Jump to content

Palīdziet izvēlēties MikroTik rūteri


abi
 Share

Recommended Posts

Caur ko tad PPP paketes tiek sūtītas? Visdrizāk caur seriālo interfeisu, tapēc arī nekāds diženais ātrums nav. Pirms pāris gadiem strādāju pie projekta kur vajadzēja vienam produktam upgreidot mobilo moduli un pāriet no AT commandām uz PPPoS.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Var jau būt ka tagad kaut kas ir mainījies....

Ir gan mainījies, jā.

Veicu nelielu testu:

hEX PoE lite (RB750UPr2) + Huawei E8372 - caur Direct-IP download: 20 Mbps, upload: 33 Mbps.

Tāpēc tie apgalvojumi par to, ka visi MT nedraudzējas ar LTE USB modemiem un publikācijas vērti apgalvojumi par MT redzējumu saistībā ar veciem linux kerneļiem, ir kārtējais "no savas pieredzes" stāsts, kuram pamata nav, visticamāk tamdēļ, ka nav saprašanas/vēlme saprast, kā MT tiek korekti konfigurēts.

Links uz MT 2017. gada prezentāciju: https://mum.mikrotik.com/presentations/EU17/presentation_4062_1490903434.pdf, kurā tiek atzīmēts, ka izmantojot PPP emulāciju, maksimālais datu pārraides ātrums ir 25 Mbps, tā kā arī tie 10 Mbps būs ņemti no pieredzes.

 

Link to comment
Share on other sites

@CosmosDC ja tu arī lasītu, ne tikai rakstītu, tad redzētu ka manis dotajā linkā par dzelžu savietojamību ir ieraksts:

Huawei E8372 v6.28 Works! LTE interface only. vendor-id="0x12d1" device-id="0x14db"

Skaidrs ka šis usb modēms strādās normāli ar MT! 

 

Un te jāsaprot, ka MT draudzējas tikai ar dažiem usb lte modemiem! 

Jā, es nezinu MT uzbūves un licenzēšanas nianses,  bet ja negribam problēmas, ņemam MT LTE iekārtu, liekam mastā un lietojam bēdu nezinot! 

Gribam kaut ko ķīmiķot - uz pašu atbildību! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , snukurins teica:

Tādi der tikai tam lai iespraustu loptopā un tad arī tikai gadījumā ja nav iespējams lietot citu risinājumu.

Un kā ar avārijas situāciju backup pieslēguma nodrošināšanu priekš SOHO?

Bet pa lielam, jā, savus zieda laikus šīs iekārtas jau ir piedzīvojušas.

Kāpēc kāds gribētu zvanīt no PC, ja var paņemt telefonu un piezvanīt? 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu, protams, ka labāks ir normāls, tam piemērots risinājums, nevis USB puļķi. Es pat USB printerus cenšos nelietot, ja vien nav tā, ka tīkla printeri ir būtiski dārgāki.

Bet no low cost risinājumiem man tomēr ir izdevies šādus tādus Huawei modemus sajūgt ar rūteriem un panākt stabilu pieslēgumu, kas nu jau vairākus gadus rukā. Iemesls kāpēc nav sapirkti SXTi ir galvenokārt nauda - nu nevajag tajā lauku mājā 130 EUR nomest, ja ir risinājums, kas labi darbojas jau gadiem (no laikiem, kad SXTu tā īsti nebija :)).

 

Es intereses pēc nupat notestēju pie sevis Mikrotik rūteri sajūgtu ar Huawei USB modēmu (tornis tiešā redzamībā):

 

7718933137.png

 

Iekārtas:

Huawei E3276

Mikrotik hAP

 

Ja ņem hAP un atbloķētu modemu no Ebaja izskatās, ka risinājums uz ~55 EUR.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Neredzu jēgu tādai atrakcijai,paņemu TPLink MR6400 un viss rukā uz nebēdu par 80 Eur

 

pirms 1 stundas , VebKamera teica:

Ja ņem hAP un atbloķētu modemu no Ebaja izskatās, ka risinājums uz ~55 EUR.

 

Manā skatījumā sliktāks rūteris par lielāku cenu. Vienīgais, ko atzīstu kā trūkumu manis prezentētajā setapā ir USB savienojums pa vidu. Un mans nolūks nebija ietirgot konkrētu setapu, es vienkārši patestēju up-down ar usb modēmu.

 

BTW, tad jau nafig 80 EUR, paņem SXT LTE kitu pa 105.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Un te jāsaprot, ka MT draudzējas tikai ar dažiem usb lte modemiem! 

Tur jau tā lieta, ka ir kas darbojas, ir kas nedarbojas, tā ir ar visiem šāda tipa risinājumiem, bet pirms tam ļoti pārliecinoši norādīji, ka nesadarbojas neviens, jo 3 gadus atpakaļ, Tev tas nebija izdevies, tas īsti nav nekāds atskaites punkts.

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Tāpēc ka tad ja jāzvana klientiem un jāsaņem zvani sešu un vairāk stundas no vietas,vienlaicīgi ievadot datus datorā tā ir stipri ērtāk,plus nav jāmeklē nummurs telefonā jo ar karstajiem taustiņiem var zvanīt no pašas pasūtījumu pieņemšanas programmas

Ja tas ir sevis cienošs ofiss, tad ir izgudrota tāda lieta kā VoIP. Ja tā ir privāta persona, ir jau opcija vienkārši ieslēgt skaļruni, bet nu, katrs dara kā ērtāk, iespējams, šis ir ērtāks risinājums.

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Neredzu jēgu tādai atrakcijai,paņemu TPLink MR6400 un viss rukā uz nebēdu par 80

Ar MikroTik to visu var izdarīt lētāk, tas noteikti arī ir lielākais pluss, kā arī TP-Link brends kā tāds ir bēdīgs, pat SOHO segmentā, bet ja viss strādā, tad jau labi. Pats arī esmu konkrēto TP-Linku izmantojis privātām vajadzībām, +/- reizi mēnesī jāuztaisa reboot, jo "uzkarās" mobilais interfeiss, bet citu sūdzību nav.

 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Daudz reizes tie tp link sūdi ir kārušies un palīdzējusi tikai simkartes izņemšana, ielikšana atpakaļ. Saviem klientiem tos nekad neieteikšu. Šobrīd mikrotikam pietrūkst 4g routeris ar vairāk portiem. Varētu ņemt wap lte kitu, bet tad vajag papildus swichu. Man slikta pieredze ar swichiem, nezinu kādu normālu modeli, ko varētu ņemt un kas stabili strādātu.

Labots - uldii12345
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 11 stundām , uldii12345 teica:

Man slikta pieredze ar swichiem

 

Man pieredze ir tāda - TL-SG1024 un TL-SG1016 ir labi sviči. 16-portnieks man pašlaik mājā strādā un nekaras. Ir viens bet - viņiem šausmīgi nepatīk karstums. Vienu brīdi man tas pats 16-nieks stāvēja bēniņos (nebija visi vadi pievilkti līdz kastei) un vasarā kārās uz nebēdu. Tagad stāv serverskapī, tur uzturēti tiek zem 35 grādi un tieši tā pati iekārta iet stabili bez problēmām. Skaties vai Tev nav karstā vietā.

Paradoksāli ir tas, ka mūžvecs Planet D-link 8 portu gigabita svičš tajos pašos bēniņos ar 50+ grādu temperatūru strādāja normāli.

Kaut kas tāds:

584-thickbox_default.jpg

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Man bij tplink rūteris un tālāk tplink svičs, laiku pa laikam abi kārās. Nopirku mikrotika hap lite, uzliku kā rūteri un sviča vietā veco tplink rūteri kā sviču plus wifi. Gadu iet bez problēmām. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To sq nevar simetriski centrā pie masta piesiet, stiprinājums tāds. Savādāk nekas tāds kritisks nav novērots. Jautājums par izmantotās plastmasas ilgmūžīnu, bet to laiks rādīs. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

SXTsq praktiski nestrādā ar NV2 protokolu, vismaz līdz 6.43.2 versijai ieskaitot. Nedaudz aizdomas, ka tur ir dzelžu problēma, ja tik ilgi nevar šo lietu salabot. Ja ar šiem gribi veidot PTP linku, tad ar AC tie strādā lieliski, bet ja gribi šos slēgt pie AP, tad skaties kā būs ar saderību, jo kā jau teicu, tad ar NV2 šie nestrādā. Nstreme strādā, bet manā gadījumā performance nebija pa prātam.

Link to comment
Share on other sites

Man uz a/n strādā OK. Jā, par nv2 lasīts forumā, ka ir problēmas. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
uldii12345

Ja kādam noder. Ir vajadzība uz likt vienā vietā rb3011, otrā hex, tad lai daļā hex portos būtu lan no rb3011. Pasākums tiks veikts caur EOIP, kas šifrēts ar ipsec. Šodien testēju mājas apstākļos. IP sec iestatījumi defaultie. Pie ātrumu ap 85Mbit, hex noslodze ap 30%, rb3011 20%. Ātrums mērīts ar mikrotik iebūvēto tūli, starp routeriem, kas dod netu rb3011 un paņem netu no hex.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pie Mikrotiku tēmas.

 

Novērota īpatnēja lieta - ir tīkls ar VADU rūteri hEX POE. Viņam galā piekarināti 2 gab. cAP AC, kurus loģiski, ka menedžē CapsManis. Abiem diviem cAPiem ir 2 radio - viens 2,4 Ghz un viens 5 Ghz. Kuriozs ir tāds, ka bieži vien (bet ne vienmēr) gadījumos, kad 2 iekārtas ir pieslēgtas pie viena un tā paša radio (piem., pie cAP1, 2,4 GHz), iekārtas viena otru neredz un nevar sapingot. Vienkārši taimauts un cauri. Wifi zona abām iekārtām laba, abas atrodas vienā istabā blakus.

 

Es vēl vienā līdzīgā, bet biki savādākā tīklā kaut ko tādu pašu esmu novērojis, tik tur tā nebija problēma.

 

Šeit - kompis un WiFi printeris pie viena cAPa, un drukāšana neiet, printeri tīklā neredz. Tiklīdz kompi pārliek pie otra cAPa vai pie tā paša cAPa, bet 5 GHz radio, viss aiziet.

 

Ir idejas? @uldise ?? Kāds cits?

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Kurā vietā tas ir?

 

Tas ir tas pats Local Forwarding, pie Capsman>Datapaths? Atzīstu, nebija ieķekjsēts....

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu, man tur vispār nekā nav - man pats rūteris ir bez wireless. Visu menedžē CapsMans.

 

MWSnap167a.thumb.jpg.ab6958dfe50fe7cedc9254b6d3575094.jpg

 

Es CapsManī atradu tādu Local Forwarding - vai tas var būt īstais? Man nebija ieķeksēts. Varētu būt īstā vaina?

 

MWSnap168.thumb.jpg.4303f3b283019c13c9a3a5011ed8ed75.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja ir tikai divi CAP, kāpēc tas CAPsMan ir vajadzīgs? es pats reiz mēģināju viņu, tomēr izlēmu nelietot, jo ne viss, kas ir pieejams katrā CAP pie Wireless, ir pieejams arī CAPsMan.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , uldise teica:

CAP, kāpēc tas CAPsMan ir vajadzīgs

 

Būs kā minimums 4 gab :(

Viens ārpusē, 3 iekšpusē - ēkas konfigurācija ir tāda, ka nevar nosegt.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Es te lasu manuāļus un forumus, izskatās, ka Capsmanā tas pats vien ir vai nu Local Forwarding vai Client to Client. (vēl neesmu izlasījis atšķirību). Būs jāpaeksperimentē.

 

Aha, reku i par CapsMani. Izskatās, ka jautājums būs atrisināts:

https://serveradmin.ru/nastroyka-capsman-v-mikrotik/

 

Citēt

Немного задержусь на параметре local-forwarding. Если он активирован, то всем траффиком клиентов точки доступа управляет сама точка. И большинство настроек datapath не используются, так как контроллер не управляет траффиком. Если этот параметр не установлен, то весь трафик с клиентов поступает на контроллер сети и там управляется в зависимости от настроек. Если вам необходим траффик между клиентами, то укажите параметр Client To Client Forwarding.

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Lai klienti, kas pieslēgušies pie vienaAP, kuru vada CAPsMAN, varētu sakomunicēt savā starpā , vajag atļaut Client To Client.

ar local forwarding nekāda sakara.

datapach.JPG

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 41 minūtēm , mafijs teica:

ar local forwarding nekāda sakara.

 

Es par to Client to Client beigu beigās tā arī sapratu.

 

A kam tas lokālais īsti ir domāts?

Link to comment
Share on other sites

augstāk minētajā citātā jau bija rakstīts - vai viss trafiks tiek sūtīts uz centrālo punktu jeb procesēts lokāli uz konkrētā AP.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

To es tākā sapratu, mans jautājums vairāk ir par praktisko pielietojumu (sorry, nekorekti uzjautāju) - kādos gadījumos labāk ir vienādi, kādos otrādi. Tipa, ja daudz AP, var atslogot rūteri, vai? Jebvai lai nedzenātu datus pa LANu turpu un atpakaļ?

Link to comment
Share on other sites

Mikrotikam Cap-am nav ne vainas, bet ja ir daudz AP un vajadzīga pārslēgšanās stabilitāte starp AP(lai nebūtu nekādu pārrāvumu pārvietojoties no viena punkta uz otru), piem. ar laptopu office no vienas konferenču telpas uz citu un tamlīdzīgi, tad ir tāda opcija ka Wireless ''Mesh'' ( režģa) konfigurācija. Smuki sapārojam iekārtas, vienmērīga slodzes sadale, ir ļoti okei.  JA kādreiz sanāk laiks un iespējas, var ietestēt.

Netā ir diezgan daudz info par šo konfigu ( youtube.com/watch?v=Bnl1KgrBu_0 ). Mazums, varbūt tev noder.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , VebKamera teica:

Tipa, ja daudz AP, var atslogot rūteri, vai? Jebvai lai nedzenātu datus pa LANu turpu un atpakaļ?

ja datiem nav vajadzīga kāda centrālizēta apstrāde, piemēram tur QoS vai jeb kāda satura filtrēšana vai tml, nav jēgas tos datus dzenāt turpu šurpu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 4 minūtēm , uldise teica:

ja datiem nav vajadzīga kāda centrālizēta apstrāde

 

Nu re, tas arī ir tas, ko gribēju saprast :) Thnx!


Pirms 14 minūtēm , Net teica:

Wireless ''Mesh''

 

Paldies, parakšos

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Anonīms Alkoholiķis

Parādījies ir, bet kāda ir kvalitāte - vai spēs adekvāti nodrošināt 100mbit tīklu caur padomju mantojuma alumīnija vadiem, kas savienoti ar sienā iedzītām dzelzs naglām/skrūvēm, pulverizētu alumīnija oksīda substrātu vadu liekumu punktos, un elektrisko/mehānisko/psihisko trokšņu ģenerātoru parazītu pārpildītā skudrupūznī ko sauc par daudzzīvokleni kādā no spožākajiem rajončikiem?

Link to comment
Share on other sites

nevarēs. Esmu ķimerējies ar Zyxel produkciju. Nu EL montāžai ir jābūt perfektai un protams uz vienas fāzes. (šis ir pēdējais variants, ka citu variantu nav!)

Link to comment
Share on other sites

šis noteikti nekādā gādījumā ethernet vadu neaizvietos, bet domāju, ka būtu jābūt labāk kā ar wifi repeater. piekrītu, ka elektroinstalācijai ir jābūt kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
2018.12.13. , 15:22, Anonīms Alkoholiķis teica:

padomju mantojuma alumīnija vadiem

Ņemot vērā, ka mājas vēl ar vien pasūta, projektē un būvē idioti, kuri 21. gadsimtā vēl ar vien nespēj saprast, ka Ethernet tīkls mājā ir tik pat neatņemama sastāvdaļa kā elektrotīkls, tad šādas ierīces ir pat ļoti aktuālas un noderīgas arī jaunajos projektos un pēc idiotu remontiem, kuri nomaina elektroinstalāciju, bet neievelk Ethernet.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Inspektors Caps teica:

remontiem, kuri nomaina elektroinstalāciju, bet neievelk Ethernet.

Daudzi pieprasa darbiniekiem obligātu pieredzi konkrēti katrā lietā + nereti savu auto. Darbiniekiem ar konkrēta algota darba  pieredzi jārodas kā skrūvēm no konveijera.

Praktiski, protams, ja ir smadzenes, pa nedēļu teoriju apgūt var, pāris reizes palīdz pieredzējušiem un viss aizietu. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Lielajos projektos tas arguments neiet krastā, jo ir pat kompānijas, kas nodarbojas ar vājstrāvas tīklu ierīkošanu. To pierāda arī tie projekti, kuros par tām lietām tomēr ir padomājuši. Bet tajos, kuros tā nav, problēma ir nevis strādniekā, bet pasūtītājā un projektētājā. Parasti abi ir idioti, kuriem datortīkls sākas un beidzas ar Facebook atvēršanu telefonā.

 

Pirms 57 minūtēm , rnxx teica:

Darbiniekiem ar konkrēta algota darba  pieredzi jārodas kā skrūvēm no konveijera.

Tā arī būtu jābūt - no augstskolu, tehnikumu un prakses vietu konveijera.

Link to comment
Share on other sites

Kura izglītības iestāde var sagatavot absolventu ar 2 gadu pieredzi un savu auto, kurš pa lēto... kamēr augšiņas ofisos atpūšas pa dārgo? 

Kad tikai ēkā ir jāievelk interneta pieslēgumu kabeļi, to var apgūt kādu nedēļu no rīta līdz vakaram mācoties teoriju, pēc tam kādas 3 nedēļas palīdzot večiem darbā objektos. Nekādu tehnikumu tur nevajag un arī 2 gadu pieredzi ne, tur vai nu ir izpildīti kritēriji vai nav. 

To pašu elektriķi šādi var apmācīt, arī cilvēku ne no nozares, kam tas ļoti interesē. 

 

Būtu jābūt? Ļoti labi zinu, kā dažiem notikušas prakses teķa un augstskolas laikos, arī darba pieredze uz papīra. Atkarīgs, kurš tev priekšnieks, kāds priekšnieka priekšnieks un kāda firma. Tas pat nav domāts pierakstījumi, bet reāli ko tai praksē vai darbā dara. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ja runā par to, kā vajadzētu būt, tad "ir slikti" nav arguments. Un es taču nesaku, ka vajag bakalaura grādu kabeļu vilkšanā. :D Vienkārši attiecīgajās specialitātēs ir jābūt priekšmetam, kur apskaidro visus datortīklu pamatus. Parastajam elektriķim var iemācīt ierīkot rozetes, kabeļus un uzkniebt tiem galus, bet viņi nesajēdz kas ir modems, rūteris, switch, access point, kā veidot tīkla topoloģiju, kur izvietot piekļuves punktus, kur likt optiku utt. Ir jārada un jāmāca tās jomas prakses, ka "dara tā", lai to var mācīt visiem. Un ir jāmaina domāšana no "ievilkt internetu" uz "ierīkot labu lokālo tīklu, kam pieslēdz internetu". Tas īpaši attiecas uz inženiertīklu projektētājiem lielajos projektos. Kādēļ daudzstāvu namos un biznesa centros elektroinstalācija ir viena un pieder mājas īpašniekam, bet datortīkla infrastruktūras nav vispār un katra firma velk kaut ko savu? Bardaks!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...