Jump to content

Saimnieciskās darbības veicējs - MUN maksātājs un 2018


Phoenix5
 Share

Recommended Posts

Situācija.

2018.gadā plānots neliels projektiņš - pēc daudz kā lasīta ir secinājums, ka jānoformējas par Saimnieciskās darbības veicēju, kas maksā mikrouzņēmumu nodokli (MUN).

Bet ir dažas neskaidrības, varbūt te kāds var padalīties pieredzē?

 

Vai ir jāformē atsevišķs konts bankā (neatkarīgi no ikdienas privātā konta), kur tiks ieskaitīta apmaksa par maniem pakalpojumiem?

 

Vai šo naudu varu brīvi tērēt (protams, nomaksājot 15% no apgrozījuma ceturkšņa beigās)?

Likumā ir limits 720 eur - vai tas attiecas arī uz fizisku personu - tātad es maksāšu sev it kā "algu"? :)) Un, ja man ienāks vairāk par 720 eur, kā/kad es tikšu klāt atlikumam?

 

Kas jādara gada beigās? Vēl kāda atskaite?

 

CIk vienkārši ir "atreģistrēties" pēc tam, kad projekts būs beidzies? Vienkārši iesniegums VID vai vēl kādi pigori?

 

Priecāšos par pieredzi no kāda, kas to jau dara ikdienā...

 

 

Link to comment
Share on other sites

visi shie jautaajumi MUN likumaa ir atrunaati

iisumaa

1. ar atsevisku kontu ir vienkaarshaak arii pasham, kaut ja plaanots nodarboties iislaiciigi, diezvai kaads mega maz uzradiisies ko paarbaudiit

2. 720e - algas limits. paarskaiti no MUN konta uz savu to algu un teeree .

3. atlikumu panjemsi naakamaa meenesii, vairak par 720 nedriikst. Par papildus naudas iznjemshanu virs 720e jaamaksaa lielaaka nodoklja likme.

4. atskaites jaaiesniedz un MUN nodoklis jaamaksaa reizi ceturksnii. to var visu caur EDS izdariit. nekaadu sarezgiijumu, MUN nekaadas gada atskaites nav

5. kad apniik, iesniedz pedeejo atskaiti un taisi MUN ciet. atlikusho naudu kontaa vienkārši "savaac" sev, jo par to jau MUN nodoklis ir nomaksaats , tur vairs pretenziju pret 720 nekaadu nav.

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Phoenix5 teica:

Vai ir jāformē atsevišķs konts bankā

Nav obligāti, bet lai vieglāk savilkt galus un kontrolēt grāmatvedību stipri ieteicams, vēl jo vairāk ņemot vērā faktu ka vairumā banku papildus konts ir bez maksas. 

 

Pirms 26 minūtēm , Phoenix5 teica:

Vai šo naudu varu brīvi tērēt

Vari, bet nav ieteicams!  

Mēneša beigās izmaksā sev algu pārskatot uz norēķinu kontu.

Pirms 27 minūtēm , Phoenix5 teica:

Likumā ir limits 720 eur - vai tas attiecas arī uz fizisku personu - tātad es maksāšu sev it kā "algu"? :)) Un, ja man ienāks vairāk par 720 eur, kā/kad es tikšu klāt atlikumam?

 

Ja mēnesī būs vairāk ieņēmumu par 720 eur, ta pieņem darbā savu vecmāmiņu piemēram. 

 

ps, Es MUN maksāju jau no pašiem pirmsākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Ronald, a vecmaaminjai darba liigumu arii raksti un darba laika uzskaites tabeles ? un papildus vsaoi .. ?

Link to comment
Share on other sites

Skaidrāk kļuva, paldies par padomiem - labi , ka jūs jau te to visu zinat.

 

Vecmāmiņu pieņemt varētu būt čakars, bet kopumā ideja nav slikta :)

VSAOI taču nav obligāts?! Sapratu, ka nav, ja būšu MUN maksātājs

 

 

Un, kā ir, piemēram, ja man rodas projektam atbilstoši izdevumi, piemēram, datora iegāde, vai to varu pirkt paralēli savai algai? Vai tas jāpērk no savas algas un privātā konta?

Labots - Phoenix5
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Phoenix5 teica:

VSAOI taču nav obligāts?! Sapratu, ka nav, ja būšu MUN maksātājs

bija plaans ka darbiniekiem ar sogadu ieviesiis papildus, bet atstaajushi briivpraatiigaas iemaksas

ja projektam ir izdevumi, tad ir . protams ka var pirkt :) cita lieta, kaa vids skataas uz to, ka tu vinju piemeeram izmanto arii privaataam vajadziibaam :) to kautkaadaa briidii var trakteet arii kaa papildu ienaakumu no mikrouznjeemuma ....nezinu kaa vinji tajaas paarbaudees tur ko skataas, nav bijushas. mosh Ronalds zin :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Phoenix5 teica:

Vecmāmiņu pieņemt varētu būt čakars, bet kopumā ideja nav slikta

Ja vien nav jāņem talkā lāpsta, sorry.

 

p.s. Lai vecmāmiņai laba veselība vēl ilgus gadus! vēlreiz sorry.

Labots - ggg97
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Phoenix5 teica:

Vecmāmiņu pieņemt varētu būt čakars,

Kāds tur čakars? Noslēdzam MUN darba līgumu, paziņojam eds un viss. Papildus ailīte par darbiniekiem jāpilda.

 

Es nekādus izdevumus nerakstu kā saimnieciskās darbības izdevumus. Jo nodoklis tā vai tā jāmaksā no visiem ienākumiem. Mazāk čakara. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...