Jump to content

Siltumnīcas izvēle


Kaspars12
 Share

Recommended Posts

Sveiki šajā saulainajā rītā!

 

Noteikti ne man vienam ir radies šāds jautājums :)

 

Boot diskusijās neko svaigu no šī temata neredzu.

 

Vai kādam ir kāds zināms meistars, kas uzstāda/būvē siltumnīcas ? Interesē 3x8 vai 3x10m? Tā kā viena jau ir koka karkasa un plēves, tad otru gribētu pamēģināt polikarbonāta, vēl gan neesmu izdomājis vai koka karkasa vai to metāla "telts" konstrukcijas.

 

Paldies un ceru, ka sanāks produktīva un laba diskusija ar gala rezultātu :)

Labots - Kaspars12
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Kāds budžets?

Skatos 3x8 polikarbonāts protams tikai un vienīgi ar metāla skeletu nāk uz 400.

Likt koku + polikarbonātu, neesmu dzirdējis ka kāds to ļoti darītu, un koks ir tomēr koks, metāls lai arī cik kvalitatīvi vai nekvalitatīvi apstrādāts, domātu ka tāpat dzīvos ilgāk par koku, protams ja tur nelieto gandrīz "brusas" izmēra kokmateriālu.

Un kapēc meistars nepieciešams, ja ir laiks un rokas kaut nedaudz zin kā instrumentus turēt, nekā sarežģīta tur nav, kā arī vari sagatavoties nopietnāk, un kaut nelielas pēdas pabetonēt, tomēr būs ilgmūžīgāka un stabīlāka. 

Link to comment
Share on other sites

Te rodas pamatots jautājums kāda velna  pēc par 3x8 siltumīcu maksāt 535 eur? Un tas ir konstruktors! Pašam jāsaliek! 

Tādā siltumnīcā tomāti maksās kosmiskus ciparus - nopirkt būs krietni lētāk! Pat garšīgus tomātus, pat nerunājot par lielveikala "plastmasas"!

Vēl nevajag aizmirst ka LV normālu tomātu ražu bez 2 klases augu aizsardzības līdzekļiem neiegūt - ir izplatīta sēnīšu infekcija - lakstu puve, augusta sākumā nopūst lapas un raža niecīga!   Bet visi nopirkt 2 klases līdzekļus nevar! 

Nē nu labi - moš kādam hobijs  - čakarēties ap siltumnīcu! Vai gribās sievas māti nodarbināt! :D Bet es sarēķināju tomātu pašizmaksu - polikarbonāta siltumnīcā, bez augu aizsardzības līdzekļiem viņa sanāk 20-30 eur/kg neskaitot darbu.... 

 

Lēti un labi sanāk siltumnīca no plastmasas caurulēm, kuras balstās uz koka rāmja. +Kvalitatīva plēve, kas uz laba karkasa līdz 10 gadiem iztur. http://www.siltumnica.lv/pleve.htm

 

Link to comment
Share on other sites

Kaimiņam ir tipa lētā, zaļā, jau kuru gadu stāv, arī pa ziemu,

Pats uztaisīju sev 2x3m, kur vasarā ko svaigu noplūkt. Taisīju no 5x5cm brusītēm, pa virsu polikarbonāts. 

 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
pirms 7 stundām , ridao teica:

Pagajušajā gadā vairāki paziņas ir iegādājušies šīs un ir ļoti apmierināti ar kvalitāti.

 

No tā paša pārdevēja ? Izskatās jau ok, cena ir drusku pasālīta, bet ja rēķina uz kādiem gadiem 10, tad nav tik traki. Skatos, ka spilves ielā var dzīvē pataustīt, būs jāpaskatās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kaut_kaads teica:

Tas kad tu esi pats izaudzējis no sēklas, savām rokām tomātus, pats redzējis kā viņi attīstās līdz gala produktam, pats laistījis un uzpasējis, un tad tu ieej savā siltumnīcā, noplēs gatavu un apēd uzreiz, tas brīdis ir nekas cits kā - "Priceless"!

 

Protams! Bet to var apvienot ar ciešamu tomātu cenu nepērkot tik dārgu siltumnīcu! ;) Tomātam nezina cik maksāja siltumnīca! 

Link to comment
Share on other sites

Ne jau naudā ir laime!

Link to comment
Share on other sites

Ja redz ka kāds  maina logus skrien klāt un saki, ka ņemsi vecos, varēs bez maksas ļoti labu siltumnīcu uzbūvēt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kaspars12 teica:

No tā paša pārdevēja ?

 

Jā!  Viņi velk iekšā pa tiešo no ražotāja. Bet jāņem esot tieši premium versija, jo tai esot tiešām nopietns karkass, nevis kā visvisādiem ķīniešu variantiem, kurus tirgo uz katra stūra.

https://www.ss.com/msg/lv/construction/garden-technics/hothouses/bdccef.html

Nupat trīs dienas tusēju Rāmavas izstādē. Šamie ar savu demo siltumnīcu bija nobāzējušies iepretim. Jāsaka, ka tautas interese bija tiešām milzīga, visu laiku kāds bariņš stāvēja un tiranizēja viņus ar neskaitāmiem jautājumiem.

 

pirms 9 stundām , Ronalds teica:

kāda velna  pēc par 3x8 siltumīcu maksāt 535 eur?

 

Man tik lielu nevajag, pietiks ar 3x6. Un par 400 eirikiem es gan neiešu jāties un pats meklēt materiālus, kaut ko konstruēt un būvēt. Mans laiks maksā vairāk. Uzskatu, ka šīs cenas ir pat vairāk nekā adekvātas.

Link to comment
Share on other sites

Pagājušjā gadā arī biju izvēles priekšā,kādu iegādāties.Tika pētīta arī kinovskaja premium.Var jau būt ka tā ir laba,taču man nepatika tās konstruktora princips,ļoti daudz savienojumu ar samoreziem.Izvēlējos Agrosfera-Titan.Gali-pilnībā metināta konstrukcija,jāpieskrūvē tikai eņģes logam un durvīm.Loki pilnībā viengabala.Vienīgi jāsavieno loki savā starpā.Ar sieviņu karkasu lēna garā salikām apmēram stundas laikā.Polikarbonāta stiprināšanas skrūves gan ir garām,metālā jāskrūvē skrūves ir ar neatbilstošu vītni.Eņģēm arī pašurbjošās skruves tika aizstātas ar caurejošām bultskrūvēm,lai var normāli ar uzgriezni savilkt.Tie visi ir sīkumi,Kopumā siltumnīca ir ļoti stabila,un ļoti vienkārša savā konstrukcijā.Esam ļoti apmierināti.

Izskatās kaut kā tā,bet vairāk var ieguglēt

http://www.davanas24.lv/lv/katalogs/siltumnicas-49/polikarbonata-siltumnicas-79/1544.html

Link to comment
Share on other sites

Pagājušogad man lielīja lietuviešu Gampre. Esot labi pārdomāta konstrukcija, kvalitatīvas. Alumīnija profili, 6 mm polikabonāts, automātiskie jumta logi (uz hidraulikas, bez elektrības), plauktu sistēma, ērta augu uzsiešana, 5 gadu garantija u. c. Cenu neatceros, bet lēti nebija. Ja vajag, varu iedot tirgotāja nr.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , formens teica:

,metālā jāskrūvē skrūves ir ar neatbilstošu vītni

Vai tas nav tāpēc, lai tās pēc tam ātri neizskrūvētos pašas ārā?

 

pirms 6 stundām , ArnisR teica:

automātiskie jumta logi (uz hidraulikas, bez elektrības)

Šitos cilindrīšus var iepirkt atsevišķi ar visu pārējo mehāniku/šarnīriem, un tad var pielikt klāt arī vēlāk vai jebkurai citai, kurai kaut cik sakarīgs rāmis.


pirms 10 stundām , ridao teica:

Un par 400 eirikiem es gan neiešu jāties un pats meklēt materiālus, kaut ko konstruēt un būvēt.

Man tas pats kā ar tomātu audzēšanu, nav svarīgi cik tas galu galā izmaksā, patīk tas būvešanas process, un tas, ka pats esmu uztaisījis.

Link to comment
Share on other sites

Protams, mūsdienās principā neko neatmaksājas pašam darīt, bet tas nenozīmē, ka neviens neko nedara. Tak ne jau naudā ir vērtība.

Ja meklē siltumnīcu, tad tas jādara tuvāko nedēļu laikā, jo pēc tam tik vienkārši nevarēs dabūt, jo visiem vajadzēs (es pagājušo sezonu tā iemesla dēļ arī nenopirku)

 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 14 stundām , kaut_kaads teica:

Tas kad tu esi pats izaudzējis no sēklas, savām rokām tomātus, pats redzējis kā viņi attīstās līdz gala produktam, pats laistījis un uzpasējis, un tad tu ieej savā siltumnīcā, noplēs gatavu un apēd uzreiz, tas brīdis ir nekas cits kā - "Priceless"!

 

Pie tam pārgatavojušos, aromātisku un jau ieplīsušu, nevis novāktu pusgatavu, lai var transportēt 2000km. Un tad uz plānas rupjmaizes kārtu sviesta (īsta), sāli, piparus un 2 reiz biezāku tomāta sķēli.

---------------------------

Vienā izstādē tipa zemā siltumnīca bija uzlkta uz apmēram 60cm augstiem keramzitbetona bloku pamatiņiem, izskatījās ērti un labi. Jo tās liektās konstrukcijas  - tas ir 6 metri polikarbonāts puslokā un sanāk par zemu!

--------------------------

Kāds ir niekojies ar royal blue un deep red LED spektru gaismām papildus apgaismojumam siltumnīcās?

https://phys.org/news/2011-02-greenhouse-power.html    https://eu.mouser.com/new/cree/cree-horticulture-lighting/

Labots - Raimonds1
drukas kļūdas
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 33 minūtēm , Raimonds1 teica:

Kāds ir niekojies?

Bij doma paniekoties ar Greenhouse nano polikarbonātu

teplica-iz-polikarbonata-rozovogo-cveta-

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Protams, mūsdienās principā neko neatmaksājas pašam darīt,

Tā nu vis nav! Es jau gadus 7 plēves siltumnīcā tomātus audzēju. Pašizmaksa sanāk ap 3 eur/kg. Pa tādu cenu normālus tomātus nopirkt nevar! 

Bet netērējos uz alumīnija rāmjiem un polikarbonātu. Lietoju mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus. Iznāk normāla raža var gan paši paēst gan ziemai iekonservēt.

Pirms 51 minūtēm , Raimonds1 teica:

Kāds ir niekojies ar royal blue un deep red LED spektru gaismām papildus apgaismojumam siltumnīcās?

Priekš kam??? LV vasarā saules gaismas pietiek! Drīzāk vajadzētu automātisko laistīšanas sistēmu lai mazāk darba! ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Man tas pats kā ar tomātu audzēšanu, nav svarīgi cik tas galu galā izmaksā, patīk tas būvešanas process, un tas, ka pats esmu uztaisījis.

 

Piekrītu. Bet ja katru dienu ap astoņiem vakarā pārrodies no darba un sešos no rīta atkal jāmizo prom, tad vienīgajā brīvajā dienā svētdienā knapi var sīkākos darbiņus paspēt apdarīt, kas pa nedēļu iekrājušies. Pa kuru laiku vēl siltumnīcu pašam būvēt.

Protams katram jau savas iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ridao teica:

Pa kuru laiku vēl siltumnīcu pašam būvēt.

Šajā gadījumā - jautājums pa kuru laiku siltumnīca tiks apkalpota???? 

 

Visas tās "gatavās" polikarbonāta ir konstruktori! Tāpat jāuzstāda un tas prasa laiku! Nu iespējams ka mazāk kā no plastmasas turbām uztaisīt, bet tāpat! Var jau būt ka ir firmas kas piedāvā uzstādīšanu, bet tas nebūs pa velti. 

 

Un ar tomātiem būs jāņemās! Sieva viena pati visu neizdarīs! Ja nav laika, tad lētāk ir tirgū nopirkt un nečakarēt smadzeni! Jo nezinot kad un kā mēslot un kādus augu aizsardzības līdzekļus lietot raža būs niecīga! 

Atceros bērnību - bija mazdārziņā siltumnīca - cik tur darba un arī naudas tika ielikts, bet rezultāts tuvs nullei - daži kg tomātu neskaitās! 

Tagad izlasīju kas un kā pareizi jādara un siltumnīcā ap 100kg tomātu izaug! Cits prieks darboties ja ir rezultāts! 

Link to comment
Share on other sites

Tik daudz kā aplaistīt ar šļūteni laika un spēka vēl vakarā pietiek. Ar ravēšanu un pazarīšu laušanu gan lai sieva ņemas. Uzstādīšanai vienu svētdienu arī var noziedot.

Siltumnīca mājās ir bijusi visu mūžu kopš bērnības un pat vairākas, jo kamēr fāters bija dzīvs, cītīgi braukāja uz tirgu ar tomātiem. Pagājšgad kārtējo reizi noārdiju, jo atkal koka karkass pa 10 gadiem sapuva.

Nudien nesaprotu, par ko cepiens, jo uzskatu, ka bišķi virs 400 eur par 3x6 m siltumnīcu, kura kalpos ilgi ir maza nauda. Dažs labs tik daudz mierīgi iztērē pāris piknikiem, bet katram jau savas vērtības.

Link to comment
Share on other sites

Siltumnīcai ne mazāk svarīgs lielums ir tās augstums - minimums 3m, zemākas iegādāties nav jēgas. Mūsu klimata apstākļos temperatūras svārstības ir ļoti krasas un nodrošināt optimālu temp. tajā ar zemu jumtu nesanāks, protams, var projektu apaudzēt ar  automātiku (mehāniku) tomēr ne vienmēr to sanāk realizēt. Pirms pāris gadiem saskrūvēju vasarnīcai siltumnīcu 6x4x3,5 un vairāk nav bēdu ar pārkaršanu .Vēdināšanai nepieciešams 1/3 no sāniem atveramu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Paldies ridao par ieteikumu, izskatās, ka paliks pie tās, jāaizbrauc vēl uz vietas Iļģuciemā apskatīties un ja viss labi, tad brīvdienās jābūvē augšā kopā ar pirmo iesauļošanos :)

 

Jo cik pa telefonu uzzināju, tad uzstādīšana ir ap 300 euro un tur rinda esot uz maiju.

Link to comment
Share on other sites

Es aizbraucu uz Averto , tur ir vesela kaudze siltumnīcu izstādītas un vienu izvēlējos, ar nano pārklājumu lai jautrāk. Nu vismaz kā nevienam citam rajonā būs.

Bet pērkot vēl vajag ierēķināt to ko parasti interneta cenā neieliek - lentes un plastikāta apmali polikarbonāta galiem, pamatus, mietus un troses un lūkas. Protams var arī pats pirkt, bet arī jāierēķina.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , ju teica:

Vai tas nav tāpēc, lai tās pēc tam ātri neizskrūvētos pašas ārā?

 

Nē,vienkārši skrūvējot skrūvi urbumā,tā mēdz ieskrūvēties nedaudz slīpi ,kā rezultātā paplāksne vienā malā piespiežas vairāk.Skrūvei priekš metāla neatbilstoša kāpe.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 4 stundām , Kaspars12 teica:

ap 300 euro

var uztaisīt 3x lielāku , plus ar ''EVA'' plēvi dubultā ...., ar 5 cm atstarpi starp plēvēm ....., tikai pašam jātaisa ...., 10 gadus kalpos, un garantija pret salnām ......, 

un 10 gadus iztur koka konstrukcija , es nerunāju muļķības, jo ir pašam 2 siltumnīcas, - viena 320 m2, otra 180 m2 , un pirmajai koka rāmis tur jau 15 gadus ......, vajag tikai betona pamata stabiņus ...., starp citu, koka rāmis nav ne arko apstrādāts ....., - apse 


pirms 8 stundām , Ronalds teica:

kādus augu aizsardzības līdzekļus lietot raža būs niecīga! 

nezinu, ko tur tu lieto, bet es neko nelietoju tomātiem, pietiek ar mēslojumu ....., vajag pareizās šķirnes izvēlēties ....., gurķiem gan ir prasījies uzmiglot pret tīkla ērci ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kaspars12

atpakaļsaite no manis. 

 

Siltumnīca ieņemta pie ridao ieteiktā kantora 3x10m.

 

Visu atveda baigi kompakti, sākumā likās jauki, bet kad sāku kraut, sapratu, ka varēja būt lielākās kastēs, bet vairāk gatavo posmu. Sanāk, ka ir bāze 3x4m un, tad pagarinājuma pakas pa 2m, 3 kastes, kas bildē augšā dot pagarinājumu pa 6m, respektīvi var kraut kaut 100m. Nebiju nekad krāvis, nāves smaka, tik daudz skrūvēt ko, tagad skaidrs kāpēc ap 300 euro par uzstādīšanu ņem. Izskatās, ka man tas vienam būs aizņēmis 3-4 pilnas dienas līdz gatavām dobēm.

 

original.jpg

original.jpg

 

Drīzākais otrreiz tādu rekomendētu neņemt :D Pamatīgs iejājiens kraujot. Koka karkasa un speciālo plēvi! Ļoti iespējams, ka pēc pirmās gurķu/tomātu ražas vai pēc 2 gadi lielīšu, ka manta kārtīga, mūžīga, āmen. Bet salikšanas process ir ļoti laikietilpīgs.

Labots - Kaspars12
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neesmu dārzokpības specs, bet tie "pamati" viņai speciāli koka? Tā lai pēc dažiem gadiem būtu ar ko darboties.

Link to comment
Share on other sites

Tie koki iztrēs ilgāk, kā paliks redzams tas lievenītis no oļiem priekšā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Dubultā plēve nebojā gaismu vai arī tās tāpat pietiek? 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
2018.04.22. , 20:21, Kaspars12 teica:

Ļoti iespējams, ka pēc pirmās gurķu/tomātu ražas vai pēc 2 gadi lielīšu, ka manta kārtīga, mūžīga, āmen.

Ko vari pastāstīt pēc pirmās ražas? :)

Ar 4mm polikarbonātu pietiek? Vai labāk ņemt 6mm?

Tur komplektā bija viss, kas nepieciešams? Vai bija kaut kādus sīkumus jāpiepērk?

Tam polikarbonātam gali ir kaut kā aizvērti? Jebšu par to pašam jāparūpējas?

 

Mums vecā koka/plēves siltumnīca savu laiku nokalpojusi. Šoreiz sliecamies uz pirkto variantu - arkveida, polikarbonāts. Mēģinu saprast, ko var ņemt un kam labāk netuvoties. Platība gan krietni mazāka, kaut kas ap 2.5m x 4m.

Link to comment
Share on other sites

Ar 4mm polikarbonātu pietiek.

komplektā bija viss, kas nepieciešams.

polikarbonātam gali nav aizvērti-pašam jāaplīmē. 

ieteiktu pievērst uzmanību metāla konstrukcijām-ņemt tādu kam ir kvadrāta ferma nevis tos štancētos leņķīšus- sanāk ļoti šķidra un ļodzīga konstrukcija.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām ir ok ar 4mm. Komplēktā viss ir, nojājiens ir pamatīgs to visu salikt. Jāpiepērk klāt, vai jāātrod mājās pamati vai jāuzbetonē, lai ir taisns un stabils pamats, tad likt ir krietni vieglāk.

 

Gali pliki, es samaucu silikonu katrā šūnā un pa virsu lenta.

Link to comment
Share on other sites

Kas par lentu? Bija komplektā vai jāpērk atsevišķi?

Kā viņai tas polikarbonāts stiprinās?

 

@Arnis2002, ceru atrast labas atsauksmes konrkētiem komplektiem/produktiem, lai nebūtu pašam jāpēta, kur ir fermas, kur leņķīši, kur taisnītes vai punktveida metinājumi.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Manam modelim bija ar metāla lentām pāri. Lenta pašam, kāda skoča, magaiverene, vai nekas. Man silikons galvenais izolacijas elements bija.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kaspars12 teica:

Pagaidām ir ok ar 4mm. Komplēktā viss ir, nojājiens ir pamatīgs to visu salikt. Jāpiepērk klāt, vai jāātrod mājās pamati vai jāuzbetonē, lai ir taisns un stabils pamats, tad likt ir krietni vieglāk.

 

Gali pliki, es samaucu silikonu katrā šūnā un pa virsu lenta.

 

kāds tur nojājiens-paņem alu un saulītē skrūvē!

es pamatiem paņēmu izbrāķētas bruģa apmales pa lēto saliku apakšā.

polikarbonāta galus aizsmērēju ar silikonu lai nesvīst.

paša jumta stiprināšanai paņēmu depo mazās kravas stropes ar savilcēm.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

man, kā pieredzējušam siltumnīcu specam, nav saprotams, kāpēc gribat čakarēties ar to dārgo sūdu ......, nopērciet labāk kvalitatīvo EVA plēvi 200 mikronu , uzvelciet divās kārtās, ar 5 cm starp plēvēm, un 12 gadi būs bez kreņķiem ....., salnās nekas nenosals ...., un nebūs čakars ....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...