Jump to content

Grafiskiem darbiem paredzēta PC meklējumos


MoYo
 Share

Recommended Posts

Pirms 18 minūtēm , jema teica:

regulārus bekapus

Var jau ielikt vēl vienu 2TB HDD, nebūs nekas pa tīklu jāsūta.

Ja viņš paliek pie 8. paaudzes CPU, tad uz šo brīdi visas 370 čipseta MB atbalsta RAID. Uztaisa RAID1 un dzīvo mierīgs un izmaksu ziņā tikai +1 HDD cena. Kaste kā reiz 2 HDD paredzēta, ja viņš pie tās paliek (es gan citu piemeklētu).

Link to comment
Share on other sites

Man nav ko atbildēt Domu gigantiem !

Link to comment
Share on other sites

Otrs disks un/vai RAID tajā pašā datorā, gluži nebūs kā backup risinājums. Atliek noķer kriptodraņķi vai zibeni un PSC. Vai nu ārējie datu nesēji vai attālināti backupi ar snapshotiem.

 

P.S. Ja uzkož, tad mazāk reibst.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. RAID ir RAID un backup ir backup.
Man pirmais ir vairākas reizes noderējis. Kaut vai no darba nepārtrauktības viedokļa.
 

Link to comment
Share on other sites

Darba faili tiks glabāti uz ārējiem hdd, līdz nodoti klientiem.

 

vēl nevaru sastutēt visu sistēmu, sāku skatīties, ka nemaz i7 tas monstrs nav vajadzīgs, pietiks ar i5.

Šobrīd sliecos pēc iespējas vēsāku un mazāk w rijīgu datoru un kkur kur ietaupīt nedaudz.

Izskatīšu dzelžu veiktspēju un tad rīt sametīšu koplektu uz apspriedi vēlreiz.

 

Paldies par atbildēm.

Labots - MoYo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , MoYo teica:

Darba faili tiks glabāti uz ārējiem hdd

Lūk šeit rodās tas jautājums, kā tādu kaudzi bekapot caur wifi? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs pipisāties tam WiFi???!!!

 

 

Nu viņš tak par to ne vārda nav minējis.

Tik, cik grib sev WiFi karti ielikt.

 

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zuxters teica:

Ko jūs pipisāties tam WiFi???!!!

Nu gribētos dzirdēt kamdēļ tāds wifi ir vajadzīga PRO datorā, man ir personīga interese, jo daudz klienti ir ar no tās vides, varbūt es ko nezinu, gribu izglītoties, ja nu es muļķi saviem klientiem dzenu :blush:

Link to comment
Share on other sites

Es ta zaļš gurķis, lai kā nereklamētu AC un vēl kādus wifi, es neesmu redzējis lielāku ātrumu lieliem failiem caur wifi par 20 mb/s, kamēr parasts tīkls mierīgi dot 100, te rodās jautājums, vai kādam ir laiks? :shok:

Link to comment
Share on other sites

Jema, šajā tēmā te tak neviens neapspriež, cik ātrs ir WiFi tīkls un vai tas ir vajadzīgs!!!!!

Labots - Zuxters
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Zuxters teica:

tak neviens neapspriež, cik ātrs ir WiFi tīkl

Nu pareizi, visi saka ka nakuj wifi karte tādā klases datorā! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jema teica:

Nu pareizi, visi saka ka nakuj wifi karte tādā klases datorā! :biggrin:


Ja "darba faili tiks glabāti uz ārējiem HDD", tad es vairs neesmu drošs par klīnisko ainu. Var gadīties, ka arī N300 būs overkill :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ArnisR teica:

Var gadīties, ka arī N300 būs overkill

WTF?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

WTF?


Viens dators uz 2 Mbit /256 Kbit DSL līnijas. Darbu atdod uz disketēm ārējiem HDD. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ArnisR teica:

Viens dators uz 2 Mbit /256 Kbit DSL līnijas

Ja tu ar tādu ātrumu domā, kaut ko pirst mākoni, lai Dievs tevi nogrābsta! Backup ir NAS ar RAID sava lokālajā tīklā un viss :biggrin:


Tikai piebilde NAS parasti stāv uz sava UPS un stipri tālā vietā no tava PC, lai vismaz būtu kāda iespēja viņu redzēt, pēc plūdiem, zagļiem, kafijas un citie smalkiem elementiem! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tas jau nemaina būtību! No tā backap principi nemainās! Es te redzēju, kompi atnesa, bakaps notiek turpat uz C diska, esot specs teicis, pasmējos neko neteicu, jo specs esot!

Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Protams, ka nemaina. Es tik saku, ka neesmu drošs par pacienta klīnisko ainu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neviens pacients nedomā līdz brīdim, kamēr papis failu kurš jau maksā naudu! :biggrin:

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

WIFI domāts tikai pagaidu variantam, lai dabūtu internetu kastē!

Vadi ir savilkti, bet 2stāvs mājās remonta stadijā, pagaidām nolikšu kur vadu nav. Backupi un faili tiks turēti ārējā HDD caur usb3.

 

Kā ar šo komplektu?

https://1a.lv/order/iesaku izlasīt noteikumus par internetveikalu grozo lietošanu. Jebkura šo ierobežojumu apiešana lietojot saīsinājumus tiks sodīta.?content=JcnBDQAgCAPAlbTFFnT%2FvZT4u%2BQwBK89D2SP%2BUBUuD4cXQw60JBWqlFM8OEC

Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Dzese vēl vajadzīga. Vai arī 8700 ne K procis.
RAM labāk pa pāriem spraust, lai strādā divkanālu režīmā — respektīvi 2x8 GB, nevis 1 x 16.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 2 stundām , MoYo teica:

Kā ar šo komplektu?

Barracuda ? Es gan ieteiktu turēties tālāk no Jūrasvārtu ražojumiem un izvēlēties kaut ko no WD plauktiņa. Kā arī -OK ir SSD sistēmai un 2TB HDD visai drazai. Protams, var strādāt (var pat vispār ar vienu disku) bet variants:

1. SSD tikai sistēmai

2. Otrs, ātrs SSD tikai swap failam, visādiem tempfailiem, Lightroom bibliotēkai, Premiere Cache failiem u.t.t.

3. HDD tikai "melnajam" materiālam - nu ar 1TB pietiks

4. HDD uz kura renderēt tikai gatavo produkciju - ja pēc tam dzen uz ārējo HDD, tad ar 500GB pietiks.

  Šāds komplekts ātrdarbībā pārspēs viena vai divu disku sistēmu.  Bet nu - kā teicu, pat ar vienu HDD var strādāt.  (90-to beigās ar P1, 32MB RAM un vienu HDD tika ciparotas VHS - piektdienas vakarā palaidu renderēties, pirmdien, atnākot uz darbu, 3 stundu materiāls gatavs :D ).

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 29 minūtēm , raiviic teica:

1. SSD tikai sistēmai

2. Otrs, ātrs SSD tikai swap failam, visādiem tempfailiem, Lightroom bibliotēkai, Premiere Cache failiem u.t.t.

Nez kāpēc tas ir vajadzīgs? Nevajag aizmirst ka SSD diskam piekļuves laiks ir nulle! Nav nekādas vajadzības pēc atsevišķa ssd temp failiem! 

Atsevišķu temp disku lika HDD laikos, lai samazinātu laiku ko hdd patērē galvu bīdīšanai. 

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu katrs jau rīkojas pēc saviem ieskatiem, bet -  sistēmas disks ir sistēmai un nekādai drazai, kā arī lietotāju profiliem tur nav jābūt. Attiecīgi draza uz tam paredzēta diska, lietotāja profili - uz datu diska.   Tas pats par diviem HDD - nu nevajag vienā maisā bāzt zaļus un gatavus augļus (t.i. neapstrādāto un gatavo materiālu).  Man gan datorā ir tikai konkrēto darbu faili, bet - kaut kur ap 12TB ārējos diskos ar RAW foto un nemontētiem video un gatavie jpg vai tiff un samontētie video. Neko neizmetu un kaut kur pagultē vēl mētājas pat pēc montāžas pārpalikumi no 80-tajos filmētā 16mm kino - tas vis tomēr vēsture.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ArnisR
pirms 3 stundām , raiviic teica:

Barracuda ? Es gan ieteiktu turēties tālāk no Jūrasvārtu ražojumiem un izvēlēties kaut ko no WD plauktiņa. Kā arī -OK ir SSD sistēmai un 2TB HDD visai drazai. Protams, var strādāt (var pat vispār ar vienu disku) bet variants:

1. SSD tikai sistēmai

2. Otrs, ātrs SSD tikai swap failam, visādiem tempfailiem, Lightroom bibliotēkai, Premiere Cache failiem u.t.t.

3. HDD tikai "melnajam" materiālam - nu ar 1TB pietiks

4. HDD uz kura renderēt tikai gatavo produkciju - ja pēc tam dzen uz ārējo HDD, tad ar 500GB pietiks.

  Šāds komplekts ātrdarbībā pārspēs viena vai divu disku sistēmu.  Bet nu - kā teicu, pat ar vienu HDD var strādāt.  (90-to beigās ar P1, 32MB RAM un vienu HDD tika ciparotas VHS - piektdienas vakarā palaidu renderēties, pirmdien, atnākot uz darbu, 3 stundu materiāls gatavs :D ).


Autors Pr minēja kā pēdējo. Attiecīgi viss minētais ir overkill. Ja paliek nauda pāri, primāri būtu jāiegulda RAMā uz 32 GB. 
Ar 16 GB nepietiek, lai brīvi izplestos pa Adobes paku, pat nelietojot AE un Pr. 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Njem 2x8GB, vēl 2x8GB var iespraust jebkurā mirklī, kad uzrodas papildus līdzekļi vai nokrīt DDR4 cenas...

Par 2xSSD, nu njez, ta jau labāk paņem 500to modeli ...

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Kā ar softiem, kur vislabāk pirkt? Uzņēmums liek izvēlēties un tad apmaksās. Sākumā w10, ofice un Adobe Lr, pēc laika pārējos.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Win jāpērk kopā ar datoru OEM licenze lētāka. Ofisu da jebkur. visur cenas +/- vienādas - šo var arī vēlāk piepirkt. Adobes produktus var tikai nomāt.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Ja nepieciešams bekaps mākonī, parastā Office vietā var ņemt nomā Office365. Vieglāka naudas plūsma, 3 gadu ciklam izmaksas gan sanāk lielākas, bet ir 1 TB Onedrive un 1 lietotājs var likt uz 5 datoriem, 5 telefoniem, 5 planšetēm.

Par Adobi, spriežot pēc iepriekšējā apraksta, ir jāņem mierīgi uzreiz lielais CreativeCloud 50€+PVN /mēn. (Lr, Lr+Ps pakas maksā ~10+PVN).

Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Un, pērkot Adobi, nevajag līst uzņēmumu sadaļā. Licences noteikumi ir vienādi (pētīju pirms ~gada), bet klāt ir piekarināts menedžments un dažas konfektes darbam grupā. Citādi tikai lielākas naudas slaukšanai paredzēti.

Link to comment
Share on other sites

ArnisR
pirms 14 stundām , MoYo teica:

Vēl domāju par ups, uz kādu skatīties?


Droši var ņemt APC. Par pārējiem domas mēdz dalīties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , ArnisR teica:

primāri būtu jāiegulda RAMā uz 32 GB

Pilnīgs blefs!!!

Link to comment
Share on other sites

ArnisR
pirms 1 stundas , jema teica:

Pilnīgs blefs!!!


Nezinu, ko sauc par blefu, bet es ikdienā strādāju ar vairākiem Adobes u.c. produktiem vienlaikus (bez video). Autors kā reiz man pazīstamu kokteili minēja. Viss atkarīgs no darba specifikas. Es, kad sen atpakaļ no  2 GB  apgreidojos uz jaunu kompi ar 8 GB un priecājos, ka nu tik visu varēšu turēt vaļā, uzreiz aplauzos. Pieliku 16 (līdz 24), bija ok. Vienā brīdī noņēmu 8 un paliku ar 16. Reizēm bija par īsu. 

Jebkurā gadījumā, pirms domāt par otro SSD priekš swapa, ir lietderīgāk palielināt RAM.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 43 minūtēm , ArnisR teica:

Pieliku 16 (līdz 24)

To var pilnvērtīgi izdarīt uz tikai uz 1366 dzelža :biggrin: A kurā softu specifikācijā ir min 32 ?

Labots - jema
Link to comment
Share on other sites

ArnisR
Pirms 3 minūtēm , jema teica:

To var pilnvērtīgi izdarīt uz tikai uz 1366 dzelža :biggrin: A kurā softu specifikācijā ir min 32 ?


Klau, jema, Tu tagad strauji pretendē uz drunk_lizard zināšanu līmeni par USB neprotokoliem CPU dzesētājiem un par strāvas izdalīto siltuma daudzumu atkarībā no R pie U const.

1. Dzelzis ir 1155. Bija 2x4, pieliku 2x8. Tagad ir 4x8=32. Dzelzim ir 4 sloti. Visas konfigurācijas ir pilnvērtīgas.

2. Softiem nav specenē min. 32. Bet vajag tomēr izlasīt visu un saprast, ko es uzrakstīju — "Ar 16 GB nepietiek, lai brīvi izplestos...". Atslēgas vārdi ir "brīvi izplestos". Strādāt var, bet brīvi — ne. Tam pašam Lightroom (ar kuru es tā arī neesmu sadraudzējies un tā vietā lietoju DXO vai retumis DPP)  rekomendējamais RAM ir 12 GB. Tak labi saproti, cik pārējie softi noēd, ja stāv vaļā. Pēc autora sākotnējā apraksta sapratu, ka strādā kā šveices nazis, nevis tupi tikai 1 programmu pazīst.

3. Te mans svaigākais rēķins no Adobe. Ja gribi paturpināt par manu blefu, ieliec savējo. 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...