Jump to content

Meža iegāde


Kitai
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedrieši. 

Nav sanācis ar to saskarties, tādēļ gribētu neitrālu viedokli.

Ir ideja iepirkt 3-4 ha meža. Tīri sev, malkai, nevis pārdošanai. Malka no tīrīšanas, stigošanas.  Izvest ar ko būtu, bet lai nav purvājs, tādēļ ja braukt skatīties mežu, noteikti, lai nav uzsalis un var just kas un kā.

 

Gribētos kādus ieteikumus kam vēl pievērst uzmanību. 

Varbūt kādam ir kas piedāvājams 50km radiusā ap J-pili.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tad malka tik dārga, lai atmaksātos šāda darbība? Meža uzturēšana ir jau vairāk hobij. Jātīra ne tikai tas, kas malka derīgs, bet arī krūmi, no kuriem lietderīgs nesanāks, ja vien nav ļoti lielos kvantumos.  

 

Nevajag jau purvu, lai reāli malku varētu izvest tikai ziemā.  Cirsmās jau speciāli ceļu no zariem gatavot, bet paša vajadzībām tādu bardaku taisīt nav vajadzības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

3-4 ha un malka no tīrīšanas/stigošanas? Tu maz zini cik ir viens ha?

 

P.S. 3-4ha reāla cērtama meža cena ir sākot no 20K . Lai gan parasti mēra krāju, nevis hektārus.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Tā jau zināju, ka tūlīt teiks, ka nav izdevīgi. Jā, pie mums izdevīgi nav nekas, bet vairāk hobijam un ieguldījumam nākotnē.

Link to comment
Share on other sites

Ja hobijs, tad jautājumu nav...

Taču ja vispārīgi, tad katram ir jācenšās pārdot savas rokas un galvu pēc iespējas dārgāk, par iegūto naudu iegādājoties pārējo sev nepieciešamo...

Ja nav ko pārdot, tad atliek vien censties visu ar savām rokām sagādāt...

Link to comment
Share on other sites

snukurins, jāuzzvana jāparunā.

 

Par radiolinkiem - tev gan ir atmiņa, vohoo! :)

Bet nē, toreiz savu linku uzlikām tikai AP galā un vairākas mājas, kuras bija pie cita ISP pieslēdzu pie sava AP un pārējais jau viss gajā P2P kā gājis iepriekš. 

Respektīvi.

Mūsu  ēkas jumts pilsētā AP ->  1. māja Salas pag. <p2p>  2. māja  <p2p>  3. māja <p2p>   utt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 23 stundām , Kitai teica:

Tīri sev, malkai, nevis pārdošanai

Es nesaprotu, priekš kam tev hektārus meža priekš malkas. Laukos pietiek parku iztīrīt, upmalu apzāģēt no alkšņiem, ošiem, lai pietiktu visai ziemai ar 2x mazāku platību. Ja gribi ieguldījumu nākotnē, tad uzreiz būtu teicis. 

 

Vēl arī svarīga ir atrašanās vieta. Atceros senčiem kaut privatizācijas rezultātā iedeva maiņas meža zemes gabalu kaut kur ellē ratā 10km attālumā. Vienu gadu tika kaut kas tur darīts, bet pēc tam pārdots gabals, jo tik tālu prom ir neērti, jo kā jau visur, iebraukt varēja tad, kad zeme sasalusi. Ar traktoru šāds attālums jau skaitās liels, lai līdz turienei ar piekabi var tikt. Ja nav sava transporta, tad vispār pasākums neatmaksājas, ja var no kaimiņa vai gatera var dabūt lētāk. 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 47 minūtēm , Mezavecis teica:

Vēl arī svarīga ir atrašanās vieta. Atceros senčiem kaut privatizācijas rezultātā iedeva maiņas meža zemes gabalu kaut kur ellē ratā 10km attālumā. Vienu gadu tika kaut kas tur darīts, bet pēc tam pārdots gabals, jo tik tālu prom ir neērti, jo kā jau visur, iebraukt varēja tad, kad zeme sasalusi. Ar traktoru šāds attālums jau skaitās liels, lai līdz turienei ar piekabi var tikt. Ja nav sava transporta, tad vispār pasākums neatmaksājas, ja var no kaimiņa vai gatera var dabūt lētāk. 

Nu jau gan tu pārspīlē. 10km normālam traktoram sīkums, ja vien nebrauc ar sagrabējušu soraku. Ir, kas ved malku pat no blakus pagasta.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

10km nav sīkums, ja visi šie 10km iet cauri mežam, kurā ir tikai stigas. Jūs jau izlutināti ar ceļiem un asfaltiem. 


Pirms 17 minūtēm , raivix95 teica:

Ir, kas ved malku pat no blakus pagasta.

Jā, ja tev ir savs traktors, ar kuru drīkst rādīties uz ceļa. Ar visādiem frankenšteiniem to darīt nevar.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , Mezavecis teica:

Es nesaprotu, priekš kam tev hektārus meža priekš malkas. Laukos pietiek parku iztīrīt, upmalu apzāģēt no alkšņiem, ošiem, lai pietiktu visai ziemai ar 2x mazāku platību.

nu tu te saputrojies ....., tu nedrīksti nevienu parku zāģēt, ne upmalu ...., tu pat nedrīksti kritušu koku valsts mežā paņemt

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Kāpēc malkai jāpērk mežs? Man laukos ir mežs kādi 20 ha, bet malkai savu mežu nekad neesmu zāģējis, vienmēr esmu līdis valsts meža teritorijā, pārsvarā aizaugušās pļavu malās, upes krastos, kur pilns ar sausiem kokiem. Dažviet pat var ar mauriņtraktoru ar piekabīti iebraukt.  Skarbākās vietās dodos ar autiņu - GAZ-66 ar iekrāvēju. Protams, var dabūt pantu, bet man pie kājas, lai sēdina, malku esmu spēris pēdējos 25 gadus un netaisos ko mainīt.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ir kas jāsper? Vietejam mezsargam uzjauta tuvāko LVM sanitāro cirsmu, kailcirti un tur var vākt visu legāli līdz slikti paliek...

Link to comment
Share on other sites

Ir laukos daži ha zemes ar brīvdienu māju. MEŽA man nav, bet malkai pietiek ar vēja/sniega nolauztiem zariem/kokiem. Grāvmala un ceļmala arī jāpatīra un vēl arī bebra kungs nāk palīgā. Līdz tām pāris apsēm, kas puķu dobi apēno tā arī nemaz netieku. Arī dažas pāraugušas blīgznas gaida husqvarnu ciemos.

Link to comment
Share on other sites

Esmu gan :)) kaut arī pašiem kkur 8ha mežs, izdevīgāk sanāca savākt no tuvējās kailcirtes pa virsu vēl, lai nav japeras mežā iekšā

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 3 stundām , Zin... teica:

izdevīgāk sanāca savākt no tuvējās kailcirtes pa virsu vēl,

ar žagarmalku nav aršana , tāpēc jau salsti

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

šņukurs, kas sev ģimenei dzīvi nevar uztaisīt, pērk mežus par 100k un visi līdz jūt?

Eu tauta, kas ar Jums????

Link to comment
Share on other sites

Nu ko tad te pis smadzeni?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@drunk_lizard, kāpēc tu domā ka visiem, kam patreizējā LV iekārta nepatīk, ir jābrauc uz Krieviju? Ka visi, kam nepatīk debilismi, kas tagad LV notiek ir Krievijas fani? 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Agrāk, savās darba vietā, tiem nepārtrauktajiem čīkstuļiem, ka viss šeit slikti un ka viņi gan zinātu, kā būtu pareizi uzņēmums jāvada utml., es vienmēr piedāvāju nemocīties un doties strādāt uz turieni, kur tos novērtēs vai pašiem dibināt savējo....

 Lielākoties, tiem retajiem, kuri pamēģināja, nekas jau nesanāca...

Domāju tāpat ir ar valsti....Vai nu strādā un dari visu, lai tā labāka kļūst... Vai  nepārtraukti nesmirdi un izstaro negāciju apkārtējiem, bet p-is, tad, nu, projām....Visdrīzāk gan pie citu klāta galda...Tad jau iznāk, kā tāds vatņiks, kuram visur slikti, bet uz savu ''laimes zemi'' to ar koku neaizdzīsi.,..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne visiem ir lemts padarīt savu valsti labāku, taču visiem ir lemts un ir iespēja padarīt savu pasauli labāku, kas arī ir daļa no tavas iedomu valsts. Problēma citas valsts labuma meklētājiem ir attiecināt mūsu minimālo pret citas valsts minimālo, neskatoties līdz dārdzībai. Nebūtu pat jāčukst par to, ka arī LV melnstrādnieks ar pamatizglītību vēsi var nopelnīt savus 700 vai pat 1000 euro uz rokas, tajā pašā laikā speciālisti un zema līmeņa vadītāji nopelna tik pat. Bet nu citā zemē rakt zemi jau ir labāk nekā tepat, jo veikalā sviests lētāks :) 

 

Atvaino par offtopiku.

 

Par mežu runājot, ja vari atļauties uzlēkt virs jebkura miljonāra iespējām to nopirkt, uz priekšu. Subsīdijas tur nehera nesanāk, bet nu ja uz palikšanu un gribās savu laiku tajā mežā pavadīt, tad jau nevar neļaut. Esmu gājis mežā, zāģējis/kurinājis zarus/krāmējis baļķēnus pa čupām... Pie tagadējā darba no 8-17 nevarētu iedomāties kā sevi piespiest maukt vēl uz mežu. Pērku klučus un skaldu pats, tam laiks nav daudz vajadzīgs un vairāk var veltīt sev.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Ronalds teica:

būtu tik vienkārši...

Maniem, dēliem, droši vien, tavos gados, kaut kā sanāk...

Un tepat Latvijā... un, nu, jau drīz būs man 6. mazbērns...

Čīkstēt gan tiem es neesmu mācījis un neesmu arī dzirdējis...

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, pa lielam neviens nekur nebrauktu, ja viņus tur negaidītu. Tā pat mēs zinām daudzus, kuri nebrauc, kā mums gribētos, jo viņus tur neviens negaida.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...