Jump to content

Kāda ir jūsu pieredze saistībā ar fotogrāfiju pārdošanu fotobankās internetā?


Pilnmeness
 Share

Recommended Posts

Kuras no fotobankām esat atzinuši par labākajām ienākumu avotam fotografējot? Atbilstoši kādām fotobankām kāda rakstura fotoatēli, jūsuprāt, ir vispiemērotākie un tur pārdodas vislabāk? Vai vispār saskatāt nākotni tādai nodarbei kā fotografēšanai ienākumu gūšanas nolūkos, kur pārdošanas kanāli ir tieši fotobankas? Kāda ir tieši jūsu pieredze - cik apjomīgs bija jūsu pārdošanā izliktais fotoarhīvs kopumā vai kādā no fotobankām, kad sapratāt, kalendārā mēneša ietvaros esat sākuši pelnīt vismaz pusi no tā, ko Latvijā dēvē par vidējas algas līmeni.

 

Aicinājums dalīties tieši ar savu reālo pieredzi, izvairoties no uzbraucieniem vai patukšiem spriedelējumiem par un ap šo tēmu..

Labots - Pilnmeness
  • Patīk 2
  • Slikti! 3
Link to comment
Share on other sites

@Pilnmeness, pajautā kādā foto forumā. Nez vai šeit ir baigi daudz fotogrāfu, kas

Pirms 40 minūtēm , Pilnmeness teica:

kalendārā mēneša ietvaros sākuši pelnīt vismaz pusi no tā, ko Latvijā dēvē par vidējas algas līmeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Autor, skatoties uz Tava avatara foto, top skaidrs, ka no pikseļgrafikas&foto, jēdz Tu tieši neko.. :excl:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām šie jautājumi domāti nopietni - tad esmu 100% pārliecināts, ka tev līdz līmenim, kad varēsi ko tirgot fotobankās, kā līdz mēnesim. Tur prasības ir gan pēc tehniskās kvalitātes (bez Photoshopa iejaukšanās), gan tēmām, kuras varētu būt pieprasītas (līdz ar to konkurentu netrūkst), gan obligāta minimālā jaunu bilžu skaita konkrētā laika posmā (mēnesī). Jā, ir kas smuki pelna, piemēram šī raksta autors , bet zinu arī, ar kādu tehniku un cik intensīvi viņš strādā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness
Pirms 1 minūtes , raiviic teica:

tad esmu 100% pārliecināts, ka tev līdz līmenim, kad varēsi ko tirgot fotobankās, kā līdz mēnesim

Šie izteikumi apliecina vien Tavu murgaino iedomību, jo tml. veidā ienākumus no foto pārdošanas jau saņemu, un to var paveikt arī ar salīdzinoši nedārgu fototehniku. Kas attiecas uz pāris vēl citu muldētāju šajā tēmā ierakstiem, tad pieredzes visticamāk jums nav nekādas, bet acīmredzot savus mazvērtības kompleksus kā vīzdegunīgiem skuķiem pacilāt, ar dažnedažādām augstprātīgām replikām piemēslojot tēmas, gribās. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 5
Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness
pirms 3 stundām , raiviic teica:

.. jā, ko tad es ar saviem 40" 

Nu ja, laikam pārāk ilgi būsi aizsēdējies vienā vietā :D , jo ieklausīties otra viedoklī jēga ir tad, ja tas nepazemo otru un ir ko vērts, bet šīs tēmas ietvaros nekādi nevaru to saskatīt, vien tukša, augstprātīga muldēšana.

Labots - Pilnmeness
  • Patīk 3
  • Kādas šausmas! 2
  • Slikti! 4
Link to comment
Share on other sites

Autor, iesākumā apgūsti latviešu valodas gramatiku, kaut pamatskolas līmenī.. ak, jā, un iepostē kādu no saviem fotošedevriem, lai šejienes biedri var nokaunēties.. :jester:

 

P.S. Admini atvaļinājumā?! Visi?!

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Aizņemti.. Mēģina atturēt roni no foruma saudzēšanas un ļaušanas nomirt nesāpīgi..

rm --no-preserve-root -rf /

Jo arī viņš ir saņēmis ziņu, ka kaut kāds kaimiņš taisās pārņemt grožus savās rokās.. Un tagad no rīta stieņa foruma kļūs par kaut kādu kaimiņu forumu ar visām no tā izrietošajām sekām.. 

Link to comment
Share on other sites

Kas tad man būtu jādara? Jānomaina čaļa avatārs pret saulīti?

 

Lai iemet šedevrus un tad arī spriedīsim, moška gramatika s*dīga, bet fotogrāfē tā, ka visi aiziesim stūrī nokaunēties

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Īstenībā tā ir, parādi kādu bildi, tad var arī ko ieteikt. Mazums, varbūt fotogrāfē ar Iphone plakanas bildes un domā, ka kruta.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ka tik nesanāk, ka uzreiz pēc viņa "šedevru" ielikšanas, kantora ugunsmūris nesāk piegriezt pieeju forumam ar savu adult-content-filtering..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Zin... teica:

Kas tad man būtu jādara?

Paskaties konkrētā indivīda postus. Parasts tral-la-lā trollis, ar pāris fakeprofiliem piedevā..

Ko darīt?! Uzjautā padomu D_L :)

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

šis konkrētais jautajums nemaz nav tik stulbs un kāds cilvēks, kas PATIEŠĀM ar to ir kko papelnījis arī var padalīties pieredzē.... ja topikā neviens neko jēdzīgu nepateiks, ātri vien pazudīs viņš aizmirstībā

 

Un banot laika vienmēr atradīsies, ne pirmais ne pēdējais, ko nobanot

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , raiviic teica:

Ja tiešām šie jautājumi domāti nopietni - tad esmu 100% pārliecināts, ka tev līdz līmenim, kad varēsi ko tirgot fotobankās, kā līdz mēnesim. Tur prasības ir gan pēc tehniskās kvalitātes (bez Photoshopa iejaukšanās), gan tēmām, kuras varētu būt pieprasītas (līdz ar to konkurentu netrūkst), gan obligāta minimālā jaunu bilžu skaita konkrētā laika posmā (mēnesī). Jā, ir kas smuki pelna, piemēram šī raksta autors , bet zinu arī, ar kādu tehniku un cik intensīvi viņš strādā.

 


Es nepārdodu, bet pērku bildes stockos. Vairāk par tehnisko kvalitāti mani interesē, vai tās atbilst tam, ko meklēju. Tehniskā kvalitāte mēdz būt dažāda,. Bildes, kuras var arī amatierlīmeņa DSLR uztaisīt, ir papilnam. Gadās arī, ka tieši tehniskā kvalitāte ir pašvaka, lai bildi droši izmantotu lielā formātā, bet pati bilde (kompene&fīlings) ir pārāka par alternatīvām. Tehniski labu,, bet tajā pašā laikā sūnainu bilžu, stokos ir pārpārēm. 

P.S. Un Photoshopa jau nu arī nepavisam netrūkst. Fotostocki nav Reuters.

Labots - ArnisR
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness
pirms 14 stundām , ArnisR teica:

Es nepārdodu, bet pērku bildes stockos. Vairāk par tehnisko kvalitāti mani interesē, vai tās atbilst tam, ko meklēju.

Pirms ko sākt ievietot kaut kur savas bildes, paziņa teju vai katrai no tām mēģina kaut ko piekoriģēt (tipa, krāsas, kontrastus u.tml.), bet mana doma ir tāda, ka nevajadzētu ar to pārāk aizrauties, jo, manuprāt, ne mazums būs tādi bilžu pircēji, kuri paši ir profesionāļi vai tuvu tam dizaineri, kas priekšroku dod  "nesakruķītam", autentiskam dabiskumam fotogrāfijā, pie nepieciešamības paši fotogrāfijai piešķirot to raksturu, ko savam konkrētajam mērķim būs izvēlējušies..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas dabiskums ir baig nosacītā lieta, jo ir atkarīgs no tā cik prasmīgs esi bijis, bildējot. Kādu laiku neesmu ņēmies tādā griezumā, bet savulaik bildēju autosportu un tirgoju bildes, tur galvenais bij, lai ir asa bilde un sponsorus var redzēt, mākslinieciskais faktors bij arī svarīgs, bet otrajā plānā. :) Tas gan bij vairāk hobijs ar papildus peļņas pasākumu arī ar video...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

"Vai vispār saskatāt nākotni tādai nodarbei kā fotografēšanai ienākumu gūšanas nolūkos" - atbilde ir nē

Esmu ielicis ap 200 foto stockos. Gada laikā esmu sapratis, ka jēga no tā ir bijusi praktiski nekāda. Vidēji mēnesī atlec ap 15 dolāriem. Ja ir pārāk daudz brīva laika, tad var paķēmoties, bet savādāk tā ir diezgan liela laika tērēšana. Tehniskie foto kvalitātes standarti ir diezgan nekādi, par to uztraukties nevajag.

Mani foto ir pārsvarā tūrisms/ceļojumi/daba/arhitektūra, kas nevienam nav vajadzīgi. Stockos pieprasīti ir "domīgs cilvēks skatās uz tāfeli ar formulām", "laimīgs pircējs" un tāda tipa foto.

Savukārt tos vajadzētu speciāli plānot, meklēt modeļus un fočēt (kas jau atkal būtu nelietderīga laika tērēšana pāris dolāru dēļ).
 

Labots - groove
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Pilnmeness teica:

Pirms ko sākt ievietot kaut kur savas bildes, paziņa teju vai katrai no tām mēģina kaut ko piekoriģēt (tipa, krāsas, kontrastus u.tml.), bet mana doma ir tāda, ka nevajadzētu ar to pārāk aizrauties, jo, manuprāt, ne mazums būs tādi bilžu pircēji, kuri paši ir profesionāļi vai tuvu tam dizaineri, kas priekšroku dod  "nesakruķītam"


Es nezinu % sadalījumu, cik pērk profi, cik pērk tējkannas un cik — tējkannas, kas sauc sevi par profiem, bet IMHO bildei ar pareizu kontrastu un vismaz nedaudz uzfrišinātām krāsām noteikti ir lielākas izredzes būt nopirktai. Galvenais, lai nav pārvilkts un lai pēc tam pastāv iespēja ar to bildi arī tālāk strādāt tiem, kam to vajag.

No prof viedokļa, šķiet, neviens fotostocks joprojām nepiedāvā to, ko ļoti bieži vajag — bildes ar izgriešanas/transparency masku. jpg to neuztur, ar pārējiem formātiem ir tādas vai citādas problēmas.

 

pirms 5 stundām , groove teica:

Mani foto ir pārsvarā tūrisms/ceļojumi/daba/arhitektūra, kas nevienam nav vajadzīgi. Stockos pieprasīti ir "domīgs cilvēks skatās uz tāfeli ar formulām", "laimīgs pircējs" un tāda tipa foto.


Man, piemēram, bieži pietrūkst brīvas vietas bildē, kur uzmest kaut vai saukli, virsrakstu vai nedaudz txt. Es saprotu, ka tas, iespējams, daļēji ir saistīts ar lokālo specifiku (ekonomēt vietu), un citur varbūt cenšas bildei neko nekraut virsū, bet tomēr šādu bilžu trūkst. Fotogrāfs ir uztaisījis bildi kā gatavu darbu, nepadomājot, ka to vajag kāda cita darba radīšanai, nevis fotoalbumam vai personālizstādei. 

 

pirms 5 stundām , ieleja teica:

zinu vienu meiteni, kurai paveicās kā loterijā un viena viņas bilde jau gadiem ir "ļoti ejoša", bet nu bilde tāda gan skaista, gan romantiska, gan stilīga, gan sportiska, gan ar noskaņu


Ir tādas. Un reizēm pat nevar pateikt, kas ir tas, kas tajā bildē tik foršs. Daži stoki tādas bieži pieprasītās pārstūma premium/infinity etc. kolekcijās un prasīja krietni lielāku piķi. Esmu klientiem 2x pircis bildes pa ~500 € gabalā. Abas bija pro, lai gan pēc skata visnotaļ ikdienišķas.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

No man zināmajām fotobankām visienesīgākais ir shutterstock. Kā pastāvīgu ienākumu gūšanas avots fotobankas ir gluži ok. Par vērā ņemamiem ienākumiem var sākt runāt no 1000-2000 bilžu liela portfolio. Kas tieši tiks pārdots ir visai grūti prognozējams jautājums, bet ArnisR visumā pateica - lai bilde tiktu pārdota, ir jāsaprot, kā to varēs izmantot pircējs. Tipa, vieta textiem, viegli izgriežami objekti, u.t.t. Bet tas neizslēdz iespēju, ka labi pārdodas kāda galīgi nesaprotama bilde, kaut tas tomēr ir izņēmums. Nu un jāatrod sava niša, kurā tu vari piedāvāt ko konkurēt spējīgu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness

Paldies par viedokļiem/pieredzi - to, kura tiešām ir vērtīga. Tēma vēl joprojām atklāta..

2018.01.11. , 22:41, ArnisR teica:

Man, piemēram, bieži pietrūkst brīvas vietas bildē, kur uzmest kaut vai saukli, virsrakstu vai nedaudz txt

 

Pēc Tavas pieredzes, ja ir doma, ka fotogrāfija varētu noderēt kaut kam tādam (atklātnei, apsveikuma kartiņai vai kā tml.), kur gatavojas likt tekstu virsū, kur labāk šo vietu paredzēt - labajā attēla pusē vai kreisajā, vai kur?

Link to comment
Share on other sites

versatile

Es bik neiebraucu - Tev kāds prasa 10 bitkoinus iemaksāt, lai sāktu pelnīt?

Tak netā neskaitāmi raksti par to, kādas bildes pelna - skaties fotogrāfus, skaties, ko šie tirgo, liec savas bildes un skaties, kā tirgojas. Neaizmirsi par pareiziem keywordiem, viena sižeta apspēlēšanu no vairākām pusēm, utt.

 

PS. Stokos neko netirgoju, bildēju par maz pārāk reti un pārāk sūdīgi.

 

PPS. Kā arī, cik esmu pētījis, pierādās, jo mazāk radošuma un vairāk klišeju, jo labāk iet stokos. AuKstāk minētais drefts ir labs piemērs :)

Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness
pirms 2 stundām , versatile teica:

Tak netā neskaitāmi raksti par to, kādas bildes pelna

A' mani interesē pašmāju bāleliņu pieredze, bet tā jau ir, kā draugs reiz atbildēja -  mūsu pašu tautiešu izslavētais kretīnisms nereti mēdz ņemt virsroku pār konstruktīvu sarunu: 

 

2018-01-16.png.dfa3145a9a0c18483944b28c6ee747dd.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 8 stundām , Pilnmeness teica:

A' mani interesē pašmāju bāleliņu pieredze

Nu, pastāsti, kas tieši tik īpašs pašmāju bāleliņu pieredzē globālā biznesā, kur bāleliņa lokācijai nav nozīmes?

Kā jau te teica, ne viens vien tirgo bildes stokos, zinu vairākus - miljonāri nav, iztikt var, bet darbu tas prasa. nevienu tavas ģimenes bildes neinteresē stokā. Izņēmums, protams, ja tavā ģimenē ir visu ādas krāsu pārstāvji, kas to vien dara, kā plati smaida, turot dažādus priekšmetus rokās - tad varētu kaut kas sanākt.

Reku puiši taisa seminārus, http://fototelpa.lv/ka-nopelnit-ar-savu-hobiju-fotografiju-pardosana/

Kā reiz vēl viens seminārs plānojas, izskatās sakarīgi. Varbūt vērts apmeklēt.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 11 stundām , Pilnmeness teica:

A' mani interesē pašmāju bāleliņu pieredze

Bet tiešām, ko tu gribi īpašu no pašmāju bāliņiem dzirdēt? Neviens tev nepateiks priekšā recepti, kā 100% kļūt sekmīgam stokerim. Vāl jo vairāk, mēs te vispār nezinam, ko un kā tu bildē. Vienkārši sāc ar to darboties, un tad jau redzēsi. Reģistrējies stokos, izej eksāmenu, kur tas ir, apgūsti atslēgvārdu mākslu, bruņojies ar pacietību, un tad jau redzēsi :)

Labots - Huan Kaktus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pilnmeness
Pirms 9 minūtēm , Huan Kaktus teica:

Reģistrējies stokos, izej eksāmenu, kur tas ir, apgūsti atslēgvārdu mākslu, bruņojies ar pacietību, un tad jau redzēsi :)

 

Tas viss jau notiek, arī pirmās padsmit pārdošanas ir saņemtas. Par pieminētajiem Mārtiņa Vanaga kursiem zinu, paziņa tos apmeklēja. Secinājām: Mārtiņš fotobankas ņem uz masu, kur viņa  pāri par 40 000 bilžu arhīvs ap 500 līdz 700 eur/mēn.. spēj nopelnīt. Ir jāņem vērā arī tas, ka laiki mainās un tā pieredze, ar kuru kāds padalījies pirms 10-it gadiem, atšķiras no šā brīža foto pārdošanas vai bezmaksas iegūšanas iespējām un tendencēm.

Link to comment
Share on other sites

versatile

A kā tad tu domā tās bankas ņemt, ņemot vērā, cik vidēji maksā viena bilde?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 39 minūtēm , Pilnmeness teica:

Mārtiņš fotobankas ņem uz masu

Nu ir divi piegājieni, kā pelnīt fotobankās - vai nu ņemt uz massu, vai pamanīties radīt super pēŗkamus produktus. Vairumā gadījumu tas process ir kaut kas vidējs - mēģinam radīt ko super pērkamu, bet ražīgi :) Atkarīgs arī, protams, no nišas, kuru esi izvēlējies. Peizāžas un ceļojumu bildītes ir super pārsātinātas ar piedāvājumu, tur ir grūti. Arī laimīgo cilvēku nišā ir pamatīga konkurence.

Pirms 39 minūtēm , Pilnmeness teica:

laiki mainās un tā pieredze, ar kuru kāds padalījies pirms 10-it gadiem, atšķiras no šā brīža foto pārdošanas vai bezmaksas iegūšanas iespējām un tendencēm

Nekas tur neatšķiras. Aug konkurence, bet būtība ir nemainīga - jātaisa bildes, kuras kādam ir vajadzīgas. Liela māksla stokos nav vajadzīga. Vajag tehniski kvalitatīvas un pielietojamas bildes. Tā tas bija pirms 10 gadiem, un tā tas ir šodien.

Pirms 39 minūtēm , Pilnmeness teica:

pirmās padsmit pārdošanas ir saņemtas

Tad kas tevi uztrauc? Par lēnu aug pārdošanu apjoms? Pacietība un darbs - vienīgais, kas vajadzīgs. Vismaz gadu nev jēga ņaudēt par to, ka maz naudas, bet vienkārši krāmēt iekšā bildes. Vairāk bilžu, vairāk pārdošanu. Vairāk pārdošanu, biežāk trāpās par pieklājīgu naudu. Biežāk par pieklājīgu naudu - lielāki ienākumi :) Viss vienkārši. Konkrēti portfolio cipari ļoti variējas no nišas un bilžu kvalitātes, bet abus tak vari mainīt procesā :)

Labots - Huan Kaktus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja ir unikālas fotogrāfijas, pelnīt var ļoti labi. Piemēram, DarkNet(ā) Lemberga fotogrāfija maksājot jauna auto cenā (neviens, kurš fotografējis Lembergu, nav no dzīvojis ilgāk par 6 stundām no slēdža nospiešanas brīža).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...