Jump to content

pareizi MAIL servera DNS ieraksti


VebKamera
 Share

Recommended Posts

Tīri izglītojošos nolūkos vienreiz gribējās paspēlēties ar savu e-pasta serverīti. Kādus gadus 10 neesmu ar to ņēmies, vairs neatceros īsti tos DNS ierakstus.

Par WEB servera ierakstiem viss skaidrs, netieku galā ar MAIL ierakstiem.

Kāds ir mēģinājis piedabūt mailserveri ar freenom.com DNS ierakstiem? Man liekas, ka viņiem ir kaut kāda īpaša loģika, nevaru saprast.

 

Ieraksti man ir šādi:

 

Name

Type

TTL

Target

Priority

 

A

300

1.2.3.4

 

WWW

A

300

1.2.3.4

 

MAIL

A

1800

5.6.7.8

 

MAIL

MX

1800

mail.krutsdomēns.ml

10

 

Kā redzams, WEB lapa ir uz citas IP adreses kā MAIL. Uz WEB lapu aizvelkas bez problēmām. Uz MAIL serveri nekas nevelkas. Visādi testēšanas tūļi stāsta, ka sūtot e-pastu, viņi cenšas reakciju izspiest no WEB servera IP jeb tā sakot no 1.2.3.4

 

Kur problēma?

Link to comment
Share on other sites

Uz mailserveri attiecās tikai MX ieraksts :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nu šajā gadījumā ne gluži. Tas Freenom neļauj pa pa tiešo norādīt IP adresi (iekš NAME lauciņa) mail.krutsdomēns.ml  serverim. Cik skatījos visās pamācībās, tad šādā gadījumā pieļaujams ielikt A ierakstu ar IP adresi un tālāk caur MAIL to norādīt uz konkrēto serveri. Bet kaut kas nestrādā / pietrūkst.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Bet POP3 ne pa kam neiet.

Es uztaisīju testus iekš https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx

Tur ir tāds Email Deliverability tests.

Email Deliverability:
Testing 'vebkamera@krutsdomēns.ml' against '1.2.3.4'

Citiem vārdiem MX tūlis (laikam) uzskata, ka MAIL serveris ir uz tās IP adreses, uz kuras faktiski ir WEB serveris.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , ieleja teica:

ko nozīmē "tas Freenom" gan nezinu

 

http://freenom.com   Principā vienīgais man zināmais DNS serveris, kur var dabūt bezmaksas domēnu. Ar tādiem augšējā līmeņa domēniem kā .tk .ml un tamlīdzīgiem.

 

NIC viss ir vienkārši. Šitam ir tā pretīgā īpašība, ka nevar tiešā veidā norādīt IP adresi serverim mail.krutsdomēns.ml - vienkārši neviens ieraksta lauks neņem to pretī.

Un šādā gadījumā es nezinu kā citādāk norādīt, kā vien caur A ierakstu. Vai ir vēl kādi varianti?

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , maize teica:

Pamēģini pie MX name atstāt tukšu

 

Reti gan gribās ko tādu teikt par foruma biedriem, bet puis, Tu takš esi ģēnijs!

 

Viss aizgāja!!!!

 

Pareizie settingi Freenomam, pie dažādiem WEB un MAIL serveriem  (kur 1.2.3.4 ir WEB servera IP un 5.6.7.8 ir MAIL servera IP):

 

Name

Type

TTL

Target

Priority

 

A

300

1.2.3.4

 

WWW

A

300

1.2.3.4

 

MAIL

A

1800

5.6.7.8

 

 

MX

1800

mail.krutsdomēns.ml

10

Link to comment
Share on other sites

Tīri nevainīga interese - vai bootforumā vispār ir iespējams iesākt kādu tēmu, kas nepārvēršas personīgo apvainojumu un mazgadīgu tirliņu sevis apliecināšanas pasākumā??? Es neko nesaku par konstruktīvu kritiku, bet visu laiku lasīt postus no tiem, kurus daba apdalījusi, paliek ļoti, ļoti garlaicīgi. Jau tagad te cilvēki, kas spēj sakarīgi un cik ne cik izvērsti formulēt domu vairs nav vairākumā.

Skumji, однако, laikam ejam šajā un šajā virzienā.

Link to comment
Share on other sites

Tev Betons trāpījās, tas māk! Tev autor tieši, tu esi pimpuks, kas grib ieekonomēt 12,80 eur gadā,  tādēļ jautā kaut kādas debilas lietas, ko neviens pat īsti nezin, kā bezmaksas miskastē to risina! Tu gribi vainoties?

pirms 5 stundām , VebKamera teica:

Es neko nesaku par konstruktīvu kritiku, bet visu laiku lasīt postus no tiem, kurus daba apdalījusi, paliek ļoti, ļoti garlaicīgi.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...