Jump to content

BIOS neredz SSD, bet Windows redz


Tomekks
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir notikusi savāda problēma..

Dators: http://www.notebook-driver.com/asus-r416sa-laptop-drivers/ bija nenormāli lēns, tāpēc izdomāju, ka varētu noformatēt SSD (sandisk rf4064) un pārinstalēt. Nekas jauns.

Noformatējot SSD, Windows instalācija rāda, ka nevar instalēt uz šī diska, jo "Windows Cannot Be Installed to This Disk. This Computer's Hardware May not Support Booting to This Disk."

Tātad, Windows instalācija un redz SSD. Ok, nekas traks, ieeju BIOSā, bet SSD nerādās pie boot ierīcēm, tikai Windows fleška. Ja SSD kontrolieris ir biosā izslēgts, biosā nav iespēja to ieslēgt (ļoti minimalistisks bios). 

Portable windows bootojoties atpazīst SSD, ļauj tajā kopēt failus un visu pārējo, bet neatļauj uz tā instalēt Windows, jo, redz, tas nebūtosies. Un tā ir taisnība, ja izņem visas iekārtas no datora un ļauj tam boototies, tas pārmetīsies pa taisno uz biosu.

 

Ko es izmēģināju:

- Resetot BIOSU caur to

- Pārformatēt SSD

- Domāju, ka varētu būt firmware vaina, bet Sandisk SSD Toolkit un Sandisk SSD Dashboard neatpazīst SSD, lai varētu tam update firmwāri. Arī internetā es neatrodu šim SSD modelim firmwāri, lai manuāli veiktu update.

- Update biosam arī nevar izdarīt, jo tam jau ir jaunākā versija uzlikta

 

Šajā brīdī esmu diezgan apjucis un nezinu, ko darīt. Varbūt kādam no Jums ir kāds padoms?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Tomekks teica:

Noformatējot SSD, Windows instalācija rāda, ka nevar instalēt uz šī diska,

 

varbūt nevajag formatēt

 

Labots - Zh
Link to comment
Share on other sites

Tas ir SATA SSD, vai kāds m-sata/m2, ar/bez pārejām ?! ?

Vai cits laptops to SSD redz iekš BIOS ?

Varbūt tev vajag nonest GPT un uzlikt MBR partīciju tabulu tam diskam ?

Kāds WIN, no ka'da datu nesēja ?  Kādi setingi BIOS/UEFI iekš BIOSA ?

Link to comment
Share on other sites

 

es gribēju teikt varbūt nevajag formatēt (kam tas vispār vajadzīgs? instalējot win pats to izdara) bet gan vienkārši izdzēst partīciju(-as) un ļaut win likties virsū pilnīgi tukšam diskam

Link to comment
Share on other sites

 Kaut kā neizdevās atrast nopietnāku info par konkrēto verķi, bet pēc šīs info - nekas sevišķi ātrs tur arī nevar būt.  Bet par šādu problēmu Pilna Google.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Atceros kaut kādus plasmasainos asus e403 vai kaut kas uz to pusi modeļus, kuriem bija uz plates uzlodētie 32GB ssd, kurus normālā insatlācija neredz. Tikai speciāla asus oem instalācija. Kaut kāds kontroliera draiveris vai kas tāds bija vajadzīgs. 

Paldies svētajiem, tie murgi sen nav redzēti.

Link to comment
Share on other sites

@MIGs atskrūvējot aizmuguri, uz mātes plates atradu, ka SSD tiešām ir uzlodēts uz plates un modelis ir šis: https://eu.mouser.com/ProductDetail/SanDisk/SDINADF4-64G?qs=sGAEpiMZZMuIiYGg9i1FDPBqgxOBjJFN3pmUvRMPw7BZdRvXBRHB8w==

Tas nozīmē, ka nevaru SSD ne atvienot, ne pārspraust kādā citā datorā.

 

Biju mēģinājis SSD pārkonvert uz GPT, bet tad instalācija izmeta GPT error UN oriģinālo error. Es atceros, ka oriģināli visas partīcijas bija GPT, bet tas neatrisināja ssd parādīšanos pie boot ierīcēm.

Pārkonvertētjot atpakaļ uz MBR, Windows instalācija rādīja tikai oriģinālo error.

Izmantojot Diskpart, iebūvētais SSD rādās kā Online un ar to var darīt, ko sirds vēlās, izņemot instalēt windows.

 

Lūk, BIOS uzstādījumi (un funkciju trūkums), kā arī Windows errors: https://photos.app.goo.gl/sRwWn9qy3oHW9A6n1

Esmu mēģinājis slēgāt Secure Boot On/Off, kā arī pārējos settingus un vienīgais, kas mainās, ir ieslēdzot security lietas, dators nebūtosies no fleškas..

 

Windows instalācija tika veidota ar Microsoft tooli, šams automātiski nolādēja Windu no MS serveriem. Datu nesējā problēmas nevar būt, jo iepriekš ir izmantots Windows pārinstalēšanai.

 

Protams, esmu izmeklējies krustām, šķērsām pa google, bet vienīgais risinājums (nomainīt boot devices uz AHCI) nemaz nav iespējams šajā BIOSā.

Labots - Tomekks
Link to comment
Share on other sites

 Nu kas arī bija jāpierāda.  Izskatās, ka tāpat kā ar senajiem Asus e - modeļiem, bez speciāli sagatavotas instalācijas un dejām ar tamburīnu, tur uzinstalēt nesanāks. Stiep uz servisu (ja piekritīs tur ko darīt), vai sazinies ar Asus supportu - varbūt ieteiks kā rīkoties. 

(Bet - nekādi nesaprotu, kāda mārrutka pēc šo brīnumu pirki.)

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Šis nav mans, man pazīstamā cilvēka. Lūdza pārinstalēt datoru.

Jā, arī skatījos, ka vajag speciālu OEM instalāciju, kuru it kā nav iespējams dabūt.

 

Vakar sazvanījos ar Asus support.. Tie indieši nemaz nesaprata, kas par issue, domāja, ka neredz kaut kādu virtual drive. Kad centos vēlreiz iskaidrot situāciju, teica, ka man jāmaksā $249 par 3rd level support..

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka vajag instalatoram iebarot kontroliera draiverus. Win 7/8/10 gadijumā to var ērti izdarīt ar USB-Flash.

Vari pie ieslēgta windows paskatīties kas pa device id, un kas pa draiveriem vajadžigi.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, ir identificētas 3 problēmas:

- Man vajag speciālo Asus OEM instalāciju, kuru nevarot dabūt, ja neesi Asus pārstāvis un pie kāda ciemos aiziet nesanāk, jo esmu Spānijā

- Varbūt kādam kāds Asus recovery ISO ir pieejams vai zināms, kur meklēt?

- Tieši šim konkrētajam emmc cietajam nav nekādu speciālu draiveru

- BIOS izvēlne, spriežot pēc user guide, nerāda visas opcijas. Vai ir ideja, kā atslēgt pārējās opcijas?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, lexxx teica:

Asusi servisos instalējas ne ar pliku iso ja kas ;)

To es saprotu, bet varbūt ir iespējams kaut kā mājas apstākļos to paveikt..

 

@drunk_lizard Tas nepalīdzēja. Windows instalācija disku redz, bet neļauj uz tā instalēt, jo bios negrib to atzīt kā bootable disk.

Link to comment
Share on other sites

Kā minēju iepriekš, tas nepalīdzēja.. Viena no pirmajām lietām, ko izmēģināju.

Ja varētu unlock pārējās BIOSa fīčas, moš palīdzētu..

Link to comment
Share on other sites

Jā. Tā ir standarta lieta, ko darīt pēc formatēšanas caur command line.

Kā jau minēju augstāk, tie ir iemesli, kuru dēļ esmu šobrīd iesprūdis.

Link to comment
Share on other sites

Ir pieejami win to usb frīvēri, kas tev no iso faila sataisīs bītojamu partīciju vindous vidē. Var mēģināt šo paņēmienu izdarīt ar to emmc

Link to comment
Share on other sites

Problēma atrisināta.

Nonesu biosu un uzliku to pa jaunam virsū. Pēc pārinstalēšanas, disks parādījās, ļaujot arī uzinstalēt windowsu uz tā.

Paldies par palīdzību!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...