Jump to content

Meklē māju


ezis666
 Share

Recommended Posts

Artanis
(labots)

Veči - autors raksta, ka viņam par VISAS mājas remontu kopā aizies 10k (man uz dzīvokļa remontu vien aizgāja trīs divas-ar-pus reizes vairāk), un jūs domājat, ka viņš taisās likt tādas porcelāna rozetes un breidotos vintāžas kabeļus, kā vvv bildē?... :D

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Var jau arī parastos kabeļus salikt redzamus. Ja pacentīsies un visu rūpīgi izveidos, arī priecēs acis.

Link to comment
Share on other sites

Mans kaimiņš šitādu provodku salika savā "radošajā" darbnīcā un vēl meistariem lika sienas nošpaktelēt ar reljefu, aļa, kā kleķa būdiņā. Bet vai no porcelāna tās rozetes viņam, par to gan es neesmu pārliecināts nemaz. Pie kam, daudziem savulaik bēniņos un šķūņos mētājās šie porcelāna vadu "izolatoriņi".

Link to comment
Share on other sites

Nu nez. Tie porcelāna loriņi varbūt iederās vecās muižās, kur negribas autentiskos orķeļus, ģipša rozetes un sienu gleznojumus bojāt.

Savukārt, ja ir fobija, ka kāds kabelis/savienojums noīsināsies, caurule sāks sulot utml., tad, protams ir vieglāk visu vajadzīgo nomainīt, bet cik gan bieži dzīvē tā notiek?...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Es vēl kaut kā varu saprast, kad tie virsapmetuma ‘retro’ vadi, slēdži un rozetes tiek izmantotas kā dizaina elements - teiksim, ja vasarnīcā augšstāvs viss apšūts ar koku, vai dekoratīvo faktūraino apmetumu, tad var vijebīties un uztaisīt provodku ar tiem redzamajiem kabeļiem.

 

Bet normālā ikdienā apdzīvojamā mājā/dzīvoklī likt virsapmetuma vadus/trubas izklausās pēc pilnīgākā marazma (it sevišķi vēl to iemeslu dēļ, ko autors nosauca - par gaumi ta nestrīdas, bet nu “lai netrāpītu skrūvējot sienā”?! Jauki wtf... cik šķībam ir jābūt roku leņķim, lai nespētu neurbt tieši virs rozetes, vai, ļaunākajā gadījumā, ja tiešām abas rokas kreisās un piedevām aug no dibenss, nenopirktu par 50€ kabeļu meklētāju).

 

Es pats esmu inženieris, un man pat riebjas, ka vadi ir redzami iekš konstruētajām ierīcēm - gribas lai vienmēr viss ir smuki noslēpts kabeļu kanālos, vai zem paneļiem, vai kā citādi. Mājās man vispār gribas, lai elektronika pilnīgi saplūstu ar interjeru, un nekur nekas nerēgotos. Tai skaitā pat tāds hardcore kā bezvadu tālruņa lādētāji iebūvēti naktsskapīšos, un gaismas uz grīdlīstēs noslēptiem kustību sensoriem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)
pirms 11 stundām , ezis666 teica:

Lielvārdē, 1.6 km no upes un ~1km no mazutņikiem, nedzird viņus praktiski

Tad jau Tu esi man kaimiņš. Es gan nesapratu, kas ir mazutņiki. Ja par upi, tad ne reizi Lielvārdē neesmu Daugavā, ķekuma HES dīķī, peldējies. Vienmēr braucu uz Ogres upi. Tur cits kaifs. Cik tad mums tās siltās dieniņas vasarā ir un jēgas dzīvot ūdeņu tuvumā nekādas.

Par cik esmu taisījis to retro instalāciju, tad varu pateikt, nekas baigi dārgs tur nav. Vadu var tepat Rīgā nopirkt un daudz kvalitatīvāku par bildē redzamo. Rozetes un slēdžus ķeru Ikšķiles retro tirgū. Vislielākais deficīts ir keramiskās nozarkārbas. Protams, ja nav laika ķert pa tirgiem materiālis, tad pērkot tos itāļu pakaļdarinājumus, sanāk materiāli stipri  padārgi. Salīdzinājumā ar ulmaņlaiku rozetēm, tagad nopērkamās ir konkrēti plastmasas sūdi ar keramisku vāciņu.  Darbs protams daudz sarežģītāks, kā nomest  vadus aiz riģipša un iekārtajiem grietiem.  Parastam elektriķim tas nav pa spēkam.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 6 stundām , Didzis teica:

Par cik esmu taisījis to retro instalāciju, tad varu pateikt, nekas baigi dārgs tur nav. 

Bet jautājums bija, cik praktiska ir tāda elektroinstalācija ierindas dzīvojamajā mājā, ne studijā vai dizaina dāčā. Tas pats arī attiecas uz izpildījumu - uzskatu, piemēram, ka rozetēm mājās ir jābūt katrā stūrī, lai nekad nav pagarinātāji jāstaipa pāri istabai, putekļusūcēju var visur ērti piespraust, un Ziemassvētku egle var tikt brīvi izvietota telpās. Attiecīgi man 80m2 dzīvoklī rozešu ir 82 gab. Cik laika, naudas un cik ‘glīti’ būtu to atkārtot ar retro provodku?

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 13 minūtēm , Artanis teica:

Attiecīgi man 80m2 dzīvoklī rozešu ir 82 gab

Nav drusku perebors? ;) 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis

Zini, vecīt, beigās izrādījās ka nav gan perebors. Nenormāli ērti, ka var jebkurā brīdī, piemēram, galdu pārstumt citā stūrī, un datoru pieštepselēt. Vai, kā teicu, putekļusūcēju brīvi jebkur pieslēgt, nelienot aiz skapja. Tāpat gultas arkai abās pusēs ir rozetes, kur laptopu pieslēgt, ja kko ilgstoši lasi/skaties gultā guļot. Virtuves virsmā ir izbraucošais rozešu tornis, priekš blendera and shit.

 

 Ir ērti, tiešām - ja migrēšu uz māju, tad ieprojektēšu pat vēl pa +1 rozetei stūros.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Kā siena izskatās ar tik daudz kontaktiem ? uz katru m sanāk vismaz kontakts ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 10 stundām , vvv teica:

Var jau arī parastos kabeļus salikt redzamus. Ja pacentīsies un visu rūpīgi izveidos, arī priecēs acis.

Priecēs acis kādus gadus 10-15, pēc tam kad visi stiprinājumi apsūbēs, būs pilni ar zirnekļu tīkliem un putekļiem, tad izskatīsies briesmīgi. Laukos 90-jos bija taisīti remonti un redzams, kā izskatās tagad. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

būs pilni ar zirnekļu tīkliem un putekļiem

tas jau autentiskāk izskatīsies, ja, protams, viss pārējais interjers būs atbilstošām lietām.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 10 stundām , Artanis teica:

autors raksta, ka viņam par VISAS mājas remontu kopā aizies 10k

Es arī stipri apšaubu, ka šādā ciparā var iekļauties. Man pirms vairākiem gadiem 160m2 dzīvojamās platības remontam aizgāja kaut kur ap 25k, kur dārgākās pozīcijas bija jaunas apkures un ūdensapgādes izveide, kā arī visi santehnikas mezgli kopā ar flīzēšanu. 

 

Nesen kaimiņš taisīja mājai dzīvojamu piebūvi un teicās, ka viņam arī kaut kur aizgāja pāri 10k. Lielāko ciparu sastāda praktiski iekšdarbi, jo sienas ar jumtu uzbūvēt  ir diezgan ātri un materiāla izvēle (gāzbetons/koks/keramzīts) maz maina kopējās izmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Artanis teica:

Attiecīgi man 80m2 dzīvoklī rozešu ir 82 gab

Tas jau laikam ir kopējo rozešu skaits, nevis rozešu punktu skaits. Man novērojums par daudz rozešu punktu skaits nemēdz būt parasti ir par maz :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es saskaitīju rozetes - man katrā istabā 8 /10 punkti pa divām rozetēm. Divi punkti pie katras sienas.  Tā kā kopā arī būs diezgan daudz. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Artanis teica:

... ja vasarnīcā augšstāvs viss apšūts ar koku, vai dekoratīvo faktūraino apmetumu, tad var vijebīties un uztaisīt provodku ar tiem redzamajiem kabeļiem....

Ja esi inženieris, tad būtu jāzin, ka zem dēļiem instalāciju nevelk vai velk speciālās caurulēs. Guļbūvēs un ar apdares dēļiem apšūtās telpās vadus velk pa virsu. Ja ir iespējams, tad instalē speciālas nedegošas caurules

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja siena nav monolīta, tad var pakāpeniski. Dažās vietās bija pa 1 rozetei, bet pēc tam caurumu paplašināju uz rozešu bloku. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 8 minūtēm , Murlo teica:

zem dēļiem instalāciju nevelk

Šis apgalvojums daudzos gadījumos nav īsti pamatots. Ja mājai pienākt 3-fāžu dzīsla ar pareizi aprēķinātu diametru, tad kāpēc viņu speciāli kaut kur jāizolē vai jāizvelk ārā? Tas pats attiecas uz daudziem citiem vadiem, kuri sadala pa telpām zonas. Vienreiz ieliec vadu un aizmirsti un viss pārējais notiek nozarkārbās. Skatījos, ka Amerikā karkasa mājās praktiski visus vadus pa vidu savelk bez jebkādām trubām, pie tam ugunsgrēku procents ir pietiekami zems, jo tur diezgan stingri tiek reglamentēts, kā vadi savienoti un kādus vadus jāizmanto.  Pie mums var sienā iebāzt jebkādu vadu, jebkādus savienotājus un pēc tam cīnīties ar sekām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Murlo teica:

Guļbūvēs

Nezinu, kā guļbūvēs dara visbiežāk. Redzēju vienā guļbūvē, visa instalācija apslēpta, speciāli izurbtos instalācijas kanālos, kanāli tika urbti guļbūves būvniecības laikā, tajos saliktas speciālas caurules, pa kurām vilka vadus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Artanis teica:

Bet jautājums bija, cik praktiska ir tāda elektroinstalācija ierindas dzīvojamajā

Ir arī sava praktiska vērtība. tagad modē rozetes likt zemu pie grīdas, bet retro varinatā rozetes vienmēr bija virs galda. Nav jāložņā pagaldē lai ieslēgtu telefona lādētāju. Protams, mūsdienās tikai ar retro instalāciju nepietiek. Veļmašīnai vai bilerim nafig nevajag retro vadus. Īstenībā, pa smuko ar ''šņorītēm'', vispār nevar savilkt kontaktus ar zemējumu. Baigi neglīti izskatās trīs dzīslas uz keramiskajiem izolatoriem. Tāpat uz riģipša retro instalācija neizskatās un faktiski nav tehniski izpildama. Riģipsis netur izolatorus. Tad jau ceļot zem riģipša jāparedz dēļu klājums. Vārdu sakot, retro variants der tikai atsevišķās vietās.  Rozetes mājā nekad nevar būt par daudz, tas gan tiesa. Pareizāk ir nevis visu sienu saurbt ar kārbām, bet paredzēt daudz pieslēguma vietu. Kad iekārto māju, tad kur vajag saurbj papildus kārbas un uzliek cik rozetes vajag. Pārejās vietās paliek tikai pa vienai. Jā, virsapmetuma instalāciju smuki prot savilkt tikai ļoti reti elektriķi. Taisni un smuki nostiprināt vadus nav dots visiem elektriķiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Murlo teica:

zem dēļiem instalāciju nevelk vai velk speciālās caurulēs. Guļbūvēs un ar apdares dēļiem apšūtās telpās vadus velk pa virsu. Ja ir iespējams, tad instalē speciālas nedegošas caurules

Kā tur ir, kāds ir pareizais pielietojums karstumizturīgajiem kabeļiem ar sarkano izolāciju?

 

 

Pirms 7 minūtēm , Didzis teica:

Riģipsis netur izolatorus.

drywall_anchor_01.jpg

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tie sūda plastmasas dībeļi iznāk ārā, vada galā, ar visām saknēm. Šņorīšu instalācijā baigais spēks ir uz vada nostiepumu. Protas, var vadu nenostiept kā stīgu, bet tad instalācija ar laiku paliek ar nokareniem vēdariem un izskatās briesmīgi. Dībeļi der lai plauktu nostiprinātu, bet izolators kalpo kā svira un lauž kopā riģipsi. Vienīgais variants, ja apakšā ir koks. Lai gan, kā jau teicu, uz riģipša gludas sienas retro instalācija neizskatās. Nav vērts pat mocīties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mezavecis teica:

viss pārējais notiek nozarkārbās.

 

Vai tad kāds vēl mūsdienās čakarējas ar nozarkārbām. Kabeļi un automāti tak nemaksā neko. No skapja izvelk katram automātam/istabai/sienai/rozetei atsevišķi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , msp teica:

No skapja izvelk katram automātam/istabai/sienai/rozetei atsevišķi.

Iedomājos šādu risinājumu retrovadu izpildījumā. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 53 minūtēm , msp teica:

No skapja izvelk katram automātam/istabai/sienai/rozetei atsevišķi

Nu nez. Katrai sienai ir ok (es tā pirms ~20 gadiem izdarīju), bet vai katrai rozetei? Es gan saliku nozarkārbas uz atsevišķām rozetēm. Tagad tā nedarītu. Ņemtu dziļās kārbas rozetēm un vadus savienotu tajās. Par gaumēm nestrīdas, bet es ciest nevaru , ka savelk vadus no vienas rozetes uz otru un savieno ar pašas rozetes skrūvkontaktiem. Gan jau tā ir mana īpatnība :haha:.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 57 minūtēm , msp teica:

No skapja izvelk katram automātam/istabai/sienai/rozetei atsevišķi.

Ja taisa jaunu instalāciju. Tad jau skaidrs, ka no kurienes aug kājas, ka visiem vadiem jābūt redzamiem, jo varbūt savajadzēsies jaunu rozeti vai lampiņu piekārt, lai jaunu vadu uz skapi aizvilktu. 

 

Ja melo, tad saprāta robežās. ir arī metāla dībeļi, kurus diezgan izturīgi. Pie griestiem mājās uz reģipša karājas aizkaru stanga ar bieziem dubultiem aizkariem, nekas nav nokritis. 

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Tie sūda plastmasas dībeļi iznāk ārā, vada galā, ar visām saknēm

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

ciest nevaru , ka savelk vadus no vienas rozetes uz otru un savieno ar pašas rozetes skrūvkontaktiem

Tā ir tava subjektīvā nepatika, vai ir kaut kādi standarti, kuri iesaka tā nedarīt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , 138 teica:

kuri iesaka tā nedarīt?

Viena nepievilkta sākuma līnijas skrūve var lielus mēslus sadarīt, ja ķēdē ir lieli patērātāji :shok:

Link to comment
Share on other sites

Katrai rozetei vilkt savu vadu + automātu, tas tāds savdabīgs fetišs ... 

Link to comment
Share on other sites

Kāds lērums vadu būs, ja no katras rozetes vilks uz sadali. Cik liela būs sadale, lai tādu  automātslēdžu daudzumu savietotu.

Par vadu vilkšanu.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , jema teica:

nepievilkta sākuma līnijas skrūve var lielus mēslus sadarīt

Tas ir patiesi attiecībā uz jebkuru skrūvētu savienojumu, vai tas būtu rozetē vai nozarkārbā vai jebkur.

 

 

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Cik liela būs sadale, lai tādu  automātslēdžu daudzumu savietotu.

 

pirms 6 stundām , Artanis teica:

82 gab

 

193.jpeg

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , vvv teica:

Nezinu, kā guļbūvēs dara visbiežāk. Redzēju vienā guļbūvē, visa instalācija apslēpta, speciāli izurbtos instalācijas kanālos, kanāli tika urbti guļbūves būvniecības laikā, tajos saliktas speciālas caurules, pa kurām vilka vadus.

un kas notiek, kad guļbūve sēžās? divu sienu krusojuma vietā caurule tiek nogriezta.

Ir noteiktas prasības mūra ēkās un koka ēkās. arī šķērsojot sienu vads, caurule jāliek iekšā bruņu apvalkā. Tā pat ir noteikts cik augstu no zemes ir rozetes un slēdži gan no ergonomikas, gan no drošības viedokļa. Tikai mūsu pseido celtnieki saka, ka tā visi dara un ir OK.

 

Bet saistībā ar karstumizturīgo izolāciju tas ir paredzēts telpās ar paaugstinātu karstumu, lai izolācija nepaliek pārāk mīksta un nedeformējās. 

Labots - Murlo
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 45 minūtēm , Mezavecis teica:

ir arī metāla dībeļi, kurus diezgan izturīgi.

Mārtiņ, nejauc kopā plastmasas dībeļus ar metāla 'puķītēm', kas atveras iekšā sienā. Metāla dībeļi spēj izturēt desmitiem kilogramu - principā, lūzt tikai kopā ar šķīvja izmēra riģipša gabalu no sienas ārā. Bet tās plastmsas skrūves pilnīgi mierīgi iznāk no sienas ārā pie jebkura kaut drusku spēcīgāka rāviena, uztaisot krāteri sienā.

 

Kas attiecas uz @M@R$$ un @xp rakstīto - nu nevajag jau iet galējībās - nav jāvelk kabelis uz katru rozeri, bet nu sadalīt, piemēram, istabā divas pretējās sienas, vai, sliktākajā gadījumā, vismaz individuālas istabas uz atsevišķiem automātiem ir ļoti ērti un loģiski. It sevišķi, piemēram - vajag istabas vienā sienā uztaisīt caurumus plauktiem, un jāatslēdz španis - vai nu tev jāvelk garais pagarinātājs no citas istabas uz turieni, vai vienkārši kā baltais cilvēks iespraud urbi blakus sienā un urb, ko vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Murlo teica:

un kas notiek, kad guļbūve sēžās?

Tajā guļbūvē, kuru pieminēju, viss tika gudri taisīts, elektriķi bija zinoši spečuki, gan jau sabūvēja kārtīgi, ievērojot visus noteikumus. Jā, guļbūves sēžas, tāpēc ir savi risinājumi guļbūvēs ar logiem, ar durvīm (tiek atstāta liela rūme virs kārbām), parastā veidā guļbūvē iemontētiem logiem guļbūves sēšanās rezultātā izplīstu stikli, bet pareizi iebūvēti logi guļbūvēs ir OK, līdzīgi gan jau arī ir ar iebūvēto elektroinstalāciju guļbūvēs, ir atbilstoši risinājumi, kuri strādā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

nejauc kopā plastmasas dībeļus ar metāla 'puķītēm'

Es neko nejaucu, ir tādi paši kā plastmasas, tikai no metāla. Plastmasas es nelietoju, jo puse salūzt skrūvējot iekšā. Puķītes ir cits stāsts un tos parasti izmanto rozešu kārbām.  Varbūt biedrs Didzis ar riģipša dībeļiem (un vispār riģipsi) neprot strādāt un tāpēc viņam krīt laukā. 

Link to comment
Share on other sites

Artanis

@Mezavecis  A ar ko praktiskā ziņā matāla dībeļi no plastmasas atšķirās, ja runājam par to, kā viņi sienā turas? Kontakta laukums, ar kuru tie turās riģipsī, principā sanāk tas pats - tik vien, kā pašam dībelim mehāniskā izturība. Didzis runā par to, ka tie pāris cm dziļie konusveida pipuki slikti tur radiālu slodzi, kādu radītu, piemēram, maziņš keramikas izolators, uz kura uztīts uz vienu pusi stingri nospriegots kabelis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

Mārtiņ, nejauc kopā plastmasas dībeļus ar metāla 'puķītēm', kas atveras iekšā sienā. Metāla dībeļi spēj izturēt desmitiem kilogramu - principā, lūzt tikai kopā ar šķīvja izmēra riģipša gabalu no sienas ārā. Bet tās plastmsas skrūves pilnīgi mierīgi iznāk no sienas ārā pie jebkura kaut drusku spēcīgāka rāviena, uztaisot krāteri sienā.

 

Kas attiecas uz @M@R$$ un @xp rakstīto - nu nevajag jau iet galējībās - nav jāvelk kabelis uz katru rozeri, bet nu sadalīt, piemēram, istabā divas pretējās sienas, vai, sliktākajā gadījumā, vismaz individuālas istabas uz atsevišķiem automātiem ir ļoti ērti un loģiski. It sevišķi, piemēram - vajag istabas vienā sienā uztaisīt caurumus plauktiem, un jāatslēdz španis - vai nu tev jāvelk garais pagarinātājs no citas istabas uz turieni, vai vienkārši kā baltais cilvēks iespraud urbi blakus sienā un urb, ko vajag.

Par to jau ir stāsts, ka te dažs labs iet galējībās no katras rozetes vilkt kabeli uz sadali!

Tā arī ir - normāli būtu uz katru istabu (izņemot virtuvi, tur protams vairāk) velk divus kabeļus - 3x1.5 priekš apgaismes un 3x2.5 priekš rozetēm. 

Man jautājums:

Esmu redzējis, ka katru atsevišķu kabeli velk gofrā (no rozetes līdz pašam automātslēdzim). Neredzu īsti jēgu tam, ka kabelis virs piekārtiem griestiem tiek vilkts gofrā!

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

 

@Artanis Viņi vienkārši ir izturīgāki un nesalūst, bet princips nemainās - tiek iegriezti iekšā riģipša plātnē ar vītne. Man māja visa no iekšpuses ir ar riģipsi taisīta, tāpēc caurumus riģipsī esmu vairāk taisījis nekā Didzis visā mūžā, ja reiz katrā postā par to materiālu gānās. Nu nav viņi tik neizturīgi. Virtuvē pat sienas skapji turas bez papildus stiprinājumiem sienā. Vienkārši pareizi jāsaplāno, cik uz vienu dībeli ir slodze , lai nebūtu pēc tām jākož pirkstos.   

Link to comment
Share on other sites

gofrā lai skrūvējot skrūvi neieskrūvē vadā, bet pastumj viņu malā.

 

bet par riģipsi viņš ir izturīgs, ja ievēro starpsienas izbūves tehnoloģiju. Ģipša plāksne svaru pārness uz profiliem, kas tālāk uz nesošām konstrukcijām. Ja noskipi 2kārtas ar plāksnēm tad vairāk par gleznu neko nevar piekārt

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 6 minūtēm , xp teica:

Neredzu īsti jēgu tam, ka kabelis virs piekārtiem griestiem tiek vilkts gofrā!

Ir ērti, ka ja savajagās, tad esošajam kabelim var piesiet, teiksim, resnāku, vai papildus otru kabeli, un izvilkt caur gofru. Griestos it sevišķi aktuāli, jo tur kabeļi ķerās aiz visiem šķērsrofiliem un atsaitēm. Sienās savukārt samazinās iespēja ar skrūvi pārsist kabeli.

 

EDIT: Murlo jau pasteidzās. 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...