`
Jānis Kvadrāts

Pilnvara

16 posts in this topic

Jānis Kvadrāts

Ja vēlos pārstāvēt dzīvokļa īpašnieku mājas kopsapulcēs, visos jautājumos, kas saistīti ar mājas apsaimniekošanu, lomas - balsot/parakstīt

 
 - kāda veida pilnvara - speciālpilnvara, ģenerālpilnvara?
 - paraugs ?
 - jābūt notariāli apstiprinātai?
 
 P.S vai kādam ir pieredze ar daudzdzīvokļu mājas renovāciju? 

 

PALDIES!

Share this post


Link to post
Share on other sites
jema

Domāju ka jebkurš notārs, par nelielu, bet taisnīgu samaksu tev palīdzēs!

Share this post


Link to post
Share on other sites
DjUbuntu

(1) Der gan speciālpilnvara (pārstāvēt dzīvokļa īpašuma tāda un tāda īpašnieku kopsapulcēs, pieņemt lēmumus, parakstīties un nopirsties), gan ģenerālpilnvara ( vest visas lietas, kas saistītas ar dzīvokļa īpašnieka interešu pārstāvību dzīvokļa īpašuma apsaimniekošanas un renovācijas jautājumos). Namu apsaimniekotājam ir paraugs, kaut vai https://www.rnparvaldnieks.lv/jadmin/tiny/elfinder/files/Komunikacijas nodala/5.Pilnvara.docx  .Speciālvaiģenerālpilnvarai ir jābūt minētiem visām iespējamām darbībām, piemēram, ja rakstīts pārstāvēt namu pārvaldē, tad pārstāvēt var tikai namu pārvaldē, banka vai citas institūcijas sūtīs prom. 

(2) Pilnvarai jābūt notariāli apstiprinātai tikai vienā gadījumā - ja ņem kredītu bankā renovācijai un ieķīlā īpašumu. Pārējos gadījumos likums neuzliek par pienākumu pilnvaru notariāli apliecināt (~20 euro speciāl, bišķi dārgāk universāl)  

(3) Par renovāciju - pieņemot, ka nav savas naudas čupas, skrien vien uz Altum https://www.altum.lv/lv/pakalpojumi/energoefektivitate/ . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
ieleja
pirms 1 stundas , DjUbuntu teica:

skrien vien uz Altum

 

izklausījās, ka @Jānis Kvadrāts vēlas pārstāvēt viena dzīvokļa īpašnieku, nevis visu māju, tā ka ar to skriešanu gan jau var vēl pagaidīt, pie tam pirms maksāšanas ir jātiek pie īpašnieku kvoruma renovācijai vispār. parasti te arī viss apstājas

Share this post


Link to post
Share on other sites
DjUbuntu

pirms lēmuma saprātīgi cilvēki grib saprast cik tas maksās un kā dabūt naudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jānis Kvadrāts
(labots)
pirms 2 stundām , DjUbuntu teica:

pirms lēmuma saprātīgi cilvēki grib saprast cik tas maksās un kā dabūt naudu.

 

naudas, projekti viss sarēķināts, tur apsaimniekotājs ar renovācijas veicēju gana naski (savas rebes),  ka tik iegrūst papīru parakstīt pirmajā projekta prezentācijas sanāksmē, cilvēkiem neizskaidrojot kas un kā.

 

pilnvara nepieciešama, lai izprasītu dokus, lai vismaz pašiem skaidrs kādas saistības tiek uzliktas, kādi bankas nosacījumi, etc.,  jo cik saprotu, ja 3/4 nolems par, tad tāpat tas mums būs saistoši

  

Labots - Jānis Kvadrāts

Share this post


Link to post
Share on other sites
uldise

Tās 3/4 parasti arī pavelkās, ja tanii brīdī nav neviena, kuram ir cits viedoklis.

Nav jāpieņem lēmums pirmajā sapulcē, vajag noargumentēt vienkāršiem vārdiem, tad jau tie 3/4 nesavāksies, vismaz ne pirmajā sapulcē.

mūsu pusē ir dzirdēts par renovācijas projektiem, kur izmaksas uz dzīvokli pārsniedz tā šī brīža tirgus vērtību. vai tas ir saprātīgi, to jau lai katrs pats domā.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DjUbuntu

pirmkārt, renovācijas izmaksas ir tikai un vienīgi jāsaista ar īpašuma vērtības pieaugumu.

otrkārt, visas mājas ir noteiktā periodā jāremontē. Līdz 2020.gadam  tu to vari izdarīt daļu naudas dabūjot no ES caur Altum. Agrāk vai vēlāk tas tāpat būs jādara, tikai vēlāk 100% par savu naudu. 

treškārt, sakarā ar iepriekšējo punktu visi kam nav slinkums mēģina kārtīgi uzvārīties uz renovācijas rēķina (jo 50% no attiecināmajām tāpat sedz eiropa).

 

ak jā, 

par tēmu - bankas nosacījumi visticamāk nav skaidri, jo finansējumu piesaista tad, kad ir izstrādāts projekts un visa cita x, kas saucās par tehnisko dokumentāciju (visticamāk šobrīd šis process ir sācies un iedzīvotāji nobalsoja par visa uzkrājuma iztērēšanu projektētāja jaunajam hilux). Nosacījumi ir būtiski atkarīgi no reģiona, t.i. cik likvīds ir dzīvokļu īpašumu tirgus konkrētajā miestā. 

Pilnvarā tad arī vajag ierakstīt pārstāvēt pie apsaimniekotāja, iepazīties ar kopsapulču lēmumprojektiem un pielikumiem.  (kopsapulce ta jau bija) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
uldise

Lai aptuveni saprastu izmaksas projektam, jaasaak ar kvalitatiivu energoauditu. tur arii uzreiz buus iekshaa ieteicamie materiaalu parametri, lai sasniegtu nepiecieshamos siltuma ietaupiijumus. principaa ar shaadu info jau buutu jaapietiek, lai saprastu par kaadaam izmaksaam ir runa un vai ir jeega taalaak ieguldiities vai nee.

Share this post


Link to post
Share on other sites
138
pirms 7 stundām , DjUbuntu teica:

visi kam nav slinkums mēģina kārtīgi uzvārīties uz renovācijas rēķina

Lūk, un tāpēc nav sajūsmā jāņem ciet pirmais tavu māju renovēt gribētājs, kurš ar savu gribēšanu ir jums uzplijies, bet jāpačeko citi varianti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jānis Kvadrāts

vēl jautājumi

 

ja tiek renovēta daudzdzīvokļu māja un projektā ir paredzēta lodžiju iestiklošana:

1) vai ir kādi būvnormatīvi, ugunsdrošības noteikumi, utt,  kas nosaka, cik daudz vērtnēm jābūt (skaits, izmēri attiecībā pret iestiklojamo daļu)

2) vai ir iespējams atteikties no iestiklošanas vispār? (vasarā pēcpusdienas saule, būs pamatīga siltumnīca)

paldies!

 

P.S. mans vilciens aizgājis, pārvaldnieks ar savu šuneli mājas vecāko ir uzsākuši renovāciju, gan lēmumpieņemšanā, gan aprēķinos, gan informācijas apritē, gan projektā tik daudz kāšu, ka slikti metās, bet nu  neapmierināto ir tik maz, ka neko īsti mainīt. Tiesāties nav  ne naudas, ne zināšanu/vēlmes, ne arī tik daudz nervu..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
VebKamera

1) nav, ja vien nav runa par restēm 10 X 10 cm, kurām nevar tikt cauri. Bet fasādes risinājumu saskaņo būvvalde (vienkāršotās renovācijas apliecinājuma karti), viņi pateiks ja nebūs o.k.

2) nevar. Fasāde nepieder dzīvokļa privātīpašniekam, bet pilsētai un tiesības par vienotu risinājumu lemt ir dzīvokļu īpašnieku kopībai. Ja ir kopības lēmums, pilsēta (būvvalde) apstiprina - nekur sprukt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jānis Kvadrāts

ok paldies

par 1) diezgan interesanti, jo neviens nevar atbildēt cik ir vērtnes, un kādi ir to izmēri, kaut gan projekts ir uzsākts un saskaņots būvvaldē.

 

to vai būvvaldei vispār kaut kas interesē, pierāda viena cita iepriekš renovēta māja, kurai vērtnes attaisot atduras mājas ārsienā....

Share this post


Link to post
Share on other sites
VebKamera
pirms 4 stundām , Jānis Kvadrāts teica:

atduras mājas ārsienā

 

Tas tā īsti nav viņu uzdevums - tā ir privātīpašnieku izvēle. Būvvalde nav ne projektētājs, ne būvuzraugs. Viņi saskaņo kopīgos pilsētas dizaina risinājumus, kvartālus, dizaina formas, krāsojumus - lai piem. kāds neiedomājas starp "normāli" krāsotām mājām iebāzt koši melnu vai ar elektrozaļu fasādi. Un ja projektā ir kliedzoša pretruna ar normatīviem, viņi arī atmetīs atpakaļ - neapstiprinās. Bet nefunkcionējošas lietas privātīpašnieks par savu naudu taisīt drīkst cik uziet, ja vien tas nav pretrunā ar normatīviem.

 

Tur vairāk runa ir par to, ka māja nemāk izvēlēties no sava vidus pieredzējušus un lemtspējīgus cilvēkus, kas viņus tajā procesā var pārstāvēt. Vai arī negrib samaksāt tādiem cilvēkiem, lai viņi gribētu to pārstāvēt un atbildēt par sava darba rezultātu. Ar daudzdzīvokļu mājām neviens profs negrib īsti krāmēties - problēmas milzīgas, prasības līdz debesīm, visiem viss 180 reizes jāskaidro, naudas nav un maksāt negrib. Kam tas vajadzīgs?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jānis Kvadrāts
pirms 1 stundas , VebKamera teica:

Tur vairāk runa ir par to, ka māja nemāk izvēlēties no sava vidus pieredzējušus un lemtspējīgus cilvēkus, kas viņus tajā procesā var pārstāvēt. Vai arī negrib samaksāt tādiem cilvēkiem, lai viņi gribētu to pārstāvēt un atbildēt par sava darba rezultātu

 

iespējams, Tev taisnība.

 

Varbūt neizprotu lietas, bet mani personīgi pārsteidza mājas īpašnieku neieinteresētība, gan arī ALTUM attieksme.

 

Īpašnieki, no kuriem daļa tik tiešām nav labi situēti, ir pilnīgi vienaldzīgi par uzlikto saistību apjomu, par rezultātu,  nu jāmaksā 30 dzīvokļiem 300 k EUR krīts pofig, ko par to saņemsi pretī, pofig, kāds nemaksās krītu, pacelsim apsaimniekošanu, pofig, utt. Iespējams nesaprot, kas notiek,  bet jāmaksā tad būs tik un tā, kā rezultātā apsaimniekotājs mierīgi bīda savas rebes tālāk, lai sanāktu, kā augstāk minēja, jaunam HILUx, jo EU +idioti mājas dzīvokļu īpašnieki par to sapiķos.

 

par ALTUM iesniegtajos papīros neiedziļinās, ekonomiskajā pamatojumā sarakstītas mulķības un nepatiesi dati, bet kam gan tas interesē, galvenais ātrāk iedot piķi un atmesties, plančiks izpildīts +1 vēl viena māja renovējas.

 

kaut kā tā

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
VebKamera

Tā ir un tur tā īsti zāles nav.

Es arī tāpēc aizvācos no daudzdzīvoklenes - labāk maza lauku māja, kā tas kolhozs, kur nepārtraukti jāpārmaksā par piespiestajiem lēmumiem. Kādreiz daudzdzīvokļu māja ceļa tāpēc, ka pakalpojumi tā sanāk lētāk. Mūsdienās, kad visi grib nopelnīt reāli sanāk pretēji - krietni dārgāk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!


 • Kas ir tiešsaistē   50 biedri, 0 Anonīmi, 54 viesi (Skatīt pilnu sarakstu)

  • Taapat
  • Ronalds
  • gromix
  • vvv
  • PCMANS
  • RHS
  • riebeklis2012
  • ieleja
  • Stepselis
  • constrig
  • AndrisBB
  • laikamTak
  • EdvinsG
  • Domugrauds
  • abi
  • Racer
  • Tonijs
  • gitis
  • Zuxters
  • CosmosDC
  • osscar
  • Kafija
  • drunk_lizard
  • ggg97
  • e = d
  • Ghost_az
  • Firza
  • zynoj
  • maize
  • psaiho
  • deriksx
  • rubb
  • snoopsu
  • tam4
  • borntob3
  • Gestapo
  • VebKamera
  • V.S.
  • Padjoms
  • Stasss
  • Archa62
  • M@R$$
  • ManiaKsLV
  • kompresors
  • Zin...
  • Rihardss
  • ArnisR
  • saf
  • janiz
  • Didzis
 • Biedru statistika

  23 140
  Kopā biedri
  456
  Bieži tiešsaistē
  Tonijs
  Newest Member
  Tonijs
  Pievienojies