Jump to content

Vai Sony SA-WM500 aktīvā subja "line out" ir full range? (jeb kā izvēlēties nelielām stereo skandām piedienīgu aktīvo subi un nedārgu pastiprinātāju)


Recommended Posts

Vai šī aparāta "line out" ir frekvencēs neapgraizīts un es varu saslēgties šādi?

 

skaņas avota line vai austiņu izeja -> subis

subja line izeja -> aktīvās full range stereo skandas (vai, tikpat labi, subja line izeja -> stereo pastiprinātājs -> stereo full range skandas)

 

https://docs.sony.com/release//specs/SAWM500_sp.pdf

 

Citēt

 

• Built-In Amplifier with 150W into 6 ohms from 20 Hz-200 Hz at 0.7% THD

• Bass Reflex Design

• 12" Driver

• Frequency Response 24-170Hz

Line Output for Additional Subwoofer

 

 

Blakusjautājums: kādas jaudas stereo skandas šeit piestāvētu (tā, ka ne subis nebūtu perebors priekš tām skandām, ne otrādi)? Kādas 30 - 50W uz kanālu?

Labots - 138
apdeitots virsraksts
Link to comment
Share on other sites

Stereo tur Tev nesanāks jo ir tikai 1RCA line in ... stereo ir tikai augstā līmeņa ieejas (pēc pastirinātāja )...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kamēr tu rakstīji, tikmēr pats pamanīju bildēs ka ir viena line in un viena out tulpe, mhm.

Tā, bet ja viņā ir iebūvēts pastiprinātājs arī priekš skandām (ko es arī nebiju pamanījis), tad jautājums, caur kurieni tad viņš ņem stereo line in signālu ?

Link to comment
Share on other sites

Tas nav pastiprinātājs priekš tuNbām ,bet tur pieslēdz vadus no pastirinātāja esošā uz tuNbām ... ja  pastiprinātājā nav subvūfera izejas ...

Labots - Dils
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mhm, tikko paspēju saprast arī šo, tās ir augstā līmeņa ieejas :read:

 

AB.thumb.png.2c5fc6148b61e792cb8f5e787b202bed.pngC.png.e38e03516c6081a81eef6758677256a9.png

Tātad es varu realizēt attēloto variantu B :good:

Bet tādā slēguma tad viņš to, ko viņš padod uz tumbām, nogriež pie tik, cik viņam uzregulē (viņam ir regulējama cutoff frekvence)? Teiksim, subis <= 150 Hz, un tālāk uz tumbām >=150Hz.

Tā?

Vai tomēr tumbām tiek pilns spektrs?

Link to comment
Share on other sites

Šaubos ka tumbām kas tiek apgiezts, jo tas tehniski ir ļoti sarežģīti, domāju ka tur tikai paņem signālu subam...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Dils teica:

tas tehniski ir ļoti sarežģīti, domāju ka tur tikai paņem signālu subam...

Ō, paldies. Varbūt kādam ir drošāk zināms, kā tur īsti ir?

Link to comment
Share on other sites

Vai te nav gadījumā jautājums par to vai SUBam ir krosovers uz izejošo signālu vai nav? Laikam jau labāk ka nav... Ir tikai regulējams krosovers priekš paša frekvences un vajadzētu pilnu signālu dot uz āru...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Regisss teica:

Vai te nav gadījumā jautājums par to vai SUBam ir krosovers uz izejošo signālu vai nav?

Jā.

Ok, ja jūs abi sakāt, ka

pirms 1 stundas , Regisss teica:

vajadzētu pilnu signālu dot uz āru

 

pirms 1 stundas , Dils teica:

tāds risinājums vienkārši nebūtu nopērkams

tad laikam jātic :)

 

Nākamais jautājums: kāda būtu norm cena par cik šādu subi pirkt?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tas subs ir super ar savu 12" basinieku un pa to cenu, ko maksā ss parasti, paziņam ir, gan jau ss arī viņa sludinājumu skaties :D 

 

 

Ja tuvāk par tēmu, tad ir bijuši kādi 6 dažādi aktīvie HiFi subji, visiem high input ārā nāk tas pats, kas iekšā. Būtu jau labi, ja tur būtu iekšā arī filtrs skandu salāgošanai, bet kā minēja, tas tehniski ir ļoti sarežģīti un subja cenu pamatīgi sadārdzinātu.

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Lūk es nezinu cik viņi (ja ar "viņi" domāts konkrēti šis modelis) eseskā maksā parasti, šobrīd tur ir tas viens pa 150. Nu neliekas limonāde, bet galīgi ārā no amplitūdas, kādā viņi dažādās planētas vietās ēbajā tirgojas, tas arī nav; ap augšējo robežu tai amplitūdai gan.

Ja par tavu lodžiteku man ir tāds "nemūžam es par viņu tik nedošu", tad te man ir tāds "hmmm padaudz, bet varbūt viņš ir tās naudas vērts". Un nav spaiņa krāsā  :king2:

 

pirms 4 stundām , Kaspars12 teica:

Tas subs ir super

Hmm, to tu saki tāpēc ka viņš tiešām ir zašbennijs, vai tāpēc, ka čoms tirgo? :sarcastic:

 

 

pirms 4 stundām , Kaspars12 teica:

visiem high *output ārā nāk tas pats, kas iekšā

Bet kas nāk ārā pa line out? Arī - tieši tas pats, ka pa line in iekšā? Un vai tur kaut kas nāk ārā arī tad, ja iekšā tiek tiek dots high input?

(tas man nešķiet nekas neiespējams, te forumā reiz kāds biedrs tirgoja verķi priekš auto audio, kurš paredzēts, lai pie auto maģa bez line out varētu pieslēgt subi - verķis ņem high input un dod ārā line out)

Link to comment
Share on other sites

Stāsts, kāpēc vispār es gribu subi, un kāpēc man rodas šāds jautājums

pirms 9 stundām , 138 teica:

kādas jaudas stereo skandas šeit piestāvētu (tā, ka ne subis nebūtu perebors priekš tām skandām, ne otrādi)? Kādas 30 - 50W uz kanālu?

 

Ir Jamo E500 pāris. Ļoti jaukas un smukas skandas, kuras varētu nolikt uz galda vai uz plaukta, tik viena bēda - viņām ir nogrieztas apakšas no 120Hz uz leju. Meklēju kaut ko, ar ko kopā varētu viņas darbināt. Aktīvais subis + stereo pastiprinātājs būtu viens no variantiem. Vēl it kā varētu 5.1 resi + pasīvo subi, bet negribu. Vai kādu Logitech Z2300 bez stock satelītiem, bet par vienīgo tādu šajā valstī piedāvājumā esošo prasītā cena neapmierina manu iekšējo žīdu.

Aktīvie subji vieni paši, cik skatos, lombardos nemēdz būt, eseskā parādās reti, šis SA-WM500 ir pirmais, kas ir iekritis acīs kā tāds, kurš šķiet apsverams.

Bet vai nav galīgs perebors ņemt šādu 150W subi priekš šādām sīkām skandām ar nomināliem 50W?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Par pastiprinātājiem arī neko nerubīju - vai 80to, 90to gadu mainstream consumer pastiprinātāji ir D vai AB klases, un kādi parametri skaitās "labi" un kādi "štruntīgi"? Piemēram, Sony TA-F170, eseskā šobrīd ir viens par cenu, kas šķiet pieņemama un ir pie ēbaja cenu diapazona grīdas, un ir smuks, bet vai šis viss skaitās ok vai fuipē?

Citēt

Total harmonic distortion: 0.05%

Damping factor: 40

Input sensitivity: 0.17mV (MC), 2mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 75dB (MC), 76dB (MM), 96dB (line)

 

Un vai tādiem 20, 30gadīgiem rietumu pastiprinātājiem mēdz būt izžuvuši kondensatori un tamlīdzīgas bēdas?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Problēma ar tavu setup uzbūvi ir tā, ka tu jau 2 mēnešus ņemies īsti bez plāna. Gribi ultimate sistēmu par 100-200euro, nu nebūs. Pa šo laiku jau varēji paklausīties 10 un vairāk dažādus komplektus un saprast ir ok, ir tas ko meklē vai nav. No tā, ka es vai kāds cits saka, ka sistēma/vienība X ir super par savu cenu un tev der - tev neko nedot, jo tu to neesi dzirdējis. Dari, doties, klausies! Šāda spriedelēšana 2 mēnešu garumā var turpināties vēl 20 mēnešus un būt tur pat, kur šodien. Klausies dažādus variantus, pērc, kurš tuvāk tavām vēlmēm, lietotām precēm ir tā burvība, ka tu to nopērkot vari palietot un neko būtisku nezaudējot pārdot pie upgrade, tādējādi gūt kādu reālu, taustāmu pieredzi un virzīties tuvāk skanējumam, ko pats vēlies - ne ar pirmo un ne ar pēdējo sistēmu tu būsi atradis savu skanējumu, tā ir nemitīga izaugsme(kā dzīve) apzinoties kas nav ok un ko vajag labāk, ja vien pats neapstājies attīstībā. Šādi jautājumi par 20-30 gadus veciem rietumu amp ir pilnīga bubināšana, katrs gadījums ir jāskatās individuāli, jāklausās utt. Arī  cenu skatīšanās ir nedaudz aplama, tu nevari ebay cenu salīdzināt ar ss. Analoģija ar auto tirgu - ir daudz naivuļu, kas domā, ka Latvijā var nopirkt lētāk un labāku auto, kā tāds pats maksā mobilde.de :D Naivi! Lētāk tu nopirksi, bet vai labāku ? :D Ja līmēts, tīts un kaltēts ir labāk, tad jā :D Brauc, klausies un runā ar kontētajiem pārdevējiem. Naivi ir arī sev mēģināt iestāstīt, ka trāpīsi tieši tu uz to vienu laimes gadījumu, ka tiešām ir daudz lētāk kā visur citur pasaulē un nav nojāts.

 

Divas būtiskas lietas, ko gribētu palabot.

pirms 6 stundām , 138 teica:

viņām ir nogrieztas apakšas no 120Hz uz leju

 

Tām skandām neko pie 120Hz uz leju nenogriež, es pats tādas budžeta pasīvās skandas neesmu redzējis, kurām filtrs būtu arī uz apakšu. Tas norādītais 120-20000 Hz ir visdrīzāk +-3dB robežās. Tās skandas arī skan pie 100-80-60Hz utt, vienīgi tur vairs neiekļaujas +-3dB bet drīzāk -6-8-10dB. Ražotāji bieži arī spēlējas ar vārdiem "frequency response" un "frequency range".

 

pirms 6 stundām , 138 teica:

Vēl it kā varētu 5.1 resi + pasīvo subi, bet negribu.

 

Kāpēc resim klāt jāliek pasīvo subi, kur ? Pie surround izejām ? Neredzu pilnīgi nekādu jēģu šim! Resim tikai un vienīgi kādu aktīvo subi pie sub izejas, visiem rešiem ir kaut kādi uzstādījumi, kur front var uzlikt small un sub- yes. Būs arī tev kādi filtri starpā un pārējais, pat aiztures kādiem labākiem rešiem ir. Šis arī šķiet optimālākais variants gan no cenas viedokļa, gan no tā, ja gribi ko krosēt un paturēt tās mazās skandas.

------------------------------------

 

Priecīgus svētkus un ceru, ka tev kāds domu grauds palīdzēs ar virzību un svētkos tiksi pie savas sistēmas :yes4:

 

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Nav nekādas problēmas :)

vienkārši ir skandas, kurām noderētu klāt viss pārējais, bet tas man nedeg, speciāli neko nemeklēju, bet šis subis iekrita acīs kā "Ō! Varbūt tas ir tas, ko man vajag?".

 

Tas, par ko man noderētu padoms, ir -

  • cik jaudīgu subi klāt pie šīm skandām būtu prātīgi ņemt
  • kādi THD utt parametri veciem pastūžiem skaitās "labi"
Link to comment
Share on other sites

Cienītie audio eksperti, es ļoti priecātos par kādu atbildi uz diviem augšminētajiem čaiņikjautājumiem :thank_you:

 

Konkrētais Sony laikam vairs nav aktuāls, jo prom.

 

Bet ir, piemēram, šāds pasīvais štrunts

5a45fce572c9b_jblscs7525eur.png.9e0fa9fcaf9c1a5346a5067bfcbd635b.png

(sazincik ", un vispār īpaši neuzrunā, jo liekas riktīgs štrunts un ej vēl meklē pastūzi priekš tāda pasīvā)

 

un šāds aktīvais Pioneer S-W110-QL

5a45fd194e313_pioneers-w110s-qlspecsrtfm.png.d3333bbd44ffd21e8de7a62728951a77.png

(par kuru prasa 100€, kas liekas par daudz, bet priekš kādiem 50€ tāds būtu ok?)

 

un šāds aktīvais 8" par 50€

http://www.apart-audio.com/Category/Details5?cat2=APART&cat3=01.LOUDSPEAKERS&cat4=1002_CABINET&cat5=1070_SUB&productcode=SUBA165-BL

(kurš dzīvē manās acīs izskatījās pēc ķīnieša, bet brends izskatās ledžit :huh:  )

 

Apmēram kādu tad man vajag?

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Konkrētais Sony laikam vairs nav aktuāls, jo prom.

 

Man ir informācija, ka vienkārši sludinājums beidzies pa svētkiem :D

 

Skaties PM.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Es pieņēmu, ka prom, jo nemanīju vairs to sludinājumu, bet nē, stāv vēl joprojām (vai atkal). Bet joprojām stāv arī jautājums šejienes audio guru virzienā - vai tādu zvēru man toč vajag?

Link to comment
Share on other sites

Uz jautājumu vai TEV TO VAJAG atbildēt vari tikai Tu pats ... priekš tām mazajām plauktiniecēm tas Sony jau varbūt ka arī ir pa lielu, bet pa lielu nav pa mazu, jo lielāku var nogriezt klusāk un būs labi, a ja pa mazu tad gan varēsi pirkt vēl vienu klāt...

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Arī 6" subs var būt par niknu, bet parasti lētajā galā, jo lielāks subja skaŗunis, jo tas zemāk spēlē, mazie subji bieži ir ar augstu portu, kur ir uzdzīti, lai radītu kaut kādu tēsiena sajūtu.

 

Kā Dils minēja, pašam jāklausās un jāsaprot, ir vai nav, tas ko gribi!

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Kaspars12 teica:

mazie subji bieži ir ar augstu portu, kur ir uzdzīti, lai radītu kaut kādu tēsiena sajūtu

Kas, kas tur ir augsts un uzdzīts? Frekvences, kas tēš pa portu?

Link to comment
Share on other sites

Ar tesienu ir domāta skaņa, bet maziem skaļaruņiem ir grūtības atskaņot zemas frekvences, tāpēc tuNbu rāžotāji pielieto dažādas viltības lai pazeminātu atskaņojamo diapazonu un izklausītos baigi "kruta" ... tā kā pērc vien to sony un gan jau ka būs LABI .....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...