Jump to content

Veikto maksājumu reversēšana: VID + IIN


itanium
 Share

Recommended Posts

Palasat IIN likuma 9. panta 19.2 punktu:

19.2) ienākumi no personīgā īpašuma (fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas tādas kustamas lietas kā mēbeles, apģērbs un citas kustamas lietas) atsavināšanas, izņemot ienākumu no:

a) pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas (ķermeniskas vai bezķermeniskas) pārdošanas,

b) kapitāla pieauguma un pārējā ienākuma no kapitāla;

c) metāllūžņu pārdošanas;

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Man tas arī liekas vienkārši un saprotami - banka uzskata savādāk.

Nu tad uzraksti ko tev banka prasīja, ko atbildēji, kā pasākums beidzās! 

Kad es kādus 5 gadus atpakaļ maksāju skaidro naudu, ko dabūju pārdodot dzīvokli kontā - SWED arī man prasīja kur naudu ņēmu - es teicu pārdevu dzīvokli - vairāk jautājumu nebija.

Kad dzīvokļa pārdevējs maksāja naudu manā kontā - viņam bija jāraksta paskaidrojums - kur naudu ņēma - uzrakstīja ka ir sakrājis. Arī jautājumu vairs nebija! 

Moš pa 5 gadi kas ir mainījies... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Regisss teica:

19.2) ienākumi no personīgā īpašuma (fiziskajai personai piederošas personiskai lietošanai paredzētas tādas kustamas lietas kā mēbeles, apģērbs un citas kustamas lietas) atsavināšanas, izņemot ienākumu no:

 

Protams! Bet ja izdosies pierādīt feiku darījumu tad var pavisam slikti sanākt! 

10k nav maza summa un gandrīz vai kosmoss priekš personīgās lietas! Ja summa būtu mazāka, tad @Regisss padoms ir pat ļoti labs! Bet ja neesam biezie, tad kurš varēs uzrādīt personīgo lietu, kas maksā kaut tuvu 10k? 

Link to comment
Share on other sites

vai tad 10k? Es sapratu ka ap 5k EUR?! 


Pirms 41 minūtēm , itanium teica:

5+k

Šo laikam lasīju pa savam... domāju ka tas ir 5-6k robežās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

ienākumi ir legāli pierādāmi un šī nauda tālak netiek izmantota, lai samaksātu kādam "algu" vai "pateicību"

Tav doma ir loģiska, bet VID notekti uzskatīs, ka tā ir ''alga vai pateicība'' un kā Tu pierādīsi, ka tā nav. Vispaŗ tas ir stulbuma kalngals, mana nauda, ko gribu, to daru, bet ne mūsu valstī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

domāju ka tas ir 5-6k robežās...

Ir, ir. Gan jāsaka atklāti: ne man, ne viņai nav nevienas kustamas mantas, kas varētu maksāt kaut 1000 EUR, neskaitot sen manis iegādāto auto. 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

aizskaitīju draudzenei (nu jau bijušajai)

 

Te kaut kas nav tīrs! Kāpēc gan būtu bijušai draudzenei kas jāskaita? Atkāpšanās maksa lai nebūtu alimenti jāmaksā? Nez, citi varianti nenāk prātā.... 

Bet šādās lietās mutiska vienošanās neko nenozīmē un gandrīz vai 100% alimenti tāpat būs jāmaksā! Likums nosaka ka alimenti ir jāmaksā un puses civīllīgumā nevar vienoties savādāk. 

Un nomudzot naudas došanu vispār neko nevarēs pierādīt ka esi viņai ko devis! 

Te ir jārunā ar juristu! 

Minu ka te maksājums jāformē kā uzturnauda bērnam. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Te kaut kas nav tīrs! Kāpēc gan būtu bijušai draudzenei kas jāskaita?

Par cilvēcīgām attiecībam ar bijušo neesi dzirdējis? :D 

Link to comment
Share on other sites

Normāla veča cienīgs pasākums! Vot to es saprotu, bet VID par to poh**, viņiem ka tik naudu nokāst.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , itanium teica:

Pēc ilgas kopdzīves es kā attiecību izbeidzējs vēlos viņai vismaz daļēji nodrošināt nākamās mājas, nevis "izmest uz ielas".

Nu visu cieņu!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , martinno teica:

Swed

:huh:

 

hvz, es no UK uz LV ar pabieži sūtu naudu, vidēji gadā salasās pie nepilni 20k euro, bet nedz banka, nedz vids no lv puses vai hmrc no salas puses nav neviena vārda teicis.

lai nebūtu pārpratumu - es nav buržujs, laiku pa laikam kādam kko ievajagās, tad nauda tiek sūtīta vienk. caur manu kontu, tā mums sanāk ātrāk/lētāk.

 

 

a nē, diršu, vienreiz man paprasija te kantoris bankas izrakstus par pēdējiem 3 mēn. un vajadzēja paskaidrot, kādam mērķim man ir ienākušas naudiņas no citiem kontiem.

 

Labots - Tuubijs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , itanium teica:

Ir, ir. Gan jāsaka atklāti: ne man, ne viņai nav nevienas kustamas mantas, kas varētu maksāt kaut 1000 EUR, neskaitot sen manis iegādāto auto. 

Attīsti savu fantāziju uz to mantu ko varētu būt nopircis... :)  kaut kas kas itkā varētu būt bijis pārdots :)  Bet nu tas tikai mans ieteikums... :) 

re ko draudzene Tev varēja pārdot... http://gaujaab.lv/product/udeladas-kazoks-001-15

 

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Spoiler
Spoiler

VID par šo ar nodokli apliekamo pasākumu var uzzinat ja par to nostučī banka tāpēc ka ir pārsniegts 15 000 apgrozījums dāmas kontam gada laika vai, ja banka nostučī tāp\ec ka tai darījums liekas aizdomīgs. Vēl VID to var uzzināt ja dāma izpilda savu pilsoņa pienākumu un iesniedz gada ienākumu deklarāciju ar tur norādītu šo summu. Pārējos gadījumos var dzert siltu tēju un gaidīt 3 gadus likumisko nodokļu aprēķinu noilgumu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Normāla veča cienīgs pasākums! Vot to es saprotu, bet VID par to poh**, viņiem ka tik naudu nokāst.

Tādēļ ka juridiski nereģistrētas attiecības... šis būtu savādāk ja būtu pieņemts jaunais likums par civillaulību... bet nu tam atkal savi + un - ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ja nu akurāt gribas padarboties ar papīriem vai preci, tad var ņemt kādu senu gleznu, novertet kā ģimenes relikviju un noteikt sev vēlamo cenu, vai arī sakarā ar para izšķiršanos parakstīt rakstisku vienošanos kas paredz ka kungam ir staidzīgi janomaksa ilgsto\sas kopdzīves laika pakāpenisi radušais parāds un puses vienojas ka taz tiks operatīvi izdarīts un novērtets par vēlamo summu.

Link to comment
Share on other sites

@abi, gan 15+k gada laikā, gan deklarāciju iepriekš pildīja, lai kaut ko atgūtu saistībā ar medicīnas pakalpojumiem un augstskolu. :/

Link to comment
Share on other sites

IMHO, mūsu VID ir spējīgs uzlikt 23% gan par pag. gadā veikto pārskaitījumu draudzenei, gan šogad veikto atmaksu, ja tāda tiks veikta. Es tiešām pirms jebkādu darbību veikšanas konsultētos tajā pat VID.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Jainit teica:

IMHO, mūsu VID ir spējīgs uzlikt 23% gan par pag. gadā veikto pārskaitījumu draudzenei, gan šogad veikto atmaksu, ja tāda tiks veikta.

Vot tas ir viskretīniskākais variants, no kā visvairāk bail, tāpēc pieminēju to bankas fīču par maksājuma "atgriešanu", kas maksā 20 EUR/maksājums.

Muļķis biju un pasteidzos...

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Just now, itanium teica:

Vot tas ir viskretīniskākais variants, no kā visvairāk bail.

Nebaidies... izdari kā es saku un miers... neviens nepārbaudīs kažoka esamību... ar gleznām es neņemtos...

Link to comment
Share on other sites

Tak kur problēma noformēt kā aizdevumu kaut uz n-gadiem.. VID nekontrolē atmaksu. + līdz 15k nekādu problēmu... tiesa, draudzenei gada deklarāciju būs jāpilda.. a tur norādīs aizņēmums.. i vsjo..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

gan deklarāciju iepriekš pildīja

 

pirms 2 stundām , abi teica:

iesniedz gada ienākumu deklarāciju ar tur norādītu šo summu

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Regisss teica:

vienalga vai TV, vai ričuks, vai vannu, vai hvz ko vēl...

Ir precedents

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 54 minūtēm , Ant_LV teica:

Visi, kas grib kaut kā iemānīt skaidruci, tiek velkomēti lasīt https://likumi.lv/doc.php?id=33946#p30, it īpaši 30. panta astoto daļu.

Palasīju. Vai man vienam liekas dīvaini šie teksti, ko brīvas valsts likumdevēji raksta priekš brīvas valsts pilsoņiem? Asociējas ar: Solis pa labi, solis pa kreisi – sargs šauj bez brīdinājuma!”

Labots - M_J
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu pa lielam jau par šiem dāvinājumie sāka cīnīties tikai dēļ kārtējām shēmām, kad šie "dāvinajumi" tika izmantoti, lai norēķinatos savstarpēji un atmazgājot naudu neko nemaksājot valstij

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

šeit divi cilvēki, kurus vairs nekas nesaista,  viens otru "apdāvina" ar ievērojamām naudas summām, skaidrs, ka valsts var "ieinteresēties", lai cik arī tas neliktos nepatīkami iesaistītajiem

+1

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Regisss teica:

Tādēļ ka juridiski nereģistrētas attiecības... šis būtu savādāk ja būtu pieņemts jaunais likums par civillaulību...

Kas būtu savādāk? Cik saprotu, tas likums arī paredz kaut kādu attiecību reģistrēšanu, kopdzīves līgumu, nevis tā - divi sagāja kopā padzīvot un uzreiz automātiski viņus tas likums aizsargā. Taisni gribas uzprasīt visiem kopā dzīvotājiem, tiem kas nereģistrē savas attiecības, ja gadījumā tāds kopdzīves likums būs, jūs uzreiz metīsieties savas attiecības reģistrēt, slēgt kopdzīves līgumu? Neticu. Kā tagad neprecas, tā arī tad neko nedarīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Kas būtu savādāk?

dzīvošana kopā varētu tikt uzskatīta par laulību ar visām no tā izrietošajām sekām - pirkumiem, īpašumiem, mantojumu lietām utt...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

dzīvošana kopā varētu tikt uzskatīta par laulību ar visām no tā izrietošajām sekām

Pie noteikuma, ka reģistrē to kopdzīvi. Tāda tā ideja tam kopdzīves likumam. Slēdz divi kopā dzīvojošie kopdzīves līgumu, kas nonāk attiecīgos valsts reģistros. Mans jautājums ir par to, vai slēgs tādi kopā dzīvotāji tādus līgumus? Nu tie, kas nelaulājas, tik dzīvo kopā. Muļķības. Redz laulības viņiem neder, a tur nāks kaut kāds brīnums - kopdzīves līgums, vot tas ir īstais, tas ir tas, kas mums vajadzīgs, tas ir tas, ko mēs visu mūžu esam gaidījuši, tagad tik būs laime...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu! Ja būs šāds līgums, tad zudīs laulību jēga. Ja vīrietis ar sievieti vēlas palikt kopā uz ilgu laiku, tad lai laulājās. Ja kas, tad izšķirties var jebkurā laikā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , CAP teica:

Tak kur problēma noformēt kā aizdevumu kaut uz n-gadiem.. VID nekontrolē atmaksu. + līdz 15k nekādu problēmu... tiesa, draudzenei gada deklarāciju būs jāpilda.. a tur norādīs aizņēmums.. i vsjo..

 

Nocitēšo, šķiet, vienīgo derīgo ieteikumu, lai viņš nepazustu emocionālo un teorētisko padomu jūrā! Un ieteikšu formēt aizdevuma līgumu nevis uz n-gadiem, bet uz vienu! Un ja tiešām gribas palīdzēt, tad uzreiz uzrakstīt apliecinājumu, ka aizņēmējs parādu pilnībā atgriezis!

 

Nekādu pirkuma, pārdošanas darījumu, vai skaitīšanu atpakaļ. Tā var iebraukt vēl dziļākās auzās!

Banka decembra maksājumus neatgriezīs!

Otrs labākais ieteikums būtu: atstāt, kā ir un cerēt, ka noveiksies! Daudzi tā dara, un lielai daļai veicas. Bet mierīgāk un vienkāršāk formēt aizdevumu!

 

P.S. Šiem jautājumie ir citi forumi, kur meklēt palīdzību ;) 

Labots - Borhs
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

pieņemu, ka pārtikušiem cilvēkiem ir veikli juristi, kas visu šo māk ietilpināt legālās shēmās un valsts kase paliek bez "23%"

 

Tu patiešām, domā, ka šai gadījumā valsts kasei būtu jāpaņem nauda?

Labots - Racer
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Tu patiešām, domā, ka šai gadījumā valsts kasei būtu jāpaņem nauda?

Mēs tā nedomājam. Bet tie no VID un Valsts kases, viņiem ir vienalga, ko mēs domājam vai nedomājam. Un tēmas autors ir pamatoti satraucies.

Link to comment
Share on other sites

Pēc valsts izpratnes, katrs ar savu naudu var darīties, kā tīk, bet, kolīdz tā nonāk cita cilvēka rokās, kurš nav pirmās, otrās pakāpes radinieks, tā to naudu valsts uzskata par ienākumu, no kura jāmaksā nodoklis. Bankām ir pienākums ziņot valsts iestādēm, laikam vid, par privātpersonu aktivitātēm kontā virs, pēc pēdējo gadu datiem, laikam, 10k. Ko vid ar šo infu dara, jo tās ir daudz, kā klasificē, kuram prasa paskaidrojumus, tā ir VID metodika. Gada deklarācija. Par skaidras naudas iemaksām bankomātos pēdējos gados arī bija kautkāda retorika, ja nemaldos, līdz 100€ mēnesī gada griezumā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ggg97 teica:

laikam, 10k

Ar šo gadu stājas spēkā, ka bankām jāziņo VIDam, ja konta apgrozījums iepriekšējā gada laikā pārsniedzis 15 k€.

Par fizisko personu konta apgrozījumiem iet runa, protams.

https://likumi.lv/doc.php?id=33946 Skatiet 22.3 pantu.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Perfekti, ir šā gada plāns - kļūt par miljonāru (vismaz VID skatījumā, dzenot 5euro starp 2 saviem kontiem)..

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 12 stundām , Ronalds teica:

Cik zinu tu tirgojies Ebay! Tur drusku cita lieta!

 

pirms 12 stundām , martinno teica:

Pats tu tirgojies ebay :mrgreen:

 

Vispār jau biedrs marrtins tirgojās, bet nu jā, niki līdzīgi!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711
pirms 3 stundām , vvv teica:

Bet tie no VID un Valsts kases, viņiem ir vienalga, ko mēs domājam vai nedomājam

Tur it kā strādā tādi paši cilvēki kā mēs, bet uz dažiem, atšķirībā no mums varētu attiekties prezidenta teiktais...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...