Jump to content

Dators 350-400 eiro robežās.


guess
 Share

Recommended Posts

Donkeyhot
Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Ok, pārpakošana jā, bet skatam, ka Dell rūpnīcā pārjauc un tīra no putekļiem pāris gadus vecus (vai vēl vecākus, kā pāris postus augstāk tēmas autora minēto E4400 ar C2D, kam kkur pie 10 gadiem) Dell datorus, man joprojām grūti noticēt.

Labi, tas viss laikam nav relevanti šajā gadījumā -

 

 

 

Tu kaut ko par jēdzienu "garantija" esi dzirdējis? Bet par korporatīvajiem pasūtījumiem?

Link to comment
Share on other sites

Tak Dell outlet lapā pilns ar atgrieztajiem datoriem. Lielākājā daļā gadījumu, kāds nopērk un aizsūta atpakal.

Tādus kuri katkur 2 gadus jau darbojušies Dell atpakaļ neņem, bet nopērk visādi sertificēti "atjaunotji", kuru noslauka putikļus un tirgo tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, tie, kas ir atnākuši uz rūpnīcu atpakaļ caur garantiju, labi. Bet ko tu vēlies teikt par korporatīvajiem pasūtījumiem? Korporatīvajiem klientiem pērkot jaunus datorus, pie ražotāja mēdz nonākt atpakaļ klienta vecie?


Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tādus kuri katkur 2 gadus jau darbojušies Dell atpakaļ neņem, bet nopērk visādi sertificēti "atjaunotji", kuru noslauka putikļus un tirgo tālāk.

Man arī tā šķiet, bet varbūt @Donkeyhot var pastāstīt kaut ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nafig Dellam tos vecos datorus? Ja arī ir noslēgts kautkāds līgums par atpakaļņemšanu, tad noteikti tos savāc kautkāds subkontraktors. Nezinu nav sanācis saskarties.

Vienu Precission laptopu gan esu sūtijis atpakaļ, jo nepatika.  Tādi arī parasti outletā nonāk.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Es galīgi neesmu eksperts dažus gadus vecu vidējā-niknā gala galda datoru cenās, tomēr, par spīti izskanējušajiem dažu kompetento biedru apgalvojumiem par pretējo, man radās šaubas, vai šis ir labs bang for the buck; paskatījos, par cik tad eseskā iet dzelži ar šo CPU, nu neko lētāk arī nav

https://www.ss.com/lv/electronics/computers/search-result/?q=4670

 

Lūk arī viens renew. Videokarte gan labāka nekā OP:

5a6261042cdb1_dellprecisionT1700449eur.png.01d04d45dfa7b157d0863e224e09a0c1.png

turklāt

Citēt

 

Cena uz firmu bez PVN

 

 

Atkārtoju, man ir grūti spriest par šo cenu, bet tas veikals man točna nešķiet lēts, paskatoties uz viņu refurbished laptopu cenām un salīdzinot tās ar cenām, cik tādi maksā ne-refurbished.

 

Tiešām Haswell galda datori tā maksā?

Ja kāds te forumā mēģinātu kaut ko ar i5-4*** tirgot ap 400€, tad taču tiktu momentā nosaukts par kosmonautu, ne?

Link to comment
Share on other sites

Paskaties ebay. Tur tā cena diezgan tuva un bez garantijas. Protams, izsolēs var lietotus nomedīt lētāk, bet nosacītā "plaukta" cena ir ~ ok. Un ja vēl ar garantiju, tad vispār nav ko domāt.

Link to comment
Share on other sites

Bet vai ir vērts tādu cenu par viņu maksāt, nevis salasīt kaut ko ar lētāko iespējamo Coffee Lake, t.i. i3-8100?

Jā, papagaiļu iekš 8100 ir apmēram tikpat cik i5-4670, bet iebūvētajai UHD 630 grafikai tur ir apmēram tikpat (par dažiem vairāk) papagaiļu kā tai GT730.

Ap 100€ par 8100, vēl ap 100€ par kādu Z370 dēli, vēl ap simtu par kādu NVMe 240/250/256GB SSD, RAM laikam lētākais sanāk ja ņem 2 pa 4GB, tas ir kādi 60€ par abiem - ja keiss un jēdzīgs PSU, kā autors kaut kur te rakstīja, jau ir, tad lūk, stabili zem 400€ ir jauns neslikts pc.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Aizmirsi pieminēt, ka pēc 1/2gada var atsist kādu daļu no sistēmas cenas nomainot to z370 pret kādu h/b3xx plati.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

Bet vai ir vērts tādu cenu par viņu maksāt


To katrs izlemj pats.

i3-8100  ~115
Lētākais dēlis  ~ >100,
8 GB RAM ~90
HDD/SSD (256 GB, SATA) ~37/75

Un jau ir gandrīz tie 380 €.

+ keiss ar barokli + win.

Nezinu par Dellu, bet nesen paņēmu lietotus HP Z220, kas bija tiešie konkurenti. Tad varu teikt, ka keisi ir klusi un barokļi, spriežot pēc svara, arī ir normāli. Lai arī tie ir entry level, bet tomēr workstation klases verķi ar attiecīgu čipsetu, kurus komplektēja arī ar Xeoniem un ECC atmiņu.  Tādu keisu + barokli par 50 € jaunu nenopirksi.
Attiecīgi starpība starp to Dellu un i3 noteikti ir  lielāka nekā 100 €.

Link to comment
Share on other sites

Šajos gadījumos licencēts win+garantija spēlē lielu lomu.. bet nu daudziem jau po.. katrs izvēlas pats :)

 

pielasot klāt tiem 380 euro +keiss/baroklis ~100 + win ~100, ja vēl video, tad vēl 150-200... vai arī jādzīvo uz iebūvētās..+ storage hdd ~50.. te jau salasās smuks cipars

 

es pats konfiguratorā mēģināju salikt.. man jaunam pc sanāca ~700 bez win.. 800 ar win

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Puse shajaa teemaa ir bezsakars, kjiiselis. Snukurs beidz tur pust lietas no kuraam tev nav sajeegas. Un puse te ir kapeikp**eji, kas skaita ka leetaak var nopirkt saliekot datoru. Visi nav kas liks kopaa un meklees kur leetaak detalas nopirkt. Dators nav suudiiga un neklausies pusi no shejienes. Taa kaa var njemt. Veelaak vareesi nomainiit CPU uz ko labaaku un RAM papildinaat kaa arii video karti.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Caps to jau pamaniiju ka autors iegaadaajaas. Ir bijushi Lenovo SFF, gan lielaa kaste un ir ok. Man bija pietiekoshi. Tik SFF variantaa jaameklee mazaa video karte ja grib ielikt citu.

Link to comment
Share on other sites

Es pērku līdzīgus PC saviem klientiem jau labu laiku un visi ir apmierināti! 

pirms 3 stundām , snukurins teica:

.Piemēram SATA portu skaits arī šīm platēm ir stipri mazs.

Ja tas nav serveris, tad grūti iedomāties kam mūsdienās vajag vairāk par 2 sata porti! 90% darbstaciju tiek lietos tikai viens - SSD!

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau dators un darbastacija ir divas dažās lietas un cenas arī stipri jau mainās :biggrin:, bet es jau nav specs, parunāt patīk!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , CAP teica:

Ja nepamanījāt, tad autors jau iegādājās šo datoru :D

Tak vienalga. Ja flame war sācies, tad katram jāpiemet pagalīte, lai liesma neapdziest. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mani šajā stāstā nebeidz uzjautrināt fakts, ka 4 gadus vecs dators maksā gandrīz vai apmēram tikpat, par cik var salikt pēc papagaiļiem līdzvērtīgu jaunu, un apgalvojumi, ka tas ir labs dīls. Piekrītu, tas pc nav slikts, bet vai tam būtu jāmaksā tik, cik tas maksā?

 

Neko daudz nejēdzu par lietotu biznesa galda datoru tirgu, bet šo to jēdzu par lietotu biznesa laptopu tirgu. Tur, lūk, ir papilnam Ivy Bridge aparātu, kuri ir ļoti ok priekš ikdienas un apsveicama izvēle kā alternatīva jaunam budžeta laptopam, bet - par kādu cenu? Man liekas saprātīgi tos pirkt par ~150€, nevis par ~300€. Un tie ir nopērkami par ~150€, bet ir pārdevēji, kas pārdod, un pircēji, kas pērk arī par ~300€. Ar Haswell ir līdzīgi, tiem diapazons šobrīd ir ~200€ - ~400€.
Bet ja situācija ar lietotiem Haswell biznesa galda datoriem tiešām ir tāda, ka īpaši lētāk par ~400€ tos nedod, tad... vai tiešām ir vērts ņemt tādu, nevis jaunu? Es neredzu labu iemeslu, kāpēc lai būtu.

Link to comment
Share on other sites

Nu tak apskaties cik maksā jaunas apmēram tādas pašas sērijas darbastacijas - tava iedomātā cena par pašsalikto x 2. Loģiski ka arī vecākam eksemplāram cena būs 2x lielāka (ja ne vairāk) par lietotu pašsalikto.

Apskatot piedāvjumu Dell lapā redzu ka līdzvērtīgas jaudas jaunais modelis sanāk ap EUR 800 + PVN

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@138 kaada jeega runaat par cenu atshchiriibu starp gatavu datoru hn pash saliktu? Taa ir bijis un buus vienmeer. Personigi man joprojam ir stacionaarajaa gan portatiivajaa datoraa Ivy Bridge, ssd utml un mani apmierina. Un abi ir Lenovo. Nu netaisos es steleet kopaa pats stacionaaro datoru pa daljaam. Es esmu no tiem pat ka tas ir 4 paaudzes es panjemshu labaak jaunu no lielas firmas un samaksaashu vairaak.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , 138 teica:

Mani šajā stāstā nebeidz uzjautrināt fakts, ka 4 gadus vecs dators maksā gandrīz vai apmēram tikpat, par cik var salikt pēc papagaiļiem līdzvērtīgu jaunu, un apgalvojumi, ka tas ir labs dīls.


Nu bet nemaksā tikpat. Tādu jaunu salikt maksā par ~30 % vairāk. Kāpēc maksāt 30 % vairāk par 4 gadus vecu performanci, kas tikai salasīta no jaunākiem (un daļēji zemākas klases) dzelžiem? Ja vajag jaunu performanci, tad, kā jau te rakstīja, nekāda cena i tuvu nesanāk tiem 380. Jāreizina ar ~2.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ArnisR teica:

Nu bet nemaksā tikpat. Tādu jaunu salikt maksā par ~30 % vairāk.

 

Mkēj, skaitu vēlreiz - kā ar jaunām detaļām salikt performancē pēc iespējas precīzi līdzvērtīgu šim

 

Spoiler
1/19/2018 , 11:52, guess teica:

Procesors

Procesora modelis: q_icon.gif
Intel® Core™ i5-4670
 
Procesora frekvence: q_icon.gif
3,4 GHz q_icon.gif
 
Kodolu skaits: q_icon.gif
4 q_icon.gif
 
Operatīvā atmiņa
Operatīvās atmiņas apjoms: q_icon.gif
8 GB q_icon.gif
 
Operatīvās atmiņas tips:
DDR3 q_icon.gif
 
Cietais disks
Cietā diska tips: q_icon.gif
HDD 7200 rpm q_icon.gif
 
Cietā diska apjoms: q_icon.gif
500 GB
 
Videokarte
Videokartes tips: q_icon.gif
Neiebūvētā Nvidia GeForce q_icon.gif
 
Videokartes modelis: q_icon.gif
NVIDIA GeForce GT730
 
Videokartes atmiņas apjoms: q_icon.gif
2048 MB q_icon.gif
 
Operētājsistēma
Operētājsistēma: q_icon.gif
Microsoft Windows 10 Pro q_icon.gif
 
Diskdzinis
Diskdzinis: q_icon.gif
CD / DVD lasītājs / rakstītājs
 

 

 

 

 

i3-8100 (aptuveni tikpat papagaiļu kā i5-4670, iebūvētajai grafikai aptuveni tikpat papagaiļu kā GT730)

~105€ (115€ iekš viensāelvē, sīkākās bodēs ir kādu eiro lētāk (inb4 "vai sīkajām bodēm var uzticēties"))

 

Z370 dēlis

~100€

 

500GB HDD (jā, lol, bet OP ir tieši tāds, un šī ir ilustrācija kā salikt "jaunu tādu")

~35€

 

8GB DDR4 kāds no lētākajiem pieejamajiem (vai 2 x 4GB, tie izskatās pieejamāki, also dual channel)

~60€

 

kaste, nu kāda no lētākajām brendīgajām, lai neviens man neteiktu "tam Dellam ir daaaaudz labāka"

~30€

 

PSU, tāds ne pārāk bomzīgs, kāds no lētākajiem brendīgajiem bronzām - lai neviens man neteiktu "tam Dellam ir daaaaudz labāks"

~45€

 

un kā nu bez DVDRW  (jo OP tāds ir, un šī ir ilustrācija kā salikt "jaunu tādu")

~15€

 

Tas ir 390€. Bez Win. Cik maksā Win, laimīgi nezinu. Tak ne jau ~100? ~50? Tātad ~440€ kopā.

Vai par kādiem 40-50€ lētāk uz dēļa rēķina, ja liek i3-7100 (līdzīga performance (bet, diemžēl, arī cena) kā 8100) uz B250.

Varbūt kādi ~40 - ~50€ uz visu kopā klāt, ja visu pērk vienā un ne vislētākajā bodē.

 

Frāzē

Pirms 39 minūtēm , ArnisR teica:

daļēji zemākas klases dzelžiem

ietverto domu saprast neizdevās.

Tu runā par to, ka es salīdzinu jaunu i3 ar ne tik jaunu i5? Ja tā, tad tieši ko šeit izsaka piederība tai vai citai saimei, ja veiktspēja ir līdzīga?

Ko tad tu teiktu par, piemēram, G4600, kurš ir Pentiums no Kaby Lake, bet dabū apmēram tikpat papagaiļus kā Nehalem i7-860. Vai tu gribētu kā derīgu argumentu pasniegt apgalvojumu, ka viņš ir "vairākas klases zemāks" par to i7? :D

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es jautaashu tieshi, man cik tad procentuaali i5/i7-3xxx vai i5/i7-4xxx iepaliek no jaunaakaas paaudzes? Nu brienot internetaa, skatoties video, rakstot ddokumentus, vai apstraadaajot ar Photoshop utml. Nu es neskrieshu peec peedeejaas paaudzes CPU utt.

Link to comment
Share on other sites

ar cenām tev tā izskatās bez pvn, ka minimums :D

 

i3-8100 ~110-115 euro

Z370 plate ~110-120 euro

normāls hdd.. ~50 euro /tāpat, ka minimums prasās SSD, ka minimums 240GB = 80 euro//

8GB DDR4 - ~80-100 euro

kaste+psu = ~80-100 euro

+ dvdrw ~15 eur

+ win ~100 eur, teorētiski uz šīs pozīcijas var ietaupīt.. ir puslegālas iespējas arī pa kādiem 15-20 euro dabūt...

 

= 525-600 euro

 

iekš, piem., dateks sanāca ~575 euro..

 

 

@Rizla jaunais procis ieliek +/- 10 % http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4670-vs-Intel-Core-i3-8100/m630vs3942

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

@CAP, es skatījos lētākās salidzini.lv cenas, apmēram gan paskatoties, kas ir in stock (RAM varianti zem 60€ nebija).

Protams,

Pirms 56 minūtēm , 138 teica:

Varbūt kādi ~40 - ~50€ uz visu kopā klāt, ja visu pērk vienā un ne vislētākajā bodē.

 

 

Pirms 24 minūtēm , CAP teica:

prasās SSD

Pirms 56 minūtēm , 138 teica:

HDD (jā, lol, bet OP ir tieši tāds, un šī ir ilustrācija kā salikt "jaunu tādu")

Viegli jau pateikt "prasās SSD", pieskaitīt viņu un tad pateikt "nūū un tad kopā sanāk šitik" :)

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Nu tad ramis un CPU ierakstās budžetā.

AMD ietaupītu kādu centiņu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , inteens teica:

AMD ietaupītu kādu centiņu.

Nudien,

R3 1200 + B350 << i3-8100 + Z370

bet

R3 1200 + B350  ~ i3-7100 + B250

 

Par papagaiļiem gan es iepriekš nedaudz sameloju, tur ir šitā

i3-7100 < i5-4670 < i3-8100 (atšķirība nav grandioza, bet ir).

Un

R3 1200 ~< i5-4670

bet

R3 1300X ~> i5-4670

 

Un R3 1300X + B350 ir kādus 20€ lētāk par i3-8100 + Z370, bet tikpat dārgāk par R3 1200 + B350 vai i3-7100 + B250.

Pie AMD laikam var iežmiegt vēl kādu centu, ja ņem nevis B350, bet A320, bet neesmu pētījis kas tur viņām kā.

Link to comment
Share on other sites

es neieskaitīju ssd. tikai hdd, tas bija papildus komentārs, lasi uzmanīgi.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 9 stundām , 138 teica:

Nudien,

R3 1200 + B350 << i3-8100 + Z370

bet

R3 1200 + B350  ~ i3-7100 + B250

 

Par papagaiļiem gan es iepriekš nedaudz sameloju, tur ir šitā

i3-7100 < i5-4670 < i3-8100 (atšķirība nav grandioza, bet ir).

Un

R3 1200 ~< i5-4670

bet

R3 1300X ~> i5-4670

 

Un R3 1300X + B350 ir kādus 20€ lētāk par i3-8100 + Z370, bet tikpat dārgāk par R3 1200 + B350 vai i3-7100 + B250.

Pie AMD laikam var iežmiegt vēl kādu centu, ja ņem nevis B350, bet A320, bet neesmu pētījis kas tur viņām kā.

 

AMD nav iebūvētās grafikas (vismaz Ryzen pirmajai paaudzei). Jāgaida, kad iznāks R3 2200G un R5 2400G, kas ir APU ar Vega grafiku. Pagaidām, kamēr viņu vēl nav, nesanāks ietaupīt, jo GPU arī vajadzēs

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Nupat Intel palielījās ar Kaby lake -G procesoriem, kuriem ir iebūvēts AMD Vega grafiskais risinājums, bet cenas tur būs diezgan kosmiskas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , 138 teica:

 

Mkēj, skaitu vēlreiz - kā ar jaunām detaļām salikt performancē pēc iespējas precīzi līdzvērtīgu šim

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

i3-8100 (aptuveni tikpat papagaiļu kā i5-4670, iebūvētajai grafikai aptuveni tikpat papagaiļu kā GT730)

~105€ (115€ iekš viensāelvē, sīkākās bodēs ir kādu eiro lētāk (inb4 "vai sīkajām bodēm var uzticēties"))

 

Z370 dēlis

~100€

 

500GB HDD (jā, lol, bet OP ir tieši tāds, un šī ir ilustrācija kā salikt "jaunu tādu")

~35€

 

8GB DDR4 kāds no lētākajiem pieejamajiem (vai 2 x 4GB, tie izskatās pieejamāki, also dual channel)

~60€

 

kaste, nu kāda no lētākajām brendīgajām, lai neviens man neteiktu "tam Dellam ir daaaaudz labāka"

~30€

 

PSU, tāds ne pārāk bomzīgs, kāds no lētākajiem brendīgajiem bronzām - lai neviens man neteiktu "tam Dellam ir daaaaudz labāks"

~45€

 

un kā nu bez DVDRW  (jo OP tāds ir, un šī ir ilustrācija kā salikt "jaunu tādu")

~15€

 

Tas ir 390€. Bez Win. Cik maksā Win, laimīgi nezinu. Tak ne jau ~100? ~50? Tātad ~440€ kopā.

Vai par kādiem 40-50€ lētāk uz dēļa rēķina, ja liek i3-7100 (līdzīga performance (bet, diemžēl, arī cena) kā 8100) uz B250.

Varbūt kādi ~40 - ~50€ uz visu kopā klāt, ja visu pērk vienā un ne vislētākajā bodē.

 

Frāzē

ietverto domu saprast neizdevās.

Tu runā par to, ka es salīdzinu jaunu i3 ar ne tik jaunu i5? Ja tā, tad tieši ko šeit izsaka piederība tai vai citai saimei, ja veiktspēja ir līdzīga?

Ko tad tu teiktu par, piemēram, G4600, kurš ir Pentiums no Kaby Lake, bet dabū apmēram tikpat papagaiļus kā Nehalem i7-860. Vai tu gribētu kā derīgu argumentu pasniegt apgalvojumu, ka viņš ir "vairākas klases zemāks" par to i7? :D

Nefantazē ar salidzini.lv cenām. Es liku pēc vairumnieka zemākajām cenām no komponentēm, kas pieejamas noliktavā. Tās ~līdzīgas ar lielo i-net veikalu cenām, jo man nav nekādas lielās atlaides. Piemēram 8 GB RAM  par 60 € nav pat bez PVN. Tādas cenas bija pirms pusotra gada.

Saliec to komplektāciju vienā bodē (no tā, kas ir noliktavā) un tad paskaties to kopējo cenu. Ja lasi pa dažādām, tad piepluso skraidīšanas/piegādes izmaksas. Pieņemsim, ka skrūvēšana kopā ir hobijs.

Legāls Win10 H/Pro — 85/125

Frāze par dzelžu klasi šoreiz bija burtiska :) Ja esi kādreiz vēris vaļā un ņēmies ar brendoto Sun, IBM, HP,  Dell darbstacijām, tad zinātu, ka 30 € aftermarket keiss neapšaubāmi ir zemākas klases. Es nesaku, ka krutāks keiss būtu nepieciešamība, bet klase tomēr ir cita. Un baroklis Dellam ir Gold nevis bronza. Atrod man tādu par 45 €. Mātesplate arī ir wokstation nevis desktop klases. Protams, ir arī mīnusi brendotajiem dzelžiem – viens vai vairāki nestandarta risinājumi, bet klasi tas neietekmē.



 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...