Jump to content

RouterOS un SwitchOS


pumpurish
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Ir RB2011UiAS-2HnD-IN rūteris. Tas abalsta dual-boot RouterOS un SwitchOS. Problēma tāda ka netieku tajā Router OS . Iekš winbox ierakstot rūtera ip uzreiz iemet Switch OS. Winboxaa ir iespēja arī pievienoties caur MAC adresi, bet tas nestrādā. Kā varētu tikt tajā RouterOS bez resetošanas, jo paroles ir zināmas?


 

Link to comment
Share on other sites

pumpurish

Tajā linkā pamācībā SwitchOS zem system blakus reboot pogai ir boot RouterOS poga. Bet man tāda poga nav. man gan ir versija 1.14 bet jaunākā ir 2.7. Lejupilādēju v 2.7 no mājaslapas .Sķiet no 1.14 uz 2.7 uzlikt nevar izmet Upgrade failed - invalid firmware file...

Link to comment
Share on other sites

@pumpurish varbūt tomēr ieliksi kādu attēlu, ko īsti dari?

man pašam ir mājās minētais rūteris, neredzu, ka tam būtu SwOS..

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 2 stundām , pumpurish teica:

Winboxaa ir iespēja arī pievienoties caur MAC adresi, bet tas nestrādā.

Lai pievienotos ar MAC, datora adresei jābūt .88. apakštīklā.

 

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 26 minūtēm , ieleja teica:

MT kastes rādās caur MAC

Rādās gan, bet parasti nevar pieslēgties ar MAC.

Varbūt tas bija ar vecākām Firmware. Tagad strādā.

 

Labots - Stepselis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , pumpurish teica:

man gan ir versija 1.14 bet jaunākā ir 2.7. Lejupilādēju v 2.7 no mājaslapas .Sķiet no 1.14 uz 2.7 uzlikt nevar izmet Upgrade failed - invalid firmware file...

 

Kas tev taas par versijaam? Jaunaakaa shobriid ir Ros 6.41.3. https://mikrotik.com/download

Nopumpeejam winbox, uzliec kompim ''auto dhcp'' un uz priekshu. Neiet caur IP, ieziimee MAC un aiziet. Ja nu vieniigais tur kads ir padarbojies bez tevis un sakonfigurejis piekljuves,tad iespejams buus shaadi joki, ka netiksi caur MAC.

Labots - Net
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 7 minūtēm , ieleja teica:

ieteiktu autoram tomēr apmeklēt MT forumu, tur var atrasties (vairāk) speciālistu

Piekrītu, BET

Pirms 8 minūtēm , ieleja teica:

you cannot use winbox to configure SWOS

Man gan to nav daudz, bet Winbox strādā, bet ar manis aprakstīto iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
(labots)
pirms 2 stundām , uldise teica:

@pumpurish varbūt tomēr ieliksi kādu attēlu, ko īsti dari?

man pašam ir mājās minētais rūteris, neredzu, ka tam būtu SwOS..

 

Tu tak man pats parādiji linku ar pamācību kā pārslēgt. Cik saprotu tu vari tikt savā routerOS, nu tad ieej iekšā un pārslēdz ,lai defaultā pieslēdzās switchOS. Un pectam pasaki kā pārliki atpakaļ uz routerOS :)

 

Īsāk sakot kā pie šī loga var tikt ? 

 

routerboard boots.jpg

Labots - pumpurish
Link to comment
Share on other sites

Personiigi nav bijusi nekad vajadziiba lietot switch os, bet iekss rb2011 nekas tads neuzradas, kaa tu te saki :)

Tikko izkopeeju no darbiibaa esoshas iekartas...Tev gadiijumaa nav vieglaak to dzelzi noresetot? Baidies , ka nesakonfiguresi? Paprasi, paliidzeesim

RB2011.jpg

Link to comment
Share on other sites

vai tiešām ir tik grūti iekopēt kādu bildi tieši no savas iekārtas?

līdzīgi kā @Net raksta, arī man iekš Winbox nekāds SwOS neuzrādās.

Link to comment
Share on other sites

Ja nejauc rūtera modeļus, tad es teiktu, ka salikts gudrs konfigs un tu tiec meterouterī.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , pumpurish teica:

 

Bet kā tu tiki pie tā loga, kuru tu iekopēji ?

 

Kaa tiku? Palaidu winbox, ierakstiju adresi, useri un passwd, taalaak System->Routerborad->Settings.

Ja tu netiec normaali tajaa bordaa, panjem vinju noreseto, nelauz smadzeni ( youtube.com/watch?v=tTsm5Lb0Hf8 ). Pec tam caur winbox tiksi tam normali klaat un nebus probleemu. Ja bus problemas ar konfigu, jautaa.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es apšaubu, ka RB2011UiAS-2HnD-IN  vispār ir iespēja iestartēt ar SwOs.

Jā ir Switchi, kam ir, gan SwOs, gan RouterOs.

Drīzāk šim kadram tīkla'ir Mikrotik routeris un Mikrotik Switchs.

 

Winboxā var redzēt, gan RouterOS, gan SwOs. Ja psied konektēt pei SwOs, tad tevi redirektē uz WEB lapu. Saprotams, ka lai WEBs strādātu tev jābūt tajā pašā subnetā. Winbox var slēgties arī pēc MAC adreses, kamēr esi fiziski tajā tīklā, un vienalga kādas ir IP adreses.

 

Labots - MIGs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, manuprāt visām Mikrotik iekārtām defaultā IP adrese ir 192.168.88.1.

 

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
3/19/2018 , 12:31, MIGs teica:

Es apšaubu, ka RB2011UiAS-2HnD-IN  vispār ir iespēja iestartēt ar SwOs.

Jā ir Switchi, kam ir, gan SwOs, gan RouterOs.

Drīzāk šim kadram tīkla'ir Mikrotik routeris un Mikrotik Switchs.

 

Winboxā var redzēt, gan RouterOS, gan SwOs. Ja psied konektēt pei SwOs, tad tevi redirektē uz WEB lapu. Saprotams, ka lai WEBs strādātu tev jābūt tajā pašā subnetā. Winbox var slēgties arī pēc MAC adreses, kamēr esi fiziski tajā tīklā, un vienalga kādas ir IP adreses.

 

Jā, tiešām tīklā ir gan microtik rūteris, gan microtik switch.Bet atslēdzot to microtik switch rūterī līdz loginam tāpat neaiziet. Rūteris tiek konfigurēts kā Acess Point .Nu pašlaik viss strādā kā vajag, bet rūterī iekšā tikt nevaru . pēc reset varu, bet pēc konfigurēšanas vairs ne .Varbūt kāds var iemest konfigu šim rūterim kā AP. Salīdzinātu ko es daru nepareizi. Laigan pašreiz tas strādā kā AP.                                                                                                               shema.jpg.e6b3fd332c9fa07ad1dda9ca2c0a3ddb.jpg5ab275819f0b1_winboxscreenshot.jpg.cde215e9e8407600d2e8310e0e3e86ea.jpg

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
Pirms 43 minūtēm , snukurins teica:

Divas iekārtas ar vienu LAN adresi vienā lokālā tīklā ir pirmais kas jānovērš.

Tur pastāv varbūtība ka tad kad būsi ielicis katram savu adresi un restartējis visus devaisus tikai tad tiksi klāt.Browseriem ir mode paņemt atmiņā iepriekš browsēto dzelzi.

Ja reiz tas rūteris ir konfigurēts kā AP tad tev vienalga ir vēl kāds cits rūteris kas dala IP adreses.kuram teorētiski vajadzētu būt 192.168.2.1 ja vien nav kas specifisks.

 

Jep viss aizgāja.Tiku iekšā pēc switch adreses nomaiņas . Laigan kāpēc 4 dienas nebija ip konflikts tīklā, tas man nav skaidrs :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , pumpurish teica:

Laigan kāpēc 4 dienas nebija ip konflikts tīklā, tas man nav skaidrs

konflikts jau bija, bet tikai kura iekārta par to ziņoja, lai Tev tas būtu redzams?

nu man ir bijis gadījums, kad peec virtualo mašīnu klonēšanas tām sanāk vienādas MAC adreses - tad pa lielam  notiek tas pats - tīkls te ir, te atkal pazūd..

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

konflikts jau bija, bet tikai kura iekārta par to ziņoja, lai Tev tas būtu redzams?

nu man ir bijis gadījums, kad peec virtualo mašīnu klonēšanas tām sanāk vienādas MAC adreses - tad pa lielam  notiek tas pats - tīkls te ir, te atkal pazūd..

 

Nu parasti kad ir ip konflikts tīklā, tad tad ir dzeltena izsaukuma zīme datorā zem network . Un nets neiet :) ...šoreiz tā nebija

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, pumpurish teica:

Nu parasti kad ir ip konflikts tīklā, tad tad ir dzeltena izsaukuma zīme datorā zem network

Ja Windows rāda konfliktu, tad kādai iekārtai ir tāda pati adrese kā šim datoram, savukārt ziņojums par citu ierīču adrešu konfliktiem no windows nebūs. Vispār switchs un AP  pilnīgi "mierīgi" var dzīvot ar vienādām vai vispār bez IP adresēm jo  tās izmantojamas tikai konfigurēšanas vajadzībām. Ja 192.168.2.2 būtu gateways uz internetu, tad gan kādai dīvainībai vajadzēja parādīties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
pirms 5 stundām , snukurins teica:

TPLink swich kuram defaultā tāda pati.UPS nebija un pēc katra strāvas pārtraukuma nez kāpēc  swich nobrauca uz defaulto.

Tādēļ, ka nevarēji menu apakšā atrast "Save Config".

1zYGjm4jv1cBGSX.jpeg

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , pumpurish teica:

Nu pašlaik viss strādā kā vajag, bet rūterī iekšā tikt nevaru . pēc reset varu, bet pēc konfigurēšanas vairs ne .

 

Pirms padsmit gadiem,kad pirmo reizi saskāros ar routerbordiem, man bija liidziiga situacija.Kaut ko sakonfigureeju un pec tam chau! Ne klaat tikt, nekaa.

Isaak sakot - vajag pareizi nokonfigureet un tiksi visam klaat. Iepeisto kaut kaadu screen vai apstaasti ko tu tur konfiguree. Viss default vai kaa citaadi?

Link to comment
Share on other sites

Kādu laiku jau router os ir plikusi userim draudzīgāka - caur quick set pašu minimumu var nokonfigurēt. Un ja arī kaut ko greizi sadara, tad caur MAC adresi jebkurā gadījumā var tikt iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Tikai jāņem vērā, ka Quick Set kādreiz spītīgi nestrādā kā vajag un vienīgais risinājums ir visu salikt manuāli. Es dažus mēnešus atpakaļ kārtīgi nop*sos ar PTP linkiem dēļ šitā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...