Jump to content

Ja pērk lietotu auto, kuriem no autoplačiem (nosaukums vai adrese) var uzticēties?


Recommended Posts

Destructo
pirms 6 stundām , usver teica:

Ģimenē vienīgais auto?

 

Nē nē, ir ģimenes auto ar ko sieva sīkos vizina, šams ar vasaras kupeju vizinās. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Destructo teica:

šams ar vasaras kupeju vizinās. 

Nu ko tu biezam padarīsi :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 12 minūtēm , jema teica:

Nu ko tu biezam padarīsi

 

Pavērsiens - tā kupeja ir Audi 80 ar gāzi :))) 

 

Tas gājiens džekam ir pirmo reizi šogad dēļ tā, ka pagājušziem sānos ielika Volvo džips, mašīnu apmeta, apdrošināšana mašīnu savāca ar visām ziemenēm, Martā atnāca tāds pats jaunais auto un šis nolēma, ka jaunas ziemenes ir pārāk dārgas priekš šīs ziemas, tad nu brauc šādi un es teikšu godīgi - es tiešām redzu tajā loģiku. :D 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 6 stundām , Destructo teica:

ka jaunas ziemenes ir pārāk dārgas priekš šīs ziemas

Bet var takš lietotas paņemt.... Katrā ziņā labas ziemas riepas nebūtu tā pozīcija, kur jāekonomē.

Un mani māc aizdomas ka avārijas gadījumā par vasaras riepām apdrošinātājs regresa prasību ierubī! Tad var sanākt tāda "ekonomija" ka maz neliksies!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Un mani māc aizdomas ka avārijas gadījumā par vasaras riepām apdrošinātājs regresa prasību ierubī

Tās nav tikai aizdomas, bet realitāte. Viens darba kolēģis šādi iekrita vilcieniņā ar vēl dažiem auto uz Dienvidu tilta. Lai arī formāli bija tikai pārkāpums par distances neievērošanu, par riepām, kurām neatbilda vajadzīgie mm, apdrošinātājs ierubīja 800 Ls regresa sodu, kuru apstrīdēt ir neiespējami.  Pa šo summa būtu sanākuši vismaz 2 ziemas riepas komplekti.  Turklāt apdrošinātājs piedzen pilnu summu pat tad, ja neesi CSN izraisītājs, bet esi braucis plikām riepām. Ja sanāktu sasist kādu pabiezāku auto, tās summas augtu ģeometriskā progresijā :)    

 

 Tā kā šos vasaras un pliko riepu centu mīlētājus ziemā ātri var nolikt pie vietas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Racer teica:

Ko ta nogrēkojusies? :D

Viņas auto zem 1k EUR maksā, braukā labi ja 5k gadā. Pietiek, vairāk neko neprasās.

Link to comment
Share on other sites

Nu es vairāk par drošību ziemā - kundzes auto aprīkoju ar lab;am ziemas riepām drošībai, bet nu katram savas vajadzības - ja maz brauc un ziemā sliktos apstākļos nav jābrauc, tad gan jau nevajag...

Link to comment
Share on other sites

Ar labām ziemenēm jābrauc arī uzmanīgi, tikai tad jāseko tam, kas notiek pakaļā.

Es šitā ar svaigām GY ultragrip vienu noķēru, tā, it kā normāli, apstājoties pie gājēju pārejas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Tas takš nav nekas jauns! Jebkurš auto pirms pirkšanas ir rūpīgi jāpārbauda! 

Šajā gadījumā labi ir tas, ka pārdevējs nemeloja par avāriju un airbagiem. Gan jau ka tāpēc ka LV pirktam auto avārijas esamību var viegli pārbaudīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Divi auto pirkti pie Tukuma Auto-hof, neko sliktu nevaru teikt. Labāk protams no privātā,bet sairst par stāvokli var gan pirmais,gan otrais. 

Link to comment
Share on other sites

Tas tiesa. Privātais, kurš pārdod savu auto sairsīs vairāk vai mazāk- tas atkarīgs no konkrētā indivīda bezkaunības līmeņa. Plaču īpašnieki pat gribēdami nevar iedot reālu un objektīvu info, jo vispār neko īsti nezina par tiem auto, kurus tirgo. Atved uz treiļa labākajā gadījumā no DE, sliktākajā no LT, nopucē, sabildē un tirgo. Ar lielāko daļu no tiem autiņiem viņi nav nobraukuši vairāk par pārdesmit metriem.

Labots - ridao
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
raivix95
2020.01.16. , 08:50, ridao teica:

Tas tiesa. Privātais, kurš pārdod savu auto sairsīs vairāk vai mazāk- tas atkarīgs no konkrētā indivīda bezkaunības līmeņa. Plaču īpašnieki pat gribēdami nevar iedot reālu un objektīvu info, jo vispār neko īsti nezina par tiem auto, kurus tirgo. Atved uz treiļa labākajā gadījumā no DE, sliktākajā no LT, nopucē, sabildē un tirgo. Ar lielāko daļu no tiem autiņiem viņi nav nobraukuši vairāk par pārdesmit metriem.

Principā varētu tev piekrist, bet tomēr ir gadījumi, kad pārdevējs pats kādu laiku lieto auto, kurš izlikts pārdošanā. Pa to laiku jau iznirst kasjaki, daļa no tiem arī tiek novērsti. Un ir gadījumi, kad pārdevējs specializējas uz konkrētiem auto (Audi vai Toyota vai miniveni vai tikai vācieši utt.) un būtībā nepērk nepārbaudītus auto, jo pārāk labi pārzina populārās ķibeles un motora kaites jau pazīst pēc dziesmas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
2020.01.16. , 06:50, ridao teica:

Privātais, kurš pārdod savu auto sairsīs vairāk vai mazāk

Ko tur daudz gudri izrunāties? 

Servisi regulāri? - var redzēt grāmatā

Kautkas mainīts? - jā, reku čeks un ieraksts grāmatā

Kautkas nedarbojas? - nē, viss normās, cik pats pārdevējs zin. Pārējo jau var redzēt.

Link to comment
Share on other sites

dzincha
1 stundu atpakaļ, Sleepy teica:

rīt aizbraut paskatīties

14 gadi drapakam un spidometrā kā parasti ne vairāk kā 220k.

No LT pa 5-6k jau var dabūt ap2015-2016 gadu Focus, 308, Astra. 
protams jābrauc tālāk, čakars ar papīriem, jākaulējas ar leiti, bet toties gandrīz par 10 gadi svaigāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , dzincha teica:

14 gadi drapakam un spidometrā kā parasti ne vairāk kā 220k.

No LT pa 5-6k jau var dabūt ap2015-2016 gadu Focus, 308, Astra. 
protams jābrauc tālāk, čakars ar papīriem, jākaulējas ar leiti, bet toties gandrīz par 10 gadi svaigāks.

Un Leitis tu domā būs balts un pukains?

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Nez vai ši pūkains, bet nu braucot uz LT pēc vāģa jāzin "drēbe"

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu padomāt no kurienes tie lētie auto LT, ja tādu cenu nav DE :biggrin:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pāris reizes ir sanācis nocelt normālu vāģi pa taisno no treiļa, brāļukas vēl nepaspēja savu roķeli pielikt :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Pašu bālēliņi jau nav labāki, visādus frankenšteinus saskrūvēs, ka tik peļņa būtu. Man labs draugs tikai no LT autiņus pērk, jo nav tik nodzīti kā LV. Ceļu kvalitāte, gan dzīves līmenis LT ir augstāks kā pašu zemē. Pērkot auto drēbe jāzin, tas ir fakts, 

Link to comment
Share on other sites

Īsumā - nav auto, nav problēmu :D 

Pilns ar sazvērestībām. Īstenībā lūzni var nopirkt gan šeit, gan LT, gan DE. Kad pērk ir jādraudzējas ar smadzenēm un jāpērk to ko pa tiešām vari atļauties un kas ir adekvātā cenā. Nevis pērk kaut ko lētu vai tādu, par kuru sasapņojies un ņem to par kuru pārliecina smukie pārdevēja vai "ieteicēja" saukļi. Arī tas, ka kāds "drēbi zin" galīgi nenozīmē, ka nebūs iegrābiens. Pa lielam - lietota prece vienmēr daļēji ir arī laimes spēle. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lietots auto VIENMĒR ir loterija. Vai LV, vai LT, vai DE.

Man pēdējie 3 auto no LT, leišu "amerikāņi", no izsolēm, sisti. Tikai jāskatās bildes pirms remonta pēc VIN koda. Pērku auto ne vecākus par 2 gadi ar nobraukumu ne lielāku par 30 k km, tad eļļu nemainītāji un līkrocīgi remontētāji vēl neko nav paspējuši sačakarēt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , rubb teica:

Īsumā - nav auto, nav problēmu :D 

Pilns ar sazvērestībām. Īstenībā lūzni var nopirkt gan šeit, gan LT, gan DE. Kad pērk ir jādraudzējas ar smadzenēm un jāpērk to ko pa tiešām vari atļauties un kas ir adekvātā cenā. Nevis pērk kaut ko lētu vai tādu, par kuru sasapņojies un ņem to par kuru pārliecina smukie pārdevēja vai "ieteicēja" saukļi. Arī tas, ka kāds "drēbi zin" galīgi nenozīmē, ka nebūs iegrābiens. Pa lielam - lietota prece vienmēr daļēji ir arī laimes spēle. 

Un vel GODĪGUMS pret pircēju.Pofig sists vai grozīts vienk jāsaka taisnību

Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 1 stundas , jema teica:

Ieteiktu padomāt no kurienes tie lētie auto LT, ja tādu cenu nav DE :biggrin:

LV ss.lv jau tas pats... nekur vāczemē nav tādu cenu kā LT un LV... 🤪 gan jau ka liela daļa nojauš kā tā... 🤪🧐🧐🧐 un te nav runa par frankenšteiniem...

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sleepy said:

Un vel GODĪGUMS pret pircēju.Pofig sists vai grozīts vienk jāsaka taisnību

Jā, tā būtu patīkami, ne par to stāsts. Pircējs pērkot auto nevar zināt, ka pārdevējs tieši tāds arī ir. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , rubb teica:

Jā, tā būtu patīkami, ne par to stāsts. Pircējs pērkot auto nevar zināt, ka pārdevējs tieši tāds arī ir. 

Es vienmēr ceru uz cilvēka godaprātu ...Tapēc es nevaru skatīties autiņus viens pats jo mani apčakarē :( :)

Labots - Sleepy
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Paņem čomu līdzi, kurš Tev palīdz redzēt to ko Tu neredzi kad savā galvā jau lēmumu esi pieņēmis. Es jau domāju, ka mūsu TA sistēma daudz maz garantē, ka auto ir apmierinošā kvalitātē. Ja apskati var iziet, tad auto būs braucams.

Sarunā, lai dzinējs ir auksts kad ierodies

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Var jau izsolē pirkt. UK viņu netrūkst, ganjau DE tādas pašas. Ja patīk čakarēties ar izsolēm, tad tur parasti var uz pusi vai pat lētāk nopirkt visādus nelikvīdus. Kur tad tie plači tos auto ņem? Nejaunu no citiem plačiem iekš DE par Modile.de cenām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Var jau izsolē pirkt. UK viņu netrūkst, ganjau DE tādas pašas. Ja patīk čakarēties ar izsolēm, tad tur parasti var uz pusi vai pat lētāk nopirkt visādus nelikvīdus. Kur tad tie plači tos auto ņem? Nejaunu no citiem plačiem iekš DE par Modile.de cenām.

loti daudz pēr šeit AUTO1.com - platforma lietotām automašīnām bet lai paskatīties tur autiņus vajag firmu

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es vienreiz biju aizgajis tīri intereses pēc uz vienu no šiem, tepat pie manis Bristoles centrā. Auto jau tur dafiga, gan apskrāpēti, gan svaigi, citos vēl pilni bagāžnieki ar visādiem hlamiem, ko ieprieksējie īpašnieki atstājuši. Pirms izsoles var apstaigāt apskatīt. Buktes parasti labi sabildētas, var arī onlainā redzēt.

https://www.manheim.co.uk/catalogues-and-events

 

Pārsvarā visādi līzinga braucamie, ko atdod atpakaļ un līzinga kompānijas negrib čakarēties. Tad nu tepat vietējie mazie plači viņas nopērk, uzpucē un tirgo tālāk. Nav vajadzīga nekāda firma vai kas, bet jāmaksā uzreiz un jāsavāc arī uzreiz, jo savādāk iekasē astranomiskas summas par stāvvietu.

 

Interesanti būtu paskatīties kā DE tās izsoles izskatās.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Lietots auto VIENMĒR ir loterija. Vai LV, vai LT, vai DE.

Man pēdējie 3 auto no LT, leišu "amerikāņi", no izsolēm, sisti. Tikai jāskatās bildes pirms remonta pēc VIN koda. Pērku auto ne vecākus par 2 gadi ar nobraukumu ne lielāku par 30 k km, tad eļļu nemainītāji un līkrocīgi remontētāji vēl neko nav paspējuši sačakarēt.

Tās ir tieši pirmās 2 eļļas maiņas, kas nav ievērotas ņemot vērā mūsdienu garantijas apkopju praksi :(

Link to comment
Share on other sites

Ideāls variants ir pa tiešo komunicēt ar patieso saimnieku, tiklīdz nonāk pārpircēju nagos, sākas visādi brīnumi.

90-tajos diezgan daudz tačkas dzinu, bija man vāczemē aģenti, kas lasīja vietējās avīzītes, un interesantākos sludekļus teleportēja man.

Reizēm tiešām trāpijās lieliskus auto dabūt par sviestmaizi, bija arī apkāsieni, ka maz nelikās.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Mūsdienās jau neviens vairs pats savu auto netirgo un sludinājumus neliek, nu retais varbūt.

Pārsvarā jau līzingi - maksā 3 - 4 gadus noteiktu summu, pēctam aizved atpakaļ un vietā paņem citu. Vai arī ja pēk lietotu placī, tad atdod veco kā pirmo iemaksu.

Es kad iepriekšējo pirku (nedaudz pabrauktu), tad no sākuma dīlers bij baigi ieinteresēts, bet tad kad teicu ka masāšu uzreiz, tad visa interese pazuda uzreiz un nemaz negribēja pārdot :D jo no līzinga % jau nopelna vairāk kā no paša auto

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās... Toreiz pat interneta nebij. Sameklēju autiņus daudz maz vienā lokācijā, bars čaļu aizbraucām ar busu, kuru pēc tam bieži vien atstājām šrotā, ja nepalika pusceļā, un mājās jau braucām katrs ar savu, bet tiem nolādētajiem poļiem vajadzēja tikt cauri - tur jau reketa brigādes ganījās uz šitiem pārdzinējiem. Ievilkt elpu varēja vien šķērsojot Latvijas robežu, a tur uzreiz muitnieks, davai pārdod man, savādāk sākšu narkotikas meklēt un izķidāšu tavu autiņu reizinātājos :D

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 11 minūtēm , AndrisBB teica:

Mūsdienās jau neviens vairs pats savu auto netirgo un sludinājumus neliek, nu retais varbūt.

Nez kā jums tur uz salas, te vēl paši liek un paši tirgo. Es pēdējās savas divas un dažas radiem izvēlējos tikai Latvijā pirktās un tikai no privātajiem vai uzņēmuma, bet autotirgoņus principā ignorēju. Rumbulai es pat mašīnā braucu ar līkumu, piespiedies  A6 viducītim. :sarkasms:

 

Zin, kad satiekas divi torgaši, tad tur jau tāpat nekāds rezultāts nesanāks, bet nu, protams, tur tajos plačos jau ir cits līmenis :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , marrtins teica:

Nez kā jums tur uz salas, te vēl paši liek un paši tirgo.

Uz salas pēc statistikas 80% auto (gan jauni, gan lietoti) tiek pārdoti kā PCP vai cits līzinga variants.

PCP gadījumā, ja auto maksā kādus 25k, tad vajag pirmo iemaksu kādus 4 -5k, vai citreiz necik.

Tad viņī piedāvā ka atlikusī vērtība pēc 4 gadi būs kādi 8K.

Tad nu maksā savus 250 mēnesī 4 gadus un tas auto tev nemaz nepieder. Beigās ja gribi vari samaksāt tos 8k un iegūt to auto savā īpašumā. Bet pēc statistikas (atradu internetā), atkal 80% atdodot auto atpakaļ un ņem citu vietā.

Tā arī tā sistēma darbojas. Kurš tad gribēs maksāt to atlikušo summu, lai pēctam mēģinātu pārdot un pēctam tāpat citu atkal pirktu? Dīleri tik berzē rokas no % :D

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 11 stundām , Insekc teica:

Lietots auto VIENMĒR ir loterija. Vai LV, vai LT, vai DE.

Man pēdējie 3 auto no LT, leišu "amerikāņi", no izsolēm, sisti. Tikai jāskatās bildes pirms remonta pēc VIN koda. Pērku auto ne vecākus par 2 gadi ar nobraukumu ne lielāku par 30 k km, tad eļļu nemainītāji un līkrocīgi remontētāji vēl neko nav paspējuši sačakarēt.

Ne tajā topikā iebrauci. Te par LIETOTIEM auto runā. Pie 30k ar mūsdienu standartiem tikai pienākas pirmā eļļas maiņa (tas protams ir absolūts absurds). Lai gan, 3gadīgi Hjundaji jau mētājas servisu plačos ar izstieptām dzinēja ķēdēm.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vaitad Hjundajiem īpaši savādāki motori kā KIA? Kia tak dod 7 gadu vai 100k jūdzes nobrauma garantiju.

Neesu gan manījis nekur KIA manuāli, pēc cik ilga laika viņi iesaka mainīt eļļu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...