Jump to content

Laika ierobežojumi MikroTik vai Lattelecom rūterim


Musimusi
 Share

Recommended Posts

Sveikiņi.

Ir Lattelecom pieslēgums (optika). Modēms Alcatel Lucent I-240W-A . Nepieciešams sīkajiem uzlikt ierobežojumus uz laiku i-neta lietošanai. Izložņāju Lattelecom mājas lapu-neatradu. Uzzvanīju tehniskajam dienestam. Tie sākumā vispār stāstija ka modēmā iekšā netiek, pēc tam tik noteica, ka nerekomendē nekādā veidā konfigurēt rūteri/modemu (es  gan nesaprotu-kā viņi iedomājās atstāt WI-FI ar brīvu piekļūvi vai var būt sākumā tur kaut kādi standarta drošības uzstādījumi bija), un ieteica pieslēgt citu (savu) rūteri un to nokonfigurēt. Tad lūk-ir Micro Tik RB751U-2HnD rūteris, bet kā šim uzlikt laika ierobežojumus (noteiktas stundas dienā, vakarā pēc noteikta laika vai nu noteiktām macadresēm atslēdzās, vai ...nu kaut kā) arī i-netā atrast nemācēju. Paziņa teica ka caur HotSpot vajadzētu varēt ko tādu izdarīt, bet kaut kā nemāku atrast. Ja ir idejas vai info i-netā, būšu pateicīgs arī par saiti.

PS. Varbūt ir ideja, kā to Lattelecom  "pieradināt".

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=94353

piemēram..

 

no minētā foruma: es lietoju līdzīgu pēc MAC adresēm

/ip firewall filter add chain=forward action=drop time="17:50:00-23h58m,mon,tue,wed,thu,fri,sat,sun" src-mac-address=EE:66:77:44:55:BB comment="Block PS4 daily from 17:50 to 23:58"
Labots - uldise
pievienoju ruli
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

es lietoju līdzīgu pēc MAC adresēm

Nez cik ilgā laikā sīkais iemācīsies mac adresi nomainīt? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu par puikām, bet manas meitenes, kad savulaik bija šī pati problēma, kolīdz beidzās nets, "nospļāvās" un gāja gulēt. Man ierobežojums bija tikai uz nakti, jo pa dienu skuķi bija aizņemti. Bet man bija ruters parastais, tam viss vienkārši.

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Nez cik ilgā laikā sīkais iemācīsies mac adresi nomainīt?

 

Link to comment
Share on other sites

ja iekārtas ir telefoni, tad jau to macu tik viegli nenomainīt. ja nav telefoni, kur vieglāk būs to macu samainīt var pašas iekārtas bez dhcp sadalīt un to dropu likt uz konkrētām adresēm. ja mainīs macu, tad vispār neta nebūs. vispār to pašu telefoniem darīt. vienīgi, ja nāk ciemiņi, tad jātaisa velvienu SSIDu.

Link to comment
Share on other sites

Es meitai ierobežoju savulaik iekārtās - telefonā un planšetē. Dinner time Androidiem saucās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Dinner time Androidiem saucās.

neatinstalēja?

Link to comment
Share on other sites

Tur ir viltīgi - instalējas uz bērna un vecāka telefona, bērns nevar atinstalēt. Man gan bij dīls ar bērnu, ka negribu kontrolēt, bet pati prasījā, jo nejūtot laiku ko pavada virtuālajā vidē. :) trīs mēneši bij gana un man pieriebās kontrolēt, atinstalēt varēja tikai ar akceptu no mana telefona.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piesien DHCP MAC ar IP un pārējiem vispār nedod internetu, visu subnetam limito, pats citā subnetā, vai fiziski nodala ar viens ssid senčiem, otrs sīčiem, ja kabeļi tāpat. Vai laid netā caur Hotspotu, bet ja sīcis tik gudrs un nevar tikt galā, tad skatās, ka nav gudrāks par senci un uzlicis uz ausīm senča pc vai telefonu :D 

Vēl viens variants, ja vajag internetu mācībām, limitēt ātrumu, lai skatīties youtubi būtu apnicīgi buferīgi.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
4/6/2018 , 19:53, uldise teica:

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=94353

piemēram..

 

no minētā foruma: es lietoju līdzīgu pēc MAC adresēm


/ip firewall filter add chain=forward action=drop time="17:50:00-23h58m,mon,tue,wed,thu,fri,sat,sun" src-mac-address=EE:66:77:44:55:BB comment="Block PS4 daily from 17:50 to 23:58"

Es taisīju divus ruļlus, vienu kā šo, tikai ar action accept, jo tad var uzlikt laiku kurā nets ir pieejams un otru rulli uz mac adresi ar action drop

 

add action=accept chain=forward comment="Sofijas telefons" src-mac-address=\
    F4:CB:52:6D:94:18 time=18h-20h,sun,mon,tue,wed,thu,fri,sat
add action=drop chain=forward comment="Sofijas telefons" src-mac-address=\
    F4:CB:52:6D:94:18

 

Vienu brīdi pēc kaimiņa lūguma (devu netu arī viņam) bija uzliktas visu savu iekārtu mac adreses ar accept, kurām vajadzēja bija limitēts laiks un visām pārējām bija drop. Tad pie neta bez limita varēja tikt, tikai uzminot vecāku mac adresi:)

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , uldii12345 teica:

Tad pie neta bez limita varēja tikt, tikai uzminot vecāku mac adresi:)

Visbiežāk  pietiek apskaties arp'us komandrindā, pat tīkls nav jāskenē. Nopietni pieejot, nekad un nekur nedrīkst drošībai izmantot MAC, sīču kontrolei, būs lab.

Par MT runājot, pēdējās RC versijās ir "Kid Control" - interfeiss vienkāršai ierobežojumu administrēšanai

 

wSd2wV6.png

Link to comment
Share on other sites

Mazliet saistībā ar šo tēmu - ir kāds rīks, kas ļauj uz win 7 ierobežot laiku programmai? Bērnam uzliku Sims4 spēli, bet jamā saka, ka nejūt laiku ko pavada tur. Tb, lai pēs kādas stundas parādās brīdinājums un pasākums aizklapējas ciet.

Link to comment
Share on other sites

Kā pie stacionārā pieslēguma "nejēgām" darīties? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Vagisil teica:

Nu pilnīgiem stulbeņiem (tādiem kā tu)

 

Nu to es saucu par agresīvu ienākšanu tirgū, tas ir forumā.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Vai administrācija viņu ar banānu jau pacienāja?

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Racer teica:

Kā pie stacionārā pieslēguma "nejēgām" darīties? 

Taisi Divus VLAN, un konkrēto routera portu ieleic tikai šajā VLANā.

Tas skaisti strādā.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Bien Venidos

Mikrotika var izdarīt tādas fīčas:

 

1.Izveidojam virtuālu wifi, jeb atsevišķi redzams wifi tīkls ar savu nosaukumu, un piemeram 21:00 pēc šedulera to izsledzam, bērnam/iem pazūd wifi tīkls pavisam un viss, iet gulēt jo telefons/laptops pazaudēja savienojumu ar wifi - 100% aizardzība no parak gudriem bērniem kas varetu izdomat ka apiet ierobežojumu, jo fiziski wifi tīkls ir izslēgts un neko tur neizdarīsi. Vecāku wifi protams šaj gadijumā darbosies 24/7.

 

2. Ja ir laptopsis bērnam, ir pieeja pie mikrotika un šis noperk garu garu vadu lai pa kluso pieslegtos kad jaiet gulet - izveidojam ARP reply only uz vadu interfeisa. Ja bērna mac adrese nav ARP listē - setingi no mikrotika atlidos a internets nebus. Te vēl papildus ar skriptiem čekot vai ši MAC adrese nav paradijusies Online, ja ir, noziņot uz Telegram, lai tas nopikstās telefona. Tad aiziet pie bērna un konfiscēt laptopsi uz nakti :D

 

3. Visus vadu interfeisus izslēgt - bērns nopērk vadu ar domu ka pieslēgsies un bus internets, a galarezultātā nekas nenotiek, līdzvertīgi 1 punktam jo nav fiziska konekta ar tīklu.

Labots - Bien Venidos
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja nezini ko runā un gribi visu darīt caur pakaļu tad tā vien turpini. Bet sen jau kā mikrotikam ir funkcija kid-control. Un ja ar to nepietiek, tad ātri vien var uzrakstīt firewall rules, lai konkretam ip adresēm bloķē interneta pieeju konkretos laikos.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos

Mans 1 un 3 punkts labaks, nav fiziski tīkls pieejams - nav problēmu!

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
pirms 22 stundām , Bien Venidos teica:

Mans 1 un 3 punkts labaks, nav fiziski tīkls pieejams - nav problēmu!

nju nju :)

laikmetaa, kad skolniekiem pieejams bezlimits telefonaa par 9.9e/m

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

un arī laikmetā, kad skolnieks mierīgi izmanto sava drauga wifi parolīti, kas dzīvo pāris stāvus augstāk.....Un tas ir tikai viens no piemēriem. Ir diezgan grūti ierobežot....

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 10 minūtēm , Net teica:

un arī laikmetā, kad skolnieks mierīgi izmanto sava drauga wifi parolīti, kas dzīvo pāris stāvus augstāk.....Un tas ir tikai viens no piemēriem. Ir diezgan grūti ierobežot....

Tad jālimitē telefons ar kādu display time app. 

Datora gadijuma risinājumi ir dažādi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Laiki gan tādi, ka šodien skolnieks biežāk var ''nolimitēt'' vecākus, kā tie viņu...?

Labots - jacobs
  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , jacobs teica:

Laiki gan tādi, ka šodien skolnieks biežāk var ''nolimitēt'' vecākus, kā tie viņu...?

Ja vecāki staigā ar podziņniekiem un datoru ir redzējuši interneta kafejnīcā, tad tādus tie skolnieki limitē kā vien grib.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...