Jump to content

WLAN un WWAN antenu uzbūves atšķirības


138
 Share

Recommended Posts

pirms 8 stundām , 138 teica:

Garāmgājēja jautājums - pieskrūvējamās WWAN antenas Huawei E5172 rūteriem nāk no rūpnīcas komplektā vai nē?

 

Pirms 48 minūtēm , Redline teica:

Protams ka nē.

 

Pirms 5 minūtēm , AVilks teica:

Daudzi cilvēka kāpj uz grābekļa, ka tiek pieskrūvēta parastā WI-FI rūtera antena ar cerību, ka paliks labāks signāls, diemžēl tas tikai rada pretēju efektu.

 

@Didzis vai kāds cits antenu eksperts var man uz pirkstiem paskaidrot (vai ar pirkstu parādīt, kur palasīt to uz pirkstiem izskaidrotu), kāpēc tā?

Neko nesaprotu no antenām :(

Link to comment
Share on other sites

WLAN darbojas uz 2.4GHz vai 5.xGHz dualband gadījumā, WWAN darbojas 900MHz - 1800MHz, atkarībā no valsts un GSM operatora.

Dažādas frekvenču joslas, viļņa garums cits, līdz ar to dažādas antenas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AK-47 teica:

viļņa garums cits

To es tā kā nojautu, bet tieši kādi parametri tām antenām ir atšķirīgi?

Link to comment
Share on other sites

Katram frekvenču diapazonam ir jāizmanto atbilstoša antena. Izmantojot antenu, kas paredzēta citam frekvenču diapazonam, efektivitāte kritīsies un iespējams pat, ka iekārta tāpēc nestrādās. Ko tieši Tu nesaproti? 

Link to comment
Share on other sites

Ideālā antēna ir 1/4 no viļņa garuma, LTE gadījumā 800 - 2400MHz, tas ir no 9 cm līdz 3 cm, Antēnas ir kompromiss starp abiem šiem lielumiem :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne gluži - tiek izmantoti kolineāri, kur abi diapazoni ir salāgoti. Lab, bezsakars aizies. :) 

Link to comment
Share on other sites

Es tak pēc fizikas grāmatas, lai skaidrība būtu :blush:

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Vaitad internetā informācijas trūkst?

Netrūkst, bet liela daļa "informācija" par to, kā tas vai cits verķis darbojas, ir vai nu ļoti basic un neizskaidro to, ko es gribu saprast, vai atkal ļoti advancēta, vai arī izklaidējoša, bet mazinformatīva sišanās apkārt ap krūmu (AvE, piemēram).

Šis kungs šķiet ļoti labs, tādā sarežģītības un saprotamības līmenī kā es gribēju, paldies.

Link to comment
Share on other sites

2/23/2018 , 12:21, 138 teica:

Varētu no šīs vietas sīkāk? :)

Izmanto meklētāju forumā un atradīsi daudz interesantas lietas. ;) @Didzis ir gana daudz uz pirkstiem pastāstījis. Es arī neesmu slinkojis un par to kas ir kolinērs un kas ir lauka intensitāte un ar ko atšķiras no sprieguma uztvērēja ieejā. Kā antenu primitīvo būvēt un kādi to tipi ir. Kā pa vienkāršo mērīt un salīdzināt antenas utt. Varbūt esmu slinks, bet man šķiet paradoksāli n-to reizi malt vienu un to pašu vai pašam meklēt forumā sevis rakstīto. Neapvainojos, bet ja ir nianses jautājumos par antenām un to lietderību, tad labprāt atbildēšu, bet tā vispārēji - nē, jo deža vjū, jeb zakaļebalo.. . :) 

Link to comment
Share on other sites

Nu never jau uz diviem pirkstiem par antenām izstāstīt, man 3 gadus mācija ar visiem laboratorijas darbiem un pilnajām iekārtām, ņēmām mērījumus un rēķinājām, reāli dzīvēs sākām sajēgt tikai tad ka ar to visu vajadzēja sākt strādāt! Vieni stavviļņi kabelī, jau bija kā nenormāls murgs :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...