Jump to content

Vai ir vērts pāriet no 32bit un 64bit operētājsistēmu?


Pilnmeness
 Share

Recommended Posts

Ja datora procesors pieļauj 64bit operētājsistēmas instalēšanu, bet uzinstalēts ir 32bit Windows 10, vai būs būtiski jūtama veiktspējas atšķirība pēc pārejas uz 64bit Windows 10? Un kā būs ar uzinstalēto 32bit programmu darbību, vai tām visām nāksies meklēt 64bit versijas un pārinstalēt?

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ir svarīgi lietot vecas programas, tad 32bit , ja viss pofig, tad 64bit. Visoptimālāk uzinstalēt divus logus un pie starta izvēlies, ko konkrēti darīsi. Man piemēram 32bit vajadzīgi darbam, jo netaisos bargu naudu maksāt par dažu programu jaunākajām versijām.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Iisti nesapratu, kaapeec lai 32Bit nestraadaatu uz 64Bit Windows? Ja nu programmai ir nepiecieshami specifiski driveri kuri ir 32Bit sisteemai. Citaadi neesu saskaries ar programmaam kas nestraadaatu jo redz sisteema nav 32bit un buutu nepiecieshams vecaaka versija.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 17 minūtēm , Rizla teica:

Iisti nesapratu, kaapeec lai 32Bit nestraadaatu uz 64Bit Windows?

Pajautā izstrādātājam, bet tā tas ir (specifiskām programmām, protams).

 

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Jaa mani dikti ieintereseeja kuras ir taas programmas kuraam nepiecieshams 32Bit sisteema. Zinjkaariibai.

Link to comment
Share on other sites

Ir vērts pāriet uz 64 bitu Windows. Ir programmas, kas tikai 64 bitu versijā, tādas uz 32 bitu Windows nu nekādi nepadarbināsi.

Tai pat laikā, ja tev ir kādas pavisam vecas programmas, 16 bitu :D , tādas uz 64 bitu Windows nevarēsi darbināt, uz 32 bitu datora varēsi. Ir vecas iekārtas, kurām tikai 32 bitu atbalsts, 64 bitu datorā tādas var būt problemātiskas.

Ja nav nekādu specifisku vajadzību pēc 32 bitu versijas, labāk izvēlēties 64 bitu versiju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Rizla teica:

mani dikti ieintereseeja kuras ir taas programmas kuraam nepiecieshams 32Bit sisteema.

Kaut vai AutoCAD. Izlaiž to gan 32 bitu versijā gan 64 bitu versijā. 32 bitu versija neies uz 64 bitu datora, pat var neuzinstalēties. Vecie AutoCADi nebija 64 bitu versijā, nezinu precīzi, šķiet pat AutoCAD 2008 bija tikai 32 bitu versijā, uz XP 64 bit darbojās, uz W7 64 bit vairs nedarbojās. Ja tev aizķēries kāds vecs legāls AutoCADs, tad gan paliec pie 32 bit Windows :).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , constrig teica:

par veiktspeeju!

Veiktspējas pārākumu 64 bitu sistēmai jutīsi, piemēram, spēlēs, kuras daudz RAMa paņem.

Link to comment
Share on other sites

uz 64bit nedarbos specifiskas radiotehniskas programas, dažas portablās programas, kuras taisītas uz 32bit.  Protams var ņemties ar jaunākām versijām, bet ja man darbojas vecā un savu uzdevumu veic, tad nafig man vajag jaunāku, tikai tapēc, ka kāds, biznesa dēļ, izdomājis desmitos logus. Labi, ir septītie logi, kurus es lietoju, bet turu vēl XP, jo piemēram skanerim nav jaunāku draiveru. Es protams saprotu, ka pasaules bizness no manis cieš, bet kapēc man mest laukā to pašu skaneri, ja tas darbojas. Ja interese tikai vektspēja un jaunākās spēles, tad protams jau sen jābūt 64bit.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

nu man ir kaudze zinaamu softu gan maajaas gan darbaa kas tieshi uz win10x64 nestraadaa. turklaat ir veel taadas kas saakushas nestraadaat ar 1709 updeita uzlikshanu. vai vinjas buutu straadaajushas, ja buutu win10x32, sobriid gan nenjemos spriest. domaaju ka daudzi taa joprojaam pat veel uz win7 seezh. Ja jaalauza galva un pasham nav paarlieciibas , paariet vai nee, tad visdriizaak teemas aizsaaceejam pasham vienkārši jaasper tas solis. jaaliek tas x64 un tad jau redzees. ka viss ir ljoti labi :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man uz virtuālās mašīnas ir 32-bit OS un arī darbā atsevišķi kompji, lai vecas progas darbinātu. Ir tāds novērojums, ka ja 32-bit ar 2GB RAM vēl kustās normāli, tad 64-bit vajag minimums 4GB. Tā kā viss atkarīgs no dzelžiem un darbināmām programmām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir win7 64 bit uz kura viss iet, izņemot foto skaneri, priekš tā kā otra sistēma ir xp. 

Link to comment
Share on other sites

Man arī uz Win7 64bit neiet vecs, bet labs skeneris. Es gan tai lieta piegāju savādāk, Oracle VirtualBox uzliku WinXP. Ieskenē ko vajag un pēc tam ērti drag&drop uz Win7, kur jau tālāk var darīt visu pārējo.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
Pirms 51 minūtēm , snukurins teica:

Esmu novērojis to ka jo vairāk RAMa uz 64nieka jo vairāk tas tiek lietots.

Nepiekritiishu shim. Protams viss ir tik daudz cik tu esi manipuleejis ar pashu sisteemu. Piemeram Firefox noraadiiju lai cache lieto no RAM. Page file joprojam nesledzu aaraa.

Labots - Rizla
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 5 stundām , Didzis teica:

bet turu vēl XP

Bankomāti vēl joprojām uz XP sēž!


pirms 4 stundām , kevins teica:

domaaju ka daudzi taa joprojaam pat veel uz win7 seezh.

Visprātīgāk ir lietot pārbaudītas vērtības.


Win10 gan jau ar par tādu kļūs!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , viesturs0711 teica:

Visprātīgāk ir lietot pārbaudītas vērtības.

 

 

Win10 gan jau ar par tādu kļūs!

 

Pašreizējā izpildījumā Win10 par tādu nekļūs. Kaut cik uzticams tas ir tikai ar pilnīgi izslēgtiem apdeitiem.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Guncha teica:

Pašreizējā izpildījumā Win10 par tādu nekļūs.

Priekš manis jau sen ir kļuvis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Guncha teica:

Win10 par tādu nekļūs.


2012-01-15-windows-xp-forever.jpg

Bet nu tā autors neko sīkāk nepaskaidroja un visi palika cepties. Dabīgi, ka vajag 64bit, ja vien nav kaut kādi specifiski softi izmantošanā, kas to neļauj. A tā standarta lietotājam priekš ikdienas darba 64, rams 4gb jau ir sen defs. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Pilnmeness teica:

vai būs būtiski jūtama veiktspējas atšķirība pēc pārejas uz 64bit Windows 10?

Nē!

Netērē lieki laiku un sēdi vien uz tā, kas ir. Kad vajadzēs x64, tad zināsi un tad arī pārliksi.

Link to comment
Share on other sites

Jā ir dažas programmas , kuras negrib palaisties pa tiešo, bet iebakstot Compatibility  palaisties uz citu , piemēram XP, kaut gan stāv 64 7W , viss aiziet.  Tāda ir ACDSee 4, kura man patīk daudz labāk par jaunākajām versijām. Ir arī vēl citas.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu, ja, piemēram, datoram ir 2 GB, tad pēc pārejas no 32-bit uz 64-bit veiktspējas atšķirība būs pat ļoti jūtama. Cits jautājums kurā virzienā... :D Kamēr autors nav pateicis cik datoram ir RAM un kādu programmatūru lieto, neko konkrētu ieteikt nav iespējams.

 

Parastai lietošanai ar RAM līdz 2 GB liekam 32-bit, ap 3 GB vēlamāk 32-bit, no 4 GB uz augšu 64-bit. Protams, netipiskos gadījumos var būt izņēmumi.

 

pirms 13 stundām , intervall teica:

Man uz x64 os vienīgais papildus x64 softs ir winrar

Intereses pēc paskatījos sev:

CDBurnerXP, Everything, FreeFileSync, HashTab Shell Extension, Malwarebytes Anti-Malware, Mozilla Firefox, MPC-HC, Notepad++, PDF-XChange Editor, WinRAR.

Starpcitu, reāli iesaku Everything. Pēc tā virtuālā "dzīve" bez tā kļūst gandrīz neiedomājama... :D

 

Pirms 5 minūtēm , Tārps teica:

ACDSee 4, kura man patīk daudz labāk par jaunākajām versijām.

Pamēģini FastStone Image Viewer. Neskaitot to, ka tas ir mazs, bezmaksas un tiek aktīvi izstrādāts, tas ir arī relatīvi līdzīgs un ar vēl daudz citu fīču.

Link to comment
Share on other sites

Laikam esmu vecs...bet win10 ... nu hmmm. Ja kārtējo reizi apdeitojoties, šis uz grāmatvedes kompja nones nost kaut kādas firebird bibliotēkas, kuras pēc tam var iedabūt atpakaļ tikai ar kreisām metodēm, jo citādi "viedais" win10 neļauj. Kā rezultātā nestrādā Batsofta kaut kāds tur algu rēķināšanas softs. Un izdzēš no path sistēmas mainīgā nezin kādu iemeslu dēļ ceļu uz citas Batsoft aplikācijas lietotajām datu bāzēm. WTF??? Vienam patīk māte, otram meita. Nestrīdēšos, kas labāks vai sliktāks, bet, kamēr tādas lietas notiks, man šis nekļūs par defaulto sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , kevins teica:

domaaju ka daudzi taa joprojaam pat veel uz win7

Un pareizi dara, ka sēž uz septītajiem logiem. Man žurnālistei, montāžas laikā, ieslēdzās  oficiāli pirktu desmito logu apdeits, bet materiāls ta jānodod.  Tagad pārinstalē uz septītajiem logiem, lai droši var strādāt. Priekš video montāžas 64bit vajag, bet jaunākos logus nah** nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
pirms 7 stundām , viesturs0711 teica:

Visprātīgāk ir lietot pārbaudītas vērtības.

Win10 gan jau ar par tādu kļūs!

Tas, kam tiek pielietota politika, ka tas nekad nav pabeigts, jau pēc definīcijas nevar kļūt par stabilu platformu un sekojoši arī pārbaudītu vērtību. Lai kaut kas kļūtu par stabilu, ir jāizlaiž lielā versija ar konkrētu funkcionalitāti un tad tā tikai jāslīpē. Lielas izmaiņas krāj kādu ilgāku laiku, izlaiž nākošo lielo versiju un tā uz riņķi. Principā tieši tā, kā bija līdz Windows 7, to ieskaitot. Bet mūsdienu hipsterdauniem (tai skaitā iekš Microsoft) to nesaprast, jo viņi labāk dzīvo mārketinga pasaku un gļukainu mēslu pasaulē un mīcās pa saviem sūdiem, ka tikai tas skaitās trendīgi.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Inspektors Caps teica:

WinRAR

Kur jūs to WinRAR pērkat? Vai arī jums stāv trial versija?

Skatījos googlē, neatradu LV izplatītāju.

Diezgan bieži man kāds atsūta rarotus failus, labi, var tos atvērt ar 7-zip, ar visādiem bezmaksas softiņiem, bet nafig raroties, ja WinRARs maksas. Vēl jo vairāk, kā visdzīzāk arī ir, pašam rarotājam WinRARs nav pirkts, bet ir trial.


Pirms 14 minūtēm , Inspektors Caps teica:

ka tas nekad nav pabeigts

Par šo piekrītu. Ja vēl būtu tā, ka W10 ar katru nākamo apdeitu kļūst tikai labāks... Ir pieredzēts, ka sačakarē kaut ko adeits, tik pēc kāda laika, dažus apdeitus vēlāk tiek izlabots sačakarētais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

neatradu LV izplatītāju

TVG

Link to comment
Share on other sites

Nu it kā LTSB versija izklausās puslīdz lietojama, bet - neizskatās, ka mājas lietotājam tā ir nopērkama un pat ja būtu - cena oi, oi ...   Man tas, diemžēl, aktuāli, jo daudz ko darba vajadzībām daru mājās, tā kā, drošs paliek nedrošs, softs legāls.  Tādēļ, kā jau agrāk teicu - pēc pāris nedēļu eksperimenta ar legālo W10, atgriezos pie W7 un, domājams, uz ilgiem laikiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

Skatījos googlē, neatradu LV izplatītāju.

 

Ko maina tas, vai ražotājs ir pārstāvēts Latvijā? Kaut kādiem SIA to obligāti vajag? Savām vajadzībām softu licenzes pērku pa taisno pie ražotāja vai tā pārstāvja (Apple AppStore), un papīriņš latviešu valodā nekad nav bijis aktuāli. Uzņēmumi nedrīkst pirkt pa taisno?

Link to comment
Share on other sites

Drīkst, bet lokāliem pārdevējiem parasti cenu atlaides, dēļ reģiona! Kaut gan pēdējā laika viņas paliek ar vien mazākas :biggrin:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Es lietoju tikai 7zip.Ko RAR māk labāk par 7zip lai būtu jāpērk?

99% ar 7zip pietiek. Un tāpat jau reti kurš to WinRAR pērk - pietiek ar triāli vai (ekstrēmiem gadījumiem) unRAR bezmaksas utilītu no paša ražotāja.
 

WinRAR savulaik bija riebīgs paradums vislaik uzlabot algoritmu, tā ka ar jaunāko WinRAR taisītus failus NEvarēja atvērt pat ar drusku vecāku versiju. Lauza atpakaļsavietojamību kompresijas efektivitātes vārdā. Tas ir tas 1% scenāriju, kad vajag svaigāko WinRAR, bet 7zip (un vecie WinRAR) atpūšas, jo svaigāko WinRAR formātu vēl nesaprot.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Ko RAR māk labāk

Nu šad tad gadās RAR arhīvi, kurus 7zip, pat jaunākā versija, neatver, bet RAR bez problēmām.  Šim nolūkam man glabājas RAR portable variants - kaut kā vairāk par 2 - 3 reizēm gadā nav bijusi vajadzība, ikdienā 7zip.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Arhivatori vispār mirstošs bizness.

NU ne velna, kādreiz nesēji bija mazi, ahivātori bija kruti un dalīja daļās, tagad video failu izmērs ir tik liels, kad arhivātori sāk savu dzīvi no jauna, atkal dala :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , e = d teica:

Arhivatori vispār mirstošs bizness.

Tā nesaki. Ja jānosūta pa e-pastu mape vai kaut kāds fails, dēļ kura paplašinājuma e-pasts to neņem pretī, arhivators tad noder.


Pirms 58 minūtēm , jema teica:

lokāliem pārdevējiem parasti cenu atlaides

Apskatījos to pašu WinRAR viņu mājaslapā. Cena vienam lietotājam 36,24 € ar PVN. Zinātāji, pasakiet, kāda cena pie vietējiem tirgotājiem. Noteikti būs zemāka.

Link to comment
Share on other sites

zipotājs jau iekš W iebūvēts standartā.

Mapes nosūtīšanai der, bet failam noņemt uz pārsūtīšanu paplašinājumu vai aizstāj ar kādu citu, un viss notiek.

Tīri saspiest dēļ apjoma mūsdienās maz jēga, jo failiem jau standartā parasti ir kompresija.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...