Jump to content

Optiskā switch meklējumos


Ze Baarda
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Esmu optiskā swiča meklējumos, 4-6porti, maināmiem gibiciem, jo nāks iekšā ethernet kabeļi + optika! Skatījos MikroTikam viens tur pa 60EUR, kolosāli derētu, BET... vajag lai atbalsta 100mbps, mikrotiks zemāk par gigu neko neražo..

Meklēju jau labu laiku šodien, neko lāga nevaru atrast zem 300EUR.. Varbūt kādam ir kas ko ieteikt, kas konkrēts?

 

Link to comment
Share on other sites

Es protams neesmu tīklists, bet vai gadījumā tāda veida svičiem nevar ar roku norādīt tos ātrumus un visādus dupleksus līdzīgi kā cisko? Rezultējoši max ir gbits, ko pareklamēt, bet sakonfigurēt var arī 10 un 100?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 5 minūtēm , Ze Baarda teica:

BET... vajag lai atbalsta 100mbps, mikrotiks zemāk par gigu neko neražo..

?????

Tas ir kā? uz gigu iet bet uz 100 mbps neiet???? 

Link to comment
Share on other sites

Nu uz 100 jau vajadzēja iet :shok:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Optikas štelles ir sarežģītākas atšķirīgi viļņu garumi, single/multi mode utt. tas nav vītais pāris kur pie vajadzības no 1000FDx pārslēgsies uz 10HDx, ja otra galā iekārta lēnis.

Droši vien otrā galā iekārtas kuras saprot tikai 100BASE-FX/SX.

Link to comment
Share on other sites

uldise
pirms 2 stundām , Ze Baarda teica:

Esmu optiskā swiča meklējumos, 4-6porti, maināmiem gibiciem, jo nāks iekšā ethernet kabeļi + optika!

vari precizēt, cik ir vajadzīgi optiskie porti, un cik vienkārši ethernet porti? kāds ir budžets?

man pašam ir šāds: Ubiquiti Networks ES-16-XG EdgeSwitch (https://www.ubnt.com/edgemax/edgeswitch-16-xg/) viss darbojas, tik nu jāuzmanās no nesaderīgiem optiskiem moduļiem/kabeļiem.

tam ir 12 optiskie porti + 4 10Gbit/1Gbit ethernet porti.

nu jā, ethernet 100Mbiit neiet, tam var pielikt otru lētu jebkuru Gbit switchu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Parastie Ethernet porti kādi 2gab, un 3,4optiskie būtu noderīgi!

Budžets līdz 800EUR, 4gab vajadzētu tādus..

 

Link to comment
Share on other sites

Prodigy
(labots)

Te tika Cisco minēts kā piemērs - arī Cisco SFP moduļi nosaka to, uz kādu ātrumu to portu varēs darbināt, un reizēm vēl ierobežojums ir arī sviča sērija, kurā to moduli sprauž. Pat visuniversālākajā no sērijām priekš 100Mbps optikas 1G portā būs nepieciešams speciāls SFP, kas to varēs nodrošināt (un tas strādās tikai uz 100Mbps, nevis 1G vai 100Mbps). Arī vītajam pārim ir SPF, kas nodrošina tikai 1G, un ir tādi, kuriem uz porta var uzlikt 10/100/1000, resp. pirms kautko pērk, ir kārtīgi jālasa datasheet un compatibility guides, lai nesanāk veltīgs pirkums. Vai arī jājautā pašam MT

Labots - Prodigy
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Par ātrumiem Prodigy uzrakstīja perfekti.

To be 100% sure, vajag testēt. Bet overall var atrast kombināciju kas arī caur optiku strādā tādā ātrumā kādā gribi (autonegotiation varbūt arī nebūs), bet statiski 100/full ir izplatīts pasākums pat uz 1gig sfp.

Par switchu (SB sērijas ciska): 

https://www.cisco.com/c/en/us/support/switches/sg300-10sfp-10-port-gigabit-managed-sfp-switch/model.html

 

 

 

pirms 14 stundām , uldise teica:

....: Ubiquiti Networks ES-16-XG EdgeSwitch ..... viss darbojas, tik nu jāuzmanās no nesaderīgiem optiskiem moduļiem/kabeļiem.

tam ir 12 optiskie porti + 4 10Gbit/1Gbit ethernet porti.

 

Par nesaderīgiem moduļiem - tā ir daudzu ražotāju īpatnība, ka savos switchos grib redzēt sfp ar savām firmwarēm. Bet pat tādos gadījumos workarounds ir pasūtot 3rd party gbicus uzreiz pieprasi attiecīgā vendora kodējumu lai būtu iekšā (nav reklāma, bet šie džeki atradīs piekodēs vajadzīgajam vendoram.>> http://optokon.lv/). Sarp citu viņi arī budžeta switchus tirgo.

 

Par vadu nesaderību - rj45 vai mm/sm optika - nesaderības nedraud.

VIenīgais, ja izmanto DAC kabeļus var būt nianses.

 

 

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Nu par to jau arī ir stāsts, ka swičam jāatbalsta tie 100mbps uz SFP portu, gibici, tas pat par sevi saprotams, ka var pielāgot un piemeklēt, galvenais lai switch nav ierobežojums tikai uz 1Gbit.. jāprasa ražotājam konkrēti!

 

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

Pirmkārt, 

 Ja tev transīveri jau ir, skaties ar kuriem switchiem ir savietojami. Savādāk būs gemorojs ar supportu.

Otrkārt, 

 Tā cisca augšā supportē oficiāli 100mbps (cisco) gbic. 

Treškārt, 

 Ar optiku viss ir vienkārši, tb, vajag vadiem atbilstošus transīverus un vienādus abās pusēs.

Link to comment
Share on other sites

uldise
(labots)
pirms 2 stundām , hero teica:

Par nesaderīgiem moduļiem - tā ir daudzu ražotāju īpatnība, ka savos switchos grib redzēt sfp ar savām firmwarēm. 

nu jā, es neprecīzi izteicos - es lietoju tikai Aktīvos DAC moduļus/kabeļus, ar optiskajiem nav pieredze..

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...