`
__Igors

Rūtera iegāde

47 posts in this topic

CosmosDC

Jāpiekrīt, ka maksimālā caurlaides spēja ir tīrākais mārketinga triks, ko parasti arī reklamē tikai SOHO bezvadu aparatūras ražotāji, ar domu, ka mājsaimnieces gan jau noticēs.

Ja ir neliela saprašana par bezvadu tīkliem, tad iekārtas atbalstošie 802.11 protokoli un chain skaits dod priekšstatu par maksimālo caurlaides spēju, neiegrimstot nevajadzīgos sīkumos.

ArnisR

Protams. 802.11g , n vai ac. Kāda tur starpība tiem burtiņiem. Galvenais, ka ir WiFi. Viss pārējais ir mārketings. 

• Atbalstu 1
  • Slikti! 1

CosmosDC

Tie "burtiņi" jau arī ir tie 802.11 protokolu apzīmējumi. :huh:

Muļķības ir par to kopējo caurlaides spēju. Ja bezvadu rūteris ir dual-band, tad ražotājs vienmēr abus joslas ātrumus saskaitīs kopā, lai gan klienta iekārta nespēj darboties ar 2.4 un 5GHz joslām vienlaicīgi, tas arī ir tas triks.

Tāpat jāņem vērā, kāda ir klienta gala iekārta, cik MIMO strīmus un kādu protokolu tā atbalsta, nemaz nerunājot par to, ka WI-FI nav vara drāts vai optika, nu nebūs tie ātrumi elementāri izkalkulējami konkrētajā vietā, tāpēc arī tā maksimālā caurlaides spēja ir tāds ļoti abstrakts jēdziens, kuru MikroTik nemaz neuzrāda. 

ArnisR

Tak nestāstiet man par mārketinga skaitļu atšķirību no reālās dzīves skaitļiem. Es to visu labi saprotu. Jautājums bija par ko citu – kāpēc MT to neuzrāda vispār.
Aizejiet un paskaties HPE vai Cisco specenēs, ko viņi tur uzrāda. Ir dati gan par WiFi konfigurāciju, gan throuhghput (jā, jā teorētisko), gan switching/routing  capacity/throuhghput etc.
Runājot par to pašu  MIMO, kur MT specenē uzrādīts, ka tas uztur 2 spatial stream (tas nav tas pats, kas dual-chain)?  Ja jau profiņiem, tad uzrakstiet kāda ir formula — 2x2:2 vai 2x2:1, lai nav jālien un jāmeklē CPU specenē.  Ir starpība, vai 2,4 GHz vari dabūt 150 vai 300 Mbps linku.

hero

Man savukārt jautājums, kādēļ raksta ka ir acW2, bet nav 160mhz kanāla supporta?

vai tā drukas kļūda?

CosmosDC
pirms 1 stundas , ArnisR teica:

Tak nestāstiet man par mārketinga skaitļu atšķirību no reālās dzīves skaitļiem. Es to visu labi saprotu. Jautājums bija par ko citu – kāpēc MT to neuzrāda vispār.
Aizejiet un paskaties HPE vai Cisco specenēs, ko viņi tur uzrāda. Ir dati gan par WiFi konfigurāciju, gan throuhghput (jā, jā teorētisko), gan switching/routing  capacity/throuhghput etc.
Runājot par to pašu  MIMO, kur MT specenē uzrādīts, ka tas uztur 2 spatial stream (tas nav tas pats, kas dual-chain)?  Ja jau profiņiem, tad uzrakstiet kāda ir formula — 2x2:2 vai 2x2:1, lai nav jālien un jāmeklē CPU specenē.  Ir starpība, vai 2,4 GHz vari dabūt 150 vai 300 Mbps linku.

Un cik ilgu laiku tad tas aizņēma, lai apskatītos IPQ4018 SoC specifikāciju un saprastu, ka tas atbalsta 2x2:2? Tiem lietotājiem, kam tas interesē, 1 minūtes laikā to var bez problēmām atrast. Tātad, manuprāt, viņi to neraksta, lai lieki nesarežģītu specifikāciju. Dzīvē tā atšķirība nav gluži tāda kā uz papīra...

Grūti salīdzināt Ciskas un HPE specifikācijas ar MT, jo tomēr pirmie domāti enterprise līmenim (vismaz visādi hAP ac ir SOHO līmenis nevis profiņu līmenis), attiecīgi arī citas kvalifikācijas lietotāji to lasa.

Negribu jau baigi aizstāvēt MT, bet nu c'mon, tie dzelži salīdzinoši maksā kapeikas, visu arī nevar gribēt.

1 stundu atpakaļ, hero teica:

Man savukārt jautājums, kādēļ raksta ka ir acW2, bet nav 160mhz kanāla supporta?

vai tā drukas kļūda?

Ja pareizi saprotu, tad tā nav drukas kļūda, ar acW2 domāts MU-MIMO atbalsts jeb puspatiesība par to, ka konkrētais SoC atbalsta pilnu acW2 funkcionalitāti.

__Igors
(labots)

Šodien atnāca rūteris, kā jau domāju - pietika ar quick setup, viss strādā kā vajag. Paldies visiem, kas padalījās ar viedoki.

IMG_20180413_222636.jpg

Labots - __Igors
  • Patīk 2

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!