Jump to content

RRR-U7111


tesla2010
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Vēlējos uzzināt vai kāds no šejienes nevarētu paardot neejošu vai kautvai nosvilinātu Radiotehnikas u7111, u101  pastūzi. Vienkārši ir doma taadu reaminēt  jo reiz tāds RRR aparāts ir labots nomainot nosvilinātās gala pakāpes un nomainot elektrolitiskos kondensatorus.

Link to comment
Share on other sites

Gan jau, ka šis ir jāliek tirgus laukumā sadaļā "pērk" un jānoirāda attiecīgās vērtības, kas atbilstu noteikumiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jēga kāda pasākumam? Bija tāds reiz un pat jebkurš mūsdienu resīveris pārspēj to kvalitātē. 

Link to comment
Share on other sites

Ja šausmīgi gribas tādu un šausmīgi gribas pašam mainīt kondensatorus, vai tad nemēdz eseskā labojami būt pa lēto? Es redzu sačinītus un arī nečinītus, bet tipa ejošus ap 50 :shok:

Bet liekas, ka vajadzētu parādīties arī labojamiem pa dešuku.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

Bet liekas, ka vajadzētu parādīties arī labojamiem pa dešuku.

Aizmirsti!

Kādi 2 gadi atpakaļ paņēmu VEF pastūzi sabērtu maisiņā pa 30 (laikam). Tā viņi maksā. Plate gan skaitās darba kārtībā.

Viņu paliek arvien mazāk un lētāk nebūs. Pašam stāv arī u101 un Amfitons remontējami. Bet nu pa dešuku atdotu, vienīgi ja ēst gribētos un naudas nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

lētāk nebūs

tikai tāpēc, ka

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Viņu paliek arvien mazāk

, tāpat kā ar žiguļiem, kaut arī objektīvi p/p ir štruntīgs?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Pirms 27 minūtēm , 138 teica:

tāpat kā ar žiguļiem

 

un visu citu, kas tautās ir iegājis ar mīlestību un vairs neražo :D 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mhm, lai arī ?, toties savs, vietējais

 

Bet ja nopietni, kā tur ir?

pirms 11 stundām , Mezavecis teica:

jebkurš mūsdienu resīveris pārspēj to kvalitātē

 

Link to comment
Share on other sites

Saproti taču, ka retais viņus reāli taisās izmantot mūzikas atskaņošanai, pamatā ņem kolekcijai un mūziku klausās uz mūsdienu aparātiem (vai arī uz 1977. gada Kenwood un Technics, kā es piemēram :D).

Link to comment
Share on other sites

Da nu, es neticu ka vairums no tiem ko cilvēki eseskā nopērk, tiek nopirkti "kolekcijai" un smukumam. Tāds vidējais U101 pircējs, šķiet, drīzāk ir tipa "vot agrāk taisīja īstu mantu, nevajag man tos mūsdienu ķīnas sūdus" hipsteris. Man, ar manām ļoti aptuvenajām un fragmentārajām zināšanām, gribētos gan piekrist, ka tas par to īstu mantu varētu daļēji būt taisnība, runājot par vecu japānas tehniku.

Link to comment
Share on other sites

pēc manām domām darvas karota ir tā visa preampa daļa...ok jaudinieks arī ir nīkulis izejas jaudas ziņa un tur varēja čipu likt...bet tehniski viņš ir daudz maz ok - ar dalīto barošanu un shēma kā tāda...protams krieviem detaļas kādas bija, tādas lika...domājams tāpat skanēs labāk par ķīnieti vai lēto d klasi...

Link to comment
Share on other sites

tesla2010

Kautkad ssā bija manīts tieši u7111 parbūvēts lkm uz tranzistoriem (L20 vai LMJ50 iistim neatceros) bet kpc gan pašam kautko nepameiģinātu. Manuprāt konstruktīvi nav ne vainas, protams citiem pastūžiem labāk nostrādāts. Par tiem čipiem es uzskatu ka tās isti s90 neder. s30 ir pietiekami, vrb vel var provēt uz s50.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , osscar teica:

ok jaudinieks arī ir nīkulis izejas jaudas ziņa un tur varēja čipu likt

hmm, interesanti, un ko tas chips risina gadiijumaa pie TP100-6 transformatora, kursh gala pakaapeem abos kanaalos reizee var iedot ne vairaak pa 50w - lietderiiba = 30W izejaa ?

Pastiprinaataaja jauda pirmkaart jau saakas ar baroshanu ....

Link to comment
Share on other sites

Par to jauruna ka nebija jega iesoringt uz diskretu risinajumu

Link to comment
Share on other sites

Man minētais U101 mētājās praktiski jauns. Kkad 2000. gadu sākumā nopirku pilnīgi jaunu pa 70 latiem un tikai kādas piecas skolas disenes ir skandināts. Mehāniski un vizuāli ir perfektā stāvoklī, skanēt arī skanēja labi, bet visus šos gadus nav ne reizi ieslēgts. Kondensatori iespējams, ka jau ir beiguši savu dzīvi. Nesaprotu ko ar to darīt, jo salīdzinoši ar tagad pieejamajiem pastiprinātājiem ir krāms, bet ir praktiski jauns un ar sentimentālu vērtību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Guncha teica:

salīdzinoši ar tagad pieejamajiem pastiprinātājiem ir krāms

Par kādiem parametriem tu runā?

Link to comment
Share on other sites

domāju visi - signāls/troksnis/fons , THD 0.2% (instrukcijā pat 0.3 ) ir daudz priekš tranzistoru pastūža - hvz pie kāda izejas līmeņa tas ir mērīts. Cita lieta, ka specenē gan jau uzrādīja bēdīgāko variantu - esmu redzējis divus vienādus aparātus - viens fonē otrs ne tik traki..kaut kur kāds vads ne tā izvilkts etc... Cita lieta, ka shēma pati ir daudz maz ok tiem gadiem - un thd nebūs tik augsts, ja izmetīs jau pieminēto tembru bloku etc.

kaut kad esmu simulatorā spēlējies ar briga un rrr galiniekiem - thd bija tīri ok (ar importa tarņu modeļiem. Protams dzīvē būs augstāks nekā simulatora 0.00x - bet ne 0,2 %)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
2017.12.29. , 14:42, osscar teica:

Cita lieta, ka shēma pati ir daudz maz ok tiem gadiem - un thd nebūs tik augsts, ja izmetīs jau pieminēto tembru bloku etc.

kaut kad esmu simulatorā spēlējies ar briga un rrr galiniekiem - thd bija tīri ok

Radiotehnika U-101 un U-7111 pastiprinātāju lielākais skaņas bojātājs un pirmā lieta, ko izmest, ir ieeju komutācijas bloks ar sūdīgām mikroshēmām. Cik zinu, tad tas ir ukraiņu bloks, ko tur bija jāliek piespiedu kārtā (it kā cilvēki, kuri izstrādājuši normālu jaudas pastiprinātāju, nespētu izstrādāt ieeju komutāciju... :D) dižās PSRS tautu draudzības vārdā - tieši tie paši mākslīgi uzspiestas "sadarbības" absurdi kā tagad visādos ESRS projektos. Ja grib pārtaisīt, tad tā bloka vietā jāliek mikrorelejus. Pēc tam gan nākošais rindā ir tembra bloks. To var uzlabot, aizstājot opampus ar mūsdienīgiem. Bet gala jaudas pastiprinātāji tiešām ir diezgan OK. Nu, un, protams, visos blokos vajag nomainīt visus vecos izžuvušos elektrolītiskos kondensatorus, bet tas jau ir pats par sevi saprotams. Tas ir maksimums, ko kādam var būt jēga darīt. Vairāk čakarēties nav vērts, jo tad labāk vienkārši gādāt kādu citu labāku pastiprinātāju.

Labots - Inspektors Caps
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man vēl prātā, ka aizsardzība bieži klikšķināja bezjēgā arī pie maziem skaļumiem.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Man liekas, ka aizsardzības blokam lielākā daļa problēmu arī bija izžuvis elektrolīts, kas nosaka aiztures laiku. Plus ir redzētas pussvilušas gala pakāpes, kas dod ārā arī nedaudz līdzstrāvas un tad jau aizsardzība klikšķinās tādēļ.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams. Vairs neatceros sīkumos, bet kondiķus pārlodēju toreiz. Atklāti sakot, nesaprotu nostaļğiju pēc šiem verķiem. Man tēvs bij izmēğinājumu nodaļas vadītājs RRR gadus 25 un tas kas no sākotnējas ieceres izveidojās par galaproduktu dažādas racionalizācijas, detaļu un salikšanas kvalitātes rezultātā, nav nekas labs...

Link to comment
Share on other sites

tesla2010

Jā komutācijas blokam bija arī viens no mīnusiem ka tas fonēja baigi kad gromku uzgriež uz pilno bez audio signāla. tajā preamp blokā laikam bij k157ud2, ar to itkā traki nav. Bet to vietaa varot likt lm301 un ne5532 bet nu neesmu to provējis mainīt, takā īsti nezinu. 


kaut arī tie lm301 un ne5532 ir dip8 korpusā un k157ud2 garā ar 16 kajām 

Link to comment
Share on other sites

Nu ja -sakot tembru bliks es biju domājis visu to priekšu izmetot..komutāciju t.sk...

Link to comment
Share on other sites

tesla2010

Bet man tam u7111 patika tas ekvalaizeris ar toņkompensaciju , tas gan labi šanceeja

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 17 minūtēm , tesla2010 teica:

Jā komutācijas blokam bija arī viens no mīnusiem ka tas fonēja baigi kad gromku uzgriež uz pilno bez audio signāla.

Tas fonē visu laiku, arī ar signālu un klusu. Plus tas arī jauc klāt citas ieejas.

 

Pirms 15 minūtēm , tesla2010 teica:

tam u7111 patika tas ekvalaizeris ar toņkompensaciju

Ekvalaizerim ar toņkompensāciju nav nekāda sakara un toņkompensācija jeb loudness ir arī U-7112 un U-101, kuriem nav ekvalaizera.

 

Pirms 16 minūtēm , osscar teica:

sakot tembru bliks es biju domājis visu to priekšu izmetot..komutāciju t.sk...

Nu tas jau ir no sērijas kā pārlūku saukt par internetu... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Palīdziet lūdzu saprast, kā aiz U-7112 tembru bloka pieslēgt LM3886 plati.

Backgrounds: Neesmu nekāds elektroniķis, bet ar LM3886 esmu jau drusku darbojies, gan pārbūvējot U-101 pastūzi, gan arī uztaisot dažus stand-alone ķēķa variantus.

Tagad man rokās nonāca U-7112 pastūzis, kam izlēmu ielikt iekšā šoreiz no ebay pasūtītu LM3886 kitu, kur uz plates ir gan barošanas tilts, gan aizsardzība.

Visu lieko, kas jau te augstāk komentāros tika minēts, pat nepārbaudot, vai darbojas vai nē, no konkrētā pastūža izravēju (ja kādam vajag, varu uzdāvināt tās plates :)). Atstāju tikai oriģinālo barošanas plati, jo no turienes nāk arī +/-15V, ko var izmantot kāda tembru bloka barošanai. To tembru bloku pagaidām arī izlēmu atstāt orģinālo. Orģinālo U-7112 variantu. Un te nu ir bēda. Es nesaprotu, kā aiz tā sūda pieslēgt savu LM plati, jo no tembru bloka vienam kanālam nāk 4 izvadi: (1) Zeme, (2) Kopējais, (3) Izeja + un (4) Izeja -. WTF?! Kas tās tagad tādas par polārajām izejām?? Līdz šim esmu saskāries ar divvadu sistēmām - Kopējais un Signāls, kas starp, citu ir arī U-7111 pastūža gadījumā. Bet šai versijai tagad es nesaprotu, kā darīt. Protams, varu jau iztikt bez tā tembru bloka, viss jau ir saslēgts un darbojas. Taču kaut vai to skaļuma regulēšanu gribētos tomēr pie iespējas atstāt. Ne vienmēr pastūzis tiks slēgts aiz pults.

Tātad, kā U -7112 tembru blokam būtu pieslēdzama gala pakāpe, kurai ieejā ir tikai Signāls un Obščij? Atbaidošas kvalitātes shēma pielikumā.

U7112_Sheema_Tembru_Bloks2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intēn, ok, rīt mēģināšu. Vai no tiem vaļējiem (-) galiem nekādi dzirdami artefakti nav gaidāmi?

Link to comment
Share on other sites

Nezinu,kam tie kalpo bet  levij/pravij un minus ir no pavisam cita mezgla, toņkorekcija, hvz slinkums un alus traucē.

Ja var, tad es ar mieru savākt gala pakāpi, ar manu piemaksu, vai kā.

Tie ir tembru bloka gali, ja Tev tos nevajajg, vari ignorēt.

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

Interesēja tieši tembru bloka funkcionalitātes saglabāšana -> tādā gadījumā tie gali ir aktuāli? Anyway, pārbaudīšu ar bakstīšanas metodi, kas tur nāk ārā.

Inteens, vecās plates vari dabūt bez papildus piemaksām, ēst neprasa, ārā nemetīšu. Bet es atkārtoju - pastūzi pirms izrūnīšanas nepārbaudīju! Rīga, Ķengarags vai centrs.

Link to comment
Share on other sites

Mēģini  viņu ielikt virknē aiz skaļuma regulatora, tur 2 peremičkas jauzliek, bet nezinu, cik korekti tas darbosies.

Link to comment
Share on other sites

Oriģināli tas tembrobloks U7112 bija ieslēgts galenieka atgriezeniskajā saitē. Kāda velna pēc vajag darīt tādas perversijas... nu tur var tikai versijas izteikt. (piem. lai ietaupītu vienu opampu) ĪSTI korekti šo gatavam LM blokam pieslēgt laikam nevarēs bez lielāka vai mazāka gemoroja. Pieslēdzot ar peremičku kā pasīvo, nu nebūs korekti, hvz, kas tur regulēsies un kā. Nu bet kaut kas jau regulēsies ?.

Labots - Jurkins
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nemaz nezināju ka rrr bija izvirtis ar šādu ala aktīvo toņu kontroli...ras laikam vēl no simfoniju laikiem šiem patīk...

Link to comment
Share on other sites

Šķiet, ka visiem rrr bija aktīvie tembri, tikai uz atsevišķa opampa. Sen neesmu tās detaļu kapsētas skatījis. Bet nu uz galenieka uzmest. Tas ir īpaši izsmalcināti :)

@kurtka, pareizs lēmums. Ja gribi izmantot rrr kasti :)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Paņemam LM3886 plati, izlodējam atgriezeniskās saites detaļas un detaļu vietās ar attiecīgajiem kontaktiem pielodējamies pie negatīvās ieejas. Atkarībā no shēmas, negatīvo ieeju papildinām ar detaļām, kādas ir pozitīvajā vai nolikvidējam tās arī pozitīvajā ieejā, lai abas būtu simetriskas. Un viss - pieslēdzam tāpat kā oriģinālo RRR gala pakāpi. Gemoroja nesalīdzināmi mazāk kā lodēt ārā počus utt.

 

P.S. Es vispār neredzu jēgu mainīt tās gala pakāpes. Ar oriģinālo vai kaut kādu Ebay tembra bloku arī oriģinālās gala pakāpes nav un nebūtu vājais posms.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Paņemam LM3886 plati, izlodējam atgriezeniskās saites detaļas

Sākumā gribēju ieteikt tieši šo, bet pārdomāju :) Pilnīgi lodēt ārā atgriezenisko saiti laikam nevarēs gan. Tam oriģinālam, šķiet, paralēli "tembra atgriezeniskajai saitei", bija arī "parastā" ar korekcijas kondiķiem. Tā kā tur jārēķina. Nezin vai autors ir gatavs to darīt.

Bet kā variants ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jurkins teica:

Nezin vai autors ir gatavs to darīt.

Inspektora ideju principā uztvēru, bet es neesmu gatavs TO darīt (rēķināt) :D Varbūt apsvērtu tādu lietu, ja plate vēl nebūtu salodēta. Tagad nodarboties ar izlodēšanas gemoroju man gan vairs negribas. Bez tam intelekta, lai saprastu, kādi nomināli, kur ir vajadzīgi, man arī nav. Bet nu principā, kā tad tagad saprotu, tad RRR "+" un "-" būtu jāpadod kaut kur attiecīgi LMkas 10. un 9. ieeju ķēdēs. Ja vien kādam no speciem nav īpašas sportiskas intereses, varam vairs tālāk šo netirzāt. Paldies par atsaucību!

LM3886_china_shēma_ed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...