Jump to content

Ūdens atdzelžošanas iekārtas izvēle


DeeR
 Share

Recommended Posts

Kādu iekārtu ūdens atdzelžošanai iesakat izvēlēties - ar aerācijas metodi, vai ar zilajiem graudiņiem?
Viens kantoris slavē vienu par labu esam, otrs - otru. Tā arī netieku gudrs. 
Kāda jūsu pieredze?

Jau iepriekš - paldies par ieteikumiem!

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 5 stundām , saf teica:

Ar zilajiem graudiem smirdēs tas ūdens

 

Nevajadzētu būt - vai ir pareizi noregulēta padeve?

 

 

IMHO gaiss tomēr ir un paliek gaiss - tas nevienam neko sliktu nevar nodarīt, pat ilgtermiņā. Un arī ja padeve precīzi nav noregulēta, tas nebūs kritiski. Es vienmēr ņemtu ar aerāciju, ja ir iespējā izvēlēties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tie pēdējie 2 punkti izklausās biedējoši - sūdaka piepildās kosmiskos ātrumos un citas alternatīvas nav kā regulāri izvest. Tas pats attiecas uz sveķu tipa attīrīšanu. Pie aerācijas tā nav, jo tur blakus produkts ir tikai dzelzs savienojumi  un var laist kopā ar dušu nekrājot akā.

 

Citēt
  1. Skalošanās laikā, kas tiek ieprogrammēta naktī tiks patērēts un novadīts kanalizācijā aptuveni 180-250 litri ūdens. Šī cikla laikā neattīrītais ūdens tālāk patērētājiem netiek padots.
  2. Šāda tipa iekārtas nav vēlams pieslēgt pie bioloģiskās kanalizācijas attīrīšanas iekārtas, jo ūdens atdzelžotāja skalošanās laikā uz kanalizāciju tiek padots kālija permanganāta šķīdums un tam nonākot kanalizācijas attīrīšanas iekārtā, tiek nonāvētas tajā esošās baktērijas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Rakstīts, ka cikls jāatkārto ik pēc 3 dienām. Tā kā parasti sūdaka ir 4 m3, tad jāizved katru otro mēnesi, tad mēnesī plusojas klāt vismaz 20-30 EUR. Dārgs ūdens sanāk. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir septiķis ar infiltrācijas lauku nevis uzkrājošā kanalizācija. Nekādu problēmu. 

Areācijas tipa atdzelžotāji ir mazefektīvi. Der tikai ja dzelzs ir maz ūdenī. 

 


Pirms 51 minūtēm , Tārps teica:

Tagad ir arī ar sāli, zilo graudiņu vietā.

Tu nejauc ar jonapmaiņas ūdens mīkstinātāju?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Tārps teica:

Tagad ir arī ar sāli, zilo graudiņu vietā.

Gribētos atrast informāciju par to kāds varētu būt ūdens atdzelžošanas ķīmiskais process iekārtā, kurā tiek izmantota sāls (NaCl).

Jā, ūdens mīkstināšanai izmanto sāli,  bet arī tam visam apakšā ir ķīmiskākie procesi - ūdenī esoši kalcija, magnija joni tiek aizstāti ar nātrija joniem, kuri karbonātu veidā vairs neveido katlakmeni.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Man arī ieinteresēja tādas ''atdzelžošanas'' teorētiskais pamatojums...?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Droši domāja, ka ar sveķiem var attīrīt arī dzelzi, kuru "uzlādē" ar sāls palīdzību. Cik man zināms, tad dzelzs ir viens no grūtāk nofiltrējamiem elementiem, ja neskaita bioloģiskas izcelsmes blakusproduktus. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

Droši domāja, ka ar sveķiem var attīrīt arī dzelzi, kuru "uzlādē" ar sāls palīdzību.

Par šādu tehnoloģiju neesmu ne dzirdējis, ne lasījis.....

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu kur jūs raujat ka ar sveķiem/sali neattīra. Un kā vēl attīra . Esmu redzējis dzīvē kad bija nedaudz atslēgta, momentāli visi podi bija brūni. Nezinu cik tur tā dzelzs , bija, bet nevāji. Cita lieta, ka speciāla ar gaisu vai pergamganatu ir specializēta dzelzim, tātad būs lētak. Ar jonītu un sāls reginerāciju vairāk tad kad kaļkainības un dzelzs.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

nekas tur nesmird

Smird, it sevišķi ja tas ūdens pastāv kādu laiku. Bet iespējams ka tika iesmērēts mīkstināšanas filtrs, nevis atdzelžošanas... Ūdens ir mega mīksts, nevar ziepes noskalot.

 

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Areācijas tipa atdzelžotāji ir mazefektīvi.

 

Industriāli izmanto tikai airācijas metodi, domāju, ka ne tāpēc ka mazefektīvi... 

Link to comment
Share on other sites

Industriāli ir cits iekārtu izmērs! Nez vai gribēsi mājā vairākus baseinus un nostādināšanas tvertnes. 

Link to comment
Share on other sites

Kas Google nobloķēta ?  http://www.hillwater.com/resources/iron-removal.aspx 

Pirmais kas pagadijās .

Reāli visur rekomendē, ja nav liela vajadzība mīkstināt, tad ne sveķus . Ja ņem no dziļurbuma, kur nav gaisa, ok, Ja gaiss , tad daļeji jau sak izkrist un aizķezis to sveķus.  Nu nesmu pārāk iedziļinājis, bet rezultātu gan , redzēju kad sveķu /sāls attīrītājs tika atsēgts.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

http://www.akvapro.lv/index.php/bezreaentu-atdzelotji.html

 

 Latvijā plašāk pazīstamie bezreaģentu filtrmateriāli ir Clack korporācijas ražotais dabīgais mangānu dioksīdu saturošais ūdens filtrmateriāls – „Birm”. Šāds materiāls spēj dzelzi filtrēt aptuveni līdz 2 mg/l,

 

http://www.akvapro.lv/index.php/atdzelotji-ar-kmno4.html

 

Latvijā lielu popularitāti ir ieguvuši īpaši jaudīgie ūdens filtri, kas ir pildīti ar mangāna grīnsandu „Manganese Greensand”. Šie ūdens filtri spēj filtrēt dzelzi līdz pat 15 mg/l

Link to comment
Share on other sites

Cik, nu, man nācies pa pārtikas ražošanas uzņēmumiem maisīties, tad parasti ūdeni atdzelžo ar antracīta filtriem, tos regulāri pretplūsmā reģenerējot....

Bet ūdeni mīkstina ar katjonīta sveķu filtriem, gan katlu utml. piebarošanas ūdeni, gan ražošanas procesā izmantojamo, piemēram, dzērienu ražošanā...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Nez vai gribēsi mājā vairākus baseinus un nostādināšanas tvertnes. 

 

Atdzelžošanas stacijās parasti nav nekādu baseinu un nostādināšanas, ir tikai filtri pildīti ar smiltīm (tiesa gan, palieli), un kompresori, kas pūš gaisu klāt.

 

http://www.udensbuve.lv/mūsu-produkti/ūdens-atdzelžošanas-filtri/262-ūdens-atdzelžošanas-iekārtas-oxiline-plus - līdz 25mg/L

http://www.udensboss.lv/udens-filtrs/udens-atdzelzosanas-iekarta-aero-13/ - neierobežota koncentrācija...

 

Nemaz tik milzīgi nav, un ražība pietiekama...

Link to comment
Share on other sites

Autor, kāpēc vispār tāds jautājums radās?

Jūtu, ka drīz šeit ieteiks pievilkt ūdensvadu no tuvējās pilsētas, kurā nav problēma :)

 

Ūdens ar dzelzi... gan jau spice? Lai nu kā... kāpēc parastiem mērķiem (duša, pods, trauķene utt) nelietot parasto ūdeni? Un piemēram dzeramajam ūdenim neuzlikt osmozi(kas ir elementārs pasākums)?

Link to comment
Share on other sites

Nedēļas laikā tikt no iedzimtā blonduma vaļā???... vai te nav laba biznesa ideja ?...

Pirms 58 minūtēm , saf teica:

pēc nedēļas ir brūnā krāsā... un mati arī!

 

Link to comment
Share on other sites

Dzelzs ir 5.6, pieļaujamo max 0.2 vietā. …Šobrīd uzstādīts ir mīkstinātājs, kas reģenerējas ar sāli, un arī ir spējīgs aizturēt dzelzi, pat līdz 10 vai pat 15, kā rakstīts papīros, taču tas pusotra, divos gados tik ļoti aiz*iršās, ka regulāri jāmaina tā pildījums, kas maksā aptuveni 300€ par katru reizi. Skaidrs, ka man izdevīgāk priekšā pielikt atdzelžotāju. Tikai joprojām nevaru izšķirties - kādu?!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Rubb teica:

Autor, kāpēc vispār tāds jautājums radās?

Jūtu, ka drīz šeit ieteiks pievilkt ūdensvadu no tuvējās pilsētas, kurā nav problēma :)

 

Ūdens ar dzelzi... gan jau spice? Lai nu kā... kāpēc parastiem mērķiem (duša, pods, trauķene utt) nelietot parasto ūdeni? Un piemēram dzeramajam ūdenim neuzlikt osmozi(kas ir elementārs pasākums)?

Ūdens nāk no spices. Līdz tuvējam ūdensvadam ir ļoooti tālu. Un pieslēgumu nemaz nevēlos. Tagad varu laistīties cik vēlos, un nekādi skaitītāji mani nebiedē. Kāpēc vajag atdzelžot? Lai noņemtu dzelzs smaržu un dzelteno krāsu, lai tā nebojā sadzīves tehniku un traukus. Dzeršanai ir osmozes iekārta, ar to viss ok.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es ņemtu ar kompresoru.

Nav ko tur KMnO4 oksidēt dzelzi, ja šis pats izkrīt sastopoties ar gaisa spilvenu. 

Link to comment
Share on other sites

Vēl PSRS laikā katlumājās ūdeni katliem attīrīja speciālās kolonās , kur bija iepildīta ogle. Ik pa laikam bija jāber klāt sāls.

Tagad ir tie ar sveķiem, bet sveķus arī attīra ar sāli.

Labots - Tārps
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 7 stundām , saf teica:

Smird, it sevišķi ja tas ūdens pastāv kādu laiku

 

Pēc kā smird? Tie gadījumā nav sulfāti? Analīzes?

Link to comment
Share on other sites

Ja smaciņa ir karstajam ūdenim, ļoti bieži vainīgs ir boileris, kas ļoti ātri mēdz aizaugt ar melnu zapti un visām no tā izrietošajām baktērijām. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , DeeR teica:

Dzelzs ir 5.6,

Tas ir daudz. Cik ir lasīts bezreaģentu atdzelžotājs netiks galā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gaisa pirdējam būtu jātiek ar tik lielu dzelzs koncentrāciju. Ja arī netiek galā ar pirmo piegājienu, tad var kombinēt ar reaģentu vai atkārtoti laist un oksidēšanu

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Laikam būs jāliek vien iekārta ar zilajiem graudiņiem, jo tai tomēr ir viens būtisks bonuss - tā arī dezinficē. Un tā kā man nav kanalizācija bioloģijas, tad nevienam nekaitēs zils ūdens ik pa laikam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , DeeR teica:

tad nevienam nekaitēs zils ūdens ik pa laikam

Man nekad nav bijis zils ūdens no krāna. Tas, ka septiķī 1x nedēļā nedaudz kālija permanganāts nokļūst - ne man, ne kanalizācijas sistēmai no tā sliktāk nepaliek. ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Man nekad nav bijis zils ūdens no krāna. Tas, ka septiķī 1x nedēļā nedaudz kālija permanganāts nokļūst - ne man, ne kanalizācijas sistēmai no tā sliktāk nepaliek. ;) 

 

Cik Tev mēnesī zilie graudiņi aiziet? Nu tā aptuveni.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Ronalds teica:

Viens iepakojums (0,5 kg) pusgadā.

 

Tas gan ir ļoti maz. Man iekārtas specenē rakstīts, ka patēriņš ap 0,8kg mēnesī. Interesanti, kāds tas būs reāli dzīvē?

Labots - DeeR
Link to comment
Share on other sites

Šodien parunāju ar vienu ķīmiķi par sev sasāpējušo jautājumu ūdens atdzelžošanas jautājumos, un viņš ieviesa drusku lielāku skaidrību izvēlē. Padalīšos ar info, varbūt kādam noder. Atdzelžošana ar aerācijas metodi ir laba un veikstspējīga tad, kad ūdenī ir dzelzs, kas nav saskāries ar skābekli un organiku, kā arī ekspluatācijā aerācija sanāks lētāka (nav ķīmisku reaģentu, kā arī pildījums ir stipri lētāks, nekā green sand, ko izmanto ar zilajiem graudiņiem). Ja ūdenī ir organiskais dzelzs (spicē nokļūst lietus ūdens, purvaina vide, dažādas trūdvielas utt), tad aerācijas process pilnībā ar to galā netiks un filtrā sāks veidoties glumja zampa (kā sastēvējies ūdens puķu vāzē x 1000) un pēc kāda laika tas viss sūds ies tālāk un sačakarēs arī tālāk esošo mikstinātāja pildījumu. Zilo graudu aparātam (green sand) šī organiskā dzelzs nav bīstama un tas ar to lieliski tiekot galā. Tāpēc manā gadījumā, kur apkārt ir vieni vienīgi purvi, izvēle ir skaidra.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja būda ir pie Pierīgā, tad tiešām vajadzētu pārliecināties, ka attīrāmais produkts ir dzelzs nevis mangāns, kurš klasiski sastopams pie purviem un rada ūdenim dzeltenu nokrāsu. Ūdens analīzes taisītas?

 

Visvairāk dzelzi ūdenī esmu redzējis Talsu pusē no dziļurbumiem, kur zeme sastāv no māla. Tur dzelzs tādā apjomā, ka jebkurš čaiņiks aizsērējas ar 5mm kārtu mēneša laikā.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Analīzes taisīju, jo bez tām jau būtu vien zīlēšana kafijas biezumos. Mangāns arī krietni par daudz, bet nepārspējams līderis ir dzelzs.

 

Screen Shot 2018-01-08 at 16.36.04.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...