Jump to content

Palīdziet izvēlēties MikroTik rūteri


abi
 Share

Recommended Posts

Tas hAP ac2 ir uzlabots hAP variants? Nevaru uzķert atšķirību no datasheetiem, bet tas "jaunais" maksā lētāk :)

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

un arī rokām 90grādu leņķis ar 40grādīgu apziņas stiprinātāju..

Link to comment
Share on other sites

Kaste plastmasas, bet vāks, jā - metāla. Piekrītu ka elektriķis ir drusku luni nolaidis, jo tā taču jau no projekta brīža bija tieši sakaru komutācijas kaste. Gadus 5 tas rūteris tur ir darbojies. No sākuma tie 5Ghz vispār nebija aktuāli, jo nebija citu ierīču ar 5 Ghz. Arī tagat pa lielam nospļauties, ātrums pa 2,4 Ghz pilnībā apmierina, problēma ir tajā ka internets brīžiem apstājas pavisam, vai stipri nobremzējas, un pa lielam tas rūp un ir īsteni svarīgi vien wired ierīcēm. WiFi vairāk plezīram (lietišķam). Lai nu kā, šodien kārtējo reizi konstatēju faktu ka, kad paši vairākas stundas neesam mājās (nelietojam WiFi ierīces, neaiztiekam PC), internets pa vadiem fona procesiem tiek piegadāts stabili un pretenziju nav. Rūteris karājas vados zem skapīša.

 

Rakstu tik gari vien tāpēc, ka ir argumentēta pārliecība, ka ne skapītis vien ir problemātisks.

Link to comment
Share on other sites

Nu man bij kaut kāds pakruts Asus rūteris ar USB galu, kur modēmu ar varēja pieslēgt un ar torrent klientu, lai pa taisno kačātu, bet parastā režīmā bieži kārās tieši vairākas wi-fi iekārtas izmantojot - pazuda internets kā suga un palīdzēja tikai restarts. Pusgadu pamocījos un beigās pa lēto pārdevu čomam, kuram tur max 2 wifi ierīces un 2 wired. Viņam viss strādā jau 3. gadu. Neatceros, bet vai nu aifons, vai bērna planšete gāza nost pasākumu. 

Link to comment
Share on other sites

Klau, abet es saprotu, ka MikroTikam nekas šāds: https://www.router.lv/product/224/lv/RBcAP-2nD/ 5GHz versijā naff, ne tā? Diez, netaisās šamie izlaist?

Man 2 vietas, kur baigi vajadzētu griestos karināmu verķi...

 

Wāu, nupat paskatījos vēlreiz un atradu.... https://mikrotik.com/product/cap_ac

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Kāds te sakars ar OpenWrt? Tu vēl Tomato software piedāvā. Pastāsti, ar ko Unifi tavuprāt labāks? Gribētos dzirdēt tavu viedokli.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un pats neesi labāks, it sevišķi, ja novērtējot lielāko daļu tavu ierakstu ir secināms, ka lielāka palīdzība būtu no piedzērušās ķirzakas ar aizbāztu muti, lauztiem pirkstiem un betona kurpēm kājas.. Un sabiedrības labā visādu hannu un montanu krustojumi būtu jāiekar karogkātos uzāķējot tur kur saule neiespīd.

Link to comment
Share on other sites

Jāatzīstas ka, jau pagājušās nedēļas pirmajā pusē, nespēju noturēties un nospiedu podziņu pirkt hex. Pēc apraksta cerēju ka jau  ceturdien, piektdien vai visas brīvdienas seksošu ar uzstādīšanu, bet pagaidām nekā...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

@uldise man turklāt 2.4G tīkls vispār rūterim ir atslēgts un visas iekārtas darbojas 5G tīklā.. pat TV :D

 

@abi rūteri bez wifi?

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

kāpēc man izmantot frekvenci, kuru lieto daudz kaimiņu... 5Ghz ēters tīrāks, iekārtas atbalsta. Nekādu gļuku.

 

Bet tu vari pats droši MB aiziet un priekšā pačurāt tupus.

 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Tā!

Rūteris bez WiFi - hex ir nonācis manās rokās. Sarosījos jau ķerties pie vadiem, bet atcerējos par provaidera MAC adreses piesaisti un to, ka man nebūs ar ko tikt klāt vecā rūtera konfigurēšanai pēc tā aizvietošanas ar hex. Gribu tagat pārslēgt veco rūteri AP režīmā, sagalabājot vecos WiFi uzstādījumus, nolikt tā vietā jauno hex, ja sanāks, iebarot MAC adreses klonu, ja nē, zvans provaiderim - mjauuu, jaūuuns rūūūters, savukārt veco pieslēgt pie no hex izejošā vada un cerēt ka viss darbosies. Derētu to visu paveikt filigrāni, jo nu vienkārši nav pie rokas ierīce ar kuru varētu ērti pieslēgties un pielabot, ja kas ne tā, un ļoti negribētos atraut tehniku no tīkla ilgstoši.

 

Vai šajā operācijā ir kādi zemūdens akmeņi, pietiks vienkārši  pārslēgt uz AP, jebšu vēl ko tur vajaga? 

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 25 minūtēm , abi teica:

iebarot MAC adreses klonu

MT var iebarot MAC adresi, bet tikai no komandrindas.

Patreizējo taču Tu vari dabūt?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Patreizejā man ir, vari uzrakstīt tās komandas tekstu?

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Paldies! Patreiz jāskrien sievai pakaļ uz centru, bet kaut kur pēc stundiņas varēšu ķerties klāt

Link to comment
Share on other sites

Nu redzēs kā ies, nav ne jausmas kas tieši mani sagaida pēc ieslēgšanas. Var gadīties ka uz brīdi ir jāslēdz atpakaļ pa vecam un tad sanāktu vēlreiz (1+2x) provaiderim zvanīties.

Link to comment
Share on other sites

Neuztraucies. Pie portforvardinga un firwall rūļiem azies tās bundžas grabēdamas.. :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Tā var gan gadīties, bet nu šams raksta ka firewall esot jau nokonfigurēts. Vismaz pagaidām viss ko man vajag darbojas un vismaz šovakar to pilnīgi noteikti neaiztikšu :) Pēc  seno babiloniešu principa - ja vergs strādā, tad neaiztiec!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldise

Ja tiec līdz portforwardiem, kad LAN pusē ir kādi servisi, tad vēl viena lieta ir Hairpin NAT, lai no LAN puses pēc ārējās adreses pie tiem varētu tikt.

bet nu man nav ne jausmas, kas Tev tur paredzēts, skaidrs ir tas, ka ar MTik to visu izdarīt var. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
(labots)
pirms 11 stundām , uldise teica:

viena lieta ir Hairpin NAT

 

Starp citu - līdz šim esmu Hairpin NAT vienmēr taisījis uz 80. portu - WEBservera klasika. Interesanti, Hairpin var uztaisīt vispār portu nenorādot? Tipa man tur čupa ar servisu uz citiem portiem, kuriem visiem vajadzētu atsaukties uz domēnu.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 32 minūtēm , VebKamera teica:

Interesanti, Hairpin var uztaisīt vispār portu nenorādot?

Īsti nezinu, bet zinu ka var port range norādīt. Kaut kas līdzīgs sanāks!

Link to comment
Share on other sites

uldise

es parasti taisu uz konkrētiem portiem, bet kā Ronalds saka, ka ar port range arii vajadzeetu buut ok.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
 

Uhh, esmu vīlies, nopietni!!!! Kur ir tā izslavētā MikroTik sarežģītība??? Tiku galā 10 sekunžu laikā kopā ar visu MAC adreses maiņu. Caur Winbox pa skaisto, uzreiz ir punktiņš kur to visu var izdarīt un darbojas jau pēc sekundes.

 

Neticami, AP ar ar pirmo pieslēdzu un aizgāja.

Ja izmanto Quick Setup un default configuration, tad piekriishu ka viss vairaak vai mazaak 98% straadaa un nevajag neko chakareties. Ar default konfiguraciju Firewall naak komplektaa.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ir tāds teiciens - easy to learn setup, hard to master. Jeb quickconfigs pietiek 90+% mājas lietotāju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man ar qc nepietika tikai portu forwardam un vpn. Jāatzīst gan, ka nomuļļājos 2 vakarus lasot un mēģinot un beigās tik un tā IT cilvēks pieslēdzās un izlaboja - rules bij nepareizā secībā... 

Link to comment
Share on other sites

Komiski ir tas, ka firewall ik pa brītiņam bloķē forumu :) Neko neesmu mainījis uzstādījumos, varētu būt ka nostrādā tad, kad rāda paziņojumu ka forumam nav drošības sertifikāta.

Link to comment
Share on other sites

uldise

kā izpaužas šī bloķēšana? boot foruma sertifikāts ir atjaunots aizvakar..

Link to comment
Share on other sites

Nu šodien tik pamanīju ka bloķē, kad nākošreiz trāpīsies, uztaisīšu screenshot - operas logs, nevar pieslēgties, pārbaudiet interneta pieslēgumu un firewall setingus, varbūt vēl kaut kas, tālāk nelasīju. Tai pat laikā internets darbojas, citas lapas ver, pēc minūtes sāk arī forums vērties.

Link to comment
Share on other sites

Ej un mācies, ja vajag!  Man tas bij prieka pēc, jo ir cilvēks, kas sakonfigurē kad vajag. Un man ir pie kājas uz kādiem tīkla pamatiem tas tplinks uz 5GHz stabili strādā. Vienkārši fakta konstatācija ilgtermiņā gudriniek. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Maajaa iestatiits Mikrotik hAP AC Lite kaa primarais routeris, bet VirginMedia SuperHub 3 atsleegts wifi. Un neslepshu, ka ne Mikrotik ne citi routeri nespeja dot speeciigu signaalu virtuvee, ka wifi principaa nelietojams bija. Tad panjeemu TP-Link TL-WPA8630P. Powerline adapter un neslepshu ka pagaidaam menesi straadaa stabili un signals ir perfekts virtuvee.

Link to comment
Share on other sites

Kad man jau vairs nevajaga, atsūtīja e-mail ka nu esot hap ac2 pieejams

Link to comment
Share on other sites

Jau pagājušonedēļ kaut kad parādījās eurodk, uzsūtīju 5dien pašā vakarā un šodien jau atnāca.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
VebKamera

Klau, lai nesāktu jaunu tēmu.

Lieta grozās ap tiem pašiem Mikrotikiem.

Ir ka viņiem tas IP cloud ar visai neglītu un garu domēna vārdu tipa "velnsvinjuzina07.sn.mynetname.net" (IP dinamiskā).

 

Nekad neesmu mēģinājis skatīt, bet jābūt taču iespējai sašņorēt kopā šito domēnu ar kaut ko glīšāku, piemēram "manamāja.lv" vai kautkā tā?

 

Kādi ir varianti? Mans vairāk jautā, piem. ja man ir brīvs domēna vārc, kādi DNS ieraksti man jāmēģina sabīdīt? Tipa lai glīto domēnu nolinkotu uz neglīto?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...