Jump to content

Laika relejs uz 1,5-2 h


VebKamera
 Share

Recommended Posts

Situācija tāda - ir granulu apkures katls, kuru regulē bezvadu devējs no istabas. Sasaiste strādā ļoti labi, tur neko daudz mainīt neplānoju.

Problēma - devējs ir vairāk domāts gāzes katliem, kuriem mazliet citādāka loģika. Viņš pasaka, ka "tagad vajag kurbulēt" un pēc 5 min atslēdzas.

Granulu katlam ITKĀ ir fiksācija uz 2 stundām, bet tā īsti labi nedarbojas - ja tajā laikā devējs pagūst vēlreiz ieslēgties un pēc tām 5 minūtēm izslēgties, viņš nojauc katlam visu loģiku.

Rezultātā bieži vien katls tiek piestartēts, 15 min padarbojas, tiek ar šādu kļūdainu darbību izslēgts un pēc laiciņa startēts vēlreiz. Tas čakarē laukā aizdedzes elementu, kā arī krīt uz nerviem man un nenāk par labu pašam katlam.

 

Jautājums - vai kāds var ieteikt līdz stulbumam vienkāršu releju, kuru var ieregulēt tā, ka tas pie vienreizēja kontakta (t.i pirmās tā devēja izraisītas ieslēgšanas) noturētu ķēdi saslēgtu uz 1,5 - 2 stundām, neatkarīgi no pārējiem ieslēgts-izslēgts signāliem?

Vairāk toč nekas nav vajadzīgs - nekādas 16-tās pakāpes programmēšanas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , VebKamera teica:

pie vienreizēja kontakta (t.i pirmās tā devēja izraisītas ieslēgšanas) noturētu ķēdi saslēgtu uz 1,5 - 2 stundām, neatkarīgi no pārējiem ieslēgts-izslēgts signāliem?

Pirmās vai pēdējās? Man aizdomas, ka parasti pēc atkārtota ieejas signāla aiztures laiks tiek skaitīts no jauna.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, jema teica:

 

A šitie tā darīs? Kurš konkrēti? Man ar viņiem pieredze = 0, tādēļ arī jautāju.

 

Pirms 50 minūtēm , marizo teica:

parasti pēc atkārtota ieejas signāla aiztures laiks tiek skaitīts no jauna

 

Man domāt, ka tas nav pārāk dramatiski. Viņš jau dod tos vairākus signālus sākumā, kad māja vēl nav uzsilusi līdz dotajam. Tad, kad mājā tā temperatūra ir uzkāpusi līdz dotajiem grādiem, viņš tādas muļķības vairs nedara. Ja būtu no pēdējā signāla, tad es ar mierīgu sirdi ielieku 1,5 stundas un visi laimīgi iet pa mājām :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja pareizi saprotu - vajag darbības principu kā kāpņu telpās, tikai ar ilgāku aizturi uz izslēgšanos.

Vajadzībai varētu derēt, piemēram, https://www.slo.lv/lv/veikals/produkts/?id=54934

http://search-ext.abb.com/library/Download.aspx?DocumentID=2CDC111161D0201&LanguageCode=en&DocumentPartId=&Action=Launch

 

Šis nedaudz lētāks, šķiet, ka arī der.

https://www.slo.lv/lv/veikals/produkts/?id=397724

http://docs-europe.electrocomponents.com/webdocs/1441/0900766b814412b2.pdf

 


To bezvadu devēju nevar noregulēt ar lielāku histerēzi (delta t)? 

Link to comment
Share on other sites

Jautājums no mucas - vai tad relejiem ar

Pirms 27 minūtēm , marizo teica:

darbības principu kā kāpņu telpās

nav tā, ka

pirms 2 stundām , marizo teica:

pēc atkārtota ieejas signāla aiztures laiks tiek skaitīts no jauna

?

Link to comment
Share on other sites

Kā sapratu - arī tas der.

Nepieciešams novērst telpas termostata radīto katla slēgāšanos, kamēr telpas vēl nav pilnībā izsilušas (autoram gribas kā tējkanu uzvārīt vēlreiz pirms ūdens liešanas krūzītē). Tādēļ arī jautāju - vai nevar pārregulēt to termostatu.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 4 stundām , marizo teica:

tikai ar ilgāku aizturi uz izslēgšanos

 

Absolūti precīzi. Paldies par linkiem, pamēģināšu vienu no tiem verķiem paķert un tad jau redzēs.

 

pirms 4 stundām , marizo teica:

To bezvadu devēju nevar noregulēt ar lielāku histerēzi (delta t)?

 

Jau mēģināju - viņam pēc papīriem 5 min ir maksimums. Tas arī nebūtu nekāda problēma, ja nebūtu tā otrreizējā ieslēgšanās - tas katlam noputro visas smadzenes.

Link to comment
Share on other sites

Termostatam nevis laiks jāregulē, bet delta T- starpība, starp ieslēgšanās un izslēgšanās temperatūru. Vai arī pamaini atrašanās vietu tam sensoram- ja ir tiešā tuvumā/gaisa plūsmā no radiatora.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 3 stundām , marizo teica:

Termostatam nevis laiks jāregulē, bet delta T- starpība, starp ieslēgšanās un izslēgšanās temperatūru

 

 

Tas nav klasisks termostats. Tas ir Honeywell programmējamais apkures vadības verķis, kuram var sastādīt programmu visai nedēļai ar dažādām temperatūrām dažādos diennakts laikos. Viss viņam strādā pa skaisto, ja neskaita to 5 min impulsu. Bez tam viņš nostrādājis vairākus gadus jau sasaistē ar to katlu tādā režīmā. Vienkārši gribas to lietu beidzot savest normālā kārtība. Es domāju, ka tie laika releji to štelli var atrisināt.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VebKamera

Paldies, @marizo

 

Iegādāts tika Schneider RE17RCMU, tieši tāds, kā aprakstā un tieši tajā pašā SLO. 35,44 EUR, ja nu kādu interesē.

image.php?id=397724

Izskatās, ka darbojas tieši tā, kā vajag. Iestādīju šamo uz 80 minūtēm, tad nu viņš skaita tās minūtes no pēdējā siltuma pieprasījuma, kas nāk no Honeywella.

Problēma atrisināta!


Ā, un tas ABB bija pāri pa 50 EUR, manī pamodās žīds, un es samierinājos ar Schneider :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...