Jump to content

Veikto maksājumu reversēšana: VID + IIN


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri.

Izdarīju kārtējo stulbību: labu gribēdams, aizskaitīju draudzenei (nu jau bijušajai) naudu pirmajai iemaksai dzīvoklim (dienas limita dēļ 5 pārskaitījumi decembrī) un tad uzgāju šo rakstu, kas pa lielam pasaka, ka no šīs summas būs jāmaksā 23% IIN. Kopsumma krietni pārsniedz 1425 EUR, kas minēti rakstā.


Šīs lietas sakarā divi jautājumi:

1) Vai pastāv iespēja kaut kā šo summu dabūt atpakaļ uz manu kontu, lai VIDam neienāktu prātā iekasēt IIN? Varbūt viņa var man atskaitīt atpakaļ ar piezīmi pie maksājuma uzdevuma, ka kļūda? Cik skatos, tad vēl ir iespēja pieprasīt atgriešanai no bankas puses, izmaksās man tas 20 EUR par katru maksājumu. 100 EUR (5 x 20) ir labāk nekā 23%, bet, ja nestrādās un tāpat pieprasīs nodokli no viņas, tad jēgas nekādas. 

2) Ja 1. punkts ir iespējams, tad ir kādi varianti, kā naudu nogādāt viņai, nemaksājot to nodokli? Pēc ento gadu kopdzīves liekas nedaudz jocīgi maksāt nodokli valstij par "neko".

Varbūt kāds cits risinājums?

Link to comment
Share on other sites

Lai draudzene skaita naudu atpakaļ ar piezīmi - kļūdaina maksājuma atgriešana. 

Tu izņem naudu no sava konta un lai draudzene iemaksā savējā. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tik VIDam tad neradīsies jautājums "Kā jūs tā nejauši septiņreiz uzkritāt uz naža veicāt piecus kļūdainus maksājumus?" ?

Link to comment
Share on other sites

@138 - tā nav vid darīšana! Nauda atgriezta - darījums nav noticis! 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Ronalds teica:

lai draudzene iemaksā savējā. 

 

Un banka uzreiz jautā draudzenei - no kurienes tā skaidrā nauda - liks pierādīt legālu izcelsmi...

Link to comment
Share on other sites

Skaidra nauda ir skaidra nauda un par to nevienam jautājumu nav. Visādos šitādos darījumos nekad nevajag izmantot bankas pakalpojumus. VID to vien tik gaida. Izņem skaidru naudu un VID klāt tai netiek. Jā, banka paņems procentu, bet tas ir daudz mazāks par 23%. Vispār tas ir sviests, nodzert savu naud no kuras visi nodokļi samaksāti, drīkstu, bet iedot citam cilvēkam, nē!

Link to comment
Share on other sites

Bankām, cik noprotu, skaidra nauda pie NĪ iegādes īsti neder, ne?


Pirms 1 minūtes , Didzis teica:

nodzert savu naud no kuras visi nodokļi samaksāti, drīkstu

Protams, ka drīksti - tak liels akcīzes nodoklis alkoholam :D

Link to comment
Share on other sites

Koriģēsim-nokurināt savu naudu krāsnī.

Jāņem tiki papīrene, bleķi nederēs

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , martinno teica:

 

Un banka uzreiz jautā draudzenei - no kurienes tā skaidrā nauda - liks pierādīt legālu izcelsmi...

Jā - nu nevajag jau pārspīlēt! Neba tur ļimoms! Iekrāju daudzu gadu laikā + vecmāmiņa iedeva - arī bija sakrājusi! 

Link to comment
Share on other sites

Maksajuma mērķis kāds norādīts?

 

Kādam praksē reāli tā arī ir bijis šet, ka VID ir piesējies?

 

Godīgi sakot esmu dzinis naudu šurpu turpu ar paziņām un gdā vairāk sanāk par tiem 1400 noteikti ar pāris cilvēkiem, lai man/es ko atved no lielplsētas/mazpilsētas, cits valsts, aizdot kādam neparedzētam pasākumam utt... vēl man būtu jāpiedzīvo tas, ka kāds izrādītu interesi, ja ir norādīts sakarīgs mērķis uzdevumos

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pirms pāris gadiem francijā purns norāvās sodu par to, ka bija (ļaunprātīgi bojājis/iznīcinājis) sagriezis 50k eiro, lai kāzās kaisītu kā konfeti.. Problēma bija, ka pārāk daudz pierādījumu palika pēc pasākuma..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:

aizskaitīju draudzenei (nu jau bijušajai) naudu pirmajai iemaksai dzīvoklim (dienas limita dēļ 5 pārskaitījumi decembrī)

Vai skaitīts ir no LV, jeb no ārzemēm?

Link to comment
Share on other sites

Bankai dziļi pofig, no kurienes skaidra nauda, ka tik naida. Tikai VID interesē, no kādas tumbočkas nauda izņemta.

Pirms 30 minūtēm , itanium teica:

Protams, ka drīksti - tak liels akcīzes nodoklis alkoholam

Vot par to neiedomājos, atkal valsts uz mūsu rēķina uzvārās. Labi, var tērēt savu naudu pie skaistām sievietēm. Tur VID klāt netiek :grin:

Link to comment
Share on other sites

Cik ir darījumu kopsumma? Kas ir rakstīts pamatojumā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Regisss teica:

Vai skaitīts ir no LV, jeb no ārzemēm?

LV: SEB -> SWED

 

Pirms 4 minūtēm , Regisss teica:

Cik ir darījumu kopsumma? Kas ir rakstīts pamatojumā?

5+k, "Dienas limits".

 

Nu, neesmu es tas gudrākais zirnītis pākstī :D

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Paceļam dienas limitu lai nebūtu jāčakarējas. Un lai beibe skaita atpakaļ..... Ar pamatojumu "kļūdainu maksājumu atgriešana" Viss! Te nav problēmu!  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , itanium teica:

Dienas limits

Kopējā darījuma summa virs 5k EUR un pamatojums Dienas limits visiem maksājumiem?

 

Link to comment
Share on other sites

Jā! Domājat, ka VID baigi pēta maksājuma mērķus? Un ko man tur vajadzēja norādīt, lai nepiesietos?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Man dziļa aizdoma, ka, ja vien tā tava nauda nenāk no kokaīna tirgošanas, tad nav ko uztraukties, ja pat tīri teorētiski VID piekasītos, naudas legalitāti un patiesos mērķus ir viegli pierādīt

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, lai atskaita atpakaļ. Protams, ja VID gribēs, tad var kasīties, jo nauda tak tāpat Itanium jāizņem skaidrā no bankas. Savukārt pēc brīž bijušajai draudzenei pēkšņi uzrodas tāda pati suma. Draudzenes adresi jau viegli izskaitļot no atgrieztā maksājuma. Es gan apšaubu, ka kāds no VID pievērsīs uzmanīnu. Lai gan, mūsu valstī jau drāž maziņos. Skaitītu piecedesmit miljonus, VID jautājumu nebūtu. 

Link to comment
Share on other sites

Nu, legalitāti pierādīt ir viegli, bet IIN par to tāpat, spriežot pēc tā raksta, ir jāmaksā. Nav jāmaksā, ja līdzekļus izmantos (un to var pierādīt) medicīnas pakalpojumiem vai izglītībai.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Klau, bet Tu to naudu tā vienkārši iedevi vai arī kaut kad gribēsi atpakaļ... Es pēc būtības mēģinu saprast darījumu...

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ļubofff zla, iedos arī bijušajai desmit pakas tāpat :D

 

upd. ha, kamēr rakstīju kā pieļāvumu, tikmēr autors uzrakstīja kā faktu

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

ņehujova, būtu man tāda bijusī bijusi - iedod 5k naudiņas un beigās pasaka "ai še, man atpakaļ nevajadzēs, nodzer smuki".

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Didzis teica:

Bankai dziļi pofig, no kurienes skaidra nauda, ka tik naida.

 

Nu, nu :) Man banka pāris mēnešus jāja prātu par nieka 6000€, kas gada laikā ieskaitīti kontā, par 4200€, kas pārskaitīti divu gadu laikā prom no konta, un vēl par diviem krietni mazākiem darījumiem.

A bankas rīcība pamatota ar šo te likumu: https://likumi.lv/doc.php?id=178987

Un es neesmu vienīgais tāds :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

Vienkārši iedevu, atpakaļ neko negribēšu.

Mans grāmatvediskais ieteikums ir sagatavot aktu vai mazu līgumu/vienošanos ka viņa Tev ir pārdevusi kādu savu personisko mantu - vienalga vai TV, vai ričuks, vai vannu, vai hvz ko vēl... :) Galvenais ir lai ir dokuments kas pamato šo darbību! Un atceries ka ja pārdod lietotu privāto mantu, tad nodoklis nav jāmaksā!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , martinno teica:

Man banka pāris mēnešus jāja prātu par nieka 6000

Cik zinu tu tirgojies Ebay! Tur drusku cita lieta! 

 

Bet ja es iemaksāju kaut 10k eur savā kontā - ja man un pirmās pakāpes radiniekiem ir kādi ienākumi, tad tur neko pat gribot nevar piesiet - sakrājām skaidrā, man uzdāvināja pirmās pakāpes radinieki un es kontā iemaksāju! 


Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

vienalga vai TV, vai ričuks, vai vannu,

Vanna pa 10k :D:D:D ! Domā nebūs aizdomīgi? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Vanna pa 10k :D:D:D ! Domā nebūs aizdomīgi? 

Es to kā piemēru... Tik pat labi vectēva ūdeļādas kažoku utt... :D Pamatojumu lai paši izdomā es vienkārši minu grāmatvedisku risinājumu šai problēmai... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Regisss teica:

Mans grāmatvediskais ieteikums ir sagatavot aktu vai mazu līgumu/vienošanos ka viņa Tev ir pārdevusi kādu savu personisko mantu - vienalga vai TV, vai ričuks, vai vannu, vai hvz ko vēl... :) 

Ja cilvēkam nav pat itin nekā, kas būtu pat tās 1/5 summas vērts, tad šis nebūs vēl riskantāks variants? Kaut kāda krāpšana, vai sazin kas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Regisss teica:

ja pārdod lietotu privāto [laikam jau tikai kustamu] mantu, tad nodoklis nav jāmaksā!

nav kaut kādi griesti darījumiem, uz kuriem tas joks ir spēkā?

Link to comment
Share on other sites

Par fiktīvu pirkuma/pārdošanas darījumu ar mērķi apiet nodokļu nomaksu vai tikai nebija kriminālatbildība....

 

Takš skaidra nauda šeit ir risinājums! Un nav ko lauzties atvērtās durvīs!  

Link to comment
Share on other sites

@itanium nu bet viņa taču to mantu var paņemt no vecākiem, vecvecākiem vai brāļiem, māsām...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

Cik zinu tu tirgojies Ebay!

 

Pats tu tirgojies ebay :mrgreen:

 

Pirms 6 minūtēm , Ronalds teica:

Bet ja es iemaksāju kaut 10k eur savā kontā - ja man un pirmās pakāpes radiniekiem ir kādi ienākumi, tad tur neko pat gribot nevar piesiet - sakrājām skaidrā, man uzdāvināja pirmās pakāpes radinieki un es kontā iemaksāju!

 

Man tas arī liekas vienkārši un saprotami - banka uzskata savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Piezvani VID un uzprasi kā būtu, ja būtu... joprojām uzskatu, ka te ir sacelta vētra ūdensglāzē, ja pārskaitītie ienākumi ir legāli pierādāmi un šī nauda tālak netiek izmantota, lai samaksātu kādam "algu" vai "pateicību"

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...