Jump to content

Rūtera iegāde


__Igors
 Share

Recommended Posts

Nepieciešams iegādāties rūteri mājas vajadzībām, cenu kategorijā, nu teiksim, līdz 60 eiropas naudiņām.

Ņemt lētāko īsti negribās, un galvenā nesaprašana ir ar brendiem - tp-link, asus, netgear, linksys??

Cik saprotu jāņem dual band(2.4ghz un 5ghz), un ar ac standartu?

Pagaidām metu aci uz šo rūteri. Ko teiksiet?

Link to comment
Share on other sites

MasteR's

 

Pirms 1 minūtes , MasteR's teica:

Jauno hap'u varbūt? RBD52G-5HacD2HnD-TC

 

Labots - MasteR's
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ar Mikrotik iegaades izveeli ieteiktu apdomaat. Jo nokonfigureet nebuut nav vienkaarshaakais. Bet 90% straadaa aut of box ar ruupniicas konfiguraaciju.

Link to comment
Share on other sites

ja vienkāršs mājas internets, tad es domāju, ka Mikrotik strādās ar defaulto bez jebkādas papildus konfigurēšanas.

tas ir jautājums tēmas autoram, kādas ir prasības pret rūteri. un vai 5Ghz tiešām ir vajadzīgs - ir/plānojas tādas iekārtas vai nav.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

un vai 5Ghz tiešām ir vajadzīgs - ir/plānojas tādas iekārtas vai nav.

5ghz vairāk biju domājis, lai nepārklātos ar pārējiem 2.4ghz. No iekārtām, kas atbalsta 5ghz - laptops un telefons. Kā arī būs ar skatu nākotnē, jo uz doto mirkli nepieciešams ar internetu nobarot 2 pc, 2 laptopus, 1 tv. Pc gan jau ar ethernet vadu, viss pārējais ar wifi.

Link to comment
Share on other sites

Šajā gadījumā gribētos iegūt labāko price/performance un stabilitāti. Ja mikrotik ir labāks tad ņemšo to, ar konfigurāciju(ja out of box nebūs pietiekami laba), tad gan jau pēc pāris dejām ar bubeņu tikšu galā.

Link to comment
Share on other sites

Mikrotik būs stabilāks, būs iespēja sakonfigurēt visādas opcijas (kam tas ir svarīgi), bet, manuprāt, viņiem švakāks wifi pārklājums (modeļiem ar iebūvētām antenām), bet ar ārējām antenām vai konstruktoriem sanāk cita cena. 

Link to comment
Share on other sites

Nu nez - man tieši tai pašā vietā, kur stāvēja TPlinks ar 4 antenām, tagad ir mazais microtika haplite pa padsmit eiro. Pārklājums uz 2.4 ir labāks, lai cik tas mistiski neizklausītos.

Link to comment
Share on other sites

pumpurish

ja pēc brendiem, tad

1. Microtik (darbības stabilitātes dēļ. man zināmas dažas iekārtas nav pārstartētas pat 3-4 gadus)

2. Asus (par tiem 60 erikiem varētu dabūt jaudīgāku ASUS iekārtu nekā microtik.)

3. Netgear

4. D-link; Tp-link (ir bijus viens lētā gala rūteris pat vienā istabā lago )

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
Pirms 8 minūtēm , snukurins teica:

Njā,ir bijis viens lētais un tad par to var spriest pēc visa?Katrā ziņā DLink noteikti nav lietojams produkts.

 

Nu kkā jau tas tops jāizveido :). Vaitad tev Tp-link pirmajā vietā ja ņem brendu kopumā ? bet šis vairs nav gluži tēmā...

Labots - pumpurish
Link to comment
Share on other sites

Katram gan jau sava pieredze, es noteikti neieteiktu Asus un Dlink. Ar Tplinkiem ir dažāda pieredze, bet pēdējo 2 gadu laikā laba. Mikrotiks ir tikai pusgadu, bet strādā stabili, arī izmantojot vpn un citas fīčas. Ieteiktu mikrotiku, jo ir vērts atbalstīt kantori.

Link to comment
Share on other sites

Man visiem klientiem stāv tikai mikrotiki - kādas ~20 iekārtas kopā būs. izņemot vienu switčhu kas jau otro reizi ir garantijas remontā (bet citur tie paši swičhi iet bez problēmām, tā kā pieņemu ka te brāķis gadījies) problēmu nav pilnībā! Vienreiz nokonfigurē un strādā gadiem bez papildus iejaukšanās! 

Mikrotikam ātrais konfigs visu saliks mājas lietotājam, un tas logs ir vienkāršs! Es MT iesaku!  


ps. Kad mikrotiki bija dārgi, tad varēja asus, dlink, tplink un citu drazu no lētā gala apskatīt! Tomēr tagad MT ir nometis cenas, un kaut ražo ķīnā, bet izstrāde kā saprotu ir LV un iekārtas vienreiz nokonfigurētas strādā bez problēmām gadiem! 

Link to comment
Share on other sites

Okey, tad paliekam pie mikrotik. Varbūt varat ieteikt kādu konkrētu modeli un pie reizes bodi, kur varētu ieķert, jebšu nopērkami tikai internetā?

Link to comment
Share on other sites

Ir gan ~ ap 64 eur. router.lv cenas bez pvn - jāreizina ar 1.21 

Bet nu jā - es ņemtu ar gigabit portiem. 

 

 

Lai topika autors izvēlas! 

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ja sakat, ka jāņem ar gigabit portiem, tad piemetīs tos pāris eirikus, tikai tas, ka uz doto mirkli nav pieejams.

Šeit būs par dienu ātrāk, un lētāk arī. Laikam būs vien tās pāris dienas jāpagaida.

Labots - __Igors
Link to comment
Share on other sites

Šis pats labs budžeta variants.

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/bezvadu_tikls/routers/tplink_archer_c2 

 

Ok, dzīvē nav bijusi daudz darīšana ar rūteriem, reāli kādi 4-5 apgrābstīti, un visi tp-linki, pat vislētākais pa 10LS senčiem pirkts savulaik iet jau kādu piekto gadu bēdu nezinot.

Labots - Vakuums
Link to comment
Share on other sites

Nu tulīt tevi te apēdīs! :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt, bet man ar tplinkiem ir daudz negatīvas pieredzes, kad iekārta pēc apmēram viena gada, kad ir beigusies garantija juridiskām personām sāk gļučīt. Nezinu, tas bija pirms gadiem pieciem. Iespējams ka tagad ir labāk. 

Bet es priekš sevis esmu MT atradis un pie viņa arī pieturēšos!


Pirms 1 minūtes , ieleja teica:

un tās iekārtas iztiek bez jauninājumiem?

Skaidrs ka arī MT jāliek atjauninājumi, bet tie restarti ir plānoti!

Nevis kad klients zvana, saka ka inets neiet un man jāstāsta kā pārstartēt rūteri! 

MT gadījumā neatceros nevienu gadījumu kad man būtu klientam jāstāsta kā uzkārušos rūteri pārstartēt. 

Link to comment
Share on other sites

Bet MT var izmantot, lai pārstartētu citu uzkārušos iekārtu :D 

Tas tā, humors. Bet izmantoju netwatch funkciju - saņemu ēpastu par kādu citu uzraugāmu iekārtu, piemēram, videonovērošana down.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ar TP-Link man ieprieksh nebija saskarsme. Negatiivaas atsauksmes interneta plashumos par to lika arii buut izvairiigam. Un par laimi vai nelaimi man nesen naacaas izveeleeties par labu TP-Link iegaadei. Maajaa ir salikti 4 TP-Link powerline. Un straadaa paarsteidzoshi sasodiiti labi. Esmu ljoti apmierinaats ar pirkumu.

Link to comment
Share on other sites

Man tāds jautājums par MT — kāpēc viņi slēpj lietotājam vulgaris ierasto WiFi/WAN/LAN caurlaidspēju Mbit/s? 
Ir CPU Mhz, kodoli, RAM,  dBm pa fekvencēm, etc. Bet cik strīmi, neredzu. Piemēram, viens MCS9 uz 5 GHz ir tikai 433 Mbit/s.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 22 minūtēm , ArnisR teica:

kāpēc viņi slēpj lietotājam vulgaris ierasto WiFi/WAN/LAN caurlaidspēju Mbit/s?

Neko neslēpj, apskaties uzmanīgāk. Bet tie nodrošina to, kas rakstīts.

Toties citiem tas ir kārtīgs mārketinga triks. Un nekad nav seguma.

Link to comment
Share on other sites

Mikrotikam arī ir ļoti ērti remote piekļūt caur winbox. 

Man laikam nelāga pieredze, bet ir bijuši TP-LINK, D-link, vēl Linxys (zils ar divām antenām) - šie visi agri vai vēlu ir nokārušies.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stepselis teica:

Neko neslēpj, apskaties uzmanīgāk. Bet tie nodrošina to, kas rakstīts.


Priekš jūzera parastā slēpj. No tās specenes nevar viennozīmīgi pateikt, uz ko tas verķis ir spējīgs. (Hint: Dual-chain nav tas pats, kas dual spatial stream). Es labi saprotu, ka tie teorētiskie griesti ir mārketings, bet nu tomēr tas ir kaut kāds atskaites punkts, pēc kura vadīties. It īpaši, ja ir vēlme iet home jūzeru lauciņā.

Kas MT traucēja ielikt šo info, kas ir daudz noderīgāka nekā CPU megaherci: 

 

image.thumb.png.e130af247f00e4b8359184effe75e263.png

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tie kas saprot kas tas ir, tie arī pameklēs dziļāk un atradīs vai arī pajautās supportam. Nav jēgas parastam cilvēkam jaukt galvu ar bezjēdzīgiem datiem, kuri ir nesaprotami.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kopš kura laika MCS, dBm ir "saprotamāki" par Mbit/s?
Nu pasakiet pēc šiem datiem, 2,4 un 5 GHz max Mbit/s caurlaidspēju

Link to comment
Share on other sites

Max caurlaides spēja ir mārketinga cipari, kam nav nekā kopīga ar reālām rūtera iespējām reālos apstākļos!

MT dod reālus tehniskos parametrus, jo viņu auditorija ir zinoši cilvēki, kas uz mārketinga gājieniem neuzķeras! 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Jāpiekrīt, ka maksimālā caurlaides spēja ir tīrākais mārketinga triks, ko parasti arī reklamē tikai SOHO bezvadu aparatūras ražotāji, ar domu, ka mājsaimnieces gan jau noticēs.

Ja ir neliela saprašana par bezvadu tīkliem, tad iekārtas atbalstošie 802.11 protokoli un chain skaits dod priekšstatu par maksimālo caurlaides spēju, neiegrimstot nevajadzīgos sīkumos.

Link to comment
Share on other sites

 Protams. 802.11g , n vai ac. Kāda tur starpība tiem burtiņiem. Galvenais, ka ir WiFi. Viss pārējais ir mārketings. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Tie "burtiņi" jau arī ir tie 802.11 protokolu apzīmējumi. :huh:

Muļķības ir par to kopējo caurlaides spēju. Ja bezvadu rūteris ir dual-band, tad ražotājs vienmēr abus joslas ātrumus saskaitīs kopā, lai gan klienta iekārta nespēj darboties ar 2.4 un 5GHz joslām vienlaicīgi, tas arī ir tas triks.

Tāpat jāņem vērā, kāda ir klienta gala iekārta, cik MIMO strīmus un kādu protokolu tā atbalsta, nemaz nerunājot par to, ka WI-FI nav vara drāts vai optika, nu nebūs tie ātrumi elementāri izkalkulējami konkrētajā vietā, tāpēc arī tā maksimālā caurlaides spēja ir tāds ļoti abstrakts jēdziens, kuru MikroTik nemaz neuzrāda. 

Link to comment
Share on other sites

Tak nestāstiet man par mārketinga skaitļu atšķirību no reālās dzīves skaitļiem. Es to visu labi saprotu. Jautājums bija par ko citu – kāpēc MT to neuzrāda vispār.
Aizejiet un paskaties HPE vai Cisco specenēs, ko viņi tur uzrāda. Ir dati gan par WiFi konfigurāciju, gan throuhghput (jā, jā teorētisko), gan switching/routing  capacity/throuhghput etc.
Runājot par to pašu  MIMO, kur MT specenē uzrādīts, ka tas uztur 2 spatial stream (tas nav tas pats, kas dual-chain)?  Ja jau profiņiem, tad uzrakstiet kāda ir formula — 2x2:2 vai 2x2:1, lai nav jālien un jāmeklē CPU specenē.  Ir starpība, vai 2,4 GHz vari dabūt 150 vai 300 Mbps linku.

 

Link to comment
Share on other sites

Man savukārt jautājums, kādēļ raksta ka ir acW2, bet nav 160mhz kanāla supporta?

vai tā drukas kļūda?

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 1 stundas , ArnisR teica:

Tak nestāstiet man par mārketinga skaitļu atšķirību no reālās dzīves skaitļiem. Es to visu labi saprotu. Jautājums bija par ko citu – kāpēc MT to neuzrāda vispār.
Aizejiet un paskaties HPE vai Cisco specenēs, ko viņi tur uzrāda. Ir dati gan par WiFi konfigurāciju, gan throuhghput (jā, jā teorētisko), gan switching/routing  capacity/throuhghput etc.
Runājot par to pašu  MIMO, kur MT specenē uzrādīts, ka tas uztur 2 spatial stream (tas nav tas pats, kas dual-chain)?  Ja jau profiņiem, tad uzrakstiet kāda ir formula — 2x2:2 vai 2x2:1, lai nav jālien un jāmeklē CPU specenē.  Ir starpība, vai 2,4 GHz vari dabūt 150 vai 300 Mbps linku.

 

Un cik ilgu laiku tad tas aizņēma, lai apskatītos IPQ4018 SoC specifikāciju un saprastu, ka tas atbalsta 2x2:2? Tiem lietotājiem, kam tas interesē, 1 minūtes laikā to var bez problēmām atrast. Tātad, manuprāt, viņi to neraksta, lai lieki nesarežģītu specifikāciju. Dzīvē tā atšķirība nav gluži tāda kā uz papīra...

Grūti salīdzināt Ciskas un HPE specifikācijas ar MT, jo tomēr pirmie domāti enterprise līmenim (vismaz visādi hAP ac ir SOHO līmenis nevis profiņu līmenis), attiecīgi arī citas kvalifikācijas lietotāji to lasa.

Negribu jau baigi aizstāvēt MT, bet nu c'mon, tie dzelži salīdzinoši maksā kapeikas, visu arī nevar gribēt.

 

1 stundu atpakaļ, hero teica:

Man savukārt jautājums, kādēļ raksta ka ir acW2, bet nav 160mhz kanāla supporta?

vai tā drukas kļūda?

Ja pareizi saprotu, tad tā nav drukas kļūda, ar acW2 domāts MU-MIMO atbalsts jeb puspatiesība par to, ka konkrētais SoC atbalsta pilnu acW2 funkcionalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...