Jump to content

Trauku mazgājamā mašīna (neiebūvējama)


Kitai
 Share

Recommended Posts

Aizčapo uz PTA . Nu tur var visas apčamdīt kas viņu lapā. Tādu ''izstādi '' nebiju redzējis...

http://pta.lv/lv/sadzives-tehnika/211100-trauku-mazgajamas-masinas/211103-kompaktklases

Nu ja nedzīvo Rīgā/apkārtnē, tad ... meklē kādu lielāku , specializētu forumu. Bet, pēc idejas visas tās vienādas, atškirsies tik ar rezerves daļu pieejamību ja kas notiek.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz bija 2 standarti, 6 vai 12 personām, izmēri var manīties, bet būtība saglabājās, varbūt tagad kas ir mainījies :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tie standarti ir tādi, stipri nosacīti. Piemēram 45cm platā mašīnā ieliekam katlu vai pannu un 80% apakšējās lādes ir aizņemts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

ieliekam katlu vai pannu

Nu ja pērc servīzi kurā ir katli un pannas, tad jā tas nestrādā :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Kitai teica:

Tik meklēta neliela un neiebūvējama. Ir kādi ieteikumi?

 

Ieteikums - izlasīt iepriekšējo diskusiju pirms ikurāt 3 gadiem. Jau izteicos tur - uz mazajām labāk neskatīties. 60cm ņemtu pats - tieši tāda izmēra arī ir, ģimenei knapi pietiek. Multivāres katls vai parastais katls - tas vien jau lauvas tiesu apakšas aizņem, tad vēl šķīvji, bļodas, krūzes.. zem 60cm neliekas nopietni.

 

paņēmu bez lielas pētīšanas vienu no 60cm Electrolux par kādiem nepilniem 400 EUR. Iet jau 3 gadus. 30min cikls ir (baigi pietrūkst nākamā dzīvokļa aparātam). tas jau ir labi.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Nu man ir 45 cm un pietiek. 

Bet nu tas no vietas atkarīgs - ja dzīvoklis ar mazu virtuvi tad tur 60cm platai vienkārši nav vietas. Bet ja vieta atļauj, tad skaidrs ka 60cm ir labāka. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu nez, man pat 60 cm brīžam par mazu, kad sīkie visus traukus piesmērējuši. Tas vēl neņemot vērā katlus, kuriem vietas vairs nav. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka trauku mazgājamā mašīna ir kā ledusskapis. Ņem cik vien lielu gribi, tik un tā tas vienmēr būs pilns un vajadzēs nedaudz lielāku.

Es arī ieteiktu 60 cm, bet pieņemu, ja topika autors meklē pēc iespējas mazāku, tad tam ir nopietns pamatojums.

Es ieteiktu pievērst uzmanību lētu detaļu un servisa pieejamībai. Diemžēl neko konkrētu ieteikt nevaru.

Man pašam iebūvētā Beko nokalpoja, ja nejaucu, kādus gadus septiņus . Ņēmu Beko tādēļ, ka tajā momentā visai Beko tehnikai bija vilinoša cena. Uzreiz pēc nopirktas mājas remonta tas bija ļoti nozīmīgs faktors.

Pats personīgi vienreiz mainīju cirkulācijas sūkni. Nebija pārāk dārgi. Kad viņš nobeidzās otrreiz, nebija laika un gribēšanas čakarēties, tādēļ nospļāvos un nomainīju trauku mašīnu pret Bosh.

Labots - Taapat
Link to comment
Share on other sites

Man ir Bosch 45 cm... Mazgā baigi labi, bet ja ir jāliek kāda wok panna vai pati lielākā izmēra panna vai katls tad ir kā @Ronalds saka... lielākā daļa apakšas vai vidējā plaukta aizņemts... Kopumā nenožēloju izvēli jo ātrāk piekrājās trauki nekā lielajā... 

Link to comment
Share on other sites

Lietoju trauku mašīnas jau kaut kur no 90 to gadu vidus. Ir jau 3. vai 4. pēc kārtas (nevaru vairs atcerēties) un visas 60cm platas.

p.s. Nesaprotu tos cilvēkus, kuri traukus mazgā ar rokām! :dance3:

 

Link to comment
Share on other sites

Tagad, kad dzīvojam ar sievu tikai divatā ..... Katram savs dzīves režīms, ēdienreizēm nesakrītot... Es to pāri šķīvjus vienā momentā esmu ar rokām nomazgājis un ja kastrolis atbrīvojies, tad ēdienam silstot, arī to.... Tikai ģimenē likums, pēc sevis katrs traukus nomazgā...Tāpat bija, kad bērni auga...

Trauku mašīnu nopirkt, uzstādīt, vietas problēmas, nekā tāda nav, tikai jēgu neredzu....

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas jau jāatstāj ''nostaļģijai'' par tiem laikiem, kad viss bija ''a la sovetskij sojuz''...:biggrin:

Kitai, visa mūsu dzīve jau sastāv no daudziem riebīgiem darbiem...Aiziesi pensijā, tad varēsi jūtami samazināt to nepatīkamo darbu skaitu, bet  gadi arī tās patīkamās nodarbošanās, citas atņem, baudu samazina...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

Ja sāc mazgāt katru reizi krūzīti/šķivīti no krāna ar silto ūdeni, tad beigās salasa nevāji kubi .

Tu zem max spiediena krūzīti mazgā? 4 cilv. ģimenē virtuvē karstais ūdens patēriņs 1-1,5 max kubi salasās.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu - Tu vismaz zini to, cik patērē laba trauķene ūdeni vienā ciklā?

Minimums ir 6.5 litri!

Tu pamēģini nomazgāt kaut vai 10 litros visus tos traukus, kas salien trauķenē?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , KinDzaDza teica:

Tu pamēģini

arī salīdzināt mašīnas amortizāciju ar ar rokām mazgājamā ūdens izmaksām :) 

Link to comment
Share on other sites

Kāda tur amortizācija un vispār - glāzes ar rokām nekad tā neizmazgāsi. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un kādas tad ir tās lielās amortizācijas izmaksas? Tu aukstā ūdenī mazgā un nelieto mazgāšanas līdzekļus?

Lielākie speciālisti par trauku mašīnas izmaksām un ērtumu ir tie, kuriem to NAV! ")

Labots - KinDzaDza
  • Patīk 3
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Puiši, cik var atkārtot...

Nenociklējieties tik daudz uz taupīgumu visā un visur, redzēsiet cik vieglāk elpot paliks...

Tas nenozīmē izšķērdību, bet labāk enerģiju pielikt, lai vairāk nopelnītu...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar trauķeni man domāt, ka nekāda ekonomija nesanāk, jo ūdeni takš silda ar elektrību un vairāk traukus vajag - maiņai, bet nu komforts un trauku tīrība ir superīgi. Man, ja ir kāds tusiņš, tad griežas vislaik un ir baigi ērti. Skaidrs, ka var iztikt bez, pats kādreiz domāju, ka nav vajadzīga, bet kā palieto, tā rodas atkarība. Daudzus draugus esmu ievilcis sektā un neviens nav teicis, ka nevajadzēja. :D Bija sen šaurā, tagad platā gadus 8.

P.S. Par to pensiju un ņemtni piekrītu daļēji, bet saprotu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Kāda tur amortizācija

mašīnas cena izdalīta ar paredzamo kalpošanas laiku mēnešos

 

Pirms 21 minūtēm , Racer teica:

glāzes ar rokām nekad tā neizmazgāsi

mazāk dzert vajag, retāk būs glāzes jāmazgā :training1:

 

Pirms 13 minūtēm , jacobs teica:

labāk enerģiju pielikt, lai vairāk nopelnītu

Ej nu sazini, kur ir tā robeža, aiz kuras sākas diminishing returns. Kaut kur sazin kur starp cauru zeķu lāpīšanu un aifonu iks :king2:

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

mašīnas cena izdalīta ar paredzamo kalpošanas laiku mēnešos

Ņemsim par piemēru mani - katra trauķene man ~darbojās 7 gadus.

Ja trauķenes cena man visām ir bijusi +- ~150 EUR, jo pirku ar tā saucamajiem vizuālajiem defektiem, tad mēnesī man viņa izmaksāja ~2 eur!!!

Nu ĻOTI lielas izmaksas!!! :dance3:

Ja cena būtu ap 250, tad sanāk gandrīz trīnītis.

Labots - KinDzaDza
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , 138 teica:

kur ir tā robeža, aiz kuras sākas diminishing returns

Jā, muti izmazgā, kārklu angli, ibio!!!

Link to comment
Share on other sites

Tieši par ekonomiju var pastrīdēties, ja siltais ūdens centralizēts. Cena tam karstajam ūdenim, skarba , bet tek labi ja 50grādu. Piemēram, man ziemā, 1m3 5,5 EUR, bet vasarā vēl krietni  augstāka. Diezgan rupji ka tuvu tam ja sildītu ar elektrību. Bet patēriņš mazgājot ar rokām , nu krietni lielāks. Nerunāsim par to , ka ģimene , vakārā pec darba un vakariņām... nu galīgi nevelk uz papildus darbu. Jā dzīves ritms ir nesteidzīgs (brīvmākslinieks) , tad varbūt tā trauku mazgāšana ir kas cits nevis papildus darbs. Man labāk to uzticēt ''majkalpotājai'', trauku mašinai.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , KinDzaDza teica:

Nu, nu - Tu vismaz zini to, cik patērē laba trauķene ūdeni vienā ciklā?

Minimums ir 6.5 litri!

Es jau nesaku, ka trauķene nah nav vajadzīga, es arī gribu, bet nav kur ielikt. Es par to, ka nevajag gudri stāstīt par kaut kādiem n-max kubiem ūdens patērinu, ja nav trauķenes.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad kādu reizi uzņem ūdens skaitītāja rādījumus pirms mazgāšanas un pēc.

Protams nemazgā tikai vienu šķīvi, bet to daudzumu, kuru spēj nomazgāt ~70% pilna trauķene!

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs, puiši, ar to ūdeni varat ņemties...?

Var taču šķīvi sunim pēc vakariņām iedot, lai izlaiza i jāmazgā nebūs...:biggrin:

Dzeram no pudelēm, kādas glāzes...?

Labots - jacobs
  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Lai būtu vairāk pa tēmu, tad autoram, ja vieta atļauj, tad 60cm, kā teica, vairāk varēsi ielādēt, ūdens starpība starp 45 un 60cm parasti ir ap 1,5l, respektīvi lielajai tie ir 11l par 12 trauku komplektu. Un cenas starpība arī nekāda.

 

Ja to nelieto 1 cilvēks, tad super iekārta, pielādē un gatavs, + tīrāk nomazgā, tie paši plastmasas ēdiena trauki, nu nevar ar 1x tos nomazgāt tā, lai kā jauniem pirkstu velkot būtu smuka čīkstēšana, vismaz 2x jāmazgā. Ar glāzēm tas pats, kā jaunas.

 

Te drīzāk izskatās, ka ir kā citās tēmās, ka lietu nelieto, bet viedoklis uh kāds ir! 

 

Vienīgais trūkums ir koka kaut kādas lietas, ko it kā nedrīkst mazgāt un kaut kādi krutie kapara vai hz kādi tur metāla trauki!

 

Varbūt padiskutēsim par drēbju mazgāšanas mašīnām, var taču arī ar rokām mazgāt :D Vai nemazgāt, tikai uzvēdināt voņu :D

 

 

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , KinDzaDza teica:

Nu tad kādu reizi uzņem ūdens skaitītāja rādījumus pirms mazgāšanas un pēc.

Nafig tas ir vajadzīgs, ja katru mēnesi rādījumi jānodod. Vidēji tas ir 1 kubs mēnesī uz 4 cilv. Virtuves karstā ūdens skaitītājs.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Man uz 3 cilv. virtuvē karstā patēriņš ~0,1 m3. Tas pats pamatā dēļ tā, ka pannas nelieku trauķenē. Pirmā trauķene nogāja 17 gadus. Darbināta tika katru dienu. Strādātu vēl, bet cauro gumijas trejgabalu vairs nevarēja pasūtīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , snukurins teica:

Nu ja ar pedāļiem min ģenerātoru

Ja tava ģimene un kaimiņi māk tikai pedāļus mīt un alu dzert, tad kāda tur vēl trauku mašīna un viss pārējais...?

Atliek tikai uzvilkt melodiju par ''sūda Latviju'' un labajiem ''krievu laikiem'', kad nevajadzēja lauzīt galvu par visādām tur sadzīves ērtībām...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...