kādas 200kWh/mēn.

Elektriskās plīts, boileris, ir?

Spuldzes LED?

Televizors kāds, varbūt mamma uz plazmas skatās seriālus ?

Link to comment
Share on other sites

Kefirgalva

Vispār apskatījos skaitītājus un nav daudz nokurināts :D vidēji 130 kwh mēnesī tagad aiziet. Bet nezinu ko senči tur rēķina laikam grib par brīvu dzīvot šajā valstī :D

Link to comment
Share on other sites

varbūt jau laiks arī pašam par to padomāt :D ir jau forši vecākiem uz kakla (pat līdzfinansējot) dzīvot :D

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vai tad senči ko saprot no datoriem? Atceros, jaunībā blakus datoram turēju patvāri ar čiekuriem un senčiem skaidroju, ka dators darbojas ar elektrību, ko ražo ar čiekuriem kurināms gāzģenerators.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Boilers nav karstam ūdenim? Apaudzis sildelements apēdīs tev stipri viarāk par kaut kādu datoru

Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , labiitis teica:

Boilers nav karstam ūdenim? Apaudzis sildelements apēdīs tev stipri viarāk par kaut kādu datoru

Kā tas iet kopā ar enerģijas nezūdamības likumu? Kur paliek apkaļķojušamies sildelementa dēļ papildus iztērētā elektroenerģija? Kādā citā enerģijas veidā tā pārvēršas, ja jau nepārvēršas siltumā? Pārvēršas neitrīno starojumā un aizplūst kosmosā?

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , M_J teica:

Kā tas iet kopā ar enerģijas nezūdamības likumu?

Un tā enerģija patērēta fizikas stundās? Pārvēršas neitrīno starojumā un aizplūst kosmosā?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu mērījis apkaļķojušās ūdens sildišanas sistēmas parametrus, bet man šķiet, ka apkaļķojies sildelements tērē mazāk enerģijas. Kaļķa kārta strādā kā siltumizolācija, traucējot siltumam tikt līdz ūdenim, līdz ar to sildelements kļūst karstāks, tā pretestība palielinās, kamēr tiek sasniegts kaut kāds "līdzsvara" stāvoklis. Nu un...  U^2/R.

 

edit; nu jā, piegdiena un alus. :dance3:Sildītājs strādā ilgāk, lai sasildītu tādu pašu ūdens daudzumu. Un rezultātā sanāk... hvz ... cik laba siltumizolācija boilerim u.t.t. karoče sasipos meistarībā :haha:. Viss, eju pēc nākamā aliņa.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , M_J teica:

Kā tas iet kopā ar enerģijas nezūdamības likumu? Kur paliek apkaļķojušamies sildelementa dēļ papildus iztērētā elektroenerģija? Kādā citā enerģijas veidā tā pārvēršas, ja jau nepārvēršas siltumā? Pārvēršas neitrīno starojumā un aizplūst kosmosā?

Kurš šitam idiotam salicis vēl plusu?

Ā, biedrs ieleja. 10k posti forumā, bet nekas gadiem nav mainījies...

Labots - labiitis
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Lasu gudrības un štukoju, varbūt jānorauj no proča un videokartes ūdens dzesētāji - ja nu ir apkaļķojušies. Varbūt labāk pieslēgt uzreiz boileri pie datora - nez cik ilgā laikā dators varētu uzsildīt 80 l boileri, slinkums fizikas grāmatu ņemt rokā, drošībai pa starpai jāpiemet kāds Geyser ūdens filtrs ar fitingiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Over time scale deposits act as an insulator, causing the water heater to work harder and harder to heat the water. This reduces the energy efficiency of the water heater by up to 50%. According to the Battelle Study (i), each five grains per gallon of water hardness will cause a 4% loss in efficiency. This loss of efficiency in the heat transfer directly affects heaters ability to heat water to high temperatures in short amounts of time. Studies show the water temperature decreases 5°C with a limescale thickness of 2mm after 480 seconds

(i)Battelle Memorial Institute, Columbus, OH, Study on Benefits of Removing Hardness (calcium & magnesium ions) from a water supply, 2009

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, labiitis teica:

(i)Battelle Memorial Institute, Columbus, OH, Study on Benefits of Removing Hardness (calcium & magnesium ions) from a water supply, 2009

Kurā vietā, Tevis dotajā citātā, varētu saprast, ka "water heater" tas ir slēgta tipa elektriskais ūdens sildītājs?

Tas, kas tur rakstīts ir pilnīga taisnība, bet tas attiecas uz netiešiem ūdens sildītajiem. Piemēram: caurplūdes gāzes sildītājs, caurplūdes karstā ūdens sildītājs, kurš netiešā veidā tiek sildīts no apkures katla, cauruļu vai plākšņu siltummainis, vai pat visparātākais kaltiņš ar ūdeni, kurš tiek sildīts uz elektriskās (gāzes) plīts. Un arī tad, siltuma enerģija, kura aizies zudumos (izkūpēs gaisā), dēļ katlakmens, būs tikai ar caurplūdes gāzes sildītāju un katliņu uz plīts. Pārejos gadījumos tas "water heater" sliktāk spēs paņemt siltumu, bet tas neradīs papildus enerģijas zudumus.

Un pat, ja to visu mēģina attiecināt uz elektrisko boileri, nebūt nav tā, ka laika gaitā tā sildelements apaug ar biezu monolītu katlakmeni kārtu. Pat visparastākajam sildelementam, bez kādiem tur "sudraba", "zelta", "super nano" pārklājumiem, katlakmens darba gaitā nobirst nost un sakrājas boilera apakšā. Un arī tad, kad visa boilera apakša ir pilna ar nobirušo katlakmeni, un sildītājam ir grūtāk atdot siltumu ūdenim, tam pievadītā enerģija nekur nepazūd un nepavēršas par zinātnei vēl nezināmu enerģijas veidu, kurš vienkārši izgaist nekurienē.

Šeit jau n-reize ir bijusi diskusija par ūdens par ūdens boileriem un nonākts pie teorētiska secinājums (neesmu redzējis tam eksperimentālus pierādījumus), ka palielinoties katlakmens daudzumam boilerī, palielinās sildelementa virsmas temperatūra, kas noved pie tā, ka tam palielinās pretestība, un tas attiecīgi izraisa sildelementa jaudas samazināšanos. Sildelements silda sliktāk, lēnāk, nevis tāpēc, ka daļa enerģijas pārvēršas "neitrīno starojumā", bet gan tāpēc, ka tam ir samazinājusies jauda, un tas attiecīgi mazāk paņem elektroenerģiju no elektrotīkla.

Labots - Firza
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Ja jau skaldām matus, tad sildelementa virsmas laukums, saskarei ar ūdeni, arī apkaļķojoties palielinās.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Firza teica:

Sildelements silda sliktāk, lēnāk, nevis tāpēc, ka daļa enerģijas pārvēršas "neitrīno starojumā", bet gan tāpēc, ka tam ir samazinājusies jauda, un tas attiecīgi mazāk paņem elektroenerģiju no elektrotīkla.

Un enerģijas daudzums(kwh) kas vajadzīgs lai ūdeni sasildītu, no tā nemainās!(enerģijas nezūdamības likums!) Tikai apkaļķojies sildelements strādā augstāka temperatūrā  un ātrāk izbeidzas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

kaļķis sasniedzot noteiktu biezumu no sildelementa atdalās un nobirst.Enerģijas patēriņš palielinās tad kad sildelements ir ,,norakts,, šais gruvešos.

Nu es nekāds specs neesmu boileros, un jaucis ārā arī neesmu. Man tikai viens jautājums. Kur atrodas ūdens temperatūras mērīšanas sensors boilerī.

 

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Sildelements uzsilda apkārtējo putru un izslēdzas

Pēc šī spriežot, viņš atrodas kaut kur apakšā blakus sildelementam. No vienas puses neloģisks novietojums.

Šitā izskatās, ka būtu loģiskāk novietots.

 

 

boilers.jpg


Kā tur īsti ir?

 

Ja jau tēma citās sliedēs jau aizgājusi...

Link to comment
Share on other sites

Uz boilera ārējais termometrs (tiem, kam tāds ir) ir savienots ar to pašu sensoru vai viņam ir savs?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Zuxters teica:

Uz boilera ārējais termometrs (tiem, kam tāds ir) ir savienots ar to pašu sensoru vai viņam ir savs?

Ja runa ir par "pulksteni", kurš rāda ūdens temperatūru "papagaiļos", tad protams "pulkstenis" un boilera termostats ir savstarpēji nesaistīti elementi.

Ja runa ir par boileriem ar elektronisku LED termometru, kurš rāda reālo ūdens temperatūru °C, tad boilera sildelementu vada tas pats kontorleris, kurš rāda temeperatūru.

Nezinu, var būt ir arī tādi boileri, kuros ir mehāniskais termostats un elektroniskais temperatūras rādītājs, bet šāda kombinācija IMHO neliekas pārāk racionāla. Elektroniskais termostats gan tik drošs kā mehāniskais (tāpēc gāzes, dīzeļa, granulu apkures katliem avārijas termostats ir pilnīgi mehānisks), bet drošību pret boilera pārkaršanu, dēļ bojāta elektroniskā termostata  var atrisināt piemēram ar termodrošinātāja palīdzību.

Link to comment
Share on other sites

Man ir 750w baroklis un mājsaimniecībā reāli apnika, ka mani 'vainoja' par lielo elektrības reiķinu.

Nopirku energopatēriņa mērītaju tādu kuru iespraud ligzdā, iespraud patērētāju un rāda reālo patēriņu un patērētās kw/h, pat iestatot maksu par kw/h rāda cik esi iztērējis, tāds maksāja 3.50€ k-senukai pirku.

Nedēļu paturēju pie datora pagarinātaja(pc,monitors un tumbas) un notērēju 7kwh... Un tā gāju pa nedēļai visām lielajām elektro ierīcēm, kuras spraužās ligzdā. Beigās izrādijās ka līderis bij TV kuru skatās mājas vecākie iedzīvotāji... savas santa barbaras un panorāmas tas noēda 15kwh nedēļā.

Izprinteju darbā uz A3 lapas sagatavoto ekseli par visām iztestētām ierīcēm, no 6 ierīcēm ko izmēriju, mans PC komplekts, patēriņā ierindojās tikai 4 vietā no 6, parādīju un tagad ir pilnīgs klusums par datoru un elektrību. :D

  

Vārdu sakot, barokļa norādītā jauda ir maksimālā jauda, ko baroklis spēj nodrošināt! Ne jau ar tādu jaudu to konstatnti tērē. Cik baroklis ir 'zaļš' jeb cik ir strāvas noplūde,  par to norāda

'80+ rētings'

index.php?ct=articles&action=file&id=100

 

Nomainot vienkārši barokli uz mazāk vatīgu, energopatēriņā pilnīgi neko neizmainīsi. ;) 

Vari pirkt 'zaļāku' barokli, bet ir jaizreiķina vai tas ieguldījums atmaksāsies? Jo gold, Platinum un Titanium barokļi piķo...

 

Interesants fakts, ka spēlejot GTA V uz 'ultra' tērē ~210w, Bet spēlējot CS:GO uz max ~250w :haha:

Labots - LooNeY
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Citēt

Interesants fakts, ka spēlejot GTA V uz 'ultra' tērē ~210w, Bet spēlējot CS:GO uz max ~250w 

interesanti gan.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...