Jump to content

Ēstuves ar ļoti asu ēdienkarti


m121
 Share

Recommended Posts

Vēlos palūgt biedru rekomendācijas, kurās Rīgas ēstuvēs var atrast patiešām asu ēdienkarti? Ar asu šeit nedomāju pāris marinētos halapenjo ar parasto čili, bet kaut ko tādu, kas izraisīs asaras arī otrā rītā :) 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paņem pats kaut ko uztaisi un piebliez klāt Pūres Adžikas mērcīti... būs ass. :)  Čilli assums... tas tāds sauss, tukšs, bet Adžika - IMHO rullē daudz vairāk :)  

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Aizej uz Pakistānas kebabu un pajautā ļoti asu kebabu, es nākamajā pēcpusdienā vismaz raudāju :D

 

Vai arī Ebay pasūti tiešām asu mērci (200k+ skolviliem) un raudi katru dienu :))

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Latvijā ne reizes nav īsti trāpījies kas patiešām ļoti, ļoti ass. Es izlīdzos mazā māla bļodiņā ielejot sojas mērci un tad pievienojot smalkās ripiņas sagrieztu 1 svaigu čili piparu no RIMI. Ja negadās brāķa pipars, tad asums ir pilnīgi pietiekams, lai tur iemērkts gaļas gabaliņš kļūtu īsteni pikants. Brāķa pipari ir laimes spēle, katrs otrais var  trāpīties, citi nav diezko asi pilnībā, citiem viens gals nav ass.

Link to comment
Share on other sites

... IMO nu nevajag tās eks trēmās... mums, ziemeļniekiem, pieti ek ar Adžiku...  Tās citas asās esmu lietojis uzt urā... nu i nah... man gr ie s ti ir kārt īga  Adžika :) 

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Aizej uz Pakistānas kebabu un pajautā ļoti asu kebabu, es nākamajā pēcpusdienā vismaz raudāju

 

Tajās retajās reizēs kad tur nonāku, vienmēr ņemu visasāko. Khmm, nu viņš tikai nepieradušam liksies ass un līdz asarām tur ir diezgan tālu.  Tur pat īsti asumā nav vainas, viņš vienkārši ir tāds ka var kuņģi iznest, par kvalitatīvu pārtiku nu nekādīgi nenosauksi.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Nu nez gan, Barona ielas Pakistānā uz pohu pajautaju asako, kas ir, viņš man parjautaja vai tiešām? Es saku jā, 3/4 ar asarām apēdu un tad nāca tā daļa, kad ej uz WC.... Moska jauci ar turkebabu, tur tāda bērnu spēle ir tas "asais"

 

Un pieredze šāda tāda ir gan :D

Link to comment
Share on other sites

Barona ielā īsti nezinu, varbūt Barona, neesmu rīdzinieks, man šķiet ka pēdējo reizi ēdu uz Čaka ielas drusku uz centra pusi no Ziedoņdārza un vēl pirms tam Brīvības ielā (tur vēl bija veikaliņš ar šamējo produktiem) a tā vienu brīdi bija man pāri ielai pie Purčika tirgus, tad regulāri piestaigāju slinkuma brīžos. Labi, es pats audzēju čili krūmus un vismaz vasarā, rudenī dienā 1-2-3 čili piparus apēdu.

Link to comment
Share on other sites

Te ir piparu tests:

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nezinu vai kaut kur sabiedriskā ēstuvē lv var dabūt riktīgi asu ēdienu!

Bet 

Pasūtam no ebaja 

https://www.ebay.co.uk/itm/Psycho-Juice-Extreme-Ghost-Pepper-ULTRA-HOT-Chilli-Sauce/121303308583?epid=1740378958&hash=item1c3e3d9927:g:BgwAAOSwp1RZgeKt

 

Pāris piles un neviens izņemot tevi neēdīs! 

Nu tur viņiem ir varianti, man ir tas "Psycho Juice" Nu labs! Viena pile dedzina muti ka maz neliekas! 

Visiem ļoti asu ēdienu fanātiem iesaku!  

Link to comment
Share on other sites

jozhix

No asajaam pashmaaju ir tikai Spilvas 5 aso piparu maisiijums, adzikas netur liidzi asumaa.

Diemzheel LV asus eedienus neesmu maniijis, visas asaas zupinjas ir taalu no origjinaala.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , abi teica:

Barona ielā īsti nezinu, varbūt Barona, neesmu rīdzinieks,  man pāri ielai pie Purčika tirgus

Šeit kaut kas baigi smagi saliets.. Purčikā penthouse, bet neesot rīdzinieks.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ir arī LV maz/mājražotājs Burka&Ledus ( https://www.facebook.com/burkaunledus/ ), viņiem reizēm ir dabūjami niknie piprari vai to izstrādājumi. Piemēram FB labā ir Carolina Reaper mērce vai marinēti habanero. Paši nereti mēdz būt kalnciema tirdziņā, gan arī pieejams līdzīgos iestādījumos. Ja grib svaigā veidā reaperi vai gostpeperi, tad varētu būt speciāli jāuzjautā, jo kad publiski parādās info par pieejamību, tad mēdz ātri pazust.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

čalis teicās, ka no asā pakī nākamajā dienā asinis šķīda podā :))

Link to comment
Share on other sites

Guncha
(labots)
pirms 12 stundām , Zin... teica:

Aizej uz Pakistānas kebabu un pajautā ļoti asu kebabu, es nākamajā pēcpusdienā vismaz raudāju :D

 

Vai arī Ebay pasūti tiešām asu mērci (200k+ skolviliem) un raudi katru dienu :))

200K + ir mazliem bērniem un mīkstajiem. Īsti vīri raud no Carolina Reaper (2M+) utml. :D Gan jau, ka ir vēl visādas dullas mērcītes no kurām pēc tam var bāzt batonus ausīs lavu. :D

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Guncha
pirms 12 stundām , rubb teica:

... IMO nu nevajag tās eks trēmās... mums, ziemeļniekiem, pieti ek ar Adžiku...  Tās citas asās esmu lietojis uzt urā... nu i nah... man gr ie s ti ir kārt īga  Adžika :) 

Man arī šķiet, ka ar Adžiku vidējam latvietim ir pilnīgi pietiekami, bet ja ar to ir par maz vai patīk sadomazohisms, tad ir cita lieta. Ļoti interesētu kāda ārsta viedoklis par visām nenormāli asajām mērcēm un pipariem, jo māc aizdomas, ka pie kaut kādu apstākļu sakritības var arī nolikt karoti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kaads teica:

un aizmirsa ielas Rīgā :)

 

Es viņas tā īsti nekad arī neesmu zinājis, uz Rīgu pārcēlos vien maģistra pēdējā gadā un mācības nebija centrā, braucu ar auto,  darīšanas vien kaut kādos atsevišķos punktos. Ielas jau iegaumē tad, ja ar kājam skraida, ziedus uz randiņiem nes, ar draugiem pēc adreses tiekas utt.


Pie asuma vajag pierast pakāpeniski, ja garšo, patīk, nevis sportam. Visi tie varianti kad apēd ko tādu ka ir ar steigu piens jādzer, maize jāēd, nu tas ir garām!

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
1 stundu atpakaļ, Guncha teica:

jo māc aizdomas, ka pie kaut kādu apstākļu sakritības var arī nolikt karoti.

Nevar! Kapsaicīns nav kaitīgs. Viņš pat nekairina ne ādu, ne gļotādu! Tikai apmāna karstumu receptorus! Asaru gāzēs balonos tas pats kapsaicīns tiek lietots, tikai krietni lielākās devās kā jebkurā piparā. Un nav dzirdēts ka no asaru gāzes kāds būtu pedāļus atmetis. 

Link to comment
Share on other sites

rubb ieteiktā adžika ir bērna smiekls.. tur no īsta asuma ne smakas, lai gan pamatā pietiek :D

Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 34 minūtēm , Ronalds teica:

Nevar! 

Var!

Slinkums meklēt, bet var, tiesa, ne jau dēļ asuma, bet gan pretreakcijas. Pāris gadus atpakaļ vēl ziņas bija, ka viens gandrīz atstiepas no pārlieku trakas vemšanas pēc ēšanas, bet nu tas ir 1 no miljona.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

ka viens gandrīz atstiepas

Nu takš pats uzrakstīji ka gandrīz! Bet gandrīz neskaitās! ;) Jā - slikti var palikt, tas tiesa! 

Link to comment
Share on other sites

TheKursta

Lai gan pie Pakistānas kebaba asuma esmu pieradis no RV1ģ laikiem. Kādu dienu biju iegriezies Dzirnavas ielas Pakistānas kebabā un tur latviešu dāma pagatavoja neticami asu Doner plati. Tā vairs nebija parastā (ļoti asā) pieredze Merķeļa vai citu Pakistānas kebabu ieskrietuvēs, šis bija patiesi ļoti asarojošs pasākums - mērce burtiski sastāvēja tikai no čilī pulvera.. vēl joprojām raudiens nāk atceroties. Vēlāk pastāstija, ka tā ir īstā mērce, kuru ir jāliek klāt, un ka tomēr pie krējuma pieradušo latviešu dēļ pat "ļoti aso" atšķaida.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , TheKursta teica:

pie krējuma pieradušo latviešu dēļ pat "ļoti aso" atšķaida

:good:


DL, es jau labu laiciņu meklēju kur iegādāties to piparu dēstus, vai sēklas... šie ir ideāli borščam... tikai vot sadabūt nevar :(

Link to comment
Share on other sites

Nu gan botāniķi, dārznieki, zāliena sēklas pat no Nīderlandes var pasūtīt, a te piparu nevar sadzīt rokā :D

Btw pēdējais laiks sēšanai.

Link to comment
Share on other sites

Nu, vispār jau iekš RIMI veikala tirgo veselus krūmus ar tiem pipariem, var nopirkt un audzēt pats. Pāris reizes ir pirkts, bet viņi man ziemu neizvilka, nonīka, sakalta. Ar sēklām vispār nav problēma - nopērc veikalā čili piparu, nav dārgi. Šodien pirku 2 gabalus Cash&Carry sanāca kopā 0,22 EUR. Piparu var apēst, sēklas sastādīt mazos podiņos, pietiks veselai plantācijai. Jau otro gadu tikai tā arī audzēju.

Link to comment
Share on other sites

Nja... es jau no laukiem, no ventiņiem, šeit pat rimčikā tie pipari nav :( Izskatās, ka būs jātaisa svētceļojums uz  kādu no ūdensgalvas rimčikiem...

Link to comment
Share on other sites

Neskumsti tur laukos, patreiz Rīgas rimčikos arī nav, bet ir citos veikalos

Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 8 stundām , Ronalds teica:

Nu takš pats uzrakstīji ka gandrīz

Slimnīcu laicīgi aiztesas, tā butu gals jo no arpratigas vemšanas refleksa kko sev sacakareja iekšā un rezultātā menesi pie sistēmas :(

Bet nu jā, pieļauju, ka Carolina reaper the neviens nedomā uzkost brīvajā laikā :D

Link to comment
Share on other sites

androidz

Esmu pasācis čili likt klāt daudziem ēdieniem, nopērku kaksimā kilogramu, ~7 euro kilogramā, sakaru diegā, virtuvē un tad pēc vajadzības griežu nost pa vienam, kad iet uz beigām parasti ir smuki sakaltuši, var likt kafijas dzirnavās un samalt.

Link to comment
Share on other sites

ūūū, kaut kā dikti pa lēto, RIMI 11-12 EUR, Cash@Carry 11 EUR. Lai nu kā, kaltētie galīgi nav tas, kaut kas pilnīgi cits. Ja kas, var pie Zuxtera hātas garšvielu veikaliņā uzreiz kaltētos nopirkt, maksā kaut kādu galīgu smiekla naudu, precīzi neatceros par kg, bet tādas volejbola bumbas izmēra maisiņš kaut kur 2-3 EUR

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , abi teica:

var pie Zuxtera hātas garšvielu veikaliņā

Tu par kuru domā?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Neatceros kā saucas, bet viena no lielajām ielām, tur blakus vēl kaut kāds krogs bija. Mēs šeit forumā šito kaut kad dikti jau apspriedām. Pats pieteicies ka blakus dzīvojot. Tā iela iziet uz ielu kas gabaliņu tālāk beidzas Slāvu aplī. Tajā ielā ir kaudze ātruma ierobežojumu uz 30 km/h un gājēju saliņas. Veikals atrodas ap 150 m no krustojuma ar to ielu kas iziet uz Slāvu apli :)

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Man šķiet, ka vel nejēgā asu ēdienu varēja dabūt tibetiešu virtuvē pie ģeetrudes baznīcas, šķiet ka krustojumā ar skolas ielu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...