Jump to content

Latvija.lv lietošana


Kaspars12
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Tā kā boot atsevišķas tēmas par latvija.lv nebija, tad taisu tādu augšā, ceru, ka laika gaitā te savāksies kādi noderīgi padomi.

 

Mans jautājums:

1) Vai ir iespēja latvija.lv elektroniski pārsūdzēt pieņemto lēmumu, konkrēti vēstulē minēts, ka varu pārsūdzēt Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrā, vai to var kaut kā izdarīt elektroniski ? 

Link to comment
Share on other sites

Vari šiem sūtīt e-pastu ar elektroniski parakstītu dokumentu pielikumā.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Jā, var sūtīt epastu ar elektroniski parakstītu dokumnetu (vai jūs zinājāt, ka eparalsts.lv tagad maina autorizēšanās veidu?), bet lielākā problēma ar valsts iestādēm ir tāda, ka ārkārtīgi reti kura iestāde tev atbild, ka iesiegums ir pieņemts un atbilde būs noteiktajā termiņā.

Problēma rodas tajā, ka iestādēm ir daudz un dažādi epasti un tu nesaproti, vai esi aizsūtījis uz pareizo. Un tu nezini, vai nepareizā epasta lasītājs to noforwardēs pie atbildīgās personas vai vienkārši 'aizmirsīs'. Un tā tie elektroniskie epasti noklīst un kad beidzot saproti, ka ir tas mistiskā veidā ir 'pazudis', tad (pārsūdzības) termiņi var būt jau nokavēti.

Es tikai gribēju teikt, ka reti kurai iestādei ir klienu serviss. Pārsvarā tas ir "ko jūs mani traucējat?" serviss.

 

Link to comment
Share on other sites

eparaksts tagad beidzot ir palaidis savu jauno sistēmu, kurjers ved uz mājām parakstīt jauno līgumu, pieteicos, paskatīsimies cik ātri vis notiks :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tagad var parakstīt caur mobilo telefonu, saucās eparaksts mobile! 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 3 minūtēm , jema teica:

eparaksts tagad beidzot ir palaidis savu jauno sistēmu...

Tagad tikai WindowsPhone lietotāji ir stipri apbižoti. Viņi normāli autorizēties vairs nevar. eID karti es neuzkatu par lietotājam draudzīgu un ar to piemēram, nevar parakstīties darba datorā.

Es joprojām tā arī nevaru saprast, ar ko internetbanku autorizēšanās bija tik nedroša un slikta.

Link to comment
Share on other sites

Internetbanku autorizēšanās nebija nedroša un slikta, tāpēc arī tā nav atcelta.

Plus ir beidzot iespējams autorizēties ar Swedbanku.

Un ja dikti gribās, var ar ID karti autorizēties datorā.

Tikai jāatceras, ka eparaksts.lv bezmaksas laika zīmogus dos tikai līdz 1. aprīlim, bet aizmirsa pateikt, ka drīkst izmantot arī citus Eiropas sertificētos bezmaksas laika zīmogu servisus.

 

PS

Vai kādam interesē eparaksta PHP bibliotēkas?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , expiorer teica:

bet aizmirsa pateikt, ka drīkst izmantot arī citus Eiropas sertificētos bezmaksas laika zīmogu servisus.

nu jā, bet tas cik saprotu notiek ārpus eparaksts.lv štelles?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 55 minūtēm , expiorer teica:

Internetbanku autorizēšanās nebija nedroša un slikta, tāpēc arī tā nav atcelta.

Plus ir beidzot iespējams autorizēties ar Swedbanku.

Jā, tikai kāda jēga autorizēties, ja parakstīties bez telefona (Android vai iPhone) tāpat nevari.

Link to comment
Share on other sites

kad ar swed nav bijis iespējams autorizēties? neatceros ko tādu. Nu, mūsdienās must have.. drošumam, savādāk tavā vārdā visādi ... visam kam, visu ko var sarakstīt un sadarīt latvija.lv :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Just now, CAP teica:

kad ar swed nav bijis iespējams autorizēties?

Visu laiku līdz šim. Vismaz agrāk izmantoju SEBu, lai tur tiktu iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad e-parakstu var uzlikt ar bankas starpniecību? Es tādu opciju vairs neredzu, vai ID vai mobile :blush:, es ko jaucu?

Atnāca SMS kurjers šodien ar līgumu būs klāt, trešdien pieteicu, vispār ātri!

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Agrāk varēja, tagad vairs nevar.

Tagad ar ibanku var tikai autorizēties viņu portālā, bet parakstīt vairs nevar.

Es tā arī joprojām nevaru saprast, kāpēc ibanka ir pietiekams autorizācijas līdzeklis, lai tiktu viņu portālā, bet nepietiekams, lai parakstītu.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Es domāju ka situācija iespējams mainīsies kad LV sāks sertificēties autentifikācijas pakalpojuma sniedzēji atbilstoši Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumam. Pieļauju ka eparaksts varētu pielaist ar sertificētiem risinājumiem. Ne pa velti arī Bankām obligāti jāievieš stingrā autentifikācija, kaut kas jau nosaka to pastiprināto autentifikāciju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...