Jump to content

OpenBSD 5.x/6.x non-free firmware sekss.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

Labs visiem forumiešiem. Neslēpšu ka mājā tiek pamazām pāriets no Windows uz Unix-like sistēmām. Uz viena datora darbojas FreeBSD, bet uz otra izvēlējos uzlikt OpenBSD. Nē nav ne vainas FreeBSD un darbojas lieliski, bet ja dažādība łauj, kāpēc nemēgināt? Tad nu biju kādu laiku ievērojis ka OpenBSD netiek iekłauts instalācijā comercial driveri (manam datoram Intel Centrino 6205 un Intel ethernet). Man nav nekas iebilstams, bet diemžēl ja vēlies pamēgināt un esi iesācējs, tad neslēpšu ka informācija internetā ir skopa un neprecīza. Es tik smalki visu neaprakstīšu, bet noteiktas lietas, kas jāzin un jāievēro.

Ja OpenBSD instalācijas laika pie tīkla konfigurācijas tiek parādīts:”*iwn0: error, 2, could not read firmware *iwn-6002”.

*mainiigs, tas attiecas uz wifi gan ethernet kartēm. Diemžēl karšu liste nav pieejama kur būtu visas norādītas. Bet ir laba ziña, to var atrisinā pēc instalācijas. Ievietojot attiecīgo firmware diskā vai usb zibatmiñā. Es izmantoju zibatmiñu, ērtāk un ātrāk. Firmwares ir lejuplādējama šeit: http://firmware.openbsd.org/firmware/ . Manā gadījumā ir em0 un iwn0: ipw-firmware-1.3p2.tgz un iwn-firmware-5.11p1.tgz. 

Ńemam zibatmińu un noformatējam FAT.

Jūsu nepieciešamo firmware vai firmwares vairākas iekopējam zibatmińā. Lai neradītu sev galvas sāpes, apjukumu, tad instalācijas laikā tīkla konfigurācijā neizvēlamies nevienu no piedāvātajiem variantiem, bet ierakstām “done”.

Es neskaidrošu visu instalāciju. Kad instalācija paveikta, restartējam datoru. Pēc restarta łaujam lai sistēma ielādējas un pievienojamies kā root lietotājs. Tagad varam pievienot zibatmińu. 

Dotajā brīdī OpenBSD ierīces uztver kā SCSI. Tad piezīmējam kas ir pievienotā ierīce.

Manā gadījumā OpenBSD  zibatmińu redz kā “sd1”.

Atliek pievienot. 

#mount -t msdos /dev/sd1i /mnt

kaapeec sd1i nevis sd1. Lasīt augstāk.

dodamies uz /mnt direktorija jo to mēs norādījām kā zibatmińas direktoriju.

Tagad šeit ir interesanti, ka pareizi nāktos izmantot komandu #fw_update -p firmwares-fails.tgz

Nepateikšu kāds iemesls tam, bet šī komanda pilnībā nestrādā un ir lieka. Vietā izmantosim pkg_add

#pkg_add -Iv iwn-firmware-5.11p1.tgz

un restartējam sistēmu.

Kas notiek pēc restart? Wifi gan ethernet ir neakīvi. 

Ethernet varam pamodināt 

#ifconfig em0 up (iedot DHCP izpildām komandu)

#dhclient em0

Kas notiek ar wifi karti?

modinām

#ifconfig iwn0 up

#ifconfig iwn0 scan

lai pieslēgtos rakstām komantu (manā gadījumā OpenBSD šādi)

#ifconfig iwn0 nwid manswifi wpakey manswifiparole

un pieshchiram DHCP

#dhclient iwn0

Piedodiet, ja bezjēdzīgs ir šis, bet iespējams, ka kādam noderēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Rizla teica:

Jūsu nepieciešamo firmware vai firmwares vairākas iekopējam zibatmińā. Lai neradītu sev galvas sāpes, apjukumu, tad instalācijas laikā tīkla konfigurācijā neizvēlamies nevienu no piedāvātajiem variantiem, bet ierakstām “done”.

 

pirms 7 stundām , Rizla teica:

Pēc restarta łaujam lai sistēma ielādējas un pievienojamies kā root lietotājs. Tagad varam pievienot zibatmińu. 

Procesā tiek izmantoti vairāki datori vai live linux, kuram inets iet? Ja tā, tad tas jānoprecizē, savādāk sanāk juceklis.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Viss notiek uz viena datora bez linux live cd utml. Peec installaacijas OpenBSD naak bez GUI, taapeec viss notiek tty0 vai citaa. Pievienojamies kaa root, tas ir domaats ielogojamies kaa root. Es installaacijas laikaa izveidoju arii useri, taapeec noraadiiju par root.

 

 

 

 

D8BFD51D-713D-4262-8A4A-FFA9BD921FDD.jpeg

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@Dzhefss ko un kaa pirmo lietot par to es nesatraucos un man netraucee wifi lietoshana. Man nav garsh ethernet vads un buut pie router piesietam negribas buut.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Es veelreiz skaidroju shajaa gadiijumaa nav sakars tikai ar wifi karti. Lasi veelreiz pirmo ierakstu. Man uz Thinkpad portatiivaa esoshaas  tiikla ieriices em0 un iwn0 (abas ir intel) nav iekljautas OpenBSD instalaacijaa. Lai es lietotu ethernet man ir jaauzliek firmware un jaapalaizh. Taapeec veelreiz saku sheit ir vienalga kuru ieriici es izveelos lietot primaari ir mana izveele nevis tevis nosaciijums. Kad buusi pieseedies un pameginajis OpenBSD palaist uz ne virtualas mashiinas tad runaasim.

Es esmu paaraak atpalicis vai arii ir pienjemts likums tev buus lietot tikai ethernet instalaacijas laikaa.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man dzilji vienalga lieku abas. Kad wifi nestraadaas tad domaashu par ethernet lietoshanu. Domaaju ka wifi pievienoshana kaadam arii var nodereet.

Link to comment
Share on other sites

devnull
3/18/2018 , 14:33, Rizla teica:

Viss notiek uz viena datora bez linux live cd utml. Peec installaacijas OpenBSD naak bez GUI, taapeec viss notiek tty0 vai citaa. Pievienojamies kaa root, tas ir domaats ielogojamies kaa root. Es installaacijas laikaa izveidoju arii useri, taapeec noraadiiju par root.

 

 

 

 

D8BFD51D-713D-4262-8A4A-FFA9BD921FDD.jpeg

kapēc dezinformēt cilvēkus, ja vecot instalāciju tiek instalēti X logi tad gui ir :) un kas liedz pārkompilēt karneli un ielādēt vajadzīgo driverus! lai jauka diena!

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ak kungs. Tu pats saprati ko uzrakstiiji? Vai tikai ierakstiiji lai it kaa gudraak izklausiitos? Un kas ar to gui man buutu jaadara? Jaa es varu paarkompileet kerneli, bet tas neatrisina probleemu ja nav firmware uzstaadiuta. @devnull tad kad buusi taa izdariijis to ko tu uzrakstiiji, tad ieraksti sheit forumaa kaa sanaaca.

CA08AA04-483E-47FE-85EA-C1E26A076ACD.jpeg

Link to comment
Share on other sites

devnull
Pirms 17 minūtēm , Rizla teica:

Ak kungs. Tu pats saprati ko uzrakstiiji? Vai tikai ierakstiiji lai it kaa gudraak izklausiitos? Un kas ar to gui man buutu jaadara? Jaa es varu paarkompileet kerneli, bet tas neatrisina probleemu ja nav firmware uzstaadiuta. @devnull tad kad buusi taa izdariijis to ko tu uzrakstiiji, tad ieraksti sheit forumaa kaa sanaaca.

CA08AA04-483E-47FE-85EA-C1E26A076ACD.jpeg

Es tad sapratu nevajag tā uzvilkties es lietoju OpenBSD no 2000 gada :) uztver  visu mierīgāk ;)

Link to comment
Share on other sites

devnull

no sākuma būtu izlasijis  man fw-update tad cēlis traci :) un par loadfirmware:) un atarhivējis arhīvu uz /etc/firmware/ 

 

 

lai jauka diena ;)

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@devnull deploy taisiiju pashai installaacijai jau saknee un nestraadaaja. Un vienkaarshi atarhiveet nav bijusi veelme meegjinaat. Un prieksh kam X logus vajag ja to var elementaari izdariit tty0? Kas vainas tam ko noraadiiju?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nez

pirms 1 stundas , Rizla teica:

Un vienkaarshi atarhiveet nav bijusi veelme meegjinaat.

Linux visas firmwares parasti tur /lib/firmware. Iekopē tik un miers, nedomāju ka BSD ir kautkas savādāk.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Uz BSD ir /etc/firmware man vieglaak ir ierakstiit pkg_add un firmwares nosaukums un viss. Nevis tur rakstiit untar -xxx /firmwares-nosaukums.tgz /etc/firmwares

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...