Jump to content

IK pret SIA/MAZKAPIT. SIA


Ezeliitis
 Share

Recommended Posts

Situācija.

Interneta veikals, kurš sadarbojas ar firmu X (juridisku).
1) Par mazkapit. sia - mīnuss esot, ka nevarot izmaksāt dividendes (sīkāk no kolēģi nesapratu, varbūt kāds var izpausties un paturpināt)
2) Par IK - 80% no apgrozījuma varot norakstīt... (neizdevīgi it kā) 

3) Par SIA - visizdevīgākais scenārijs 

 

Varbūt kāds var padalīties ar zināšanām par saimn. formu un nodokļiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Ņem un palasi, šeit daudz par šo tēmu ir spriests! Tev tur ir pilnīgs ķīselis sarakstīts un ir pilnīgi skaidrs ka tev nekādas sajēgas par šo tēmu nav, tu pat neko neesi meklējis un lasījis! Neviens tevi te nemācīs, tas ir paša rokās, vismaz elementārie pamati! :biggrin:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis

 

Pirms 10 minūtēm , jema teica:

Ņem un palasi, šeit daudz par šo tēmu ir spriests! Tev tur ir pilnīgs ķīselis sarakstīts un ir pilnīgi skaidrs ka tev nekādas sajēgas par šo tēmu nav, tu pat neko neesi meklējis un lasījis! Neviens tevi te nemācīs, tas ir paša rokās, vismaz elementārie pamati! :biggrin:

Nav gulēta nakts, piedod. Tā gluži nav, ka neesmu meklējis. Man ir saprotams ar ko katrs saimnieciskais veids atšķirās atbildības ziņā. Man vairāk ir jautājums par mazkapitāla SIA vs SIA (pamatkapitāla atšķirība) - vai tiesa, ka mazkapitāla SIA esot neizdevīgs šobrīd (pēc jaunās nodokļu reformas)? Kāda saistība mazkapitāla SIA ar "dividenžu izmaksu"?

Link to comment
Share on other sites

Ir pilnīgi vienalga vai SIA dibina'ts ar 1 eiro vai 2000 eiro kapitālu.

Varbūt Tu jauc ar mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusu ?!

Arī tur neredzu iemeslu lai nevarētu izņemt dividendes.

 

Viss easy - tirdzniecība SIA,

Pakalpojumu sniegšana, līdz ne pārāk lielam apgrozijumam - Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs SIA.

 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā tagad, bet sākotnēji 25% peļņas bija jānovirza rezervēm pamatkapitāla palielināšanai, kamēr tas nesasniedz 2000 Ls (~2800 €). Sasniedzot to (tas ir max mazkapitāla SIA), ierobežojumu dividendēm IHMO nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ezeliitis
pirms 7 stundām , ieleja teica:

 

obligātas iemaksas rezerves kapitālā?

 

 

Rezerves kapitāls ir tas pats "pamatkapitāls"? Tiek noguldīts, kaut kāds procents no peļņas, cik noprotu, ja, lai sasniegtu 2800e? Pie tam, procents iet no gada peļņas? Esot mazkapitāla SIA un mēnesī nopelnot 1000e, es šos 1000e varu ieguldīt tālāk biznesā vai arī šī summa/daļa no summas obligāti iet uz rezerves kapitālu? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Ezeliitis teica:

es šos 1000e varu ieguldīt tālāk biznesā

Vari :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...