Jump to content

Failu serveris mājas vajadzībām


Kitai
 Share

Recommended Posts

Kāds šobrīd ir labs price/performance risinājums failu serverītim? Nepieciešams lai bildes, video, mūzikas faili no jebkuras  darbstacijas vai telefona automātiski sinhronizētos ar serveri un  pēc nepieciešamības varētu  piekļūt. Arī no ārienes caur reālo IP.

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Skaties Qnap izstrādājumus, atradīsi sev piemērotu. Vai Synology.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Kitai teica:

Kāds šobrīd ir labs price/performance risinājums failu serverītim?

Viss atkarīgs no roku leņķa!

 

Es ņemtu kādu G sērijas intel proci un uzbūvētu savējo servaku uz linux.

 

Userim parastam gan jau ka labāks būs kāds gatavs NAS. 

Link to comment
Share on other sites

Bija kaadreiz man Qnap.Nepatika, kaut kaa paskaljss, diezgan sila..Nebija gan dargais gals,bet ar striima stabilitaati bija probleemas.It kaa diski bija ok, softs updatots utt.,bet kaut kaa negaaja ''pa smuko''. Notirgoju, pec tam panjemu Synology DS216Play. Nu jau paris gadus lietoju, viss chikii,nekas nekarst, kluss, kad aizmieg teree tikai 7w, pie slodzes ap 18w. Ja gribas, vari vispar izslegt OFF un iedarbinat caur tiiklu ar WOL.Isaak sakot -visaadu fissku pietiek.

Iekshaa 2 diski,raid-s, viss pa smuko, ruuc 24/7h. Pat ''resnas'' filmas caur vpn iPsec striimojas bet aizkeres (100mbit linija), vari lietot to kaa savu spotify. Ir baigi ok, gljuki nav noveroti.

Link to comment
Share on other sites

MAn ir Synalogy DS216J @ D-Link 323

Link to comment
Share on other sites

Manas piecas kapeikas: (nesen rakos kā reizi par šo tēmu)

Ja nejūties spēcīgs Linuxa vai BSD lietās, tad laikam tomēr gatavo NAS. Palasot par Nas4free vai Freenas neizskatās baigi vienkārši to visu saķibināt. (vismaz man, kas ar Linuxveidīgajiem nav saskāries). Nu un ja vēl sagribās ZFS, tad jau citas prasības dzelžiem.

It sevišķi, ja gribas akurātā nelielā korpusā.

Vēl gan ir tāda lieta kā Xpenology- Linux (laikam) loaderis, kas emulē Synology dzelzi- attiecīgi Synology sistēma kraujās pa virsu. (un kuru tad var uzstutēt praktiski jebkuram dzelzim)

Dzelziskā ziņā jau nekas traks nav vajadzīgs- plate ar integrēto Atomu vai Celeronu (mini ITX), jautrāk būs ar efektīvu barošanu un korpusu, it sevišķi, ja tam pasākumam jādzīvo redzamā vietā.

Pašam gadījās par pievilcīgu ciparu dabūt mini serveri ar divkodolu atomu (kaut gan ar jau skatījos uz gatavajiem NAS- bet nu par sviestmaizi izvēlējos paspēlēties). Pašā korpusā vieta 2 mazajiem diskiem, plus vēl 2 caur e-sata kabināšu kaut kur ārpusē.

(Vizuālais skats un baigais kompaktums nav īpaši aktuāli- dzīvo tas viss nomaļā kabūzī plauktā ).

Uzliku Xpenology, visu gan vēl līdz galam neesmu sabakstījis, bet kopējot lielu failu no NAS uz PC pa vadu, procis slogojas par kādiem 3-5%, atmiņu tāpat minimāli ēd, ātrums laikam bija ap 40-50 MB/s... Strāvas patēriņa ziņā gan nekas izcils- ar 2 2,5'' un 1 3,5'' disku ēd ap 35-40W, ko principā var pieciest... (Gatavais NAS gan jau iekļausies 20W).

Link to comment
Share on other sites

Pirms apgreida nodzīvoju veiksmīgi ar 24/7 netbuku ar atomu, 2.5" hdd, un 100 mbps un win7 os.

Dzīvotu vēljoprojām, ja neliktos par īsu tīkls. Tāds sets patērē max 15 vatus, tātad arī par elektrību nesatraucos. Vienīgi datu bekapu reizi pāris mēnešos sameistaroju.

Visu šo pa kapeikām var dabūt.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es arī savācu savu nas ar iebūvēto apollo lake celeronu. Izmēğinājos vairākus variantus, ubuntu, omv, freenas, bet katrā nestrādāja kāda no lietām. Droši vien vainīgas manas līkās rokas. Beigās apnika, uzliku win 10 un viss ko man vajag rullē. 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Omv jau arī mēğināju, bet jaunos atomus normāli neatbalsta omv3, omv 4 nav visu vajadzīgo pluginu. Ar linux visgrūtāk ir salikt useru tiesības. No omv samba shares nepalaidās exe faili. Transmision vai deluge pluginus nekādi nevareju nokonfigurēt, nebija tiesību veidot failus, kaut gan visas tiesības deluge, transmision bija. Vēl man vajag, lai darbojas video kameru ieraksta softs. Bez normālām zināšanām neiesaku ņemties ar tiem linux nas. Uz windows viss rullē pēc 2h, ar tiem nas uz linux noņemos kādu nedēļu, nu I nah.

 

P. S. es arī ļoti gribēju palaist NAS ne uz win, bet beigās padevos, palika žēl sava laika un nervu

Labots - uldii12345
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , uldii12345 teica:

Uz windows viss rullē pēc 2h,

Kādus softus izmantoji, vai iztiki ar win iebūvētajiem servisiem?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Man no NAS daudz ko nevajag. Pagaidām tikai viens 3TB cietais, backup veicu manuāli. Video izmantoju blueiris, torrentiem deluge, pārējais win iebūvētais (samba, vadība caur remote desktop). Win10 gan ir mīnuss vai varbūt pluss ir samba v2. Uz android tv kastēm dabūju uzlikt kodi 18 ,beta versiju, lai piekļūtu sharēm.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 1 stundas , uldii12345 teica:

No omv samba shares nepalaidās exe faili. Transmision vai deluge pluginus nekādi nevareju nokonfigurēt, nebija tiesību veidot failus, kaut gan visas tiesības deluge, transmision bija.

 

 

Nu nez - man nebija nevienas no minētajām problēmām. Par labākajiem uzskatu tieši OMV un Synology. No pēdējā ir lietots DS216 un DS418, abi ir labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , uldii12345 teica:

Omv jau arī mēğināju... ...nu I nah.

 

Kaut ko Tu tur nah esi pats sadarījis. Man Linux zināšanas = 0, bet ar OMV vispār nav bijušas nekādas problēmas. Jau gadus 4us stāv OMV, ntās reizes pārinstalēts (gan apdeitojoties, gan mainot sistēmas diskus) - vienmēr viss kā pa sviestu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:
  pirms 19 stundām , Kitai teica:

lai bildes, video, mūzikas faili no jebkuras  darbstacijas vai telefona automātiski sinhronizētos ar serveri

Openmedia vault ar owncloud. Strādā labi, pārbaudīts..

Link to comment
Share on other sites

Nu ja speciem patīk eksperimentēt, nu ok, bet lietotajam tam visam nav laika un zināšanas. Ir labi gatavi risinājumi, a te kā vienmēr, tūlīt vēl Audi80 ar gāzi sekos :biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

visi iepriekšējie ieteikumi nav acīm redzami par šo vajadzību, bet par virsrakstā pieminēto failserveri

 

Man Synology viss sinhronizeejas ;)  Vieniigais atrodoties ne-LV, kur interneta atrums ir nestabiils, ir bijushi momenti,kad nav iespejams normali visu sasinkot. Bet nu tas jau buus cits stasts.

Te var palasiities - https://www.synology.com/en-us/knowledgebase/DSM/help/DSM/Tutorial/cloud_sync_files

 

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

HPE ProLiant MicroServer Generation 8+ .. FTW

 

Link to comment
Share on other sites

Gen8 vairs naff kādu brīdi pieejams. Stocki beidzot tukši.
Labs & lēts verķis bija. Ja vēl HP nebūtu caur lielo D uztaisījis tā, ka normāli Linux nevar uzlikt, vispār būtu ideāls.
Gen9 arī esot ok.

Link to comment
Share on other sites

Arī aktuāla tēma. Gribu savu WD MybookLive nomainīt.

Tātad atmetot zobu labošanu pašam, ir tikai Synelogy? Uz viņa torent klientu var palaist? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...